Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (815. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
30.147
Cevap
529
Favori
1.261.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 813814815816817
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sakıncası yok, büyük bir kombi almış olursunuz. kalorifer devresinde minimum ısıl gücü biraz daha yüksektir. musluk sıcak su gücünde ise daha XL profile sahiptir. dk/litre cinsinden daha kısa sürede ve daha fazla sıcak su hazırlayıp musluğa gönderir
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

3500lira tam sınır bir değer
    warmhaus ewa,baymak dolcevita dpy ve baymak lambert lpy alınabilecek kombiler

Alıntıları Göster
    Vaktiniz ve cevabiniz icin tesekkurler.
  • @disintegration hocam selamlar
    termodinamik hermetik şofbenden hiç verim alamadık değiştirmek istiyorum ankarada yaşıyorum baca boyu uzun olduğu ve çift dirsek olduğu için sorun çıktığı söyleniyor tavsiye edeceğiniz bir marka varmıdır ısınma merkezi sitem olduğu için sadece sıcak su ihtiyacı için kullanılıyor şofben

iyi günler iyi çalışmalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

merhaba 280m2 alan net ise içinde balkon gibi ısıtılmayacak alanlar yoksa 35kW üstü bir kombi almanız lazım
    38kW airfel digifel premix ve 42kW baymak duo tec öneririm. kombinin kendi pompası yetmezse : ek pompa + denge kabı uygulaması gerekebilir bu dediklerim varsayım.iyi bir ısı uzmanı gerekli olup olmadığına karar verebilir
    Cevap için teşekkür ederim. Isıtılacak alan 220 m2 imiş. Üst katta büyük teras dışında giriş ve 2 oda mevcut. Sayfalarca yorumlarınızı okudum sanırım en uygun seçenek baymak duo tec 33 kw. Doğru mudur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar, mühendis olmasam da kafam termodinamik mevzulara içgüdüsel olarak az basar. 100 m2 asmolen döşeme garaj üstü ,dışarıyı gören tek cephesi mantolu daireme 20-25 kw arası gücün yeteceğini düşüüyorum, kombi yeri balkona hazırlanmış. sessizlik, ekonomi, sıcak su konforu, f/p oranı açısından tavsiyelerinze açığım. müteahhit dandik peteklerden koymuş en kısa zamanda aluminyum petek ile değiştereceğim . cevaplar için şimdiden herkese teşekkürler.
  • Delpo41 kullanıcısına yanıt
    33kW baymak duo tec uygun
  • cingibi kullanıcısına yanıt
    merhaba
    vaillant turbomag 14lt
    baymak bh 13lt
    demirdöküm L350 f 14lt

öneririm
  • bufalu B kullanıcısına yanıt
    merhaba
    100m2 eve dediğiniz gibi 20-24kW civarı kapasite kombi yeterli
    warmhaus enerwa
    baymak duo tec compact
    bosch condens 2200
    bosch condens 2300
    airfel digifel premix
    eca proteus premix

f/p öne çıkan cihazlar. 2300 ve enerwa , musluk sıcak su gücü olarak diğerlerinden daha öndedir. 2300'de 28kW enerwa'da 31kw sıcak su gücü var. tabii tek muslukta ve bu musluk kombiye yakınsa bu farkı pek hissedemezsiniz bunu da belirteyim
    yazdığım tüm kombiler yerli üretim ve sorunsuzdur
  • priwa ve priwa plus piyasadan kaldırıldı

enerwa sadece 24kW , enerwaplus ise sadece 28kW ve 33kW kapasite olarak üretilecek

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ediyorum bosch için kötü diyolar yorumunuz nedir ayrıyetten demirdöküm daha iyi diyo işyerindekiler benim için önemli olan sıkıntı cıkarmasın ses yapmasın salonda kaba durmasın
  • Sawtain kullanıcısına yanıt
    demirdöküm'ün kombileri bosch'a göre kesinlikle 1 tık daha sesli çalışır
    bosch'un yoğ kombilerinde kronik sorun yok

• Arkadaşlar selamlar. Aklıma yatmayan bir durum için yazacağım.

Kirada olan evime yerleşeceğim. Kombi yıllar önce takılmıştı. Kapalı camı olmayan bir mutfakta duruyor. Kombi baca çıkışı ise mutfak bacasına bağlı.

