Şimdi Ara

Konfor için lastik tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler aracım 2006 honda civic hb üzerinde 225 /45 /17 jant ve lastik takımı var çukurlarda beşik gibi sallıyor .ne yapabilirim jantları değiştirmeden yanak kalınlığı 55 olan bir lastik takabilirmiyiz sığar mı veya jant boyutu düşürüp 205/55 /16 veya 195/65/15 mi takarsam araba daha konforlu olur veya ne yaparsam yapayım gözle görülür bir değişiklik olmaz mı .teşekürler ....

• yanak genişletmek elbet faydalı olur ama dramatik birşey bekleme
    i30'un hem 45 hem 55 yanaklı modellerini kullandım, çok bi fark yok,
  • Babamda 2005 civic var, Nevşehir ürgüpte şehir içi parke taş, orada otururken aracın ön takımları dağılacak gibi takır-takır ses geliyordu, herkes toyo marka kullanıyormuş, benim babada bundan almış arabadan ses falan gelmemeye başladı. Çok yumuşak lastik yaklaşık 40 bin falan yapmış gayet memnun.

Hafta sonunda bende pirelli'lerin yerine michelin energy saver aldım, çok farketti hem yüksek hızda arabaya daha fazla hakimmişim gibi geldi hemde kasislerde falan fazla ses yapmıyor.
  • o zaman 65 yanağa geçmek lazım toyo larda forumlarda yumuşak lastik ve iyi olarak bahsediliyor teşekkürler
  • Lastiğinizin ölçüsünü değiştirmenizi tavsiye etmem, yanak kalınlığını arttırarak hissedilir bir değişme elde edemezsiniz bunda aracın süspansiyon sisteminin etkisi çok daha büyüktür.
  • Bence fabrika çıkışı neyse o ölçüleri takın, çünkü testleri o ebatlara göre yapılıyor. Şu anda kullandığınız görsel olarak güzel olabilir ama söylediğinize göre konfor sağlamıyor.

Yumuşaklık olarak lastiğin markasıda önemli tabiiki.

Michelin energy saver'ı tavsiye ederim. Pazarlık yapın, adette 10'TL'ye kadar indirim yapabiliyorlar.
  • O zaman hiç jant masrafına girmeyim 17 inç takabileceğim konforlu lastik markası ve ölçüsü ne olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: hokkabaz

Lastiğinizin ölçüsünü değiştirmenizi tavsiye etmem, yanak kalınlığını arttırarak hissedilir bir değişme elde edemezsiniz bunda aracın süspansiyon sisteminin etkisi çok daha büyüktür.

yanak kalınlığı ile konforun nasıl alakasız olduğunu tam anlayamadım açıklayabilirmisniz?
  • Civicler genel anlamda sert süspansiyon sistemine sahiptir.Bozuk yollardan takur tukur geçmeniz gayet normal..Otoban da ise çok rahattır.Yeni kasa Civicler de bile aynı şikayetleri duyarsınız..
    Lastik yanak yüksekliğini artırmanız,konfora bir nebze etki edecektir,lakin almış olduğunuz + konfor kadar,yol tutuşunuzdan taviz vermiş olacaksınız.
    Diğer arkadaşların tavsiye ettiği gibi,yumuşak hamurlu bir lastik seçmek daha etkili bir çözüm olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafan

O zaman hiç jant masrafına girmeyim 17 inç takabileceğim konforlu lastik markası ve ölçüsü ne olur

fulda takma diyebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafan

O zaman hiç jant masrafına girmeyim 17 inç takabileceğim konforlu lastik markası ve ölçüsü ne olur

davlumbaza dikkat et taşma yapmasın. bu arada yuvarlanma çapınıda hesap etmek gerek
  • Michelin uygundur
  • 16 janta düşüp 205/55/16 toyo lastik taktırdım % 30 konfor artışı kesinlikle oldu .herkese teşekkürler ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.