Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (321. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam havlupanlarda standart yok hatta bazı firmalar ölçüye göre özel havlupanlar bile üretiyorlar son yıllarda ev hanımı bayanların devreye girmesiyle havlupanda estetik önemli olduğu için değişik şekilli havlupanlar bile yapılabiliyor
    yani yükseklik 120cm, iki boru arası 40cm ama yatay boru sayısı olarak isterseniz 30-35 borulu krom veya beyaz renk havlupan bile siparişle monte ettirilebilir
    özel sipariş veya geniş ürün yelpazesine sahip sanpan gibi havlupan üreticilerine sormak gerekiyor

http://www.sanpan.com.tr/tr/

ama genel olarak standart satılanlar 50cm ve 60cm genişlikte olanlar, boy olarak sınır yok 50cm den başlar 200cm'e kadar gider. seçenek çok fazla

• Arkadaşlar merhaba babamların evdeki kombi bozulduğu için yeni bir kombi arayışına girdik. Ankaradayız, ev dubleks.

Bir tanıdık vasıtasıyla gittiğimiz kombici şu kombileri önerdi

viessmann vitopend 100 30 kw, 2100 TL
    ECA Confeo Plus 28 Kw, 1600 TL
    Demirdöküm nitron plus HK30, 1700 TL

kendisinin tavsiyesi sorunsuz ve sağlam olması nedeniyle vitopend 100.

bu markaların olması da şart değil. sizin tavsiye edebileceğiniz kombiler neler
  • S_O_S kullanıcısına yanıt
    size hermetik yoğuşmasız ve yüksek kapasite önerilmiş bu tip kombiler çok verimsiz ben hiçbirini önermiyorum

24kW standart kapasite yerine 28-30kW önerdiklerine göre eviniz büyük
    evinizin büyük olduğunu varsayıyorum
    28-30kW premix yoğ kombi öneririm

28kW baymak lambert lpy
    28kW baymak duo tec
    29kW airfel digifel premix
    30kW eca confeo premix
    31kW termoteknik logic

baymak duo tec ve baymak lambert lpy aynı kombidir lambert genelde 100-200 daha ucuza satılır
    logic ingilterede üretiliyor yılbaşına kadar 5 yıl garanti 31/35 31kW kalorifer,35kW kullanım suyu gücünde
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    hızlı cevap için teşekkür ederim, evet ev büyük petek boyu yanlış hatırlamıyorsam 17 m2 gibi bir şey.

akakceden dediklerinize bakıyorum baymak lambert attivo diye bir model çıktı 31 kw'si 28 Kw lpy'den daha ucuz, eski model falan mı
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-lambert-lpy-28-fi-hermetik-yogusmali-fiyati,3106833.html
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-lambert-attivo-31-hermetik-yogusmali-fiyati,775757.html

bu arada yukarıda istanbul için kombi değişikliğinde yeni proje gerekmiyor yazmışsınız, sadece istanbul için mi geçerli bu?

attivo 3 eşanjörlü yarım yoğuşmalı önermem önerdiklerim premix tam yoğ
    istanbul ve kocaelinde yeniden proje çizilmiyor eğer kombinin yeri değişmiyorsa
    33kW baymak lambert lpy de alabilirsiniz 17mt peteğe ideal
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-lambert-lpy-33-fi-hermetik-yogusmali-fiyati,3107128.html
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-lambert-lpy-33-fi-hermetik-yogusmali-fiyati,3107128.html

aynı kombinin 33 fl(28.000 kalori) olan modeli 1900 tl'iken

42 fl(36.000 kalori) olan modedi 2050 tl olarak görünüyor.

tam mantığını bilmediğim için soruyorum, neticede aldıktan sonra 10 yıl kullanacağımızı varsayıyoruz. yüksek kalorili olanı almak daha avantajlı olmaz mı, yoksa hiçbir fark göremez miyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: S_O_S

quote:

aynı kombinin 33 fl(28.000 kalori) olan modeli 1900 tl'iken

42 fl(36.000 kalori) olan modedi 2050 tl olarak görünüyor.

tam mantığını bilmediğim için soruyorum, neticede aldıktan sonra 10 yıl kullanacağımızı varsayıyoruz. yüksek kalorili olanı almak daha avantajlı olmaz mı, yoksa hiçbir fark göremez miyiz

