Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (408. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.262.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 406407408409410
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Demirdöküm Aden kombimiz bozuldu, yenisini almak istiyoruz.

140 m2 ev yalıtım pek iyi değil.

Yoğuşmalı fiyat/performans ürünü önerebilir msnz, teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

bu fiyatlara montaj dahil mi fiyatlar yüksek, 3 kombide olur eca confeo plus çok daha eski cihaz
    kombiyi evin içinde monte edecekseniz eca diğerlerine göre hafif sesli çalışır

Sıfır dan tesisat döşenecek hepsi içinde (kolon hattı +iç tesisat +petek temizliği +proje) 2100₺ + seçtiğiniz kombi.

Evet kombi mutfağa monte edilecek. O zaman D. Döküm ve Bosch Class 6000 arasında bir seçim yapmam lazım tşklr.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faraza- -- 16 Mart 2017; 15:30:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • baymak lambert lpy
    arçelik dgk y 20 prmx
    termoteknik logic
    altus alr 25 premix
    f/p premix yoğ kombi en uygun ürünler bunlar daha üst fiyatta birkaç mesaj yukarıda önerdiklerim var
  • faraza- kullanıcısına yanıt
    mutfakta olacaksa eca uygun değil sessiz değil dd nitron plus lcd ekranı büyük ve daha fonksiyonlu onun haricinde fark yok
    bosch ve dd servislerinin bölgenizde nasıl evinize yakın mı bence bunlara önem verin iki kombide olur
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim @disintegration. Şuanda oturduğum evde de görüşlerin ve önerilerin ile kombi ve danfoss ra 2000 termostatik vana vaillant bayisine taktırtmıştım :D

Adam vaillant takalım dese de takmıyorsanız kombiyi başka yerden de alabilirim dediğim için alıp takıştı :DD

Oda termostadı ve vanalar eve taşınmadığım sürece taktırmayı düşünmüyorum fakat termostat taktırtmak istersem sizi tekrar rahatsız ederim.

Yanlız kombi hususunda evde peteklerin tamamına yeterli sirkülasyonu sağlayabilecek bir kombi için scotun pompasının yeteceğini bilsem de kapasitesi yetersiz gelir mi endişesi taşıyorum ve diğer kombilerde de pompa değerlerini bulamadığım için bu konuda biraz daha ayrıntı verebilirseniz sevinirim. Her ne kadar eca scot başlığınızı okuyup beğenmiş olsam da 24 kw lık tek seçenek olması nedeni ilee yetersiz gelir mi korkusu yarattı.

Birde evde inşaata başlanmadan ilk talebi mobil 2000 sistem yapılması oldu hatta sitede sadece bende var fakat burada adamlar alt ve üst kata ayrı ayrı 2 kollektör kutusu koymuşlar ve buralara giden borular da ne yazık ki plastik boru ama kollektör sonrası pex boru gidecek.

Yanlış düşünüyorsam lütfen düzeltin fakat kombi alt bağlantısı demirden olması herhalde borudan oksijen almaması için isteniyor ki bu durumda da demir olma zorunluluğu kalkıyor galiba???

Birde başka bir arkadaş bana

salon (24m2) 140*2 petek = 280 cm

üst kat oda (16.75m2) 180 cm petek takmamı tavsiye etti sizin de görüşünüzü alabilirmiyim.

Şimdiden teşekkür ederim

• zyzapin kullanıcısına yanıt
    salon 2 adet 140cm olabilir ama üst katta 180cm fazla 150cm yeterli
    eca scot ve eca confeo premix te aynı pompa var forumda pompalarla ilgili bilgi veren benim çünkü cihazların için inceliyorum.eca scot ve premix te 110pW pompa var diğer kombilerin çoğunda 90pW ve aşağısında pompa var
    75pW gücündeki bir pompa ortalama 140litre suyu pompalayabilir.tabii bunlar kağıt üstündeki veriler
    sizde mobil sistem var sirkülasyon üst seviyede olur borular zemin altından yay çizerek peteklere gidiyor
    ayrıca kombi ve kollektörler arası bağlantı beyaz plastikk pprc borularla olur
    plastik kombi bağlantı setlerinin iç çapı dardır metal/pirinç tam geçişlilerin ise daha geniştir.tam geçişli vana ve filtre kullanmak sirkülasyon açısından bir nebze avantaj sağlar.
    sizin eve 24kW kapasitede kombi teorik olarak yeter ama siz petek metrajını bazı odalarda uzun tutmuşsunuz
    modülasyon aralığı geniş premix yoğ 28-30kW civarında premix yoğ kombiler de olabilir mesela 28kW baymak duo tec 29kW airfel digifel premix bu kombilerin yanında 30kW eca confeo premix de olabilir

