Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne demek, rica ederim. Memnuniyetle bağlantı aşamalarını fotoğraflayıp burada paylaşacağım.

Tavsiye ettiğiniz gibi 1'' almak istedim ama sanal alışveriş sitelerinde bulamadım. Ankatek'te buldum ama onlar da kdv dahil çok yüksek bir fiyat verdiler. Ödeme şeklinde de problem çıktı.

Bu arada kombinin gidiş dönüş pprc borularının üzerinde çap bilgisi olarak şu yazıyor; 25x4.2mm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cirrus- -- 9 Mayıs 2014; 11:34:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flodd

Ne demek, rica ederim. Memnuniyetle bağlantı aşamalarını fotoğraflayıp burada paylaşacağım.

Tavsiye ettiğiniz gibi 1'' almak istedim ama sanal alışveriş sitelerinde bulamadım. Ankatek'te buldum ama onlar da kdv dahil çok yüksek bir fiyat verdiler. Ödeme şeklinde de problem çıktı.

Bu arada kombinin gidiş dönüş pprc borularının üzerinde çap bilgisi olarak şu yazıyor; 25x4.2mm.

pprc gidiş ve dönüş 25mm borularınıza eşdeğer çapta 3/4 hava/tortu ayırıcıları monte ettirebilirsiniz
    ayrıca resimlerle beraber kullanıcı görüşlerinizi de aktarırsanız forumda bilgi paylaşımı açısından çok faydalı olur
  • Bu arada çamur tutucu takıldıktan sonra dönüş borusundaki plastik filtre işlevini yitirmiş oluyor sanırım. Onu iptal etsem zararı olur mu? Ya da kalması daha mı iyi?

Siparişi dün öğlen geçtim ama hızlı gönderi olmasına rağmen alarko pek kılını kıpırdatacak gibi durmuyor. Pazartesi-Salı gibi taktırmayı düşünüyordum. Cumayı bulacak gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cirrus- -- 10 Mayıs 2014; 13:23:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flodd

Bu arada çamur tutucu takıldıktan sonra dönüş borusundaki plastik filtre işlevini yitirmiş oluyor sanırım. Onu iptal etsem zararı olur mu? Ya da kalması daha mı iyi?

Siparişi dün öğlen geçtim ama hızlı gönderi olmasına rağmen alarko pek kılını kıpırdatacak gibi durmuyor. Pazartesi-Salı gibi taktırmayı düşünüyordum. Cumayı bulacak gibi...

bence plastik filtreyi iptal etmeyin hatta tam geçişli metal filtre ile değiştirin,filtredeki süzgeç en azından sistemdeki bazı olası zararlı parçaları süzer,kombinin altındaki plastik vanayı tam geçişli metal olarak değiştirin,vana sistemi kapatmak için gerekli

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

yapacağınız uygulama çok doğru,premix yoğuşmalı kombilerin parçaları çok pahalıdır,kombinizin parçalarını koruma altına alıyorsunuz,hatta bu ayırıcılar sadece kombi değil radyatörleri korozyon ve çamur/tortudan koruyor,orta ve uzun vadede hava ve tortu ayırıcının faydasını çok göreceksiniz
    buderus şirketinin bile yıllarca önce bırakın yoğuşmalı kombilerine,yoğuşmasız kombileri için zorunlu kıldığı ama sonradan bu uygulamadan vazgeçtiği bir yöntemdi

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: vlkngc

Merhaba,

Ariston bayisine gittigimde sensys i sordugumda bana bunun sadece ileride cep telefonu ile komut atama acisindan faydasi olacagini onun yerine aristonun wireless li oda termostatini tavsiye etti.
    Bir sorumda termostatik vanada danfoss ile eca arasinda 4 kati fark var buna degermi?

kombi konusnda airfel promix 30 kw yoğuşmalı kombi de tavsiye ediyorlar,fikrinizi alabilirmiyim?

