Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (329. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
60. Sırada  bugün en iyi #20
Sayfa: önceki 327328329330331
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    rica ederim

iyi forumlar
  • Iyi günler disintegration 85m2 2+1 evim var 19 yillik bina binanin isi yalitimi bulunmuyor cephesi bati cephe tesisati mobil sistem yaptiriyorum ne tur bir kombi almaliyim hangi marka model bilgi verirseniz ve yardimci olursaniz sevinirim tsk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umak40 U kullanıcısına yanıt
    Bütçeniz varsa tabii ki premix yoğ kombi 24kw kapasite marka model için bu sayfa dahil son 3 4 saycaya bakmanız yeterli
    Tabii ki servis durumunu bölgenizde araştırın ve petek metrajını kısa tutmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: moon7

tekrar buyuk tesekkurlerle.
    şimdi bende sizden aldığım bilgilerle firmalar ile savaşıyorum.

Hatırlatma
    yeni bina - yalıtımlı - pimapen -panjur

izmir Karşıyaka

mevcutlar
    Salon 24 m2............110 +100 petek
    Mutfak 11 m2...........90 petek
    oda1 11,5 m2..........110 petek
    oda2 14 m2............110 petek
    oda3 12 m2............110 petek
    banyo 4.5 m2........havlupan
    --------------------------------------------------
    hol 8 m2 100 yada (arkasında kalan elektrik prizi var bu nedenle ) 90 yada 80 ekleme yapılacak

1- yoğuşmalı gereksiz! okuduklarını anlayan bir kişi olarak gerekli izahları sizlerin desteğiyle yapıp onları ben ikna ediyorum :)Condense 2500 direniyorum

2- zor da olsa petek ekleme konusunda hem fikir olduk.

3- termostatik vana ve oda termostatı aynı anda kullanılMAZ. mı bu konuda biraz destek alabilir miyim ? birde ekte radyator vanalarının su anki hali var DANFOSS RA 200 hangi model alacagım nasıl monte edilmeli? bu şekilde radyatore dik mi yoksa paralel mi ?termostatik vana sadece sistemde radyatore gelen suyu yonetiyor - kombiyi CR 10 modulasyonlu kumanda yonetecek OLMALI diyorum.(kombinin kafası karışırmış mış da neye gore ısıtma yaparmış da )

4-"Plastik borularda da tam geciş var biz 3/4 kullanmadık ki !" diye daha karmaşık bir açıklama var .onlar daha genis boru kullandıklarını ve eger (sizin paylaştığınız resimlerlerdeki örnekleri göstererek ) bunlardan takarlarsa sistemi tekrar daraltacak olduklarını bir işe yaramayacağını soylediler ???? anlayamadım yardım ! ekte su an termisfon montajı yapıllmış haliyle boruların forolarını koydum.

Sorularla karışık bir dertleşme aslında benimkisi.
    Pek Tarzınız olmadığını biliyorum ama aynı mevkilerde olduğumuza gore çalışmayı onerebileceğiniz referans firmalarınız olursa ve /veya ozelden paylaşabilirseniz çok sevineceğim.
    Çıkarsız, bilinçli yönlendirme çabalarınıza tekrar teşekkürlerle

Buyuk cabalar sonucu hepsini basardım capraz baglantı
    Tam gecişli vana
    Koridora 1m ek petek
    Danfoss 2000 vana(2 petek hariç koridor banyo)
    Koridora oda termostatı
    Bosh condense 2500 ve eğimli baca....
    Amaaaa sorun şu peteklerin tamamında alt kısımlar soğuğa yakın ılık....
    İlgili arkadasları cağırdım.
    İlk yanıt " normal boyle olur"
    Israr sonucu hava ve filtre kontrolu yaptık o da normal cıktı.bu arada bosh servis kombiyi 60 dereceye ayarlayıp gitmiş onuda ellemedik ama henuz sorunu
    Cozemedik yardımlarınızı rica etmekten baska carem yoook