Baymak premix yoğ kombiler aynı altyapı üzerinden üretiliyor anakartta paramatrelerle kapasite yükseltilmesi yapılıyor kullanılan malzeme hemen hemen aynı sadece elektronik kart yazılımında farklılıklar var fiyatlarının benzemesi bu yüzden 42kw ta sadece genleşme tankı daha büyük pompanın da gücü artırılmış
    Mesela 28kw ve 33kw arasında büyük fark yok
    28kw
    5.7kw ile 28kw güç aralığında
    33kw ise
    6.7kw ile 33kw güç aralığında çalışıyor

İkisinin de minimum ısıl güç benzer ve çok geniş aralıkta modülasyon yapar

Size önerilen hermetik kombilere göre çol daha iyi cihazlar
    Pompası daha güçlü
    Minimum ısıl gücü çok çok daha düşük
    Modülasyon aralığı çok çok daha geniş
    Daha sessiz çalışır
    Ve de en önemlisi teknolojik fark var

Premix teknolojili tam yoğ kombiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ekleme:
    Baymak duo tec yılbaşına kadar 7yıl garanti
    Baymak lambert lpy ise standart 2yıl garanti

• İyi forumlar herkese yeni ev aldığım için kombi almayı düşünüyorum ve pek bilgim yok bu konuda ev 170m2 dubleks 3+1 ev 9 m civarı petek boyu var ev Güney cephe bina sıfır dış yalıtım var 3 kişilik bir aileyiz ortalama bütçe 2000 2500 civari yoğuşmalı bir cihaz arıyorum bana viesmann vitodens 50-t be Bosch condense 2500 önerdiler ikisinin fiyatı da 2150 viesmann da montaj dahil Bosch da montaj ücreti istiyorlar sizce hangisini tercih etmeliyim yada farklı bir kombi bakmalıyım şimdiden çok teşekkür ederim

• Az4ZiL kullanıcısına yanıt
    merhaba güney cephe ve yalıtım olması avantaj kış güneşinden faydalanırsınız yalnız evinizde ısıtılacak net alan kaç m2 yani balkon..vs gibi ısıtılmayacak alanları çıkardığınızda net ne kadar kalıyor çünkü 170m2 eve 9metre petek olmaz eksik kalır ama net alan daha az ise o zaman sorun değil

viessmann vitodens 50T hermetik kombiden bozma sonradan küçük alüminyum yoğ eşanjörü takılmış bir cihazdır halk tabiriyle yarım yoğ kombi önermem bosch condens 2500w ise premix yoğ öneririm
  • Merhabalar,

İzmirdeki evime doğalgaz döşetmek için araştırmalara başladım.Burada okuduklarımın çok faydası oldu birkaç kaliteli şirketten fiyat aldım.

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]
    Salon= 26m2, Hol=10m2, Banyo=4,9m2, Çocuk odası=11,5m2, Tuvalet=1,5 m2, Mutfak=10,5 m2, Yatak odası 8,5m2, Oturma odası=13 m2.

Evimin Krokisi Yukarıda. Ev ortalama net alan 90 Metrekare. 3 Cephe açık ve yalıtım yok.
    -Bosch Condense 2500 W Kombi
    -Demirdöküm Plus 9,10 metre petek
    -6 Adet Danfoss Ra2000 Gaz Sensörlü Vana
    -Diğer Vanalar Eca normal vana
    -Sıva altı tesisat
    -Oda Termostatıda Almayı düşünüyorum o fiyata dahil değil.
    Kombi dolabı çelik boru içinde 6400 tl fiyat aldım.
    İzmirdeki kaliteli 20 yıllık bir firmadan aldığım fiyattır.

Sorunum Şunlar: Ben dizay oxy plus boru istedim. Bana cevaben, Daha önce dizaynın bayiliğini yaptığını belirtti. İstersen yaparız fakat o boruların eskide kaldığını, içindeki alüminyum tabakayı traşlarken 1 mm folyo açıkta bile kalsa kaynak olduktan 6 ay sonra açılacağını her boru çapı için dizaynın özel kalemtraşını alması gerektiğini Plasthermin kompozit borusunu kullandığını bir sıkıntı olmadığını söyledi. Dizayn oksi plus ı överek biraz üstüne gittim. Dizaynın bayiliğini yaptığını sıkıntı çıktığı için bıraktığını tekrar vurguladı. Ayrıca komple 32 lik boru kullanacağını kendisi söyledi. Ayrıca iki borununda fiyatının aynı olduğunu söyledi.

