Şimdi Ara

****Kompakt Makine ve Ekipman Tavsiyeleri***** (141. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.033
Cevap
35
Favori
185.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kimse nikon p7700 hakkında yorum yapmamış.ne düşünüyorsunuz?birde dpreview sitesinde studio shot comprasion'a bakıyorum orada nikon p7700 netlikte önde,canlılıkta pek değil ama oldukça iyi.seçimimi oradaki resim görüntülerine göre yapmak doğru sonuç verir mi?1000tl'ye kadar bütçeye öneriniz hani kompakt?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben yeniyim bişey sormak istiyorum
    eklediğim resim gibi ben bir resmi veya fotoğrafı nasıl böyle yapabilirim hangi programla ?
  • @istanbulication P7700 gayet başarılı bir makinedir ve başlangıç için iyi seçimdir. Lakin 1000 TL'ye nasıl bulacaksınız? Pahalıdır. dpreview'e göre kompakt makine seçimi yapmak doğru olur. DSLR olsa yanıltabilir çünkü tüm makineleri çok kaliteli lenslerle test ediyorlar. Ama kompakt makinede lens değişmediğinden test sonucu kullanıcıya tamamen yansıyor.

@zxcvbnmöçö Bunun için pek çok program var. Şu an hangisiyle yapılır aklımda yok. Hem bu soru için ideal bir başlık değil burası, başka bir konuda daha iyi yardımcı olacaklardır.

@musty84 Şimdi ne desem boş olacak. DSLR almalısınız. D5100 olabilir, D3200 olabilir, 600D olabilir. Çok seçenek var. Hatta belki D7000 bile bulabilirsiniz.

@Dssss Canon Ixus serisi ve Sony WX serisi pratiktir. Boyutları internetten inceleyip karar verin. Veya Amerikada elden inceleyin derim. S9200 de manuel ayarlama yoktur bu arada.

@enerci Canon ile karıştırdınız sanırım. SX160'a hiç gerek yok, boşuna para vermeyin. L310 bunlarla aynı ayarda makinedir ama manuel ayarları olmadığından eksik kalır.

@yuyuyu16 profesyonel makineye ihtiyacınız var. Nex C3 bakabilirsiniz veya Canon 1100D olabilir. Ama 50mm lens ile en iyi sonucu alırsınız.

@WoLfaL1x Videoda otomatik odaklama ve dahili mikrofon kullanımı ne yazık ki bu sonucu veriyor genelde. Profesyonel çekimlerde bu yüzden otomatik odaklama kullanılmaz, elle netlenir. Ayrıca harici mikrofon kullanılır. Yani odaklamayı iptal etmelisiniz veya bu sese katlanmalısınız.

@07 note WB250F, SX220 ile kıyaslanırsa daha janjanlı özelliklere sahip. İlk defa bu makineyle Samsung düzgün kalitede çeken bir cihaz çıkartmış oldu. İkisi de alınacak makineler. WB250F daha pahalı ama.

@hrvl W730 modelinde diyaframı kısıp zoomu artırmışlar. Yani zoom yapabilsin diye makine biraz daha az ışık oluyor. Eğer zoom lazım değilse boşuna W730 farkını ödemeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar dükkanımda aksesuarlarıyla birlikte satılık S95 var, ilgilenen arkadaşlar pm atabilir.

http://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=14965
  • quote:

Orijinalden alıntı: berdush

Arkadaşlar dükkanımda aksesuarlarıyla birlikte satılık S95 var, ilgilenen arkadaşlar pm atabilir.

500 TL'ye S95! Kaçırılmayacak bir satış olmuş. Hafıza kartı da daha büyük olsaymış mükemmel olurmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

Arkadaşlar dükkanımda aksesuarlarıyla birlikte satılık S95 var, ilgilenen arkadaşlar pm atabilir.