@disintegration üstat bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Verdiğiniz bilgiye göre ben inşaata gitmeden plastik bağlantı taksalarda ben kendim değiştirtip pirinç tam geçişliye çevirtirim. Peki kollektörde de metal / plastik olması aynı etkiyi yapıyor mu ?

Bir de bazı odalarda petek metrajı uzun demişsiniz ama daha petekler takılmadı daha uygun nasıl olur hangi ölçüler de yaptırırsam ısınmada sıkıntı yaşamam belirtirseniz 1e 1 uygulamasını yaptırtabilirim.

Tesisatçı ile görüşmemde petekleri çapraz bağlatmama gerek olmadığını mobil sistem ve pex boru nedeni ile peteklerin ısınacağını bildirdi maliyet farkını kabul edip çapraz istedim ama usta sizce haklı olabilir mi ?

Bunun dışında yazdığınız kombileri araştırıcam fakat başlık açtığınız warmhaus enerwaplus modelinide araştırmayı düşünüyorum tabii sayfanızdan kullanıcı yorumları için de mesaj atıcam. Dediğiniz gibi güzel görünüyor fakat kocaelinde sadece tek yetkili satıcı ve tek servis olması hatta internette dh ve kendileri dışında bilgi bulamamak garip geldi.

İnşaat firması da warmhaus firmasının type 22 60 radyatörlerini kullanıyor yarın ondan da firma hakkında bilgi almaya çalışırım.

Siz olsanız kendi evinize hangisini taktırırdınız?

Kusura bakmayın sizi çok oyalıyorum fakat sistemi sonradan değiştirmek zor ve külfetli olacağından baştan hata yapmak istemiyorum.

• zyzapin kullanıcısına yanıt
    kollektöre de tam geçişli vana takılması gerekir
    yazdığınız petek metrajı uygun sadece alt ve üst koridorlarda petekleri çok uzun tutmaya gerek yok daha önce yazdığım gibi salonda da iki tane 120 veya 140cm petek yeterli
    bence termostatik vanalar kullanın bu durumda termostatik vanalar peteğin üstünden bağlanacağı için petek bağlantıları çaprazda dönüşmesi gerekebilir en azından termostatik vanaların takılacağı petekler,termostatik vanalar alttan bağlantıda peteğin altından da bağlanabilir ama peteğin üstünden olursa daha iyi olur sıcaklığı daha iyi algılar

warmhaus yeni bir yerli kombi üreticisi.o sayfada yazdığım gibi kombileri ferroli-immergas izleri taşıyor özellikle enerwa ve enerwaPLUS modelleri iyi çünkü her iki kombide klasik pompa yok yeni nesil tasarruflu ve de modülasyonlu pompa var bence modülasyonlu pompa avantaj tesisattaki su miktarına göre ve tesisatın büyüklüğüne göre suyun tazyiğini elektronik kart üzerinden ayarlıyor yani gereksiz bir şekilde suyu hızlı sirküle ettirmiyor böyle olunca tesisata dönen su daha da soğumuş olarak dönüyor tabii elektrik tasarrufunu yazmıyorum bile %65'e varan elektrik tasarrufu var
    piyasadaki kombilerin %90ında bu pompa yok daha yeni yaygınlaşmaya başladı
    warmhaus daha yeni yaygınlaşmaya başladı yedek parçada sıkıntı yaşatmaz çünkü fabrika bursa da ama servis yapılanması bir süre gevşek kalabilir bu da markanın iç piyasaya asılmasına bağlı
    aynı şekilde daylux premix ve daikin kombi'de de aynı pompa var yine geniş aralıkta modülasyon ve scot yanma teknolojisi var

yani şu anda piyasada bu kombiler her ne kadar bilinmese de en modern özellikler bu kombilerde
    warmhaus enerwa
    warmhaus enerwaPlus
    daylux premix
    daikin kombi

bilinen marka/modeller önümüzdeki yıllarda bu modernizasyonu yeni kombilerinde uygulayacak meseka geçen sene piyasaya çıkan eca scot adı üstünde scot güvenli yanma teknolojisini bu modelde uyguladı aynı şekilde modülasyonlu pompalar önümüzdeki yıllarda yeni kombilerde zorunlu olacak