ariston bayisinin verdiği bilgi yanlış,sensys modülasyonlu oda kumandası,ariston'un evo serisi premix yoğuşmalı kombilerinin modülasyonlu kumandasıdır ve ürün gamında yer almaktadır,size aktarılan yanlış bilgilere itibar etmeyin
    eca termostatik vanalar 20-25 lira civarında,danfoss ra 2000 gaz sensörlü termostatik vanalar ise 40lira civarında satılır,her iki ürün arasında hem malzeme kalitesi hem teknik özellik olarak büyük fark var,danfoss ra 2000,13dakikada tepki gösterir,eca termostatik vanalar ise 21-22dakikada tepki gösterir
    piyasadaki en iyi termostatik vanalar danfoss ra 2000'dir
    http://www.kocaelikombiklima.com/images/urunler/pdf/249848_Genus_26.000_Kcal_h_Hermetik_Kombi_Katalog_Urun_Brosur.pdf
    airfel digifel premix,yerli üretim kombiler arasında en çok önerdiğim cihazlar arasındadır kesinlikle öneririm
    30-33kW kapasitede yerli üretim kombilerde
    33kW baymak duo tec ve 33kW baymak falke condense
    30kW eca confeo premix
    30kW airfel digifel premix öneririm,birebir kullanıcı deneyimi soruyorsanız 33kW baymak duo tec ve baymak falke condense 2 katlı 160-170m2 15-16mt tesisatlı dubleks ve normal dairelere önerdim/taktırdım modülasyon aralığı çok geniş sessiz çalışan kaliteli cihazlardır kesinlikle öneririm

Merhaba Arkadaşlar,

Kafam allak bullak oldu:) Buderus ile çıktığım bu yolda kapasitesi yetmediği için alternatiflerden tam ariston premium evo 35kw demişken seçenekler çoğaldı ve kitlendim:)

1-Ariston Genus Premium EVO 35kw - Modülasyon aralığı(34,5-3,5),elektrik tüketimi(83W),premix oluşu ,geçen sene ödül alması...Fiyat : 2.600 TL
    2-Viessmann vitodens 100W 35kw - Modülasyon aralığı(35-8,2),elektrik tüketimi(150W), premix oluşu Fiyat : 3.650 TL
    3-Airfel Digifel Premix 30kw - Modülasyon aralığı(27,1-6,1),elektrik tüketimi(110W),premix oluşu Fiyat : 2.600 TL
    4-Baymak Duotec 33kw Modülasyon aralığı(31-6,0),elektrik tüketimi(145W),premix oluşu Fiyat : 2.200 TL

Seçim konusunda son kez fikirleriniz paylaşırsanız sevinirim çünkü gelecek hafta artık almak zorundayım.

Teşekkürler,

• quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Kafam allak bullak oldu:) Buderus ile çıktığım bu yolda kapasitesi yetmediği için alternatiflerden tam ariston premium evo 35kw demişken seçenekler çoğaldı ve kitlendim:)

1-Ariston Genus Premium EVO 35kw - Modülasyon aralığı(34,5-3,5),elektrik tüketimi(83W),premix oluşu ,geçen sene ödül alması...Fiyat : 2.600 TL
    2-Viessmann vitodens 100W 35kw - Modülasyon aralığı(35-8,2),elektrik tüketimi(150W), premix oluşu Fiyat : 3.650 TL
    3-Airfel Digifel Premix 30kw - Modülasyon aralığı(27,1-6,1),elektrik tüketimi(110W),premix oluşu Fiyat : 2.600 TL
    4-Baymak Duotec 33kw Modülasyon aralığı(31-6,0),elektrik tüketimi(145W),premix oluşu Fiyat : 2.200 TL

Seçim konusunda son kez fikirleriniz paylaşırsanız sevinirim çünkü gelecek hafta artık almak zorundayım.