• moon7 M kullanıcısına yanıt
    Radyatörün üstü ve altı arasında sıcaklık aynı olmaz üst tam sıcakken alt kısım daha ılık olur çok ılıksa genellikle tesisatta kirlilik varsa peteğin altında birikmiş tortu veya kireçtir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkürler Disintegration..
    Şu an kazan mı kombimi ikilemi yaşıyorum. Kazan belki benim için ideal ancak benim için korkutucu ve komplike bir sistem gibi geliyor, boiler gerektiriyor, çok yer kaplayacak gibi ve her ne kadar ekonomiden bağımsız düşünün desemde fiyatlar 10000 lirayı baya bir aşacak görünüyor. Kombi ise örneğin Baymak ve airfel de bunun dörtte biri fiyatında. Buderusun 5000 lira civarında kombileri mevcut. Bosch 3531 (35kw sanırım) ile sıcak su sorunum yoktu aslında. Sadece en üst katta sıcak su birkaç dakikada geliyordu ve bu benim için önemli değildi. ısınmada ise en üst katta sorun yaşanıyordu ama biz yerden ısıtmaya yoruyorduk bu durumu..Özetle 40kw ve üstü kombi ile kazan arasında fiyat farkını hakedecek hem ısınmada hem de sıcak su da bir konfor olacak mı emin olamadım.
  • caga C kullanıcısına yanıt
    Ben kazan ve harici boyleri genelde işyerleri ve spor salonlarına taktırdım geçmiş yıllarda örneğin ferroli 35kw premix kombi ve 160litre baymak boyler ile 6adet duş ta sıcak su yetiyordu tabi şebeke suyu debisinin yeterli olması gerekir
    Kazan ve boyler gerçekten yer kaplıyor bağlantı boruları da öyle,piyasada dahili boylerli büyük premix yoğ kombiler var ama dahili boylerlerin kapasitesi az oluyor küçük bir termosifon kadar
    40kw premix yoğ bir kombi zaten en kötü olasılıkla aynı anda iki muslukta sıcak su konforu sağlar bazı durumlarda şebeke suyu tazyikliyse 3muslukta aynı anda sıcak su verimi düşmez
    Bir de yerli premix yoğ kombiler gerçekten aynı performansta çalışıyor yıllardır ağırlıklı olarak yerli premix öneririm büyük alman markaları ile performansta hiçbir fark yok
    Yani alman kombisi alınca hiç bozulmaz daha az yakıt harcar diye birşey yok

42kw baymak duo tec ve 40kw airfel digifel premix bence iyi tercih hatta baymak 31 aralıka kadar 7yıl garanti tabii 42 kw kapasite bu kampanyaya dahil mi sormak gerekiyor bence dahildir

• 1 ) Benim olabilir dediğim kombiler bunlar . Hangi kombiyi önerirsiniz..100-200 önemli değil şu aşamada..

Termoteknik Logic 1.870,90 TLhttp://urun.n11.com/kombi/termoteknik-logic-2635-22000-kcal-yogusmali-kombi-P44583498
    Baymak Falke Condense 1.890,00 TLhttp://urun.n11.com/kombi/falke-condense-240-premix-yogusmali-kombi-P79961115
    Baymak Duo Tec 2.020,00 TLhttp://urun.n11.com/kombi/baymak-duo-tec-premix-24-yogusmali-kombi-P136516645
    Baymak Brötje NOVADENS Extra 24 2.022,08 TLhttp://www.dijitall.com/-baymak-brotje-novadens-extra-24/240-24-kw-24640-kcal/h-premix-yogusmali-hermetik-kombi?ref=akakce&v=1.55.6
    Airfel Digifel Premix 2.083,90 TLhttp://urun.n11.com/kombi/airfel-digifel-premix-cp1-25sp-yogusmali-kombi-P79961213
    Ariston Genus Premium Evo 2.095,00 TLhttp://urun.n11.com/kombi/ariston-genus-premium-evo-24-ff-20000-kcalh-yogusmali-kombi-P125860565
    Bosch Condense 2500w (Sıcak su kapasitesi hariç, GB062 ile aynıdır.) 2.140,00 TLhttp://urun.n11.com/kombi/bosch-condense-2500-w-24-kw-tam-yogusmali-kombi-P138097623
    İmmergas Victrix 24 TT. 2.438,00 TLhttp://urun.n11.com/kombi/immergas-victrix-24-tt-24-kw-18318-kcal-yogusmali-kombi-P49762505
    Alpha Eco 28 (7 yıl garantili)(İmmergas üretimidir, servis hizmetini onlar verir.) 2.489,00 TLhttp://urun.n11.com/kombi/alpha-eco-28-yogusmali-kombi-20640-kcalh-P141307101

2) Petek boylarını uzatmamın daha düşük ısı ile odayı ısıtmada faydası var mıdır? kullanım konforuna ve faturaya katkısı olur mu?

