Şimdi Ara

****Kompakt Makine ve Ekipman Tavsiyeleri***** (197. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.032
Cevap
35
Favori
186.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nikon 1 J5'in odaklama dışında hiçbir üstünlüğü yok Nex-5N tarzı bir makineye karşı. 5N odaklaması da dokunmatik ekran sayesinde sorun olmuyor, sadece düşük ışık koşullarında makine gerçekten saçmalıyor.
  • Selamlar, 500 tl civarında bir dijital kompakt makine arıyorum. Gezilerde vs. amatör fotoğraf çekmek, anı biriktirmek için.

SONY Cyber-shot DSC-H300 modeli dikkatimi çekti, 35x zoomu varmış. Hiç anlamam fotoğraf makinelerinden, öneriler vs. yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Petrovna

Selamlar, 500 tl civarında bir dijital kompakt makine arıyorum. Gezilerde vs. amatör fotoğraf çekmek, anı biriktirmek için.

SONY Cyber-shot DSC-H300 modeli dikkatimi çekti, 35x zoomu varmış. Hiç anlamam fotoğraf makinelerinden, öneriler vs. yardımcı olursanız sevinirim.

35X gibi zoom değerlerine aldanıp bu tip makinelere kapılmamak lazım. Bence iyice araştırın, örnek fotoğraflara falan da bakın.
  • arandur kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi hiç anlamıyorum bu işlerden. Bir haftadır bakıyorum sitelere, forumlara çok fazla model var ve neye göre karar vereceğimi neyi almam gerektiğini bilmiyorum. Salı günü yurtdışında olacağım inşallah, en geç yarın gidip almam gerekiyor bir fotoğraf makinesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arandur.

Benim elimde şu an eski sony cyber shot dsc-w55 model dijital kamera var yine bu tarz bir kamera almak istiyorum. Fiyat aralığım 500 lira civarı, piyasada şu an önerebileceğin hangi makinalar var? (Bu objektif kısmı kocaman olmasın minik olsun, çapı max 2.5 cm genişliğinde olsun)

Benim için önemli olan detaylar karanlıkta düzgün çekim yapabilmeli ve odaklama konusunda sıkıntı olmamalı. Sanırım şu an satılan kameralar 1080p 60fps çekim yapabiliyorlar mümkünse böyle olsun.

Not: Yeri gelmişken sorayım yukarıda bahsettiğim makine ile video çekerken eğer sağa sola biraz hızlı çevirirsem makineyi 8-10 sn blur oluşuyor odaklayamıyor yani böyle hiçbir şey belli olmuyor ekranda dolayısıyla alacağım makinede kesinlikle böyle bir problem olmamalı. zamanında nokia 5610 ile efsane foto video çekerdim gram odaklama sorunu olmazdı sırf video çekmek için üretilmiş makine de ise odaklama sorunu neden oluyor anlayabilmiş değilim, varsa bir yerde ayarı kapatalım o objektif oynama özelliğini :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seriousgigi -- 19 Ağustos 2016; 3:39:13 >

• Merhaba. Sanırım lens çapı 2,5 cm olan güncel makine bulmak imkansız gibi. Bunu isteme nedeniniz nedir acaba? Bir de en fazla 1080p 30 fps video kaydı bulunuyor genelde, 60 fps çeken makineler pahalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kocaman şık değil gibi geldi de ondan dedim. Neyse peki 2 tane öneri alabilir miyim o zaman, 1080p 60 fps çeken en ucuz ve 500 lira civarı 720p 60fps 1080p 30fps çeken bir makine? Dediğim gibi odak problemi olmasını istemiyorum elimdeki dandik telefonlarda bile odak problemi yokken sırf video çekmek için üretilmiş bir makine alıp odak problemi yaşamak istemem :) Ben böyle insan gibi yavaş yavaş sabit video çekmem biraz hareket ederim makineyi sağa sola sallarım falan ani hareketler yaparım o açıdan dedim :)
  • Hocam bence yüksek fps için Çin'den action cam almanızı öneririm. Video konusunda 4K 30 fps veya 1080p 60 fps onlar verebiliyorlar. Kullanmadım ama şu ürünün referansı sağlam ve sadece 50 dolar. Ben değerlendirin derim. Gearbest ya da Banggood sitelerinden güvenle alınabilir. Kim bilir, belki aksesuarlarını alarak farklı alanlarda da kullanırsınız.

