Şimdi Ara

Konserve ton balığı yenir mi? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
0
Favori
19.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tam tersini düşünüyorum ben dardanel ve başka bir marka denedim yarısından fazlası suydu çorba gibiydi.
    derya markasında daha katı ton balığı buluyorum yaklaşık 2 yıldır yiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GenelKültürAbidesi

Hocam ben sandviç için kullanıcam. Yumurta bulamazsam alternatif protein kaynağı olarak kullanıcam.
    Kaç gr protein lazım sana bilmiyorum ama şu light olanlarda sıfır yağ var ve kalorisi neredeyse hiç yok. 2 konserve güzel bir protein kaynağı olur bence. Tabi ekmeği bol kullanma eğer kilo sorunun varsa. Ama akşam yemeği olarak ben çok yiyorum yani. Haftada en az 2 konserve yerim. Maks 4 konserve yerim. Fazlası her şeyin zarardır ama abartı yorumlara bakma sen yinede. Yok patlatırmış yok öldürürmüş falan hikaye.
  • Bu arada birçok kişi neden bu ton balığını tavsiye etmez onu anlatayım (gerçi birçok kişi neden tavsiye etmiyorsun dersek cıva var cıva der, ulan ne komiksiniz siz). Arkadaşlar bu ton balığı çok leş bir hayvandır. Denizin domuzu diyebiliriz. Hiç ayırt etmeden ölü, canlı, kokmuş bütün besinleri yiyor bu hayvanlar. Üstüne bir de bu ton balığı firmaları bu hayvanı kokmuş olmadığı sürece ölü, canlı alıp bir güzel kıyıp konserveye koruyucularıyla koyuyor. Tabi sen protein alacağım diye birçok pisliğide bünyene almış oluyorsun. Buna alternatif olarak dardanelin konserve sardalya vb ürünleri var. Ben çoğu zaman onlarıda yiyorum. Onlardan yemediğim zaman ise light olanı yiyorum. Kesinlikle içindeki yağı yemeyin :) Titizlikle süzerek yiyin. Sorusu olan varsa buyrun.
  • Skywaterr S kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. Teşekkür ediyorum. Aklımdaki birçok soru işaretini giderdiniz.

• 5 sene önce almıştım 4tl mi neydi hala buzdolabımda bozulmuyor da ama ben kedilere veriyorum tarihleri çok yıllıksa alma

Konserve ton balığı yenir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abboww -- 2 Eylül 2019; 20:33:21 >

• abboww kullanıcısına yanıt
    Hocam böyle çok yıllık mı satıyolar bunları? Şaşırdım cidden

• Gayet sağlıklı bir yiyecek ama vitamin değeri normal balığa göre çok çok az. Balıktaki en önemli besinler omega yağları ve D vitamini fakat bunlar yağda çözündüğü için ve konserve yağda yüzdüğü için bütün vitaminler atılan yağla beraber gidiyor.

Protein olayına gelirsek, bu konuda en ekonomik ürün tavuk göğsü. Farklı et çeşitleri içerisinde protein oranı en yüksek, yağ oranı en düşük ve en ucuz olan tavuk göğsü. Sandviç yapmak için kızgın tavada hafif yağda pişirirsen lezzetli olur, buzlukta muhafaza edip tüketebilirsin. Tavuk etinin de aşırı tüketimi hormonel olarak tavsiye edilmiyor, denge önemli. Bitkisel proteinler de bolca tüketilmeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GenelKültürAbidesi kullanıcısına yanıt
    olum sen nerde yaşıyorsun konservelerin yıllarca dayandığını oyüzden askerlere verildiğini bilmiyormusun?
    kılçık olayıda ayrı bir komedide onu boşverdim herseferinde daha oblivious bir soru soruyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 2 Eylül 2019; 20:40:58 >
  • hocam arkasında yazan yazıya bakarsanız, arkadaşın dediği gibi dardanel tarafından üretildiğini görürsünüz. hatta bakın ben resmini koyayım:

superfresh harici hepsini dardanel üretiyor diye biliyorum. (superfreshten de tam emin değilim) bimde satılan sizin dediğiniz derya marka ton balığı parçalı parçalı ve koyu renk oluyor. (haftada 2-3 tane gömerim) dardanel marka olan ise tavuk etine yakın renkte ve büyük parça oluyor.

• Yok yenmiyor .

• kbere K kullanıcısına yanıt
    kimin yaptığı beni bağlamaz ben ne yediğime bakıyorum.
    hepsi aynı yerde üretilsede birbirlerinden farklılar deneyimlerime göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 2 Eylül 2019; 20:47:54 >
  • Darklord Sauron kullanıcısına yanıt
    Hocam tavuk göğsünü düşündüm ama yurtta nerede pişiricem. Pişirme sıkıntısı olduğu için ton balığına yöneldim.

• quote:

Orijinalden alıntı: GenelKültürAbidesi

Hocam bu civa balığa nasıl geçiyor. Ben pek orayı anlamadım?
    Civa her zaman var. Her canlıda var, denizdeki en ufak canlıdan başlıyor. En çok yemek yiyen, yani büyük balıklar ise çok balık tükettikleri ve görece kendilerini de yiyen canlı az olması sebebiyle vücutlarında civa birikiyor. Yani sadece ton balığı değil büyük balıkların hepsi zararlı. Balık yiyeceksen küçük yiyeceksin.
  • İlk defa kullanıcam neredeyse. Önceden ben sadece yiyodum. Şimdi hem yapıp hem yiyeceğim

• AnotherPlanet kullanıcısına yanıt
    Hmm... Hocam mesela mezgitte zararlı değil mi? Ama mezgit küçük

Aynen öyle Zeytinyağı +koruyucu basıyorlar ben yaşlandım o daha bozulmadı Vay be ne günlerdi migrostan indirim ile almıştım dolar ucuz sular 25 kuruş idi

• Ton balığı en fazla civa içeren balıklardan biri. Ayda bir iki defadan fazla tüketmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abboww kullanıcısına yanıt
    Şimdi 2-3 tane alsam. Mezuniyete kadar saklasam süper olur

• Hobar kullanıcısına yanıt
    Hocam üst taraflarda hafta 3 kez yeterli olur diyorlar.

Aslında olabilir indirimde iken stoklarsın ben de indirimde 20 tane falan almıştım 5 sene önce bak 5 senedir yiyorum hala bitmedi

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.