Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (817. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 815816817818819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

baymak olacaksa baymak duo tec 45kW öneririm. eviniz bayağı büyük görünüyor ve 3 kat
    radyatör markası: demirdöküm plus
    peteklerin hepsine değil ama çoğuna danfoss termostatik vanalar taktırmanızı da öneririm

kombinin kendi pompası yetmezse, ek pompa+denge kabı+açık genleşme tankı uygulaması gerekebilir

bazen kombinin pompası tüm petekleri besleyecek durumda olmuyor dediğim ekipmanlar ile tüm sorunları çözersiniz
    https://www.akakce.com/yogusmali-kombi/en-ucuz-baymak-duo-tec-premix-45-hermetik-fiyati,2878724.html
    merhaba.
    çatı dubleks bir evimiz var yaklaşık 250m2 kadar. demirdöküm vesa kombi var çok sorun çıkartıyor. bunu değiştirmeyi düşünüyoruz. kaç kw bir kombi almamız gerekir? önerebileceğiniz fiyatına göre performansı/kalitesi yüksek olan modeller neler?
    yer izmiT, kombi balkonda dolabın içinde duruyor.

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. 42 kw hesaplamışlar bu ev için. 45'i zorlayayım o zaman. Umarım modülasyonu iyidir ve az yakar. Bir de usta bu duotec cihazlar oda sıcaklığına göre modülasyon yapıyorlar değil mi?
    Ayrıca termostatta herkes ECA kullanıyor, gelenek mi oldu, yoksa çok mu ucuz, yoksa farkı mı bilinmiyor? İlginç bir durum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi günler. Osmaniye'de ara kat net 170m2 evimiz için kombi bakıyoruz da. Genellikle ılık bir şehir. Aceba önerileriniz ney olur?
  • bekirdur B kullanıcısına yanıt
    42kw ile 45kw aynı kombi parametre ayarı ile 3 kw eklemişler dediğim gibi ev büyük görünüyor
    kombinin kendi pompası yetmeyebilir ek pompa+denge kabı gerekebilir. ayrıca 3 kat faktörü var
    42 olmuş 45 olmuş çok önemli değil
    baymak idee modülasyonlu oda termostatı takılabiliyor kablolu veya kablosuz seçenekleri var o zaman oda sıcaklığına göre modülasyon yapabiliyor
    kombinin kendi modülasyonlu çok geniş 42kW 9.8kW / 42kW = %23 - %100 modülsyon aralığı var. bu kadar büyük kombide gayet iyi

eca termostatik vanalar piyasa malıdır çok kullanılmasının nedeni bu erişimi fazla ve biraz daha ucuz
    ama termostatik vanada danfoss daha iyidir
    bu kadar büyük bir evde anca termostatik vanalarla petekleri kontrol altına alabilirsiniz
    yoksa faturalarınız fazla gelir
    termostatik vanalar petekleri kıstıkça kombi modülasyon yapacak

ek pompa + denge kabı + açık genleşme tankı

• SudaEriyenAspirin kullanıcısına yanıt
    merhaba
    250m2 net mi brüt mü? balkona gibi ısıtılmayacak alanlar çıktığında duvarda duvara ölçüm kaç m2 kalıyor? binada ve çatıda yalıtım var mı?
  • CrowdLifes C kullanıcısına yanıt
    net 170m2 ara kat eve 24kW kombi olacağı gibi 26-28kW kombi de taktırabilirsiniz
    baymak duo tec 28kW, eca proteus premix 28kW,warmhaus enerwaplus 28kW,airfel digifel premix 30kW

bu kombileri öncelikle öneririm osmaniye'de hangisinin servisi varsa, ayrıca 24kW kombi almak isterseniz bu konunun ilk sayfasındaki kombilere bakabilirsiniz
    oda termostatı ve termostatik vanalar da öneririm.ayrıca kombinin altına plastik kombi bağlantı seti değil
    metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler
  • İyi günler, Balıkesir de 15 yıllık merkezi sistemle ısınan bir apartmanın zemin üstünde 3+1 net 110 metrekare bir dairede oturuyorum.Apartman olarak doğalgaza geçiş yapacağız.Dairemde mobil sistemle çalışan 6,5 metre petek mevcut.Burada yazılanları okuduktan sonra tesisatı değiştirmeye karar verdim.Yapılacak olanlar;

-Mobil sistem boruları Dizayn oksijen bariyerli pex borular ile değişecek
    -salon 2,2 + 1 m
    mutfak 1 m
    o. oda 1,2 m
    ç. oda 1,2 m
    e. odası 1,8 m
    koridor 1,2 m
    Banyo 1 m olmak toplam 10,6 metre demirdöküm panel plus radyatör takılacak.

