Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (409. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.262.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    nitromix premix yani tam yoğ baymak strar bridge ise 3 eşanjörlü yarım yoğ. premix kombiler her zaman iyidir önerdiğim premix yoğ kombiler için bu başlıkta sonra 2-3 sayfaya bakman yeterlidir
  • blt36 B kullanıcısına yanıt
    bu evde yoğuşmalıya gerek yok diye masal anlatan kişilere sormanızı öneririm hangi gerekçeye dayanarak olmaz diyorlar? lütfen böyle masallara inanmayın avrupada artık yoğuşmasız kombiler yasaklanmaya başlandı aynı mevzuat bize de uygulanacak birkaç yıl sonra bakalım hangi bahaneye sığınacaklar,evin içinde yer varsa kombiyi balkona taktırma balkonda kombi demek yakıtın artması demektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

bu evde yoğuşmalıya gerek yok diye masal anlatan kişilere sormanızı öneririm hangi gerekçeye dayanarak olmaz diyorlar? lütfen böyle masallara inanmayın avrupada artık yoğuşmasız kombiler yasaklanmaya başlandı aynı mevzuat bize de uygulanacak birkaç yıl sonra bakalım hangi bahaneye sığınacaklar,evin içinde yer varsa kombiyi balkona taktırma balkonda kombi demek yakıtın artması demektir

neden olarak ev küçük olması..bölgemiz zaten sıcak, çok kış olmaması..sonra yoğuşmalı ve yoğuşmasız arasında %20 lik bir tasarrufun olduğunu aradaki farkın yaklaşık 10 yılda amorti ettiğini iddaa etmeleri..bir sürü kombiciye girdim o kadar kafam karıştı ki..burdanda takipteyim..

kombi dışında petek vana vs onlar netleşti de kombiye karar veremedim...

petekler dd plus..
    vana danfos..

alarko nasıldır kombide..demirdöküm..vs..serviste önemli tabikide..ortalama 5000 fiyat çıkarıolar..

1 adet 2 metre
    2 adet 80 cm lik
    1 adet 60 cm lik
    1 adet havlupan

artı kombi...anahtar teslim..yoğuşmalı olursa 5000 - 5500
    yoğuşmasız olursa 4000 - 4500 tl..4500 -5000 arası fiyat veren olmadı :)

4500 tl yi geçmeyecek taksitle alabileceğim fyat performans servis üçlüsü üzmeyecek kombi arayışındayım hala 1 2 haftaya netleştirmem lazım...ilgin sabrın ve cevabın için teşekkür ederim disintegration...

• merhaba
    sizin evde yerden ısıtma olduğu için premix yoğ kombi alınması gerekir düşük kazan sıcaklığında çalışacak premix şart ayrıca evin ortasına kaliteli oda termostatı
    baymak duo tec
    eca scot
    airfel digifel premix
    bosch condens 2500
    buderus gb62
    daylux premix
    warmhaus enerwaPlus

bursa'da warmhaus kombi fabrikası var bu modeller bakabilirsiniz
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    hızlı cevabın için çok teşekkür ederim hocam. sessiz bir kombi olsun istiyorum önerdiğin modellerden en sessiz çalışanı hangisidir? ona göre alıcam senin fikrin benim için önemli. şimdiden teşekkür ederim Allah razı olsun senden.
  • rasko16 R kullanıcısına yanıt
    Hepsi sessiz ama tam sessiz bir kombi yoktur buzdolabı kadar ses çıkartır

ayrıca düzgün montaj da önemlidir duvara tam oturtmazlarsa cihazdan ses gelir. Kombinin altına plastik kombi bağlantı seti yerine metal tam geçişli vana ve filtre öneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar üstadlar yardım edebilirse ben de çok sevinirim. Bina yeni yapılıyor kaba inşaat halinde. Yalıtımlı olacak, camlar ısıcam konfor. Bir tane normal kat bir tane de dubleks kat için iki tane kombi alacağım. Tek kat için ısıtılacak alan 90 m2 . Dubleks için yaklaşık 140 m2 . Isıtma projesinde tek kata 20000 lik, dublekse 24000 lik kombi yazmışlar. İki kombi için max 5000 ayırabilirim daha düşük olursa daha iyi olur ama sonuçta kendimiz kullanacağız sıkıntı vermeyecek de birşey arıyorum. Ne tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkürler.