500 TL'ye S95! Kaçırılmayacak bir satış olmuş. Hafıza kartı da daha büyük olsaymış mükemmel olurmuş.

hocam teşekkürler.
    sizden panasonic fs16 tavsiyesi almıştım ama aklım sx150 IS'da kaldı benim açıkcası.3D resim,panaroma çekim,rengi sabitleme vs dolayı.
    Kararsız kaldım gerçekten.canonun boyutları hafif kaba ve ağırlık olarak 100 gr daha fazla.
    Ne yapmalıyım sizce?
  • SX150 modelinde 3d fotoğraf ve panaroma çekim yok ama? SX150 bir hayli kaba makinedir, diğer kompaktlarla kıyaslayabilirseniz hemen anlayacaksınız. Bu makineyi kimin için düşünüyorsunuz?
  • quote:

SX150 modelinde 3d fotoğraf ve panaroma çekim yok ama? SX150 bir hayli kaba makinedir, diğer kompaktlarla kıyaslayabilirseniz hemen anlayacaksınız. Bu makineyi kimin için düşünüyorsunuz?

kızkardeşim için düşünüyorum kendisi üni ögrencisi.Gezilerde,Arkadaş toplantılarında vs günlük kullanım kısacası.
    o zaman fs16.digeri bayan için pek kullanışlı degil herhalde.hem manuel ayarlarıyla hemde boyutlarından dolayı degilmi hocam ?
  • @arandur çok teşekkür ederim cevabın için.p7700 biraz beni aşıyor haklısın.
    burdakihttp://www.dpreview.com/articles/2367736880/roundup-enthusiast-zoom-compact-cameras/12 en iyi kompaktlardan fiyat olarak alabileceğim s110 var ama onada bazıları değmez falan demiş diğerlerine göre ucuz olsada,hatta s100'den farkı yok diyenlerde var.
    kesin sıfır kompakt almaya kararlılıyım,sence 1000tl civarı alabileceğim en iyi seçim ne olabilir?g15,olympus xz-2 ve panasonic lx7 biraz daha makul fiyatta amma yinede yüksek,lx5 ile aynı performansı alır mıyım?gerçi lx5 yalnızca 100tl ucuz yenisinden.fazla fiyat farkları yok,s95 bile 900tl civarı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum LX7 bir hayli iyi, G15 keza öyle. İkisine de bayıldım. Onlar olmazsa LX5 veya G12 alınabilir. S95, G12 ile aynı kalitede çekiyor zaten, hem S serisi G serisinden daha ucuz. Ben de G11 kullanıcısıydım. Premium kompakt makinenin tadı başkadır. Profesyonel alınamıyorsa en iyi seçimdir.

@WoLfaL1x Bayan için kesinlikle pratik makine derim. SX serisi önermem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arandur -- 27 Mayıs 2013; 21:02:03 >
  • quote:

quote:

Valla hocam yanında tadıma kılıfı, tripod ve gorillapod da veriyorum ama talip yok makineye :)

• İnsanlar 2. el istemiyorlar ama bence fiyat/performans anlamında temiz 2. el gibisi olamaz. Bazıları da sattığına göre düşürmüştür, bozukluğu vardır vs. diye düşünebilir.
  • @arandur evet canon olcaktı :)
    eski mesajlarınızıda okudum ve sx150 ile sx220den birini düşünüyorum şu andanda, sizce hangisi?
  • SX220 elbette. arada bariz fark var.
  • @arandur
    Peki hocam sony nex f3 icin ne dersiniz yurt disindan getrirebilirim buyuk ihtimalle.
    Olympus epm1 mi sony mi yoksa nikon d5100 mu ?
  • peki, teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpion4201

@arandur
    Peki hocam sony nex f3 icin ne dersiniz yurt disindan getrirebilirim buyuk ihtimalle.

F3 ile D5100 aynı kalitede çeker diye düşünebilirsiniz. Bence F3. Çünkü daha pratik. E-Pm1 ise bu ikisine nazaran bariz düşük kalır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: scorpion4201

@arandur

F3 ile D5100 aynı kalitede çeker diye düşünebilirsiniz. Bence F3. Çünkü daha pratik. E-Pm1 ise bu ikisine nazaran bariz düşük kalır.

Teşekkür ederim eğer yurt dışından getirebilirsem f3 alacağım.Son olarak birde f3k modeli var bunların farkı ne hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpion4201 -- 29 Mayıs 2013; 0:23:23 >
  • F3K normal olanı yani 18-55 kit lensi olanı demek. F3 ün yanına gelen harf beraberinde verilen lensi gösterir.

• quote:

F3K normal olanı yani 18-55 kit lensi olanı demek. F3 ün yanına gelen harf beraberinde verilen lensi gösterir.

F3 tr fiyatı 1099 f3k ise 1400 civarı gorünüyor ikiside 18-55 yazıyor.

• 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.