-Oda termostatı şu an kullanmak istemiyorum.İlk yıl evin ısınma durumuna bakacağım.
    -Banyo hariç bürün radyatörlere danfoss termostatik vana
    -Dairede 1 metre çıkma var , ayrıca binada çift tuğla arası köpük mevcut.Alttan yalıtım yapılmasına rağmen çıkmalar soğuk oluyor.Parke altına İzocam Düz Foamboard Isı Yalıtım Levhası uygulamak istiyorum.
    -Kombi gömme balkonda olacak .Balkon cam sürgülü camla kapatılacak.Kombi Pvc dolap içine konulup yalıtım yapılacak.Borular duvara gömülecek.

Bu sistemde sizce eksik olan var mı?.Kombi olarak bosch 2300i (4.500 TL) , Buderus Logamax Plus GB122i (4.800TL) ,Vaillant Ecotec Intro 24/28 kw (4.800 TL) arasından hangisini önerirsiniz?

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi austun1975 -- 7 Haziran 2020; 17:53:6 >

• austun1975 kullanıcısına yanıt
    kombinin altına plastik kombi bağlantı seti değil metal/pirinç tam geçişli vana + filtreler kullanın
    termostatik vanaları danfoss öneririm. bütçeniz varsa gazlı yoksa sıvılı danfoss ve yatay köşe (uk tip)
    havlupan hariç diğer tüm peteklere trv ile kombi pompası zorlanabilir. bence 1 havlupan + 1 petekte trv olmasın
    ileriye dönük oda termostatını monte edebileceğiniz odayı seçin, olur da o odaya oda termostatı monte ederseniz o odada termostatik vana olacağından termostatik vananın ayarını her zaman 5 numarada tutmak zorunda kalacaksınız bu durumda trv her zaman pasif durumda kalacak
    o yüzden şimdiden oda termostatı takılabilecek muhtemel odaya trv taktırmayın

konuyu okuduğunuz belli oluyor ne önerdiysek hemen hemen hepsini yapacaksınız -ki bence güzel bir sistem olacak

eklediğiniz resmi açamadım odaları m2'lerini göremedim ama petekleri odalarda kısa tutmayın zaten trv ler olacak ev ısındığı anda trv ler petekleri kısacak binada yalıtım var trv ler görevini yapar

kombi olarak bosch condens 2300 ve buderus gb122 zaten aynı kombiler sayılır geniş modülasyon aralığı + 28 ve 30kW sıcak su gücü var
    vaillant eco tec intro ise kalorifer devresinde modülasyon aralığı daha dardır %30 - %100 modülasyon yapar ama musluk sıcak su gücünde 28kW sıcak su gücü var diğer iki kombiyle fark yok

3 kombi arasında bosch condens 2300 daha uygun çünkü hem fiyatı diğerlerine göre daha ucuz veya aynı fiyatta ama kalorifer devresinde geniş modülasyon aralığı var gb122i de aynı kombi ama daha pahalıya satılıyor

son olarak bence oda termostatı kullanın kombi balkonda sürekli balkona gir çık zor olur sizin için
    bosch condens 2300 alırsanız ve kablolu bir oda termostatı düşünüyorsanız bence bosch cr10 veya cr50 modülasyonlu oda termostatı alın

yok ben kablosuz istiyorum derseniz kablosuz on-off yani aç kapa bosch tr 24rf (programsız) ve bosch tr 36 rf (programlı) seçenekler var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 7 Haziran 2020; 18:3:25 >

Cevabınız için teşekkür ederim.Küresel vana ve bakır bağlantı seti zaten olmazsa olmazım. Usta ne kadar itiraz etse de kabul etmedim.Resmi yeniden yükledim.O. odası her zaman daha sıcak oluyor.Bu odaya termostat takmak mantıklı mı?Yoksa salon yada yatak odasına mı takmak daha iyi olur?

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi austun1975 -- 7 Haziran 2020; 18:35:57 >

