Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.287
Cevap
16
Favori
377.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dalga01_792

kastamonu merkezde yaşamaktayım . 150 metrekare evim var. evim güney batı ve kuzey cepheli. 3 cepphesi açık 1 cephesi apartman boşluğuna bakıyor.mantolamam iyi ve evim ara kat. eve toplam 6.5 metre petek konulmuş. bende yoğuşmalı bir kombi ve haftalık proğram saati taktırmak itiyorum. önerilerinizi bekliyorum. (vitodens 100 üzerinde çok durdum.)

ev net 150m2 ise yani ısıtılacak odaların toplamı eğer 150m2 ise 6,5mt petek her durumda az
    vitodens tercih edilebilir
  • evet 150 net daha iii bi öneriniz varmı niçin olduğunu söyleyebilirmisiniz
  • en iyi ısınmanın temel koşulu:YALITIM

evinizde yalıtım olduktan sonra maça 1-0 önde başlamış oluyorsunuz

Kombi ve Tesisat Öneri-eski-

Kombi ve Tesisat Öneri-eski-
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Orijinalden alıntı: DURUTAY

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ykayan

Arkadaşlar bosch cc ye fr10 montajını yaptırdım dün oda sıcaklığını 23 e ayarladım maksimum gidiş suyu sıcaklığı 55 derece kombiyi de 3 e ayarladım kombiden gidiş suyu sıcaklığı maksimum 51 e çıkıyor görünüyor ve uzun süre yanıyor.Oda sıcaklığı ölçtüğüm diğer termometreyle maksimum 22.4 dereceyi gördü. Termostad 22.5 derece görünürken termometre 21.5 görünüyordu ona göre de termostadın sıcaklık kalibrasyonunu 6A p den -1.0 yaptım ve uyum sağladım. yalnız yakıt eskiye göre baya bi arttı.önceki kullanımımda disiş suyu maksşmum 48 deyken 22 derce sıcaklığı sağlayıp 9-10 m3 yakıyordum 24 saatte şimdi ise akşam 6 dan bu yana 14 m3 yaktım. Bu termostad ayarlarında yer alan 5b p ısıtma devresi konfigürasyonu var bu şu anda 1 e ayarlı görünüyor. 1 in açıklaması ise IPM bulunmayan üç yollu vanasız (karışımsız) ısıtma devresi 2'nin açıklaması IPM li üç yollu vanasız (karışımsız) ısıtma devresi 3'ün açıklaması üç yollu vanalı (karışımlı) ısıtma devresi olarak yazıyor. Bosch cc ler için bu ayarın 1 de mi olması gerekiyor? Bunlarda üç yollu vana var sonuçta IPM olayını ise bilmiyorum?
    ayrıca termostadı 22.5 e ayarlasam istediğim sıcaklık olarak, kombinin bu sıcaklığı geçip durması yani 23 e çıkıp durması ve 22.0 a düştüğünde tekrar çalışması geremşyor mu? bu konularda ve daha az gaz yakmam için değiştirilmesi gereken ayar var mıdır acaba ?

Size en iyi bilgiyi FR10 deneyimini kendileri yaparak güzel sonuçlara ulaşan @drezin ve @anestos123 arkadaşlarımız verebilir. PM ile ulaşabilirsiniz.
    Hayırlı olsun ve kolay gelsin...

Arkadaşlar Merhaba,

Benim evde de aynı kombinasyon var. (bosch cc ve fr10) İzmir'de yaşıyorum. Kombi 3 ile 4 arasında yanıyor. Sabah evden çıkarken oda termostatını 21 ayarlıyorum. Akşam eve geldiğimde termostatı 23'e-23.5 çıkardığımda bir problem olmadan oda sıcaklığı buderecelere çıkıyordu. Fakat havaların soğuk gittiği son bir hafatadır termostat 24-25 olsa dahi oda sıcaklığı 22'den yukarı çıkamıyor. Oda sıcaklığı istediğim seviyeye ulaşmadığı halde kombinin zaman zaman durduğunu görüyorum bu normal midir?

Evin konumu, oda ve petek büyüklükleri aşağıdaki gibidir.

Ev 4. ara kat, 3 cepheli ve 13- 14 yıllık, doğramalar ısıcamlı PVC, kalorifer tesisatı demir boru, ve petekler Demirdöküm marka.

