Şimdi Ara

****Kompakt Makine ve Ekipman Tavsiyeleri***** (143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.032
Cevap
35
Favori
185.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

Orijinalden alıntı: FranticTr

Arkadaşlar yardım.
    Ürün yakın zamanda amerikadan alınacak.

Öncelikli olarak taşınabilir bir ürün almak istiyorum, Sokağa çıkarken,sıradan biyere giderken, Gece cluba giderken cebime atıp gezebileceğim bir ürün olması önemli
    Aynı zamanda kaliteli görüntü ve hızlı fotoğraf çekebilen bir ürün de olursa tadından yenmez. Fiyatını hakettiği sürece çok da önemli değil fiyatı (çok aşırı olmadığı sürece). Önerileriniz nedir arkadaşlar ?

Normal kompaktlar var, bir de ultra minik olanlar var. Ama club dendiği zaman o ortamda dslr ancak yeter fotoğraf çekmeye çünkü ışık koşulları genelde kötüdür. En azından büyük sensörlü alın derim. Ultra miniklerde Sony WX serisi var, Canon Ixus 510 HS var. Büyük sensörlü olarak ise alacağınız en iyi normal boyutlu makine Canon S100 olacaktır. Canon S100 şu anda amazon sitesinde 300 dolar. Gayet makul fiyatı. CMOS sensör sizin için önemli çünkü ışığın az olduğu yerlerde fotoğraf çekeceksiniz. Ancak S100 boyutu büyük gelirse diğer dediklerime bakın.

Cevabınınz için çok teşekkür ederim sanırım kompakt makineler için rx100 i falan saymassak alınabilinecek en iyi kompakt makina bu doğru mudur ? Peki sizce s110 mu s100 mü ? 50 dolar gibi bi fark var.

• Fark etmez, hangisi içinize sindiyse onu alın derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır yeni bir makine arayışına girdim, daha önce bas-çek tarzında makinalar kullandım kaliteye fazla dikkat etmiyordum sadece o anı yakalamak önemliydi, 2-3 senedir de tek kare çekmedim zaten. Bu sene işyerimden 2 arkadaşla küçük bir arazi aldık, kısmetse hobi bahçesi olarak kullanacağız, konum itibariyle ağaçlık bir yerde, envai çeşit börtü,böcek,bitki var. Kendimiz de zaten çeşitli bitkiler ve hayvanlar yetiştirmeyi düşünüyoruz. Burada vakit geçirirken fotoğraf da çekmek istiyorum.

Gelelim sorumuza, makine için ortalama 750-800 civarı bütçe ayırdım daha düşüğe de bulursak sorun değil. Dış mekan çekimleri kaliteli olan, hareketli nesneleri bozulma olmadan yakalayabilen,zaman zaman ava gidiyorum bu yüzden zoom kapasitesi orta veya iyi olan gezi tatil veya iç mekan çekimlerinde canlı çekebilen bir makine arıyorum. (çok mu şey istedim )

Forumda arkadaşların tavsiyesine göre Canon SX220 veya SX230 inceldim, fiyatı 350-400 arası.Çekilen fotoları incelediğimde biraz soluk gibi geldi yani herhangi bir programla işlenmemiş fotolar beni tatmin etmedi açıkçası.

Olympus Pen E-PM1 modeli de epey ucuzlamış 630 tl ye alınabiliyor.Flickr veya benzeri sitelerde bu makine ile çekilmiş resimlere baktığımda çok güzel canlı resimlere rastladım ama bunların da çoğu PS ile düzeltilmiş veya farklı lenslerle çekilmiş. Üzerinde gelen 14-42 lik lens pek tatmin edici sonuçlar vermemiş bilmiyorum belki de kullanıcı kaynaklı da olabilir. Sanırım 3x zoomu da işimi görmez gibi extra zoom için veya makro için lens almak lazım bunun için de bütçe ayıramam maalesef.

Canon S100 veya Sony RX-100 modelleri fena değil gibi ama kompakt makineye de o kadar para vermek istemiyorum. Bu durumda yukarıda saydığım aktiviteleri yapabileceğim belirlediğim fiyat aralığında tavsiye edebileceğiniz bir model var mı yoksa o paraya ütopik şeyler mi istiyorum,cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: makturk42

Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır yeni bir makine arayışına girdim, daha önce bas-çek tarzında makinalar kullandım kaliteye fazla dikkat etmiyordum sadece o anı yakalamak önemliydi, 2-3 senedir de tek kare çekmedim zaten. Bu sene işyerimden 2 arkadaşla küçük bir arazi aldık, kısmetse hobi bahçesi olarak kullanacağız, konum itibariyle ağaçlık bir yerde, envai çeşit börtü,böcek,bitki var. Kendimiz de zaten çeşitli bitkiler ve hayvanlar yetiştirmeyi düşünüyoruz. Burada vakit geçirirken fotoğraf da çekmek istiyorum.

