Şimdi Ara

****Kompakt Makine ve Ekipman Tavsiyeleri***** (135. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.032
Cevap
35
Favori
185.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 gün evvel teknosanın indiriminden faydalanarak canon sx150 aldım 229 tl ye .. şarjlı pilim ve aletim olmadığı için henüz inceleme fırsatı bulamadım cihazı şarj aletimde gelirse sonuçları yazarım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti
    sony f3,
    samsung nx1000,
    panasonic g3,

veya canon g1x/g15,
    ...
    yada
    nikon d5100+18-105vr veya 18-55vr,
    ayrı ayrı bulunabilirse canon 1100d+tamron 17-50/2.8 de olabilir...

düzeltme; sony f3 derken tabii ki nexf3...

Öncelikle hızınız için teşekkürler.

Benim kompakt bölüne yazmamın amacı aslında 3 boyutu düşünürsek derinlikti. Aynasızlardaki lensin taşıma problemi beni soğutuyor. Büyük lens kompakt olmaktan çıkartıyor bence. DSLR'ı ve like'ları ikinci plana atmamın sebebi de buydu.

Bu durumda ne önerirsiniz_? Mecbur kalırsam büyük bir şey olmaya DSLR almak daha mantıklı sanırım maliyet açısından.
  • @Tokay bence siz biraz daha istediğiniz cihazı netleştirmeniz lazım. Skalanız şu an fazla geniş. DSLR alırım da diyorsunuz, aynasıza büyük te diyorsunuz, kompakt alabilir gibi de duruyorsunuz. Şurası gerçek ki kaliteyle tanışan insan önceki makinesine verdiği paraya acıyabiliyor. Daha pratik boyutlu diye 900 TL harcayıp 2010 yılı eylülünde Canon G11 almıştım. Gayet memnun kullandım. Ama sonrasında 2012 yılında Sony Nex-5N ile tanışınca profesyonel olmayan sensörle boşuna debelenmişim dedim. Bundan sonra hangi makineyi alırsam alayım o kadar fark olmayacak. Bu bakımdan APS-C sensörlü makineler bambaşka. 4/3 sistem makineleri de gayet kaliteli. Ama kalite aranıyorsa bu sensörlerin altına düşmemeli. Bence bu konuyu biraz düşünün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tokay

quote:

sony f3,
    samsung nx1000,
    panasonic g3,

veya canon g1x/g15,
    ...
    yada
    nikon d5100+18-105vr veya 18-55vr,
    ayrı ayrı bulunabilirse canon 1100d+tamron 17-50/2.8 de olabilir...

düzeltme; sony f3 derken tabii ki nexf3...

Öncelikle hızınız için teşekkürler.

Benim kompakt bölüne yazmamın amacı aslında 3 boyutu düşünürsek derinlikti. Aynasızlardaki lensin taşıma problemi beni soğutuyor. Büyük lens kompakt olmaktan çıkartıyor bence. DSLR'ı ve like'ları ikinci plana atmamın sebebi de buydu.

Bu durumda ne önerirsiniz_? Mecbur kalırsam büyük bir şey olmaya DSLR almak daha mantıklı sanırım maliyet açısından.

http://www.bedavashop.com/Canon-G1X-Dijital-Fotograf-Makinesi%2CPR-1090.html?ref=akakce&v=1.53.3

• quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

Orijinalden alıntı: denizk.

arkadaşlar kolay gelsin, uzun süre inceledim ölçtüm biçtim geçen hafta canon 150s aldım. çok güzel makina. ama ne yazıkki eşimin hoşuna gitmedi. büyük,ağır dedi... neyse uzatmayım. bana yardımcı olabilirseniz,
    bataryalı,
    hd video çekebilen
    ince bir fotoğraf makinesı arıyorum.
    incelemelrden ixus 117hs yi buldum ama sanırım biraz eski makina.
    bana max 400tl ye kadar makine tavsiyesinde bulunabilirmisiniz.

Buyrun: Sony WX50. Full HD video kaydı var, son derece pratik ve bataryalı. Size bence Sony WX serisi lazım. WX7'den tek eksiği lcd ekranının birazcık daha kalitesiz olması. Ama 460K ekran çoğu yeni makineden daha kaliteli, hele bu fiyata bulacaklarınızdan daha iyi olduğu kesin. Canon Ixus 117 de pratiktir, değerlendirebilirsiniz. Ama SX220 biraz kalındır, bu saydığım diğer cihazlar kadar kibar değildir.

