Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (689. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 687688689690691
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

95 Metrekare 3+1 ev 5 adet petek var.

Yoğuşmalı kombi mi almalıyım normal kombi mi ?

Model tavsiyeniz var mıdır ?
  • Hızlı yanıtınız ve verdiğiniz bilgiler icin cok cok teşekkürler.

klima ile gider arasında 1mt lik bir mesafe var. Mutfak ortasindan gider borusu gecer mi bilmiyorum. Gider dediğim de lavabo gideri. Sanirim dediginiz gibi bir yetkiliye göstermek lazim.

Anladığım kadarıyla daikinde oda termostati bulunmuyor. O halde,dediginiz bosch ve buderus modeller daha mantıki olacak o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • overKILL8 O kullanıcısına yanıt
    lavabo gideri olur yoğ tahliye hortumu rahatlıkla bağlanır
    daikin'de de oda termostatı var. daikin modülasyonlu oda termostatı mevcut.
    https://www.akakce.com/termostat/daikin.html

buderus ve bosch'ta modülasyonlu oda termostatı çok yaygın olduğu ve denenip başarılı sonuçlar alındığı için özellikle öneriyorum. kombiden kazan sıcaklığını 55c yapın

oda termostatından istediğiniz dereceye getirin 20c ile 25c arasında konfor dereceniz neyse
    ev ısındıkça kombi kazan sıcaklığı kademe kademe düşecek. 55c kazan sıcaklığı 50c 45c şeklinde inecek hatta evinizde koşullar uygunsa 40c civarı gezinecek. buna oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalışması demektir
    modülasyonlu oda termostatı taktığınızda, kombi ile devamlı iletişimde kalır ve kombi oda termostatının olduğu odadaki sıcaklığa göre modülasyon yapar
    on-off oda termostatı takarsanız kombi sadece aç kapa yapar ve tesisat suyu dönüş sıcaklığına göre modülasyon yapar

buderus: buderus rc100,buderus rc150
    bosch: bosch cr10,bosch cr50,bosch cr100

şu videoyu izlemenizi öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 5 Ekim 2019; 13:2:20 >

• Umitbjk kullanıcısına yanıt
    normal kombiler piyasadan kaldırıldı yarı yoğ veya premix teknolojili tam yoğ kombi almanız gerekir
    bütçeniz az ise yarı yoğ daha fazla ise premix yoğ kombi alabilirsiniz
    yarı yoğ: baymak luna avant 24fi,baymak lambert attivo 24fi,bosch condens 2000,airfel digifel condense,dd nitron condense
    premix yoğ:baymak duo tec,baymak duo tec compact,bosch condens 2300,bosch condens 2200,airfel digifel premix,eca proteus premix,eca scot,warmhaus priwa

bulunduğunuz bölgede bu markaların servisi varsa öneririm şu sıralar airfel digifel premix(siyah kasa) ve eca proteus premix 5 yıl garanti kampanya var.
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    tüm sorulara bu kadar kısa zamanda detaylı cevap alacagimi ummuyordum. Tekrar tekrar teşekkürler.

• net 140m2, eviniz büyükmüş 28-30kW kapasite lazım sakarya'da oturuyorsunuz
    hendek'ta daikin fabrikası var bence airfel ön plana çıkar ileriye dönük parça ve servis sıkıntınız olmaz

30kW kapasitede airfel digifel premix öneririm.siyah kasa yani yeni kasa. özellikleri iyi komponentleri kalitedir, geniş aralıkta modülasyon yapar
    alternatif olarak: 28kW baymak duo tec,30kW eca proteus premix,28kW warmhaus priwa

http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/digifel-premix-cp1-30sp.htmlhttps://www.akakce.com/yogusmali-kombi/en-ucuz-airfel-digifel-premix-cp1-30sp-30-kw-hermetik-fiyati,454106.html