Oda ve petek m2'leri şöyle;

Salon: 31,66 m2 (60 cm yüksekliğinde 1 tane 100cm 1 tane de 90 cm'lik petek birde 30 cm yüksekliğinde 2 m'lik petek) (Kuzey cepheli)
    Oda1: 11,00 m2 (60 cm yüksekliğinde 80 cm) (Güney cepheli)
    Oda2: 11,16 m2 (60 cm yüksekliğinde 110 cm) (Güney ve Batı cepheli)
    Oda3:10,11 m2 (60 cm yüksekliğinde 80 cm) (Güney Cepheli)
    Mutfak: 8,60 m2 (60 cm yüksekliğinde 50 cm) (Batı Cepheli)
    Banyo: 6,81 m2 (50*120 havlupan)
    WC :1,70 m2 (Petek yok)
    Giriş + Koridor 10 m2 (Petek Yok)

Kolay gelsin.

Petek metrajları eviniz yalıtımlıysa yetersiz değil ama 10 m2 giriş + koridora da 90x60 petek koymanız kombinizi rahatlatır ve 24 derece sıcaklığa ulaştırmasını kolaylaştırır.
    Dış cephe yalıtımınız yoksa yaptırmanızı öneririm, değilse ısınma tercihleriniz için petekleri büyütmeniz iyi olur.
    Mevcut durumda 24-25C gibi ortalama tercihlerin üstünde bir oda sıcaklığı için kombinizi en az 4.kademede (60C) kullanmanız gerekir. Bu da yoğuşmalı kombinin getireceği ek ısı kazancını azaltır.
    Tercih sizin...

Cevap için Teşekkürler. Sanırım Koridor'a petek koyacağım.

• Son durum:
    Bu gün gelen yeni servis bacaya takılması gereken metal pulun takılmadığını o takılmadığı için yanma oranlarının kötü olacağını söyledi. Pulu bulduk ve doğru ölçüdeki pulu taktı. Ayrıca pazar gelen eski servisimin yaptığı gaz basıncı minimum ve maximum ayarların yanlış olduğunu yeniden ayarlayıp fabrika değerlerine getirdiğini belirtti. Sonuç mu? Hala 30 saniye yanan 2 dakika duran bir kombim var... Biraz önce alt komşumla konuştum telefonla aynı kombi onda da var. Bir ay arayla aynı yerden aldık ve aynı servis devreye aldı. Şok oldu ve benimki başından beri 5-6 dakika yanar 5-6 dakika durur diyor. (Bu değerler oda sıcaklığımız 22 dereceye geldiğinde, aynı gün ve saatte ve tüm petekler açıkken)

Bosch kombi aldığım güne okumaktan bir hal oldum artık....
  • slm arkadaşlar. gecen sene kombiyi baglattık(mayıs ayı) evin sıcak su ile ilgili bi problemi yok genel olarak evi ısıtmada çok iyi ancak salonun peteği(kombiye en uzak olan petek) çok iyi randıman vermiyor. peteğin üst kısmı sıcak iken alt tarafı resmen buz tutuyor. bu arada kombinin tesisata bağlantısı merkezden değil en yakın petekten yapıldı. bu durumdan nasıl kurtulabilirim acaba? peteğin havasını falan da aldım ama sorun devam ediyor. lütfen cevaplarınızı bekliyorum. salonum ısınmıyor... :((((((
  • Kiralık vermek için satın aldığımız yaklaşık 60-70 metre2 bi dairemiz var. Kombi olarak nasıl birşey almalıyız? Hem ekonomik hemde fazla yakmayan bi kombi önerir misiniz.

-Babam ev ufak olduğu için yoğuşmalıya gerek yok diyor. Boşuna fazla para vermeyelim diye.

Hiç bi fikrimiz yok yardımcı olur musunuz fiyat ve model olarak önerebileceğiniz birşey var mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seydibaba

Merhaba,

Ev İstanbul'da, 6 katlı apartmanın en üst katında, güney cephe, net 110 m2 kullanım alanı var. Duvarlar arasında beyaz kalitesiz strafor olup çift tuğladan yapılmıştır. Bunlara ek olarak duvar ve tavan 3 cm'lik zemin ise 2 cm'lik straforla döşenecektir. Dıştan yalıtım yok, alt daire boş kullanılmıyor.
    Tesisat pex-b oksijen bariyerli boru ile mobil sistem olacak. Kombi olarak Ariston Clas Premium Yoğuşmalı kombi, radyatörleri ise Demirdöküm 22 Plus 600 mm düşünüyorum. Radyatörlerin uzunluğu kaç mm olursa uygun olur?