Gelelim sorumuza, makine için ortalama 750-800 civarı bütçe ayırdım daha düşüğe de bulursak sorun değil. Dış mekan çekimleri kaliteli olan, hareketli nesneleri bozulma olmadan yakalayabilen,zaman zaman ava gidiyorum bu yüzden zoom kapasitesi orta veya iyi olan gezi tatil veya iç mekan çekimlerinde canlı çekebilen bir makine arıyorum. (çok mu şey istedim )

Forumda arkadaşların tavsiyesine göre Canon SX220 veya SX230 inceldim, fiyatı 350-400 arası.Çekilen fotoları incelediğimde biraz soluk gibi geldi yani herhangi bir programla işlenmemiş fotolar beni tatmin etmedi açıkçası.

Olympus Pen E-PM1 modeli de epey ucuzlamış 630 tl ye alınabiliyor.Flickr veya benzeri sitelerde bu makine ile çekilmiş resimlere baktığımda çok güzel canlı resimlere rastladım ama bunların da çoğu PS ile düzeltilmiş veya farklı lenslerle çekilmiş. Üzerinde gelen 14-42 lik lens pek tatmin edici sonuçlar vermemiş bilmiyorum belki de kullanıcı kaynaklı da olabilir. Sanırım 3x zoomu da işimi görmez gibi extra zoom için veya makro için lens almak lazım bunun için de bütçe ayıramam maalesef.

Canon S100 veya Sony RX-100 modelleri fena değil gibi ama kompakt makineye de o kadar para vermek istemiyorum. Bu durumda yukarıda saydığım aktiviteleri yapabileceğim belirlediğim fiyat aralığında tavsiye edebileceğiniz bir model var mı yoksa o paraya ütopik şeyler mi istiyorum,cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Sony wx80 veya wx100 modellerine baktınızmı ?

• @WoLfaL1x

WX50 modelini incelemiştim daha önce bahsettiğiniz modellere bakmadım, WX80 fena durmuyor gibi bahsettiğiniz makinelerin manuel kontrolü yok galiba hazır modlar acaba sıkıntı çıkarır mı?
  • @makturk42 750-800 TL bütçeyle bence de E-PM1 ve benzeri bir makine alabilirsiniz. Ne kadar kit lens iyi değil deseler de kompakt makinelerden bariz üstün bir makinedir. Özellikle dış mekan çekimlerinde çok güzel çeker. Odak takibi de kompakt makinelerde iyi değildir zaten.
  • @arandur

Cevap için teşekkürler hocam benim de içimde E-PM1 var aslında ama işte kit lens ile ilgili pek olumlu yorum duymadım maalesef gerçi o haliyle bile diğer kompaktlardan kaliteli çektiğini belirtmişsiniz.

Ama şu resimleri görünce de bu makineye olumlu bakamıyorum.
    Gerçi ISO 2500 gibi değerlerde de normal karşılamak gerek 800 den sonra gürültülü çektiğini okumuştum.
     ****Kompakt Makine ve Ekipman Tavsiyeleri*****

Peki hocam ikinci el E-PL3 veya sıfır Nikon S9200 için de yorumlarını alabilir miyim hangisini tavsiye edersin?

• quote:

Orijinalden alıntı: makturk42

@arandur

Cevap için teşekkürler hocam benim de içimde E-PM1 var aslında ama işte kit lens ile ilgili pek olumlu yorum duymadım maalesef gerçi o haliyle bile diğer kompaktlardan kaliteli çektiğini belirtmişsiniz.

Ama şu resimleri görünce de bu makineye olumlu bakamıyorum.
    Gerçi ISO 2500 gibi değerlerde de normal karşılamak gerek 800 den sonra gürültülü çektiğini okumuştum.

Peki hocam ikinci el E-PL3 veya sıfır Nikon S9200 için de yorumlarını alabilir miyim hangisini tavsiye edersin?