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

normal kombiler piyasadan kaldırıldı yarı yoğ veya premix teknolojili tam yoğ kombi almanız gerekir
    bütçeniz az ise yarı yoğ daha fazla ise premix yoğ kombi alabilirsiniz
    yarı yoğ: baymak luna avant 24fi,baymak lambert attivo 24fi,bosch condens 2000,airfel digifel condense,dd nitron condense
    premix yoğ:baymak duo tec,baymak duo tec compact,bosch condens 2300,bosch condens 2200,airfel digifel premix,eca proteus premix,eca scot,warmhaus priwa

bulunduğunuz bölgede bu markaların servisi varsa öneririm şu sıralar airfel digifel premix(siyah kasa) ve eca proteus premix 5 yıl garanti kampanya var.
    Bosch 2300 ile 2500 arasındaki fark nedir hocam ?
    bosch condens 2300: %15 - %100 modülasyon aralığı & 28kW kullanım suyu sıcaklığı gücü
    bosch condens 2500: %30 - %100 modülasyon aralığı & 24kW kullanım suyu sıcaklığı gücü

kağıt üstünde 2300 biraz iyi ve daha küçük boyutludur ve lcd ekranı daha gösterişlidir
  • quote:

bosch condens 2300: %15 - %100 modülasyon aralığı & 28kW kullanım suyu sıcaklığı gücü
    bosch condens 2500: %30 - %100 modülasyon aralığı & 24kW kullanım suyu sıcaklığı gücü

kağıt üstünde 2300 biraz iyi ve daha küçük boyutludur ve lcd ekranı daha gösterişlidir
    Teşekkür ederim hocam.

Max 4.000 olacak şekilde 3+1 ev için hangisini tavsiye edersiniz ?

Bugün gidip almayı planlıyorum.

Airfel ve ECA 5 yıl garanti olması biraz o tarafa yöneltiyor ama kafamda Bosch veya Buderus var.

Siz hangisini tavsiye ederseniz onu alacağım. Teşekkürler tekrardan.
  • 12 senelik BAYKAN kombimi değişmek istiyorum kombiden anlayan ustalar bu kombi nasıldır?

https://www.protherm.com.tr/yogusmali-kombiler/jaguar-condens

gönlün bosch veya buderus'tan yanaysa bunları alabilirsin. bosch 2300, 4000lirayı geçebilir
    aynı şekilde buderus logamax plus gb22i'de 4000lirayı biraz geçer tabi bunlar montaj hariç fiyatlar
    ama esnaflar nakit indirimi yaparlar mı bilmiyorum internet fiyatlarını yazdım

bosch condens 2500,bosch condens 2200 olabilir. 2200'ü de yazayım %21 - %100 modülasyon aralığı ve 25kW sıcak su gücü var
    kağıt üstünde 2200, 2500'ün üzerindedir tabi bu yazdıklarım kağıt üstündeki verilerdir
    4000lira bütçe varsa zaten yarı yoğ kombileri ele,alma

bence airfel digifel premix,eca proteus premix,bosch condens 2200,bosch condens 2500 arasından birini tercih et. satıcılara bakma onlar bayisi oldukları ve kotalardan dolayı satmak zorunda oldukları malları önerirler

ben illaki şunu al demem. seçenekler sunarım tercihi arkadaşlara bırakırım madem sordun seçenekleri dörde indirdim hepside kaliteli cihazlar kafanda soru işareti olmasın. 5yıl garanti avantaj ama senin gönlünden geçenler de önemli.tercih senin