Salon 32 m2 (83 m3) çift radyatör: ?
    Oda 17 m2 (44 m3) çift radyatör: ?
    Y. Odası 22 m2 (57 m3) çift radyatör: ?
    Mutfak 14 m2 (36 m3) tek radyatör: ?
    Antre 14 m2 (36 m3) tek radyatör: ?
    Banyo 7 m2 (18 m3) radyatöre ihtiyaç var mı yoksa havlupan ölçüleri :?
    Duş 2 m2 (5 m3) havlupan:?

Radyatör uzunlukları önerilirken + %20-%25 yoğuşmalı kombi etksini dikkate alalım. :)

Merhaba,
    Salon...........32m2....140cm + 140cm (1 termostatik vana)
    Oda..............17m2....70cm + 70cm (1 termostatik vana)
    Yatak odası...22m2.....90cm + 90cm (1 termostatik vana)
    Mutfak..........14m2.....90cm
    Antre............14m2...100cm
    Banyo...........7m2.....60x110cm havlupan
    Duş...............2m2....gerek yok

Kombi ve radyatör seçimleriniz isabetli olmuş.
    Kolay gelsin...

Teşekkürler memint hocam. Size de kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seydibaba -- 16 Ocak 2012; 22:16:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: exe_genesis

Kiralık vermek için satın aldığımız yaklaşık 60-70 metre2 bi dairemiz var. Kombi olarak nasıl birşey almalıyız? Hem ekonomik hemde fazla yakmayan bi kombi önerir misiniz.

-Babam ev ufak olduğu için yoğuşmalıya gerek yok diyor. Boşuna fazla para vermeyelim diye.

Hiç bi fikrimiz yok yardımcı olur musunuz fiyat ve model olarak önerebileceğiniz birşey var mı?

ucuz ve sorunsuz kombi istiyorsanız

hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama bu markaların servisi bölgenizde varsa tabii:

900-1000lira civarında:
    immergas eolo star
    ariston egis

daha donanımlı kombi:ferroli fer easy ,1150lira
    hepsi bitermik eşanjörlü

ucuz kombilerde çift eşanjörlü kombi almayın.bu kombilerde 3 yollu vana olur ve bu parça uzun vadede mesela 5-6yılda bozulur
    bozulduğu zaman da tamiratı pahalıdır
    kombi alırken uzun vadeli düşünün
    ucuz kombide bitermik eşanjör her zaman daha iyidir

fazla yakmayan kombi istiyorsanız tam yoğuşmalı kombi almanız gerekir bu da 1500lirayı gözden çıkarmanız gerekir

onun haricinde normal kombiler hemen hemen aynı oranda yakarlar

• Isısan merkezindeki teknik arkadaşın dün itibari son açıklaması.
    Bosch classic plus combilerin bekleme süresi (yani soğuma anındaki bekleme) maksimum 3 dakikadır. Daha fazla hiç bir şekilde olamaz çünkü bu şekilde tasarlanmışlardır. (Alt katımdaki bosch classic plus ne hikmetse 7 dakikaya kadar beklemeye inatla devam ediyor) Bu kombi en verimli programlanabilir oda termostatı ile birlikte kullanılır...(üç aydır fabrikada bile olmayan termostat trz 125) Başka türlü istediğiniz verimi hiç bir zaman alamazsınız...

Yeniden yineliyorum lütfen alacağınız kombinin markasından çok kullanılabilirliğine ve servislerinin kalitesine çok çok dikkat edin. Bir çok kullanıcı eminim farkında bile değildir kombisinin verimsiz ve fazla yaktığının.