Bu arada eskilik-yenilik olayına takılmayınız. Sadece şuna dikkat edin: Cihaz, istediğim özelliklere sahip mi? Tavsiye ediliyor mu? Bazı 2-3 yıllık cihazlar yeni çıkanlarla aynı özelliklerde, daha ucuz, ve daha başarılıdır. Sony serisinde şu anda fiyat/performans olarak WX50 çok iyi yerde. Bütçesi düşük olanlara da W630 öneriyorum mesela.

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=10268764

http://www.teknosa.com/urunler/135175799/sony-cybershot-wx50-gumus-dijital-fotograf-makines

üstat teşekkür ederim yorumların için. haftasonu sony'i inceledim hoşuma gitti. bulabilirsem hemen alacam. burdaki teknosada teşir kalmış.
    bulamazsam canon ixus alırım.

• G1x'i zaten incelemiştim ama ileride daha iyi bir makine almak istersem vereceğim para 2bin civarı olur sanırım. Şuan için gözüme çok görünmüştü. Dediğim gibi aslında güzel çekim yapabileceğim kompakt büyüklüklere sahip bir makine arıyorum. Ama fotoğraf bir tutku malumunuz. İlle de sana 1500+ makine önereceğiz diyorsanız dslr bakmak daha mantıklı sanırım. Çünkü benim asıl sorunum kolay taşıma. Bu kadar yükseltiyorsak parayı F/P dikate alınmalı bence.

Önerilerinizi bekliyorum
  • İsterseniz Canon S90/S95 veya Panasonic LX3/LX5 gibi bir makineyi 2. el olarak alarak kompakt makine ile olaya başlayabilirsiniz. Bunların sıfırları pahalı ama eski nesil 2. el olanları uygun bulunuyor.
  • quote:

G1x'i zaten incelemiştim ama ileride daha iyi bir makine almak istersem vereceğim para 2bin civarı olur sanırım. Şuan için gözüme çok görünmüştü. Dediğim gibi aslında güzel çekim yapabileceğim kompakt büyüklüklere sahip bir makine arıyorum. Ama fotoğraf bir tutku malumunuz. İlle de sana 1500+ makine önereceğiz diyorsanız dslr bakmak daha mantıklı sanırım. Çünkü benim asıl sorunum kolay taşıma. Bu kadar yükseltiyorsak parayı F/P dikate alınmalı bence.

Önerilerinizi bekliyorum

g1-x'i kendim almayı düşündüm uzun zaman, tek takıldığım nokta optik vizörü idi beğenmemiştim, kalitede dslr'den aşağı kalmaz, sensör gayet iyi...çok küçük ve hafif gövdeli değil ama dslr gibi lensi dışarı taşmıyor...

canon s95 ve pana. lx5 iyi seçenekler...aynasızlardan sam. nx1000 çok derli toplu...bu üçü 1000-1200 arası...bunlarda taşıma sorunu yaşanmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 26 Mart 2013; 15:53:22 >

• Arandur hocam şöyle bir soru sorayım bende;

Büyük makina taşımayı sevmediğim fotoğraflarda da aşırı detaycı olmadığımdan dolayı şu ana kadar kompakt Canon S serisi kullandım hala da kullanıyorum.Fakat aynasız sistemler yaygınlaşmaya başlayınca üst seviye makinalarda benim kullanacağım boyuta geldi.Fakat fiyatları yine de üst seviye olanların pek ucuz değil,bu yüzden danışma ihtiyacı duydum.Çekmek istediğim fotolar,

-Doğa yürüyüşü ve manzara fotoğrafları ama pro değil amatör tabi ( yağmurlu,karlı,eksili dereceler oluyor ama şartları aşırı zorlamıyorum)
    -Şehir içi tarihi,turistik,mimari yapılar
    -Gezi fotoğraları (tarihi,turistik)

Ayrıca yeni bir alan olarakta çekeceğim;
    -Sokak fotoğrafları hızlı odaklamalı olmalı tabi( maalesef kompaktlar ile yapamıyordum bu aynasızlara geçersem çekeceğim)

Biraz araştırdım OMD-5 ve Nex-6 serisi sanırım benim işimi görür gibi geliyor.OMD nin elbette su geçirmeme,gövdede titreşim gibi avantajları fakat fiyatı pahalı pek ucuzlayacak gibi de durmuyor.Kullanıcı sayısı gördüğüm kadarı ile az,bu da yedek pil gibi parçaların az bulunurluğu,pahalı vs olması şeklinde yansıyor sanırım.Ama özellikle biraz zorlu şartlarda dahil olarak ( yağmur vs) yukarıdaki yazdığım tüm şartlarda foto çekmek için ideal gibi duruyor.