Tadilat ile ilgilenen yakınımız ise igdaşın bu kombiye onay vermeyeceğini söyledi. Apartman 2 katlı ve mutfak bacasından çıkışa da izin vermezler dedi.

Eee dedim o kombi balkona alınacak yeni proje çizilecek dedi.

Ben de anlamadım haliyle. Şimdi kombi balkona alınacak, bütün evin kalorifer sistemi, gaz sistemi yeniden yapılmayacak mı?

Madem yasak oraya o kombi nasıl yapıldı yıllarca kullanıldı?

Teşekkürler.

• Hocam şimdi de sizden toplam net ısıtma alanı 175 m2 olan çatı dubleksi bir yer için kaç kw kombi olması gerektiği ile ilgili bir fikir rica edeceğim. Bu binada alt katta asıl yaşam alanı 120 m2 civarında üst katta ise teras dışında 55 m2'lik alan mevcut.

30 kw'lik baymak duo tec yeterli mi sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delpo41 -- 3 Haziran 2020; 23:36:17 >
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    Biraz da o yüzden Bosch condense 2200i aldım.

Bosch un 3 yıl garantisi, baymak in 7 yıl garantisinden iyidir diye düşünerek. Umarım problem yaşamam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jvcjvc kullanıcısına yanıt
    mevcut kombinize izin vermezlerse bu kombiyi atmosfere açılan bir yere taşıyıp kurulum yapamazsınız
    çünkü kombiniz bacalı yeri değişmez. yeri değişmeden ya onay verecekler
    veya yeni hermetik kombi taktırın diyecekler
    bu bölgeden bölgeye değişiyor. her kentin teknik şartnamesi farklı olabiliyor
    ankarada izin verirler izmirde izin vermezler...gibi
    balkonda baca varsa ve bacalı kombiyi buraya taşırsanız ve gaz dağıtım şirketiniz izin verirse
    o zaman taşıyabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delpo41

Hocam şimdi de sizden toplam net ısıtma alanı 175 m2 olan çatı dubleksi bir yer için kaç kw kombi olması gerektiği ile ilgili bir fikir rica edeceğim. Bu binada alt katta asıl yaşam alanı 120 m2 civarında üst katta ise teras dışında 55 m2'lik alan mevcut.

30 kw'lik baymak duo tec yeterli mi sizce?
    net 175m2 dubleks ev için 28kW baymak duo tec'te olur 33kW baymak duo tec'te olur
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam bunu alıyorum ozaman
  • evimiz yeni bina, 165 m2 yerden ısıtmalı
    buderus gb122i, vaillant 286 7-2 pure,Viessmann Vitodens 100 W 26 arasından hangisini tavsiye edersiniz.
    24 kw lik modeller evi ısıtır mı
    buderus modülasyon 1/10 olduğu için kafama daha çok yatıyor ancak eşanjörle ilgili çok şikayet var. bulunduğumuz bölgenin suyu kireçli.
  • Arkadaşlar,

Demirdöküm ADEN kombi var bende. Son 2 yıldır, ilk 3 yollu vanası gitti. 3 ay evvel 70 ışığı yanıyordu, anakarttaki röleleri değiştirdik düzeldi. Şimdide sıcak su kullanımında sürekli soğuk sıcak dalgalanıyor. Kombi 2 dk sıcak su veriyor kendini kapatıyor. 10 saniye kadar 70 ışığı yanıyor sonrasında ateşliyor. Bir banyo yapacaksanız 2 ton su harcıyorsunuz.

Kombiyi değiştireyim mi diye düşünüyorum... ADEN 12 yıllık şuan

EV net alanı 140m2 3+1
    yaklaşık 11 metre petek var (banyolarla beraber
    2 banyo var evde

Peteklerin hepsinde Daikin termostatik vana var

Bana kombi olarak ne önerirsiniz. Allah aşkına en az arıza yapan, taktımı unutacağım ama verimi de yüksek bir model söyler misiniz.

Çok teşekkür ederim.
  • Hocam ECA Proteus'un 1/4 modülasyona sahip olması diğerlerine (veya dah yüksek modülasyon oranlılara) göre özellikle yakıt tasarrufu konusunda dezavantaj yaratıyor mu?

• 
Sayfa: önceki 813814815816817
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.