Şimdi Ara

Kondomsuz ilişkiye girdim hastalık bulaşır mı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
28.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı, pazar günü arkadaşlarla gece kulübüne (kerane) gittik ama kondomsuz ilişkiye girdim. Hastalık bulaşma riski nedir ? Bilen birileri varsa yardımcı olabilir mi ? Psikolojik çöküntü içerisindeyim :ı

• yav genel evde kondomsuz ilişkiye mi girilşir yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonardo DiCaprio.

yav genel evde kondomsuz ilişkiye mi girilşir yahu

Kıbrısta yaşıyorum, burada yaygın epey hatta her hafta kontrolleri varmış ama korkuttu doğrusu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellolef

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı, pazar günü arkadaşlarla gece kulübüne (kerane) gittik ama kondomsuz ilişkiye girdim. Hastalık bulaşma riski nedir ? Bilen birileri varsa yardımcı olabilir mi ? Psikolojik çöküntü içerisindeyim :ı

Tavsiyem 21. gün testi ardından 90. günde eliza testine girmeniz. 90. gün negatif alırsanız HIV kapmamışsınızdır. Hepatiti vb. kontrol ettirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zenci Forvet

quote:

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı, pazar günü arkadaşlarla gece kulübüne (kerane) gittik ama kondomsuz ilişkiye girdim. Hastalık bulaşma riski nedir ? Bilen birileri varsa yardımcı olabilir mi ? Psikolojik çöküntü içerisindeyim :ı

Tavsiyem 21. gün testi ardından 90. günde eliza testine girmeniz. 90. gün negatif alırsanız HIV kapmamışsınızdır. Hepatiti vb. kontrol ettirin.

Ücretleri nedir bu testlerin ? Ve ille 21. ve 90. günde mi gitmem lazım ?
  • bi' ŞEY OLMAZ RAAD OL.

edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeartOfBonnie -- 7 Ekim 2014; 23:16:42 >
  • sifayi kaptin mi ugrasir durursun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burda birsey olmaz diyen doğuştan bağışıklı arkadaslara kulak asma bir doktora gidip durumu anlat orda çalışanların her hafta kontrole gitmeleri risk olmadığı anlamına gelmiyor senden önce girenlerin hastalık taşımadığını bilemezsin ve bazı hastalıklar hemen öyle testlerde gözükmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Charlot1

Burda birsey olmaz diyen doğuştan bağışıklı arkadaslara kulak asma bir doktora gidip durumu anlat orda çalışanların her hafta kontrole gitmeleri risk olmadığı anlamına gelmiyor senden önce girenlerin hastalık taşımadığını bilemezsin ve bazı hastalıklar hemen öyle testlerde gözükmüyor.

Merhaba dostum, bugün oturma izni için için tahlile gittim kan aldı adam bide küçük bir iğne ile aşı yaptı cumartesi gel şişti mi şişmedi mi bakayım dedi. Ama açıklamadı ne olduğunu bahsettiydim gece kulübüne gittik diye, onun için mi yaptı anlamadım ama cumartesi gidip göstereceğim. Ve pazar günü gittiydik 3-4 gün oldu, sence tahlilde varsa çıkar mı ? 21. gün tahlili genelde ilk tahlil oluyor ve 21 gün sonra yapılıyor, ben baya erken yaptırdım.

• aynı durum bundan 6 ay önce benimde başıma gelmişti korunmasız bir ilişkiye girmiştim ve kafamı kurcalıyıp duruyordu bu olay bende araştırdım hastalık hastası oldum hergün HIV belirtilerini vücudumda yaşamaya başladım sonra biraz araştırdım yeni nesil hıv testi var ilişkiden 14 gün sonra gidip oluyorsunuz ve 130 TL ücreti var ben yaptırdım ve temiz çıktı sonra 90 nıncı gündede ELİSA testi yaptırdım oda temiz çıktı ve konuyu kapattım gitti.Bu arada AIDS bulaşma oranı çok düşüktür binde 2 demişti doktor bana ama diğer hastalıklar hepatit,uçuk,bel soğukluğu bunların bulaşma oranı HIV virüsüne göre daha kolay demişti.

http://www.mavilab.com.tr/
    bu labaratuvarda yaptırmıştım 14.gün testini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugayy -- 8 Ekim 2014; 14:06:29 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Charlot1

Burda birsey olmaz diyen doğuştan bağışıklı arkadaslara kulak asma bir doktora gidip durumu anlat orda çalışanların her hafta kontrole gitmeleri risk olmadığı anlamına gelmiyor senden önce girenlerin hastalık taşımadığını bilemezsin ve bazı hastalıklar hemen öyle testlerde gözükmüyor.

Merhaba dostum, bugün oturma izni için için tahlile gittim kan aldı adam bide küçük bir iğne ile aşı yaptı cumartesi gel şişti mi şişmedi mi bakayım dedi. Ama açıklamadı ne olduğunu bahsettiydim gece kulübüne gittik diye, onun için mi yaptı anlamadım ama cumartesi gidip göstereceğim. Ve pazar günü gittiydik 3-4 gün oldu, sence tahlilde varsa çıkar mı ? 21. gün tahlili genelde ilk tahlil oluyor ve 21 gün sonra yapılıyor, ben baya erken yaptırdım.

Durumu anlatman iyi olmuş keşke ne yaptığını sorsaydin şüpheli ilişkiden sonra hepatit için zaman geçmediyse aşı yapılabiliyor diye duymuştum emin değilim belki hepatit aşısı yapmıştır,gerçi aşısı olan hastalıkları ordaki bayanlar yaptiriyordur büyük ihtimal calismaya baslamadan önce ama en iyisi garantiye almak iyi yapmışsın

Hiv virüsüne gelince 21.gun testini duymuştum en garantisi 90 gün sonra yapılan diye biliyorum 90 gün testini devlet hastaneleri ücretsiz yaptiriyor tahminince, fazla endişelenme bir arkadaşın da dediği gibi hiv virüsü bulaşma ihtimali diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklara göre baya düşük sağlıcakla kalın.

• Olm yapmayın sizde saçma sapan işler şapka olmadan girmeyin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.