• yeni aldığım ev için kombi petek vs gibi bir tesisat döşetmem gerekiyor. bu konuda sıfır bilgim var. kombisi petekleri takılacak. tesisatı döşeli. yani odalarda petek için borular çıkmış. ev 3+1, 130m2 ankara'da, güneş yönünden sıkıntısı yok. sabah 11 den akşam güneş batana kadar; yatak odası, çocuk odası, mutfak, salon güneş görüyor. oturma odası da güneş batarken az da olsa güneş alır. mutfak evin tam göbeğinde. yani salona oturma odasına ve yatak odasına mesafesi eşit diyebiliriz. bina yeni, mantolaması var, pvc fıratpen, ısıcam var. mayıs 1 gibi teslim muhtemelen nisan ortasında bu işlemleri yapmam gerek. malum epey bir borca girdik. bütçem 3500-4000 civarı. ama 4000 üzerine çıktığım her miktar ciddi sarsacak gibi. hiç bilmediğim bir konu olduğundan nasıl bir tercih yapmalıyım bilmiyorum ve gün geçtikçe bu durum bunaltıyor insanı.

yatak odası 1 petek (ölçülerini bilmiyorum)
    çocuk odası 1 petek
    mutfak 1 petek (kombi mutfakta ve duvara takılacak, baca çıkışı hemen arkasında olacak)
    salon 2 petek
    oturma odası 1 petek
    koridor 1 petek
    banyo havlupan tipi petek

bir öneri de benim için verebilirsenin çok mutlu olurum. inanın hiç bilgim yok kombi markaları, veya diğer işlemler hakkında. muhtemelen bir firmaya gidip her şeyini yaptırım çıkacağım.

Bugün eve fiyat teklifi aldım

Baymak duo tec kombi
    Dd Plus rad - 6.2 mt (3 tane 600/1200 1 tane 600/1600 1 tane 600/1000)
    4 termostatik vana
    Borusan iç tesisat folyolu-pprc
    Selenoid alarm cihazı
    Kombi dolabı - kombi balkon da olucak
    Sarf malzeme - proje - işçilik
    6000 tl maximum 9 taksit

Ayrıca antre ve banyo (havlupan) istersek +400 tl değer mi?

Sizce nasıl?

Birde uzaktan kontrol cihazı önerir misiniz?

Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Penryn kullanıcısına yanıt
    Evinde kombi için yer varsa kombiyi balkona değil evin içine ve mümkünse evi ortalayacak şekilde kombiyi bağlatmanı öneririm

İç kalorifer tesisatı 32mm ve 25mm çap iste. 20mm ile tesisat yaparlar çünkü 20mm pprc boru ucuzdur

Projeyi selenoidsiz çizdirmeni öneririm taktıkları alarm cihazları yarı iletken sensörlüdür kolonya, rakı kokusu herşeye öter alarma gerek yok

Antre ve banyoda havlupan olsun antrede özellikle büyük boy olursa daha iyi olur mesela 160-180cm ve 60cm eninde yatay boru sayısı 25-30 olanlar ısıl değeri iyi oluyor

Termostatik vanalar eca yerine danfoss öneririm

Mümkünse yatay köşe yani uk tip

Yaşam odasına da istersen ihtiyacın varsa uzaktan kontrollü wi fi oda termostatı olur

@disintegration hocam kombi konusunda kafam çok karıştı.

Önceliğim evde peteklerin sirkülasyonu rahat yapacak , banyo suyunda stabil ve tabi ki ekonomik ısıtabilecek bir kombi bu durum da siz evinize alıcak olsaydınız yazdıklarınızdan hangilerini 1 2 ve 3 seçenek olarak alırdınız.