• Ben bunda kaldım gibi.. Baymak Brötje NOVADENS Extra 24
  • asker1695 kullanıcısına yanıt
    Novadens extra tercih edilebilir kendi kumanda paneli oda termostatı olarak kullanılıyor,başka marka oda termostatı ve de akıllı oda termostatı takılamıyor bunlar sizin için sorun değilse alınır
    Eğer başka oda termostatı ve akıllı kombi kiti kullanacaksanız aynı kombi olan baymak duo tec öneririm yılbaşına kadar da 7 yıl garanti avantajı var

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Novadens extra tercih edilebilir kendi kumanda paneli oda termostatı olarak kullanılıyor,başka marka oda termostatı ve de akıllı oda termostatı takılamıyor bunlar sizin için sorun değilse alınır
    Eğer başka oda termostatı ve akıllı kombi kiti kullanacaksanız aynı kombi olan baymak duo tec öneririm yılbaşına kadar da 7 yıl garanti avantajı var

Novadens extra da yok mu hocam yılbaşına kadar 7 yıl garanti?bir de ben önce petekleri mi kombiyi mi eve doğalgaz tesisatını mı çektirmem lazım? % 90 petekleri tesisatçıya kombiyi yapıyorsa servise yapmıyorsa kombiciye taktıracağım..
    Novadens extra da da 7yıl garanti var ben oda termostatı konusunda vurgu yaptım
    Tesisatçı bütün işleri yapar kombi,tesisat ve petek montajı tek elden hepsini yaptırırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Novadens extra da da 7yıl garanti var ben oda termostatı konusunda vurgu yaptım
    Tesisatçı bütün işleri yapar kombi,tesisat ve petek montajı tek elden hepsini yaptırırsın

teşekkür ederim
  • 40 derecede yanan 24Kw yoğuşmalı kombi 24 saatte kaç litre yoğuşma suyu bırakır?

• Baymak duotec premix 24 almayı düşünüyorum. N11 den kuponla1800 e geliyor.
    burada esnafa sorduğumda proje çizimi falan var ama 2500 e takariz hocam diyorlar herşey dahil.
    1800 e alsam proje çizimi montaj parası ek masraflar bana ne kadara maalolur.

Kooperatif ev 5. dairenin önüne kadar gelmiş doğalgaz hatti yine de proje mi gerekiyor? Şimdiden teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

40 derecede yanan 24Kw yoğuşmalı kombi 24 saatte kaç litre yoğuşma suyu bırakır?

Güzel bir soru oldu bu soruya ek olarak ta 8 metre radyatör olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: delliii

Baymak duotec premix 24 almayı düşünüyorum. N11 den kuponla1800 e geliyor.
    burada esnafa sorduğumda proje çizimi falan var ama 2500 e takariz hocam diyorlar herşey dahil.
    1800 e alsam proje çizimi montaj parası ek masraflar bana ne kadara maalolur.

Kooperatif ev 5. dairenin önüne kadar gelmiş doğalgaz hatti yine de proje mi gerekiyor? Şimdiden teşekkür ederim

?

http://urun.n11.com/termostat/danfoss-yatay-kose-uk-gaz-sensorlu-termostatik-vana-P95486561?cid=700102&utm_source=aff_go&utm_medium=cpc&utm_campaign=content&utm_term=63

yatay köşe alın ama resimdeki gibi yandan bakın en az 15cm mesafe var mı

• delliii kullanıcısına yanıt
    kombi montajı 200-300tl arası,proje 250tl civarı
  • 
Sayfa: önceki 327328329330331
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.