Umarım şansınız benden çok daha iyi olur kombi konusunda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: eyaa

merhabalar kombi seçiminde karasız kaldım yardımcı olabilir misiniz?
    ferolli domitech
    ariston clas premium
    ferolli fereasy
    demirdöküm nitromix
    demirdöküm nitron
    ev 3 katlı , kullanım alanı 105 m2 ,dış mantolama var ama çatıda yok şimdilik (çatı katı peteklerini devamlı yakmıcaz ), ,yanlarda ve arkada evler bitişik sadece ön cephe açık evin ,batı cephe . petekler 6,20 m her katta 2 tane var banyolarda yok,kombi orta katta balkonda duracak..en fazla 1500 bütcemiz.şimdiden teşekkürler.

ferroli domitech ve fer easy aynı kombiler
    domitech te düğmeler dokunmatik ve lcd ekran var. fer easy nin düğmeleri çevirmeli
    dd nitron çift eşanjörlü+fan modülasyonlu

kombiyi monte edeceğiniz alanda su gideri varsa
    öncelikli tercihiniz premix yoğuşmalı kombiler olsun:çünkü yoğuşmalı kombiler klima gibi su üretir ve bunu tahliye eder

ariston clas premium
    demirdöküm nitromix
    kombiyi 3 katlı eve mi monte edeceksiniz?

eğer öyleyse
    ev 3 katlıya kombi 3 kata suyu basmayabilir.o yüzden kombiyi yazdığınız gibi orta kata monte edin

Slm , 1500 lira bütçeyle yoğuşmasız kombi alabilirsiniz , yoğuşmalı kombilerde 35 kw lık almalısınızki 3 katlı evinizde kombi her kata rahatlıkla çalışabilsin.tavsiyem ariston genus premium bence bütün yoğuşmalı kombiler arasında yakıt tüketimi en düşük olan kombi yaptığım araştırmalara göre.

Ariston Genus Premium

%107 İLE 4 YILDIZ VERİM SINIFI
    • ÖN KARIŞIM SİSTEMİYLE GERÇEK YOĞUŞMALI KOMBİ
    • %35’E VARAN YAKIT TASARRUFU
    • ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR AUTO FONKSİYONUYLA KONFOR VE ENERJİ TASARRUFU
    • MODERN, ŞIK TASARIM
    • MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DONANIM
    • ÇOK FONKSİYONLU TÜRKÇE AÇIKLAMALI LCD EKRAN
    • İKİ SEÇENEKLİ COMFORT FONKSİYONU İLE ANINDA SICAK SU
    • INFO TOP BİLGİLENDİRME SİSTEMİ
    • YARI OTOMATİK SU DOLDURMA
    • ÇEVRE DOSTU, DÜŞÜK NOx SINIFI (5)
    • ÇOKLU BÖLGELİ SICAKLIK KONTROLÜ
    • GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİYLE BAĞLANTI İMKANI
    • KABLOLU VE KABLOSUZ SICAKLIK KONTROL CİHAZLARI
    • MODÜLASYONLU POMPA, FAN VE GAZ VALFİ
    • PASLANMAZ ÇELİK SARIMLI ANA ISI EŞANJÖRÜ
    • PASLANMAZ ÇELİK SİLİNDİRİK BRÜLÖR
    • 8 LİTRELİK GENLEŞME TANKI
    • DONMAYA VE KİRECE KARŞI KORUMA
    • POMPA ANTİ-BLOKAJ ÖZELLİĞİ
    • KALORİFER DEVRESİ DÖNÜŞ VE SOĞUK SU GİRİŞ FİLTRELERİ
    • KAPASİTESİ ARTTIRILMIŞ, PLAKALI SICAK SU EŞANJÖRÜ
    • 3 YILDIZSICAK SU KONFORU İLE DENGELİ SICAK SU AKIŞI
    • ALT BAĞLANTI KAPAĞI
    • MONTAJ KOLAYLIĞI , KÜÇÜK BOYUTLAR
    • KLIMA MANAGER İLE UZAKTAN KOMBİ KONTROLÜ
    • LCD EKRANDA HAFTALIK PROGRAMLAMA SEÇENEĞİ
    • TÜRKÇE AÇIKLAMALI HATA TEŞHİS SİSTEMİ
    • KALORİFER TESİSATINDAKİ HAVAYI ALMAK İÇİN OTOMATİK HAVA TAHLİYE SİSTEMİ
    • SUPER SESSİZ ÇALIŞMA
    • IPX5D ELEKTRİK KORUMASI

• quote:

quote:

Kiralık vermek için satın aldığımız yaklaşık 60-70 metre2 bi dairemiz var. Kombi olarak nasıl birşey almalıyız? Hem ekonomik hemde fazla yakmayan bi kombi önerir misiniz.

