Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (690. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 688689690691692
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bosch 2300 1/8 modülasyon yapar daikin vz ise 1/6 modülasyon
    sıcak su gücünde 2300 de daha iyidir.kağıt üstünde bosch ağır basar, komponent kalitesi olarak fark yok iki kombide iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

3000lira civarında yazdığım yarı yoğ kombileri öneririm baymak'ta 31kw dd'de 28kW olarak geçer hem yarı yoğ hem büyük kapasiteli evler içindir size uyar
    ama bütçeyi arttırısanız yazdığım premix yani tam yoğ kombileri alabilirsiniz.kağıt üstünde daha iyi cihazlardır. 28-30kW civarı kapasitede olanları. eviniz büyük 24kW kapasite almayın

Alıntıları Göster
    Hocam merhaba tekrardan, evi satın aldık. Binanın doğalgaz işlerini yapan firma, nerdeyse tüm dairelere dd nitromix 24 lük vermiş. Projesi montajı dahil Çelik malzemeyle şuan 4900 e takıyor. Ben 28 lik muhabbeti yaptım gren yok felan ayağı yaptılar sanırım ellerinde 24 lük var sadece. atromix sordum o alimünyüm felan dedi içinde biryerleri sanırım. Ne diyorsun, sence hangisini taktırmalıyım? İşlerimin hızlı ilerlemesi için o firmaya yaptırmalıyım, firma dd bayisi olduğu için marka önerin dd olsa iyi olacak gibi. Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam sa. Ailem yillardir kullandigimiz kombiyi degistirmek yonunde karar aldi vede herhangi bir bilgileri olmadigi icin usta lardan oneri almaklq yetiniyorlar vede bana danisiyorlar bende suan vatani görevimi yapmaktayim yani askerdeyim kisacasi vede bu olaylara vaktimi ayiramiyorum malesef. O yuzden sizden fikrinizi rica edicektim belli ki bu konularda profosyonellesmissiniz. Bu arada meslektas olmamiz da kuvvet ve muhtemel makine muhendisiyim bende 😊 soyle ki 4.500 kadar butcemiz bulunmakta vede tam yogusmali kombi istiyoruz evimiz 120 m2 dis cephesi bulunan vede tek banyolu bir daire buderus gb062 gibi dusunduk yani oyle onerilmis vede piyasada da kaliteli bir urun olarak geciyor arastirfigim kadariyla siz ne onerirsiniz acaba 🤔

• Merhaba, dün bosch condense 2500 kombide karar kılmıştım. En büyük etkenlerden biri cr model o.t ler. Ama bu bosch- buderus modelleri içinde kayboldum. En kötü ihtmalle modülasyonlu tercihen kablosuz oda termostatı desteği olmasına dikkat ediyorum. Ev 130 m2 kadar. Conden 2200 2300 2500 bakarken buderusa da kaydım. 2500yerine 062 nin kullanım suyunda 30 kw olması daha iyi olur gibi geldi. Bir karmaşa içindeyim. Bu bosch buderus içinden birini önerebilir misiniz? Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • espanyol55 E kullanıcısına yanıt
    balkon hariç 175m2 eve 24kW kapasite olmaz illaki dd alacaksan 28kW atromix almanı öneririm daha aşağıda kombi alma 24kw nitromix alma hata yaparsın 28kw atromix. ısrarcı ol benden uyarması

• derdewıl1472 kullanıcısına yanıt
    a.s
    evde tek banyo varsa 30kW kapasite sıcak su şart değil
    buderus gb22i var %21 - %100 aralığında modülasyon yapıyor ve 26kw sıcak su gücü var
    bosch condens 2200 var gb22i ile aynı kombi ve daha ucuz
    aynı şekilde bosch condens 2300 var %15 - %100 modülasyon ve 28kw sıcak su gücü
    bosch ve buderus hepsi aynı kombiler. fiyat odaklı düşünürsen
    bosch 2300, bosch 2200, buderus gb22i olur

• neckermenn kullanıcısına yanıt
    yukarda arkadaşa da yazdım kağıt üstünde f/p düşünürsek bosch 2300 en donanımlısı %15--%100 modülasyon aralığı ve 28kw sıcak su gücü
    bosch 2200 ve buderus gb22i zaten aynı kombi %21 mod aralığı gb22i 26kw bosch 2200 ise 25kw sıcak su gücü var. mühendisler sırf fark olsun diye bosch 2200ün sıcak su gücünü 1kw düşürmüşler. ikisi tıpatıp aynı kombi
    bence hepsi olur
    bosch 2300,bosch 2200,buderus gb22i önplana çıkan modeller

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam, 28 kW de anlaştık, peki nitromix mi atromix mi? Tam anlamadığımdan soruyorum, nitromix Çelik, atromix aliminyum muhabbeti oldu, hangisi iyidir? Önceliğim hangisi olsun. Bir de bağlantı aparatlarında neye dikkat etmeliyim.

Hocam tavsiyeleriniz icin tesekkurler. Gb062 4500 tl vermek fuzuli bir masraf olur diyosunuz yani. Peki yakit tasarrufu acisindan modulasyon araligi vede modulasyon oraninin çok buyuk bir etkisi var mi ? Modulasyon oran ve aralagina baktigimizda en karli olani 2300 i gibi gorunuyor galiba .

