Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (565. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 563564565566567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Daha yeni bir kombi olması ve evimdeki diğer airfel ürünlerinden memnuniyetim ve de japonları hollandalılara(2si de Türkiye de üretiliyor) tercih etmemden dolayı airfel digifel premix (yeni kasa) aldım . Proje ve montajdan sonra görüşlerimi yazarım. İyi günler
  • KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

Merhaba bu fiyatları aldım ben condens 2500 taktıracaktım. Satıcı buderus ve baymak önerdi. Baymak kendinden termostatlı üstündeki termostat sökülüp içeri takılıyor gibi bir şeyler söyledi ne dersiniz ne taktırayım.
    @disintegration

Bosch condens 4700 Tl
    Buderus Gb 062 4900 Tl
    demirdöküm Nitromix 4700
    Baymak novadens extra 4700 Tl
    ECA Scot Premix 4700
    warmhaus priwa plus 3700 Tl

Esnek Tesisat 1300 Tl
    Dolap 150 Tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilcc -- 14 Eylül 2018; 21:31:34 >

• halilcc kullanıcısına yanıt
    novadens extra' ya başka marka oda termostatı taktıramazsın mahkumsun kendi o.t'sine baymak alacaksan baymak duo tec al
    nitromix değil atromix al
    diğer kombiler tercih edilebilir hepsi kaliteli sonuçta bosch condens 2500 ve buderus gb62 aynı kombi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 14 Eylül 2018; 22:7:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zirfak Z kullanıcısına yanıt
    görüşlerinizi airfel digifel premix konusuna da yazabilirsiniz.kombiyi almak isteyenler için referans olur.hayırlı olsun

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Aslında bosch condens 2500 yada buderus gb 062 den birini almak istiyordum. Bosch 300 tl veya daha fazla ucuz olsa direk onu tercih ederdim ama arada 200 tl fark olunca buderus almak sanki daha mantıklı gibi geliyor. Yinede kararsızım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilcc -- 14 Eylül 2018; 22:34:23 >
  • Arkadaşlar bizim binada kalorifer tesisatı yapılırken odalara kollektörden ayrı ayrı boru çekmek yerine her odaya tek bir borudan dağıtarak hat yapmışlar. Koridordan iki boru uzanıp gidiyor her odada bir giriş bir çıkış borulara ekleniyor. Şimdi biz doğalgaz kombi için tesisatlarımızı yaptırıyoruz ancak 22 daireyi ve bazılarımızın tesisatı kombiden doğru evin girişindeki ana boruya uzatılmış, bazılarımızın ise kombiden çıkan borular hemen yakındaki peteğin giriş çıkışına bağlandı (benimkisi böyle) ancak burada bahsettiğimiz petek tesisatta ana borudan ilk ayrılan petek. Yani evde eski tesisatta sıcak suyun ilk girdiği petek. Yeni tesisattada böyle olmuş oluyor ancak sanırım bu peteklerdeki borular ana hattaki borudan küçük. Bunun bize ne tip zararı yada yararı olabilir. (kombi warmhaus enerva)

Başta disintegration hocam olmak üzere değerli bilgilerinizi paylaşırsanız tesisat çalışmaya başlamadan düzenleyelim.

Düzeltme:Yanlış yazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasey -- 16 Eylül 2018; 11:21:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ariston Cares Premium 24 FF Kombi
    Baymak Lambert LPY 24 Fi Kombi

Ariston Clas One 24 FF Kombi
    Bosch Condense 2500 W 24 Kombi

hocam hangisini tercih edeyim 3+1 160 m2 ev güneş gören tarafta ev
  • Akasey kullanıcısına yanıt
    tesisatınız kollektörlü ama kombi bağlantısı bir petekten mi bağlanmış?