Tek kat planı
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

Dubleks alt kat

Dubleks üst kat

• quote:

Orijinalden alıntı: MisafirYolcu

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

yoğuşma tahliye borusunu balkondan duvardan gömdürüp gidere kadar götürebilirsin
    veya duvar üstünden izolasyonlu kauçuk borulara sararak götürmek ikinci seçenek

Hocam ısı yalıtımında taşyünü kullanılması ve sonrasında duvarda yama gibi görüneceğinden duvarı zedelemek istemiyorum. Sanırım dediğiniz gibi dıştan izolasyonlu kauçuk boruyla götürmek... Duvarı da boydan boya beyaz medefe ile makyajlanırsa güzel bir şey çıkar sanırım. Ama kombi montajını hiç beğenmedim, sizin yorumunuzu merak ediyorum?

@disintegration

Hocam tekrar merhaba,

Araştırmalarım ve sizinde önerinizle 2016 Eylül ayında ECA Scot marka kombi montajı yaptırmıştım. Bir sorum olacak; Bağlattığımız günden beri bu kombi ciddi manada ses yapıyor hocam.. Mutfakta mobilyadan dolabın içinde olmasına rağmen oturma odasında kombinin aktif hale geçtiğini anlayabiliyoruz. İnanın bazen gece o kadar rahatsız ediyor ki kapattığımız oluyor. Şimdiye kadar yazan arkadaşlar arasında ses hususunda şikayetçi yazan oldu mu? Bir de ne önerirsiniz?

Video ekleyebilirsem sesli koymaya çalışacağım.

• GamerFox G kullanıcısına yanıt
    merhaba evler hayırlı olsun
    dubleks ev için 28kW kapasitede premix yoğ kombi yeter yazdığım cihazlar 2300-2400lira civarındadır
    28kW baymak duo tec
    29kW airfel digifel premix
    30kW eca confeo premix

normal eve de isteğinize göre f/p premix yoğ kombi veya konvansiyonel kombi alabilirsiniz
    5000lira bütçeye rahatlıkla iki kombi alınır hatta bu fiyata montajlar bile dahil edilir
    premix yoğ kombi:
    baymak duo tec,eca scot,airfel digifel premix,bosch condens 2500w,buderus gb62,daylux premix,warmhaus enerwaPlus
    konvansiyonel hermetik kombi:
    eca confeo plus
    eca proteus plus blue
    airfel digifel duo
    bosch class 6000w
    bosch class 2000w
    daylux plus
  • MisafirYolcu M kullanıcısına yanıt
    ben eca scot'u mutfağa taktırdım bizde ses yapmıyor daha doğrusu her premix yoğ kombi gibi buzdolabı kadar ses çıkartıyor ama duvarın arkasından rezonans yapabilir.tek çare duvarın arkasından strafor ile kapatmak
    warmhaus enerwaplus u araştırdım hocam ama yeni marka olduğu için tereddütlerim var açıkçası o yüzden buderus gb62 yi tercih edicem galiba. yardımların için çok teşekkür ederim. bana birde termostat önerebilirsen çok makbule geçer. tekrar teşekkür ederim.
  • rasko16 R kullanıcısına yanıt
    buderus rc100 veya buderus rc150
  • Merhaba 9 metre radyatör ve uygun bir kombnin fiyati tahmini ne kadar olur kombi olarak ne onerirsiniz 3+1 110 metrekare daire icin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zibidibidikcik -- 20 Mart 2017; 21:13:38 >
  • zibidibidikcik kullanıcısına yanıt
    en ucuz panel radyatör metre tül:170-180lira:> 1500lira
    radyatör vanası 10lira x2:20x9:>180lira
    en ucuz sorunsuz kombi:1200-1400lira
    +işçilik:700-900lira

kombi:1200-1400
    baymak eco 24 fi,bosch class 2000w,eca proteus plus blue,airfel digifix duo,
    Teşekkür ederim bugün bir fiyat aldım

demirdöküm marka radyatör 9 metre

Vanaları baca borusu projesi vs...

Baymak luna 5 hermetik kombi işçilik 4000 lira sanırım uygun fiyat

radyatör vanası 10 tl yazmışsınız danfos ra2000 internet fiyatı 60 küsür TL değilmi..
  • zibidibidikcik kullanıcısına yanıt
    Baymak luna 5 piyasadan kaldırıldı

Baymak luna hermetik veya baymak eco 24fi öneririm

• fatih52 F kullanıcısına yanıt
    radyatör vanası ve termostatik vana farklı şeyler
    aklım birden termostat vanasına gitti ok tamam.
  • Sıfır daireye kombi alıyoruz. E.C.A'nın 24 binlik bir modelini önermişler onu alıyoruz.

Benim sorum bundan sonraki süreç nasıl işleyecek? Doğalgaz için başvurumuzu yaptık. Kombiyi bağlattıktan sonra yapmamız gerekenler nedir?
  • 
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.