Hocam tavsiyeleriniz icin tesekkurler. Gb062 4500 tl vermek fuzuli bir masraf olur diyosunuz yani. Peki yakit tasarrufu acisindan modulasyon araligi vede modulasyon oraninin çok buyuk bir etkisi var mi ? Modulasyon oran ve aralagina baktigimizda en karli olani 2300 i gibi gorunuyor galiba .

sadece alüminyum değil alüminyum-silisyum alaşımlı eşanjör, kötü bir eşanjör değil. atromix'in de genleşme tankı nitromix gibi 7litre değil 8litredir. daha küçük bir kombi kompakt boyutlarda
    bağlantı aparatı derken kombinin altındaki bağlantıları soruyorsan plastik kombi bağlantı seti yerine tam geçişli vana + filtreler kullanabilirsin. daha iyidir
    http://er-um.com.tr/urundetay.php?pcode=knsnKL039
    https://www.kombi.com/kombi-baglanti-seti-pirinc-290.html

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 6 Ekim 2019; 21:19:14 >
  • derdewıl1472 kullanıcısına yanıt
    füzuli masraf demeyelim de kağıt üstünde karşılaştırma yapınca bu sonuçlar çıkıyor buderus gb62 4 yıl önce piyasaya çıktı diğerleri ise son 1 yılın kombileri, yeni modeller
    kombileri yanyana karşılaştırınca bosch condens 2300 öne çıkan bir cihaz bir de satış fiyatlarına bakınca da aynı sonuç çıkıyor bu yazdıklarım buderus gb22i ve bosch condens 2200 için de geçerli

ama bu kombilerin üstüne 1500lira eklerseniz bu defa bambaşka cihazlar devreye girer bosch condens 7000,buderus gb122i gibi

ama bence f/p cihazlar almak daha mantıklı yıllardır öneriyorum hepsi aynı performansta çalışıyor şahsen pahalı kombiye karşıyım gerçi ucuz birşey kalmadı önerdiklerim bile artık belli bir fiyatın üstünde satılıyor

buderus-bosch nihayetinde kardeş markalar son modelleri karşılaştırırsak bosch condens 2300,bosch condens 2200,buderus gb22i alınabilir yine de yazayım bu kombileri kendi modülasyonlu oda termostatları ile kullanmak avantaj her seferinde aynı şeyi yazıyorum ama uygulamada az arkadaş dediklerimi dinliyor

• baymak duo tec + boyler + eca kablosuz oda termostatı

Yani atromix al geç diyorsun hocam. 28 lik atromix alıyorum o zaman. Hem bi tık daha uygun fiyatı. Teşekkür ettim.

• Çok soru sordum hakkını helal et, buna uygun birde termostat alsam, çok maliyetli olmayacak. Şuan evde ht 250 var 5 senedir kullandım gayet memnundum. Buna benzer birşey işimi görür sanırım. Ne önerirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi espanyol55 -- 6 Ekim 2019; 13:39:5 >
    general ht 250 olur. ucuza yerli üretim intherm mrl 300 de olur,daha pahalıya siemens rev 24,honeywell cmt707 olur
    programsız aç kapa istersen honeywell dt 90 var. kablosuzlar da var seçenek çok çok fazla

ama dd servisleri genellikle kendi markalarının oda termostatları konusunda diretirler garanti bozulur ayağı çekebilirler.kuru kontak çalışan tüm on-off oda termostatları uygundur.
    bölgendeki dd servisine kombi bağlatmadan önce sorabilirsin. dd kombi alıp ta sorunsuz sıkıntısız servise oda termostatı bağlatıp kullananlar da oldu forumda biliyorum. bölgeden bölgeye değişiyor. servis elemanının insiyatifi önemli
    veya servis kombinin garantisini başlatır sen sonradan kendin kablo çekip oda termostatı da bağlatabilirsin. ama servis sonradan sıkıntı çıkarır mı bilemem böyle yapan çok arkadaş var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 6 Ekim 2019; 14:22:22 >
  • Kombi markaları hariç her kombide kullanılacak modülasyonlu , kablosuz ve programlanabilir ot ler var mı acaba?

• neckermenn kullanıcısına yanıt
    yok, modülasyonlu oda termostatları her kombide kullanılamazlar
    ama on-off olması koşuluyla on-off+kablosuz+programlanabilir her marka oda termostatı her marka kombi marka-modele takılabilir bu konuda sınır yok

modülasyonlu oda termostatları bazı kombi marka modellere uyumludur yani hem kendi markası olacak hemde uyumlu olması gerekir biraz karmaşık bir konu bir de modülasyonlu oda termostatlarının bazıları programsız ve kablolu olabiliyor bazıları kablosuz+programlı

siz bosch sormuştunuz bosch ta bosch cr10 bosch cr50 ve bosch cr100 var. hepsi modülasyonlu, ve hepsi kablolu cr10 programsız diğer ikisi programlı. cr100'e ek olarak dış hava sensörü takılıyor bosch'ta hem modülasyonlu hem kablosuz özellikli oda termostatı yok o model buderus'ta var buderus rc 200 rf modeli
    Detaylı cevap için teşekkürler. Sırf cr 200rf için buderusa kayıyor aklım. Ya da kombiye yakın bir odaya kablo karmaşası yapmayacak şekilde cr100. Her elektronik üründe olduğu gibi burasıda karma karışık :) elimde intherm in kablosuzu var ama modülasyonlu olmasını istiyorum. Madem kombiyi modülasyonlu alacağız bari özelliği kullanalım istiyorum.

• 
Sayfa: önceki 688689690691692
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.