• austun1975 kullanıcısına yanıt
    termostatik vanalar...>petekleri
    oda termostatı ise kombiyi kontrol eder. oda termostatı genellikle kışın kullandığınız yaşam odasına takılır o odanın sıcaklığını referans alır kışın oturma odası ve/veya salon hangisini kullanıyorsanız buraya o.t uygun

salon: 140cm+140cm
    mutfak:100cm
    oturma odası:160cm
    banyo:havlupan
    e.yatak odası: 180cm
    çocuk odası:120 cm
    koridor: 120cm

toplam: 9.6mt pkkp tip 22/60 dd plus panel radyatör + havlupan

kabaca metraj buna benzer olmalı, kendinize göre %10-20 civarında değişiklikler yapabilirsiniz
    İlginiz ve cavabınız için teşekkür ederim. Sayenizde birçok bilgi sahibi oldum.
  • Selamlar tavsiyeniz üzerine bosch condens 2300 modelini 3 ayri kişi olarak almış bulunuyoruz. Sıcak su açtığımızda kombide su çalıştığı süre boyunca su alır gibi ses geliyor normal midir?
  • quote:

merhaba
    250m2 net mi brüt mü? balkona gibi ısıtılmayacak alanlar çıktığında duvarda duvara ölçüm kaç m2 kalıyor? binada ve çatıda yalıtım var mı?
    Hocam net 217 m2 imiş. Yalıtım yok gibi bir şey. Camlar büyük vengeniş. Yaklaşık %60 veya %70 gibi bir kısmını ısıtıyoruz. Ancak yetersiz kalmasın gerekirse bi tık fazla olsun daha iyi olur. Bu arada kombi alt katta bulunuyyor. MUTFAK alt katta ve her iki katta da banyo var.
    30kw civarı kombi yeterli
    33kW baymak duo tec,30kW eca proteus premix,30Kw airfel digifel premix
    bütçe daha fazla ise 30kW bosch condens 7000, 30kW buderus gb172i

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

30kw civarı kombi yeterli
    33kW baymak duo tec,30kW eca proteus premix,30Kw airfel digifel premix
    bütçe daha fazla ise 30kW bosch condens 7000, 30kW buderus gb172i
    teşekkür ederim
    sen olsan bunlardan hangisini alırdın
  • Hocam, Baymak Duotec kombiler birden fazla kablosuz oda termostatı ile çalışır mı? Bir de ek pompa ihtiyaçı ilk baştan hesaplanabilir mi yoksa kombi çalıştırıldıktan sonra mı anlaşılır ve neye göre anlaşılır? Çok teşekkürler usanmadan cevap veriyorsunuz valla. Sağolun.
  • Merhaba

Benim yaşadığım yere daha yeni doğalgaz geldigi için kombi arayışına girdik. Kış mevsimi ayaz olarak geçiyor. Soğuk oluyor. Ev 180metre^2 ve 4+1. Isı yalıtımı var evde. Bu zamana kadar kömür ile ısınıyorduk kaloriferle bazı odalar 29 derece oluyordu. En soğuk oda 23-25 derece oluyor.

Şimdi bu kombi işinden anlayan kullanıcıların ve ustaların yardımı istiyorum. Hangi marka ya da sınıf kombi seçmeliyim. Ben bu zamana kadar hic araştırma yapmamıştım gerek yok diye. Şimdi yardım gerekiyor.

Petek uzunluğu ve adedi : Toplamda 8m ve 7adet

Teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoert -- 9 Haziran 2020; 12:29:27 >
    ev izmitte, baymak fabrikası gebze'de, fabrika yakın servis avantajı var. ben olsam öncelikle baymak'a bakardım
    başka şehirde olsaydım o şehirde üç markanın servisine göre karar verirdim

• bekirdur B kullanıcısına yanıt
    bir kombiye sadece 1 adet oda termostatı takılabilir
    ek pompa ihtiyacını, ek pompa+denge kabı montajı yapmış iyi bir ısı uzmanı hesaplayabilir
    ama piyasadaki herhangi bir kombiciyi çağırırsanız kafasına göre hareket eder bilmez sallar durur
    veya kombi montajını yaptırın ek pompa+denge kabı taktırmayın
    bir süre kombiyi kendi pompası ile deneyin
    baktınız pompa yetmiyor o zaman ne yapacağınızı biliyorsunuz bu işlerden anlayan biriyle anlaşın

ya önceden taktırın veya sonradan tercih sizin

• teknoert kullanıcısına yanıt
    kömür ile ısıtılan merkezi sistemlerde kazanı 70c civarı yakıyorlar
    haliyle 180m2 evi 8mt petek ile ısıtabiliyorsunuz
    ama kombiye geçtiğinizde kombiyi 50 55c en soğuk ayaz günlerde 60c de kullanmanız lazım
    haliyle evde merkezi sistemde yeten petekler kombi ile yetmez

merkezi sistemden geçen arkadaşları öncelikle bu konuda uyarıyorum çünkü evi kombi değil petekler ısıtır

balkonlar hariç evde ısıtılacak net alan kaç m2 duvardan duvara ölçüm? ev hangi şehirde ve kaçıncı kat ve binada yalıtım var mı?

• 
Sayfa: önceki 815816817818819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.