• ilkfermat İ kullanıcısına yanıt
    kesinlikle baymak veya bosch tercih et. yalnız evde ısıtılacak net alan yani balkon gibi ısıtılmayacak alanlar çıktığında yine net 160m2 kalıyorsa bu kapasite yetmez ama evin net 120-140m2 arasındaysa olur

Yok ustam. Tesisatımız kollektörlü değildi. Daireye bir ana boru yerleştirip, sırasıyla tüm odalara bu borudan giriş çıkış yapmışlarr. Yani merkezi sistemdeyken böyleydi. Şimdi ise bireysel kullanıma geçtik ve doğalgaz kombi bağlantısı daire girişindeki tüm odalarımızda suyu dağıtan ana hat borusuna bağlamak yerine ana hattın ilk ulaştığı odadaki (bir ihtimal ikinci ulaştığı) petekten yapıldı. Bu arada boru tüm odaları sırayla gezmiyor. Borudan her odaya bir hat çekip odalara ana borudan ayrı ayrı hat yerleştirilmiş. Ana boru kollektörün tüm koridoru dolaşanı gibi olmuş yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasey -- 18 Eylül 2018; 10:37:10 >
  • Akasey kullanıcısına yanıt
    görmeden yorum yapmak zor borular çok ince değilse sıva üstü çok dirsel yoksa sıkıntı çıkarmaz
    Sıva üstü hiç dirsek yok diyebiliriz. Zaten kombi tesisatınıda o yüzden en yakın peteğe bağladılar, çok dirsek yapmayalım böyle daha iyi dediler. Çok sağol ustam

merhaba.siz bu konuda bilgili birisiniz gördüğüm kadarıyla.sizce buderus g062 nasıl bir kombi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nicocobretti37

merhaba.siz bu konuda bilgili birisiniz gördüğüm kadarıyla.sizce buderus g062 nasıl bir kombi?
    çok iyi bir kombi.bir süre önce pompasını değiştirdiler artık klasik pompa yerine erp uyumlu enerji tasarruflu modülasyonlu pompa ile üretiliyor kesinlikle öneririm
  • yeni bir yoğuşmalı kombi

BOSCH CONDENS 2300İ W PREMİX YOĞUŞMALI KOMBİ

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç 3.9kW ...............> modülasyon aralığı %15 - %100

https://www.bosch-thermotechnology.com/ocs-assets/MPE%20OCS%20RBTR/tr_TR/6720878836.pdf

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• buderus gb62 & bosch condens 2500w yeni nesil enerji uyumlu modülasyonlu pompa (erp) karakteristik özellikleri

çok teşekkür ederim.ben de olumlu yorumlar okumuştum.şimdi kararımı verdim artık.iyi akşamlar.
  • Merhaba arkadaşlar.

Yeni aldığım evde merkezi sistem alttan ısıtma var. Dolayısıyla doğalgaz şofbenine ihtiyacım var.
    hangi marka önerirsiniz. Benim aklımda demirdöküm cf 350 var.
  • kimyager147 K kullanıcısına yanıt
    iyi bir şofben öneririm alternatif olarak baymak bh 13 ve vaillant turbomag 14lt. eğer 11lt olması sorun olmayacaksa airfel a2dh öneririm

• disintegration Hocam öncelikle tebrik ediyorum 2012'den beri getirmişsiniz konuyu , harikasınız .

Kaloriferli merkezi ısıtma sistemi olan dairemizde doğalgaza geçiyoruz haliyle tesisat ve petekler mevcut .

Daire 110 metrekare
    Petek boyu 8,50 metre
    (20 metrekarelik bir odamız var hiç girmiyoruz orada 1,50mt petek var)

Konudaki mesajlarınızdan baya okudum ve

Baymak Brötje Novadens
    Baymak Brötje Heizung Star
    Airfel Digifel Premix
    Demirdöküm Atromix

arasında kaldım .. Bir de bu işi yapan arkadaş tavsiyesi var Bosch Condense 2500w

Bosch Condense için 6500lira teklif verildi (condense 2000w tercih edersem 6bin lira) . Kombi + doğalgaz dönüşümü için herşey . Fiyat bana yüksek geldi küçük bir vaktinizi ayırarak yardım etmenizi rica ediyorum . Doğalgaz konusunda çok cahiliz ..
    Bu arada İzmir Selçukta yaşıyoruz ecimiz doğu-batı cepheli , 6 yaşında bina , ısıcamlar ve yalıtım mevcut.

Şimdiden teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 563564565566567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.