Teşekkürler,

4 cihazda sorunsuz tercih edilebilir,baymak duo tec,airfel digifel premix ve ariston genus premium evo daha f/p ürünler,ilk yatırım maliyeti açısından bence ariston,baymak ve airfel
    ben baymak duo tec 33kw taktırdım bence fiyatına göre çok iyi bir cihaz

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Ustam oda sicakligina gore modulasyon ozelligi olmayan bir yogusmali kombinin calisma sistemi nasil oluyor dur kalk sistemi seklindemi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: derrreci

Ustam oda sicakligina gore modulasyon ozelligi olmayan bir yogusmali kombinin calisma sistemi nasil oluyor dur kalk sistemi seklindemi

piyasadaki istisnasız bütün kombilerde olan temel özellik olan "tesisat suyuna göre modülasyon" ayarında çalışır
    Ben dogalgazla tanisali 1 ay oldu buradaki arkadadlarin tavsiyesi ile confeo premix baglattim muhendis baymagin oda sicakligina gore modilasyon yapamadigini soyledi bende eca da karar kildim cok fazla isinmak icin kullanmadim ama insallah memnun kalirim bu ozellik gaz sarfiyati yonunden ekonomi saglarmi birde modilasyon araliginin gaz sarfiatinda onemi nedir tesekkur ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: derrreci

Ben dogalgazla tanisali 1 ay oldu buradaki arkadadlarin tavsiyesi ile confeo premix baglattim muhendis baymagin oda sicakligina gore modilasyon yapamadigini soyledi bende eca da karar kildim cok fazla isinmak icin kullanmadim ama insallah memnun kalirim bu ozellik gaz sarfiyati yonunden ekonomi saglarmi birde modilasyon araliginin gaz sarfiatinda onemi nedir tesekkur ederim

oda sıcaklığına göre modülasyon opsiyonel bir özelliktir,eca confeo premix'te bu özellik var eca lago fb modülasyonlu oda termostatı kullanarak cihaz oda sıcaklığına göre modülasyon yapar ancak bu oda termostatını takıp doğru yere monte edip kullandığınızda gerçekleşir
    oda sıcaklığına göre modülasyonun faydası tasarruftan ziyade cihazı az yorması,oda sıcaklığına göre modülasyonun tasarrufu %2-5 civarındadır
    baymak premix yoğuşmalı kombilerin modülasyon aralığı eca confeo premix'e göre bariz şekilde daha geniştir
    baymak premix yoğ kombiler 50c - 30c işletmede 4.7kw - 24kW aralığında çalışır cihaz %19,5 - %100 aralığında modülasyon yapar
    eca confeo premix'in modülasyon aralığı birçok kombiye göre iyidir ama baymak ile karşılaştırırsak daha dar bir aralıkta çalışır 50c - 30c işletmede 7,3kW - 24kW aralığında çalışır cihaz %30 - %100 aralığında modülasyon yapar

geniş modülasyon aralığında cihaz anlık kapasite değişimlerinde (sıcak su veya ısıtma devresi) kendini daha iyi ayarlayarak kapasitesini düşürür modülasyon yapar,bir cihazın daha geniş aralıkta çalışması her zaman avantajdır

yalnız eca confeo premix piyasada yerli üretim kombiler arasında en sorunsuz cihazlar arasındadır,bence memnun kalacaksınız forumda baymak premix yoğ kombilerle beraber sürekli olarak önerdiğim f/p yerli premix yoğ kombilerin arasındadır

ayrıca tasarrufta yalıtım+optimum radyatör boyu+düzgün tesisat+işçilik gibi faktörler cihaz tercihinden bence çok daha önemlidir özellikle de YALITIM

• Tesekkurler lago fb oda termostati da baglattirdim yalitimimda iyi sayilir petek boylerimi 75 mkare icin 5.6 m havlupan haric ev izmir konumu guneyde sayilir civarimdakiler 200tl gibi bir fatura oduyor hermatik kombi ile merak ediyorum confeo premix le ben ne oduyecegim iyi formlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derrreci -- 12 Mayıs 2014; 0:53:15 >
  • Merhaba ben adana da oturuyorum evim 170 metre kare 3+1 ısı yalıtımı yok buralara yeni yeni geldiğinden pek bilgisi olan yok açıkçası benim de hiç bi bilgim yok
    adana hali hazırda sıcak bi yer cok ta ihtiyaç duyacağımızı zannetmiyorum ama doğalgazında bi rahatlığı var tabi sorum adana için kombi ve radyatör öneriniz ne olabilir
    görüştüğüm firma demirdöküm nitro takalım dedi ama bilmediigm için bişey diyemedim dediğim gibi cok ihtiyaç duymayız ama hangi kombiyi almalıyım
    cevaplarınız için şimdiden teşerkkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetaliakti

Merhaba ben adana da oturuyorum evim 170 metre kare 3+1 ısı yalıtımı yok buralara yeni yeni geldiğinden pek bilgisi olan yok açıkçası benim de hiç bi bilgim yok
    adana hali hazırda sıcak bi yer cok ta ihtiyaç duyacağımızı zannetmiyorum ama doğalgazında bi rahatlığı var tabi sorum adana için kombi ve radyatör öneriniz ne olabilir
    görüştüğüm firma demirdöküm nitro takalım dedi ama bilmediigm için bişey diyemedim dediğim gibi cok ihtiyaç duymayız ama hangi kombiyi almalıyım
    cevaplarınız için şimdiden teşerkkür ederim.

dd nitron f/p yoğuşmasız kombilerde tercih edilebilir,dd nitron 1200-1300liraya satılıyor yerinizde olsaydım 200-300 lira daha ekler f/p premix yoğuşmalı kombi alırdım
    adanadasınız,yoğuşmalı kombiler ılıman iklimlerde daha verimli çalışır
    1500-1600liraya modülasyon aralığı geniş premix yoğuşmalı baymak falke condense öneririm,cihaz 4,7kW - 24kW aralığında çalışır cihazın modülasyon aralığı çok geniştir: %19,5 - %100 aralığında modülasyon yapıyor,malzeme kalitesi iyi ve sessiz çalışan verimli bir cihazdır
    ayrıca radyatörlerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar:danfoss ra 2000 (gaz sensörlü)

• Tesekkur ederim cevabınız için radtatör içinnde demirdöküm marka dediler onuda baymak yapalımmı yoksa dedikleri gibi kalsınmı

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetaliakti

Tesekkur ederim cevabınız için radtatör içinnde demirdöküm marka dediler onuda baymak yapalımmı yoksa dedikleri gibi kalsınmı

panel radyatörde en iyi üretici demirdöküm'dür

panel radyatörde demirdöküm plus tercih edin
  • Teşekkur ederim

• ferroli blue helix 25c

viesmann vitodens 100

vaillant 226-3

bosch classic condense bu kombiler yanında daha zayıf kalan bir kombimidir?

bu 4 yoğuşmalı kombiden hangisini tercih etmek gerekir?

ayrıca kompozit boru için dizayn oxy plus olmazsa SANİCA OKSİJEN EKSTRA PROTECT KOMBİ BORUSU kullanmak mantıklı olurmu? yada sanica tercih etmek sıkıntı olacaksa hangi kompozit boru ve model kullanmak gerekir? boru ölçüsü 25 lik olması yeterlimidir. Tüm tesisatın 25 lik boru ile yapılması mı gerekir?

bunları sormamın sebebi 7,50-8,00 mt dd plus petek ile sanica boru, manuel oda termostatı, danfoss vana, krom havlupan, prinç kombi altı seti FERROLİ BLUEHELİX TECH 25C İLE 5.000 TL, VİESMANN VİTODENS 100 YOĞUŞMALI İLE 5.300 TL fiyat verdiler bana.