• quote:

gönlün bosch veya buderus'tan yanaysa bunları alabilirsin. bosch 2300, 4000lirayı geçebilir
    aynı şekilde buderus logamax plus gb22i'de 4000lirayı biraz geçer tabi bunlar montaj hariç fiyatlar
    ama esnaflar nakit indirimi yaparlar mı bilmiyorum internet fiyatlarını yazdım

bosch condens 2500,bosch condens 2200 olabilir. 2200'ü de yazayım %21 - %100 modülasyon aralığı ve 25kW sıcak su gücü var
    kağıt üstünde 2200, 2500'ün üzerindedir tabi bu yazdıklarım kağıt üstündeki verilerdir
    4000lira bütçe varsa zaten yarı yoğ kombileri ele,alma

bence airfel digifel premix,eca proteus premix,bosch condens 2200,bosch condens 2500 arasından birini tercih et. satıcılara bakma onlar bayisi oldukları ve kotalardan dolayı satmak zorunda oldukları malları önerirler

ben illaki şunu al demem. seçenekler sunarım tercihi arkadaşlara bırakırım madem sordun seçenekleri dörde indirdim hepside kaliteli cihazlar kafanda soru işareti olmasın. 5yıl garanti avantaj ama senin gönlünden geçenler de önemli.tercih senin
    Tamamdır hocam 4 modelden birisini alıyorum.

Teşekkürler tekrar.

• Lazpanyol kullanıcısına yanıt
    jaguar condens, slovakyadaki vaillant grup protherm fabrikasında üretilen yarı yoğ bir cihazdır
    aynı markanın lynx condens modeli, yine vaillant grup markası olan demirdöküm atromix ile aynı kombidir isim farkı vardır teknik özellikleri birebir aynıdır demidöküm markasının imajı daha yüksek olduğu için atromix genellikle 200-300lira daha pahalıya satılır.
    ama protherm'in servis ağı nasıldır açıkçası bilmiyorum geçmişteki lynx gibi kötü izlenimlerden dolayı bu markaya çok sıcak bakmıyorum o yüzden ne desem yalan olur.

eğer bütçeniz az ise 3 eşanjörlü yarı yoğ kombi alabilirsiniz

bütçeyi 300-500 lira arttırsanız o zaman da tam yoğ premix kombi alınabilir

Öncelikle cevap icin tesekkur ederim hocam istanbulda yasiyorum acikcasi butcem 3000 civari

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol

Öncelikle cevap icin tesekkur ederim hocam istanbulda yasiyorum acikcasi butcem 3000 civari
    bu bütçeye 3 eşanjörlü yarı yoğ kombi olur. kronik sorunu olmayan yeni nesil erp'li pompa & hidroblok grubu pirinç olan cihazlar. yazdığım 2 baymak'ta aynı modeldir attivo 2 yıl luna avant 3 yıl garantidir başka da fark yok, airfel ise 5 yıl garanti
    https://www.akakce.com/yogusmali-kombi/en-ucuz-baymak-lambert-attivo-fx-24-hermetik-fiyati,516642627.htmlhttps://www.akakce.com/yogusmali-kombi/en-ucuz-airfel-digifel-condense-24-kw-erp-hermetik-fiyati,344069585.htmlhttps://www.akakce.com/yogusmali-kombi/en-ucuz-baymak-luna-avant-24-fx-hermetik-fiyati,516687763.html

• kayda değer fark yok. daikin condens fiyat olarak zaten premix yoğ kombi fiyatında neden bu modeli düşünüyorsun ki?
    bu kombiyi 3800liradan aşağı alamazsın 3 eşanjörlü bir kombiye bu parayı bağlamak yerine premix yoğ kombi al
    illaki 2 modelden birini alacaksan bosch condens 2000 olur en azından modülasyonlu oda termostatı bağlanabiliyor bosch cr10 veya bosch cr50 ile oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalışır verimi artar daha stabil çalışır
    Yanlışlıkla mesajı silmişim hocam pardon :) çok teşekkür ederim

• warmhaus minerva

• Disintegration hocam son olarak bir firma tabi benim komşunun kafasını çok kurcalamış bosch condens 2300 yerine daikin premix rz serisini önermiş hangisi daha ağır basar? Bu arkadaş biraz daikini fazla övmüş

Sagol hocam degerlendirecegim

• 
Sayfa: önceki 687688689690691
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.