Birde radyatör Dönüş vanasını sorduğumda iç çaplarında fark olmadığını dönüş vanasında kafa olmadığı için kullanmadıklarını söyledi.

Kombi altı bağlantı elemanlarını metal istediğimdede bana 32 lik boru kullanacağı için gerek olmadığını filtrenin içinin metal olduğunu söyledi.( Metal alıp ben tak diyeceğim gerçi bilgisini görmeniz için yazdım)

20 Yıllık ksk de bi firma. Bu yüzden güven sağladı.Fakat bazı söyledikleri buradakilerle çelişiyor. İşçilik için 20 yıllık usta getireceğini kombi altında boruları duvara gömeceğini iletti.

Fikirlerinzi merak ediyorum. ( Aceleyle yazdım imla hatalarım olabilir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crzystyle -- 4 Kasım 2016; 16:39:58 >

• quote:

Ekleme:
    Baymak duo tec yılbaşına kadar 7yıl garanti
    Baymak lambert lpy ise standart 2yıl garanti

bayileri arıyorum baymak lambert satan yok, internetten alayım siz montaj yapın diyorum dediğimde kabul etmiyorlar, duo tec olana yöneldim hem 7 yıl garantisinden dolayı, hem de her şeyi tek bir yerden halledilebildiği için. aralarında 100 tl gibi bir fark zaten.
    ilginize teşekkür ederim
    bence de baymak duo tec alın kasım-aralık ayında kampanya yaptılar 7 yıl garanti az değil
    ben ailemin evinde eca scot premix için artı 3 yıl garantiye 460lira ödedim

sizin eve 28kW veya 33kW versiyonu olur zaten aralarında kayda değer fark yok iki cihazda çok geniş aralıkta modülasyon yapıyor
  • quote:

Voltaj dalgalanmalarından koruyan kombi regülatörleri en iyisi delta ve baysallar ikisi de 90lira civarında

http://urun.n11.com/yedek-parca/delta-kombi-regulatoru-500v-P16328841?cid=601002&gclid=CjwKEAjwwOvABRC08aedoZ_lnTMSJACs_cbuqSx0hgkluzhrvIrJ4fsFjy5YT8IULAT8zEF8msqLmBoC2bPw_wcB&gclsrc=aw.ds

delta ve baysallar ın fiyatları nette aynı görünüyor,siz hangisini önerirdiniz?

• crzystyle C kullanıcısına yanıt
    merhaba

gerçekten bizim forumu takip edip her yazdığımızı istemişsiniz iyi de etmişsiniz

öncelikle firma sahibinin dizayn oksi plus ta söylediklerinde eksiklik var dizayn oksi plus ta montaj öncesi boruyu dizayn alın düzeltme aparatı ile düzeltip dizayn marka kaynak paftası ile boruyu birleştirmesi gerekir

dizayn oksi plus ta boru dış katmanda değil yani ortadan folyolu bir borudur, dıştan traşlama gerekir dediği dıştan folyolu pprc borular örneğin fırat marka folyolu pprc borular

dizayn de benim söylediklerimin %90 ını piyasadaki firmalar bilmez yani dizayn alın düzeltme aparatı ve dizayn kaynak makinesi dersen yüzüne bakarlar

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

piyasadaki folyolu borular ikiye ayrılır ortadan folyolu,dıştan folyolu
    tabi bu söylediklerim deliksiz alüminyum folyolu olanlar (bir de delikli alüminyum folyolu borular var)

dizayn ın avantajı aynen kompozit boru gibi ortadan makasla kesip hemen yapıştırabiliyorsun aslında alın düzeltme aparatı ile düzeltip özel kaynak makinesiyle yapman gerekir dizayn firması buna oksijen bariyer garantisi veriyor ama bizim firmalar mühendis milleti usta milleti bunlarla uğraşmayı bilmez en kötüsü de bilmiyorlar anlamıyorlar