Yazarsanız en azından bunlar arasında seçim yapmaya çalışırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Evinde kombi için yer varsa kombiyi balkona değil evin içine ve mümkünse evi ortalayacak şekilde kombiyi bağlatmanı öneririm

İç kalorifer tesisatı 32mm ve 25mm çap iste. 20mm ile tesisat yaparlar çünkü 20mm pprc boru ucuzdur

Projeyi selenoidsiz çizdirmeni öneririm taktıkları alarm cihazları yarı iletken sensörlüdür kolonya, rakı kokusu herşeye öter alarma gerek yok

Antre ve banyoda havlupan olsun antrede özellikle büyük boy olursa daha iyi olur mesela 160-180cm ve 60cm eninde yatay boru sayısı 25-30 olanlar ısıl değeri iyi oluyor

Termostatik vanalar eca yerine danfoss öneririm

Mümkünse yatay köşe yani uk tip

Yaşam odasına da istersen ihtiyacın varsa uzaktan kontrollü wi fi oda termostatı olur

Kombi balkon da olucak zaten balkon u kapattıracağım evin içinde yeri yok

Borular 25-32 zaten

Havlupan + antre radyatör ü ile 6400 tl olucak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zyzapin

@disintegration hocam kombi konusunda kafam çok karıştı.

Önceliğim evde peteklerin sirkülasyonu rahat yapacak , banyo suyunda stabil ve tabi ki ekonomik ısıtabilecek bir kombi bu durum da siz evinize alıcak olsaydınız yazdıklarınızdan hangilerini 1 2 ve 3 seçenek olarak alırdınız.

Yazarsanız en azından bunlar arasında seçim yapmaya çalışırım.

bu tip durumlarda servise göre hareket etmeni öneririm eve yakın ve iyi servis daha önemlidir
  • vlkyilmaz kullanıcısına yanıt
    petek markası demirdöküm plus tercih edin.kombi olarak ta bütçe varsa premix yoğ bütçe yoksa konvansiyonel
    kombiyi balkona değil evin içine monte ettirin.kombinin altına plastik kombi bağlantı seti değil metal tam geçişli vana ve filtreler öneririm.oda termostatı düşünüyorsanız kışın salon veya oturma odası hangisini aktif olarak kullanıyorsanız ve bu odalar kombiye çok yakın değilse buraya kaliteli bir oda termostatı taktırın
    diğer peteklerin hepsine kaliteli termostatik vanalar taktırabilirsiniz:danfoss ra 2000 veya danfoss ras-c
    petek boyutlarını odalarda kısa tutmayın
  • Hocam peki kombi markasi olarak demirdöküm mü, eca mi? Ikisi arasinda cok elzem bir fark var midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanuzum

quote:

Orijinalden alıntı: blt36

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

sizce nasıl arkadaslar fiyat... birde bu kombi hakkında fikriniz var mı..veya başka önerebileceğiniz marka model var mı..

Merhaba bulunduğunuz il Bartın'mı benim aldığım fiyat teklifine benziyor ondan sordum

mersin vissmann dan aldığım fiyat teklifi..

• vlkyilmaz kullanıcısına yanıt
    eca 33mm hatve genişlikte, dd plus 25mm hatve,dd plus ın ısıl değeri biraz daha yüksek ve korozyona karşı daha dayanıklı
  • hala fiyat tarama arastırmalarım devam etmektedir.. iice kafam karışmadı değil..bir çok kişi bu evde yoğuşmalıya gerek yok dior..ev net 100 110 mt ya vardır ya yoktur..yeni bina ara kat..amerikan mutfaklı(60 mt civarı)tek petek konulacak çıkış borusu var..diğer 3 oda ufak..evin yönleri kuzey güney batı..ve mersin ilindeyim..çok ağır bir şekilde kış yaşnmıyor burda..kombi dışarı takılıyor..plastik borular 25 lik heralde..

yoğuşmalı yoğuşmasız ne kadar önemli..siz ne tavsiye edersiniz..birde alarko kombiler nasıldır..tavsiye edermisiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blt36 -- 18 Mart 2017; 22:42:37 >
  • Merhaba hocam.. bu iki kombi nasıl.. hangisini tavsiye edersiniz..

• 
Sayfa: önceki 406407408409410
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.