Şimdi Ara

Kompakt Sedan 195 - 60 - r15 Lastik Tercihi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fiat Marea 2.0 HLX 155 için bir türlü lastik kararı veremiyorum, dilimin yettiğince yaptığım araştırmalara göre şu lastikler arasında kaldım diyebilirim, özellikle objektif olarak lastik önerilerinizi bekliyorum, herkes Energy Saver deyip duruyor, hatta şu an aracımda takılı halde ve 5 yıllık kullanım sonucu normal olarak yanak çatlakları var ve özellikle çok sertler belki İzmir'in de etkisi vardır...Ancak bunlardan ayrı olarak, bir daha aynı lastiği düşünmüyorum şu an için, beğenmiyorum...

1- PİRELLİ Cinturato P1

2- PİRELLİ Cinturato P1 Verde

3- Continental ContiPremiumContact 5

4- Continental ContiEcoContact5

5- YOKOHAMA

Özellikle YOKOHAMA serilerini denemek için içimde ayrı bir istek var, bunun hakkında da bilgi alabilirsem çok iyi olur.

Otomobil genelde kapının önünde durur, az kullanırım en önemli kriter bu yani dayanıklılık, onun dışında normal tarzım vardır. Aracın orijinal lastikleri 195/60/r15 88 V, ancak ben H serisi almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinksk -- 28 Nisan 2016; 0:01:23 >

• Volvo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 195 65 r15 Yokohama bluearth aldım tavsiye ederim başarılı bi lâstik güven veriyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: MtnK34

Volvo

bu ne simdi herseye volvo yaziyor, yeni bir troll turedi herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterap -- 28 Nisan 2016; 1:15:40 >
  • 3

• 195 60 yerine 195 65 alırsanız daha uygun fiyata bulabilirsiniz, 60 yanak olduğu zaman fiyat artıyor. Ayrıca aracın orjinal hamuru v ise onu alın h aldığınızda hamur karışımı değişmiş oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tyler Durden

195 60 yerine 195 65 alırsanız daha uygun fiyata bulabilirsiniz, 60 yanak olduğu zaman fiyat artıyor. Ayrıca aracın orjinal hamuru v ise onu alın h aldığınızda hamur karışımı değişmiş oluyor.
    65 yanak alır isem ne gibi değişiklikler yaşarım ?
    Ayrıca fabrikanın verdiği değerlerden ebat olarak çıkabiliyor iken neden hız limiti olarak çıkamıyoruz ?
    Bir de siz hangi lastiği önerirsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serty23

195 65 r15 Yokohama bluearth aldım tavsiye ederim başarılı bi lâstik güven veriyor...

Ne kadar süredir kullanıyorsunuz ?
  • O ölçüde ekonomik fiyata energy saverdan daha rahat lastik bulamasınız. İlle istemiyorum diyorsanız 3 ya da 4 numarayı seçin.
  • Conti iyidir

• sahinksk kullanıcısına yanıt
    hocam 195/65 daha kolay bulunan lastiktir daha ucuz olur, bazı araçlar özel ölçüler kullanırlar mesela 195/60 gibi. 65 yanak alırsanız sürüşünüz daha rahatlar süspansiyon hissi daha iyi olur yanak %5 artacağı için. ayrıca V hamurdan H ye geçiş hız olarak düşürmek oluyor, H hamur 210km/h, V hamur ise 240 km/h hızları destekliyor bence V hamurda kalın aracınız güçlü bir araç çünkü.

lastik bütçenizde fiyat olarak sıkıntı yoksa:

Goodyear EfficientGrip Performance
    Cooper Zeon CS6
    Bridgestone Turanza ER300
    Continental Premium Contact 5
    Hankook K425 Kinergy Eco

bakabilirsiniz.
  • quote:

hocam 195/65 daha kolay bulunan lastiktir daha ucuz olur, bazı araçlar özel ölçüler kullanırlar mesela 195/60 gibi. 65 yanak alırsanız sürüşünüz daha rahatlar süspansiyon hissi daha iyi olur yanak %5 artacağı için. ayrıca V hamurdan H ye geçiş hız olarak düşürmek oluyor, H hamur 210km/h, V hamur ise 240 km/h hızları destekliyor bence V hamurda kalın aracınız güçlü bir araç çünkü.

Cooper Zeon CS6
    Hankook K425 Kinergy Eco

bakabilirsiniz.

Zeon cs 6 yı ilk kez duydum etiekt değeri nedir acaba?

• shifisitert S kullanıcısına yanıt
    http://www.coopertire.co.uk/tyres/medium-saloon-cars/summer/cooper-zeon-cs6

Ford focus 2 de kullanmıştık oldukça iyi,sağlam ve güvenilir bir lastikti. ab etiket değerleri C / C

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tyler Durden -- 28 Nisan 2016; 15:02:52 >

• quote:

http://www.coopertire.co.uk/tyres/medium-saloon-cars/summer/cooper-zeon-cs6

Ford focus 2 de kullanmıştık oldukça iyi,sağlam ve güvenilir bir lastikti. ab etiket değerleri C / C

C sınıfı kötü degermis ama ya. Neyse dayanıklı demekki

• shifisitert S kullanıcısına yanıt
    sınıf lastik istiyorsanız efficient grip performance alın hocam A/A değerler
  • quote:

Cooper Zeon CS6
    Hankook K425 Kinergy Eco

bakabilirsiniz.

Cooper Zeon CS6 güzel lastikmiş hakikaten, hoşuma gitti ama fiyatı da oldukça yüksek sanırım diğerlerinden üst seviye bir lastik, biraz araştıracağım onu bir de Hankook dikkatimi çekti şu an.

Hocam benim lastiklerin arka kısımları neredeyse çamurluğa değdi değecek, o yüzden aslında korkuyorum, en iyisi gidip bir lastikçi de denemek. V ile H arasında da eğer çok fiyat farkı olmazsa V de kalırım, öyle diyeyim.

• sahinksk kullanıcısına yanıt
    lastikçinin fikrini de alın hocam ama aracınız güçlü bir araç o yüzden güvenlik öncelik olmalı bence.
  • quote:

lastikçinin fikrini de alın hocam ama aracınız güçlü bir araç o yüzden güvenlik öncelik olmalı bence.

Haklısınız hocam, çok teşekkür ederim ilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahinksk

quote:

Orijinalden alıntı: serty23

195 65 r15 Yokohama bluearth aldım tavsiye ederim başarılı bi lâstik güven veriyor...

Ne kadar süredir kullanıyorsunuz ?

2 ay kadar oldu sanırım kuruda ve ıslak ta güven veriyor ayrıca sessiz bi lâstik..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.