Q3H-2 Sports Action Camera

http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_277712.html

• Hocam kafam karıştı 500 lira diyorduk 100 lira oldu şimdi anlamadım ben :D
  • Bugün dışarı çıkacağım sen bana Türkiye'de mağazalarda bulabileceğim 2 adet makine önerir misin? Gidip kendim bakınayım göreyim biraz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seriousgigi -- 20 Ağustos 2016; 13:32:02 >
  • Bu makinelerden hangi 2 sini elden çıkartayım , yada ikisi kalsın diğerini salla dediğiniz olur mu:)
    Canon sx150
    Fujifilm F500 exr (video için bu tarz bir şey tavsiye ederim arkadaşa)
    Nikon L310
    Ek olarak Canon A550 var hala elimde ama para etmeyeceği için kalsın diyorum iş görüyor zor zamanlarda:)
    ...
    Bir de Nikon D3000 body geçti elime , buna en ucuz hangi lensi alırım Sirkeci den :) Oranın fiyatlarını bilmiyorum şuan ama anlamayınca iteliyorlar biraz:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @seriousgigi dışarıda olduğum için geç gördüm mesajınızı. Canon SX610 HS, Panasonic LZ20, Samsung WB350F ve Sony WX serisi bakabilirsiniz. Ne kadar istediğiniz makineler bilemiyorum ama bence bunları inceleyerek daha net bir noktaya gelebiliriz.

@isviçreli bilim adamı o makinelerin hiçbiri cazip görünmedi bana hocam. Belki F500EXR elde tutulabilir. D3000 ccd sensörlü, eğer gece çekimi yaparsanız hayal kırıklığı yaratır ama gündüz çekimleri tatmin edebilir. 50mm 1.8 g lens tavsiye edebilirim. D olan model ucuz ama motor bulunmamakta. Alacağınız lensin motoru olmasına dikkat edin çünkü D3000 gövdesinde odaklama motoru yok. Ne yazık ki bu konuda Nikon dezavantajlı durumda. Alternatif olarak 35mm f1.8g modeline de bakabilirsiniz, hatta bu lens muhtemelen açısıyla daha cazip dahi gelecektir. DX lensler sizin makine gibi çarpanlı makinelere uygundur.

• iyi akşamlar hocam. şey soracam, timelapse yapabileceğim en ucuz fotoğraf makinesi hangisidir? kompakt,dslr,aynasız farketmez. ucuz olması önemli. bende şuanda ixus145 var, onunla yapamıyorum
  • Ne tip bir timelapse videosu oluşturacaksanız? Ev içinde kısa süreli olacaksa tripod gerekmeyebilir. Uzaktan kumanda ile hükmedilebilen, manuel modu olan bir makine (tercihen dslr) ile timelapse çekim yapılabilir. İkinci el dslr ile bu işe girişebilirsiniz.
    hocam mesela pencereye sabah koyup gün batımına kadar fotoğraf çekilebilecek bir ayarı olmalı. dslr lerde bu özellik varmı? 7-8 saat boyunca 10saniyede bir fotoğraf çeken bir makine arıyorum aslında.
  • Açıkçası ilgi duyduğum ve araştırdığım bir alan olmadığından başka detay bilmiyorum. Bence internetten araştırma yaparak model seçmeniz daha iyi olur, yanlış yönlendirmek istemem. 7 saat boyunca 10 sn de bir fotoğraf demek 7*60*6=2520 fotoğraf. Bu kadar çok fotoğraf çekebilmek için herhangi bir kompakt veya dslr pil ömrü yetmeyecektir. Dslr için battery grip gerekebilir veya sürekli güç temin etmeniz gerekecektir. Bunu da dikkate alın derim.

teşekkürler hocam, ben internette araştırayım biraz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulan64ude

hocam mesela pencereye sabah koyup gün batımına kadar fotoğraf çekilebilecek bir ayarı olmalı. dslr lerde bu özellik varmı? 7-8 saat boyunca 10saniyede bir fotoğraf çeken bir makine arıyorum aslında.

Aksiyon kamerası alabilirsin , batarya konusunda sıkıntı yaşarsan eğer , bulabilirsen midland xtc300 kamerası klasik nokia batarya ile uyumludur.

@arandur , hocam 100-150-250-250 tl olarak satışa koyuyorum . Herhangi ikisi kalsa yeter , parayı dslr makineye yatırıcam artık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

quote:

Orijinalden alıntı: ulan64ude

Aksiyon kamerası alabilirsin , batarya konusunda sıkıntı yaşarsan eğer , bulabilirsen midland xtc300 kamerası klasik nokia batarya ile uyumludur.

@arandur , hocam 100-150-250-250 tl olarak satışa koyuyorum . Herhangi ikisi kalsa yeter , parayı dslr makineye yatırıcam artık.

Mantıklı, dslr sonrası kompakt makinelerin iyisi bile hiç tatmin etmiyor.

• Merhaba. Fotoğrafa yeni başlayacağım, hiç bilgim yok. Evde Nikon Coolpix S3200 vardı kurcaladım biraz, manuel ayarlar yapılmıyormuş.

Asıl heveslendiğim konu makro çekimler. Kompakt makine ile makro çekim yapılabilir mi, yoksa ekipman gerekir mi?

Manuel ayarları vb. yapabileceğim, giriş seviyesi için uygun, makro çekim yapabileceğim bir makine istiyorum. Kısa sürede sıkılır mıyım bilmediğimden, fiyat olarak en uygun seçeneği arıyorum. Uygun bir makine ve gerekiyorsa uygun fiyata ekipman tavsiyeleri bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.