Nex-6 daha ucuz ama F3 dahi alabilirsin dediklerim de biraz kafam karıştı para vermeye değer mi sadece vizör için( bu arada kompaktlarda güneşte ve karda ekrandan fotoğraf çekmek eziyet,göremiyorsun ne çektiğini görmek istediğinde tam parlaklık yaparsan bu sefer şarj hemen bitiyor).Sony ayrıca piyasada daha çok kullanıcısı var.Ama tabi benim işime yaramalı.Ö

Başka tavsiye edeceğin makina varsa onuda düşünebilirim vaktim var çünkü almak için daha.

• Nex serisinde de güneş ışığında ekran sorun yaratabiliyor. Ama odaklama hızı, fotoğraf kalitesi, renkler vs. her şey Canon S serisinden sonra müthiş gelecektir. Kompakt makinelerin ISO 100 değerinde bile kumlu çektiğini anlıyor insan büyük sensörlü cihaz kullanınca. Nex-6 ve Nex-F3 'ü fotoğraf kalitesi olarak eş tutun, diğer özelliklere de ihtiyacınız var mı düşünün derim. Bence Nex serisinde işe yarayan iki özellik dokunmatik ekran (netleme hızlı ve doğru oluyor) ve vizör (güneşli günlerde kurtarıcı)
  • OMD ve Nex elinde olduğuna göre @oztuert yapacağı karşılaştırmalı testi de beklemek lazım gibi geliyor.Nex hakkında üç aşağı beş yukarı fikir sahibi oldum ama OMD biraz muamma gibi duruyor bende şu anda. Haber edelim de bu testi bir an önce yapsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 26 Mart 2013; 21:55:52 >
  • quote:

quote:

G1x'i zaten incelemiştim ama ileride daha iyi bir makine almak istersem vereceğim para 2bin civarı olur sanırım. Şuan için gözüme çok görünmüştü. Dediğim gibi aslında güzel çekim yapabileceğim kompakt büyüklüklere sahip bir makine arıyorum. Ama fotoğraf bir tutku malumunuz. İlle de sana 1500+ makine önereceğiz diyorsanız dslr bakmak daha mantıklı sanırım. Çünkü benim asıl sorunum kolay taşıma. Bu kadar yükseltiyorsak parayı F/P dikate alınmalı bence.

Önerilerinizi bekliyorum

g1-x'i kendim almayı düşündüm uzun zaman, tek takıldığım nokta optik vizörü idi beğenmemiştim, kalitede dslr'den aşağı kalmaz, sensör gayet iyi...çok küçük ve hafif gövdeli değil ama dslr gibi lensi dışarı taşmıyor...

canon s95 ve pana. lx5 iyi seçenekler...aynasızlardan sam. nx1000 çok derli toplu...bu üçü 1000-1200 arası...bunlarda taşıma sorunu yaşanmaz...

Sanırım nx1000 ve lx5 mantıklı özellikle ikinci el bulabilirsem ama biraz daha beklemeyi düşünüyorum.
    Çok teşekkürler^^
    Takipteyim.

• arkadaşlarpanasonıc lumıx fs16 model cihaz darty de fiyatı 149.00tl oldu bu ayarda cihaz arayanlar hiç düşünmesinler fiyatı çok uygundur..
  • geniş açı fotoğraf çeken bir makinaya ihtiyacım var, wx50 ile (370 TL) , ixus 125(450 TL) arasında kaldım.
    Hangisini tavsiye edersiniz?
  • Geniş açı bağlamında WX50 25mm ile gayet yeterli. Panoraması da düzgün çalışıyor. Canon panorama konusunda kötü. Ixus 125 ise HS sistem ve 16 MP olarak fiyatına değecek cihaz değil. Canon 12 MP kompaktlarda başarılı.
  • -
  • CANON SX40 HAKKINDA NE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ 800 TL YE BULDUM 1 TANE SIFIR
  • quote:

Orijinalden alıntı: filozof07

CANON SX40 HAKKINDA NE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ 800 TL YE BULDUM 1 TANE SIFIR

"garantili sıfır" ise kaçırılmaz...
  • 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.