BU ANLAMDA SANİCA BORU DETAYINI BU FORUMDA HİÇ OKUMADIM. AYRICA YUKARIDA FİYAT VERİLEN İKİ KOMBİNİN HARİCİNDE VAİLLANT 226-3 VE BOSCH CLASSİC CONDENSİN ÖZELLİKLERİ BU KOMBİLERE GÖRE TERCİH EDİLEBİLİR Mİ? (BUNLARDAN BİRİSİNİ SEÇMEM SONUCUNDADA FİYATIN DEĞİŞECEĞİNİ ÇOK SANMIYORUM 5.000-5.300 ARASINDA OLACAK GİBİ)

• quote:

Orijinalden alıntı: erkutatakan

ferroli blue helix 25c

viesmann vitodens 100

vaillant 226-3

bosch classic condense bu kombiler yanında daha zayıf kalan bir kombimidir?

bu 4 yoğuşmalı kombiden hangisini tercih etmek gerekir?

ayrıca kompozit boru için dizayn oxy plus olmazsa SANİCA OKSİJEN EKSTRA PROTECT KOMBİ BORUSU kullanmak mantıklı olurmu? yada sanica tercih etmek sıkıntı olacaksa hangi kompozit boru ve model kullanmak gerekir? boru ölçüsü 25 lik olması yeterlimidir. Tüm tesisatın 25 lik boru ile yapılması mı gerekir?

bunları sormamın sebebi 7,50-8,00 mt dd plus petek ile sanica boru, manuel oda termostatı, danfoss vana, krom havlupan, prinç kombi altı seti FERROLİ BLUEHELİX TECH 25C İLE 5.000 TL, VİESMANN VİTODENS 100 YOĞUŞMALI İLE 5.300 TL fiyat verdiler bana.

BU ANLAMDA SANİCA BORU DETAYINI BU FORUMDA HİÇ OKUMADIM. AYRICA YUKARIDA FİYAT VERİLEN İKİ KOMBİNİN HARİCİNDE VAİLLANT 226-3 VE BOSCH CLASSİC CONDENSİN ÖZELLİKLERİ BU KOMBİLERE GÖRE TERCİH EDİLEBİLİR Mİ? (BUNLARDAN BİRİSİNİ SEÇMEM SONUCUNDADA FİYATIN DEĞİŞECEĞİNİ ÇOK SANMIYORUM 5.000-5.300 ARASINDA OLACAK GİBİ)

4 cihazda tercih edilebilir aralarında modülasyon aralığı en geniş ferroli bluhelix'tir,bosch c.c. ise bosch fr 10 modülasyonlu oda kumandası ile çok tasarruflu bir cihaza dönüşüyor,vaillant 296 ve viessmann vitodens malzeme kalitesi iyi cihazlardır ama bu cihazların modülasyon aralıkları dardır
    tercihiniz bosch veya ferroli olacaksa bence mutlaka kendi modülasyonlu oda kumandaları ile birlikte kullanın,asla manuel oda termostatı kullanmayın hassasiyeti 1c ve mekaniktir
    sanica oksijen ekstra protect borusu oksijen bariyerli ve patentli bir borudur kullanmanızı öneririm.sanica kompozit boru kullanmayın oksijen bariyersizdir
    ve tesisatta mutlaka 25mm pprc kalın boru kullanın 20mm pprc ince boru ile tesisat yaptırmayın

teşekkür ederim sayın disintegration. daha öncesinde başka bir firma tarafından bana önerilen kombilerden bir tanesi vaillant 296 değildi. 226-3 diye bir kombiydi. şu anda resmi sitesinde göremedim vaillantın. ama bazı sitelerde satışı var. siz 296 için yorum yapmışsınız sanırım ama maliyeti biraz arttıracak bir fiyat var galiba o kombide. birde mekanik oda termostatı dememdeki sebep kombiyi kullacak olan kişiler benim olmadığım zamanlarda o tarz bir kumandaya müdahalede bulunamayabilirler yaş olarak. bu nedenle mekanik bir kumanda sistemi düşünmüştüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Teşekkürler,

4 cihazda sorunsuz tercih edilebilir,baymak duo tec,airfel digifel premix ve ariston genus premium evo daha f/p ürünler,ilk yatırım maliyeti açısından bence ariston,baymak ve airfel
    ben baymak duo tec 33kw taktırdım bence fiyatına göre çok iyi bir cihaz

Öncelikle cevapların için çok teşekkürler,

Ariston almaya karar verdim fakat 14,6 metre petek boyu için 35kw mı yoksa 30 kw mı almalıyım?

• 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.