Fotograflar sanki telefonla cekilmis gibi..
    bende sizin gibi araştırma icerisindeydim forumdaki abilerimiz sagolsun yardımcı oldular.tercihimi epm1 den yana kullandım.çokta memnunum açıkcası.bunu almasaydım wx80 yada wx100 alacaktım.wifi vs cezbetmişti sadece.ama kit lensiyle bile kompakt modellerin arasından epm1'e rakip göremiyorum.
    size basta tavsiye edecektim aslında börtü böcek vs deyince dediğiniz gibi 3x zoom yeterli gelmeyebilir diye söylemedim ama genede alternatiflerinizin arasında olsun epm1.
    iyi geceler :)

• @WoLfaL1x

Teşekkürler hocam evet fotoğraflar E-PM1 ile çekilmiş exif bilgilerinin yalancısıyım Valla benim de gönlümden Olympus geçiyor aslında ama şu lens işi biraz canımı sıkmıyor değil adaptörle kullanılanlar var ama onlarda da auto focus yok fotoğrafçılıkla ilgili çok bilgili değilim o yüzden elle netleme sorun olabilir benim için, bakalım artık karar verip alacağız artık birini, iyi geceler.
  • @makturk42 2. el E-PL3 varsa hiç düşünmeden ona yönelin. Çünkü E-PM1 eski nesil bir makine aslında. E-PL3 ise 3. nesil olduğundan bariz daha başarılı. 2. el olayından korkmayın, bu tür profesyonel makinelere sahipleri gözü gibi bakar ve ayrıca sağlam üretilirler. E-PM1'in avantajı bazı janjanlı özellikler eklenmiş olması, fotoğraf kalitesinde ve kullanışlılıkta E-PL3 üstündür.
  • @arandur

Haklısın hocam temiz olduktan sonra 2.el benim için sorun değil zaten. Dpreview'de ikisi hemen hemen aynı puanı almışlar ama E-PM1 biraz daha pratik kullanımlar için sanırım.

Şu ikisi fena değil gibi biraz daha fiyatı kırarlarsa alınabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-olympus-e-pl3-plus-14-42-kit-lens-sifir-temizlikte-full-kutulu-127080233/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sifir-olympus-e-pl3-14-42mm-12.3-mp-siyah-126343129/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Schuey -- 10 Haziran 2013; 13:53:52 >

• arandur hocam 2.el epm3 tercih etmediğim için çok şey kaybetmemişimdir umarım,üzülürüm yoksa. :)
  • 2. el her zaman biraz daha caziptir ama bence biraz da risktir. Risk alırım derseniz daha iyisini elde ediyorsunuz. Ben de 2. el aldım ama yuvarlak tuşu biraz bozuldu şu an mesela. Öncesinde nasıl kullanıldığını bilemiyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoLfaL1x

arandur hocam 2.el epm3 tercih etmediğim için çok şey kaybetmemişimdir umarım,üzülürüm yoksa. :)
    arandur hocam;dediğiniz gibi gözü gibi bakanda var hor kullanan da var.. şans meselesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WoLfaL1x -- 11 Haziran 2013; 0:01:36 >
  • Fotoğraf makinesi tavsiyeleri arasında bende şarjlı pil tavsiyesi alabilir miyim?

En uzun ömür ve performans için hangi marka tavsiye edersiniz?
  • @_CarpeDiem_ Mah değeri yüksek ve ucuz çin malı olmayan pilleri tavsiye edebilirim. GP, Varta, Duracell, Panasonic aklıma gelen bazı markalar. Şarj-deşarj ömürleri zaten hepsinin gayet yüksek.
  • Merhaba ben fotoğraf makinesi alıcam ama 2 model arasında takıldım SONY CYBERSHOT WX60 - SAMSUNG WB150F hangisi daha iyidir daha detaylı bilgi verebilirmisiniz ?
  • Öncelikle bütçeniz nedir ve nasıl bir makine istersiniz acaba?
  • ustatlar dslr-like ve ya kaliteli compact bir makine tavsiye eder misiniz? yoksa nikon d3100 gibi ucuz bir dslr mi alsam?
    maximum 150-200 dolar.. USA ve ya Canadadan siparis edecegim..
    tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atacante

ustatlar dslr-like ve ya kaliteli compact bir makine tavsiye eder misiniz? yoksa nikon d3100 gibi ucuz bir dslr mi alsam?
    maximum 150-200 dolar.. USA ve ya Canadadan siparis edecegim..
    tesekkurler

D3100 olabilir veya 4/3 sistem makinesi alabilirsiniz. 200 dolara bulabilir misiniz bilmem.
  • 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.