hal böyle olunca da dizayn oksi plus önerirken artık mecburen kompozit boru gibi montaj yapılmasına göz yumuyoruz borunun oksijen bariyer özelliği zedeleniyor ama yine de bir kompozit veya cam elyaf takviyeli pprc boruya kalitede 100 basar
    montajdan sonra da sızıntı falan yapmıyor forumda yıllarca bu şekilde kullanan arkadaşlar var
    deliksiz folyolu pprc borunun iki avantajı var
    tesisata daha az oksijen sokuyor
    daha az genleşip şekil değiştiriyor

türkiyede doğalgaz piyasasının nerdeyse tamamına yakını oksijen bariyersiz kompozit ve cam elyaf takviyeli oksijen bariyersiz boru kullanırlar ve çoğu tesisatı yarım parmak 1/2 çap kullanırlar

biz dizayn veya benzeri bir folyolu pprc boru ile önce 32mm çap daha sonra 25mm çap öneriyoruz

5-6 yıl önce bunları önerirken forumda geri dönüşlerde türkiyenin her yanında büyük sıkıntılar olduğunu gördük

usta milleti yav 32mm ve 25mm ile tesisat mı yapılır folyolu boru dediğiniz nedir ki hepsi aynı gibi abuk subuk gerekçeler sıraladılar bunları çok yaşadık

diğer sorularınıza gelecek olursak dönüş vanasının üretim mantığı olarak: peteğe takıldığı zaman petekten çıkan suyun tesisata dönüşü şeklinde avantajlı olacak şekilde üretilmiştir yani su zorlanmadan daha rahat çıkar ve dönüş suyuna katılır sirkülasyona yardımcı bir aparattır
    bir başka avantajı da küçük cocuklar evde kurcalamasın diye alyan anahtarla ayar yapılıyor ve kapağı takılıyor
    petekle oynayan çocuk vanayı çeviremiyor en büyük avantajı bu
    dönüş vanası öneririm ama mutlaka ama mutlaka ne olursa olsun takın demem tesisat borusunun çapı daha önemli

forumda şimdiye kadar 32mm ve 25mm kalın borularla tesisat yaptırıp, evde son peteğim ısınmıyor diyen birini görmedim duymadım evdeki duvarlar istediği kadar zigzaglı olsun sıva üstü kalorifer tesisatında 32mm çap nimettir

metal tam geçişli vana ve filtreler plastik kombi bağlantı setlerine göre daha iyidir iç çapı daha geniştir
    plastik kombi bağlantı setinin içinin metal olmasının ne önemli var daha dar ve zamanla plastik parça kopuyor ve kombinin içine giriyor

aslında hepsi paraya bakıyor
    20mm ve kompozit boru paket fiyatı ile 32mm dizayn oksi plus paket fiyatı arasında %30-40 fiyat farkı var
    plastik kombi bağlantı seti 12-20lira, metal tam geçişliler 40-45lira

bu arada düşündüğünüz kalorifer sistemi gerçekten çok iyi

3 kombi arasında baymak duo tec'e modülasyonlu oda termostatı takılamıyor on-off oda termostatı takılıyor
    bosch ve buderus'a her ikisi monte edilebiliyor
    ama baymak duo tec yılbaşına kadar 7 yıl garanti bence büyük avantaj haberiniz olsun

• sensei111 S kullanıcısına yanıt
    ikisini de öneririm
    piyasanın en iyi kombi regülatörleridir anakartı ömürlük korur

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• az önce tesisata baktımda kombi çıkışındaki borular yarım parmak,son petekdeki borular 25-32 mm civarında,tesisat yanlışmı monte edilmiş? ne yapılması lazım?
  • sensei111 S kullanıcısına yanıt
    Yazdığın gibiyse yanlış monte edilmiş kombiden itibaren önce 32mm sonra 25mm çap olmalı belki son petekte 20mm

Bütün petekler ısınıyorsa birşey yapma

• Termostatik vanalar geldi.
    Oda termostatı'da geldi.
    Banyo için istediğim ölçüde ince radyatör hemen bulmak biraz sıkıntı oldu.Bugün onun peşindeydim.Baktım iş uzayacak bir arkadaşta kullanmadığı petek vardı onu vereyim sana.Tam benim oraya uygun en 40 cm uzunluk 90 cm.Ancak ince değil normal olan.
    Ama ölçtüm baktım uyuyor.Onuda taktıracağım olmadı.Hazır vanaları takmaya gelince onuda hallettirmek istiyorum.

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.