900-1000lira civarında:
    immergas eolo star
    ariston egis

hepsi bitermik eşanjörlü

ucuz kombilerde çift eşanjörlü kombi almayın.bu kombilerde 3 yollu vana olur ve bu parça uzun vadede mesela 5-6yılda bozulur

fazla yakmayan kombi istiyorsanız tam yoğuşmalı kombi almanız gerekir bu da 1500lirayı gözden çıkarmanız gerekir

istanbulda yaşıyoruz. 1500 tl falan düşünüyorduk ama forumda hep nitromix övülüyor. Oda netten baktım 2000 e yakın oluyor fiyatı.

1150 ye ferroli iyi. Kullanımda fark yaratacaksa almışken 1500 verip yoğuşmalıda alabiliriz sorun değil. Ama değmeyecek bi farksa boş vere fazladan para vermeye gerek yok.

Bu arada bu ücretlere montajlama falan filan dahil midir. Değilse onlar ne kadar tutar yaklaşık.

• Merhaba,

Arkadaşlar, İstanbul Şerifali de yeni bitmiş bir eve taşınacağız, evde 7 cmlik yalıtım söz konusu ancak daha önce hiç kombili evde oturmadım ve hiç bir bilgim yok, sizlerden ricam bana marka ve model olarak tavsiye edebileceğiniz hermetik kombiler nelerdir? Fiyat maksimum 1500-1600 seviyelerine çıkabilirim, evimiz net 110m2 şimdiden çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mors

Isısan merkezindeki teknik arkadaşın dün itibari son açıklaması.
    Bosch classic plus combilerin bekleme süresi (yani soğuma anındaki bekleme) maksimum 3 dakikadır. Daha fazla hiç bir şekilde olamaz çünkü bu şekilde tasarlanmışlardır. (Alt katımdaki bosch classic plus ne hikmetse 7 dakikaya kadar beklemeye inatla devam ediyor) Bu kombi en verimli programlanabilir oda termostatı ile birlikte kullanılır...(üç aydır fabrikada bile olmayan termostat trz 125) Başka türlü istediğiniz verimi hiç bir zaman alamazsınız...

Yeniden yineliyorum lütfen alacağınız kombinin markasından çok kullanılabilirliğine ve servislerinin kalitesine çok çok dikkat edin. Bir çok kullanıcı eminim farkında bile değildir kombisinin verimsiz ve fazla yaktığının.

mors arkadaşım bosch classic plus nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum.Ama buderuslarla çalışma mantığı aynı mı acaba?
    Bilgimiz olsaydı sana yardımcı olurduk.
    Yani senin sorunun mödülasyon aralığı problemi gibi duruyor.
    Buderuslarda bu modülasyon aralığı 5K dır yani kombi ayarlı derecenin (dijital panelde ayarlanan kalorifer ısı ayarı) 5 derece üstüne kadar ısıtır ve durur ,tabi devirdaim pompası çalışmaya devam eder.ondan sonra yine kombi ayarlı derecenin (dijital panelde ayarlanan kalorifer ısı ayarı)nın 5 derece altına kadar bekler ve bundan sonra tekrar çalışmaya başlar ve bu işlem sürekli devam eder.
    Buderuslarda bu modülasyon aralığını 1-10 arasında değiştirebiliyoruz.
    İyi forumlar.

• quote:

quote:

quote:

900-1000lira civarında:
    immergas eolo star
    ariston egis

hepsi bitermik eşanjörlü

istanbulda yaşıyoruz. 1500 tl falan düşünüyorduk ama forumda hep nitromix övülüyor. Oda netten baktım 2000 e yakın oluyor fiyatı.

1150 ye ferroli iyi. Kullanımda fark yaratacaksa almışken 1500 verip yoğuşmalıda alabiliriz sorun değil. Ama değmeyecek bi farksa boş vere fazladan para vermeye gerek yok.

Bu arada bu ücretlere montajlama falan filan dahil midir. Değilse onlar ne kadar tutar yaklaşık.

fiyatlar internet fiyatları
    istanbuldaysanız kendiniz de gidip o sitelerden alabilirsiniz
    fiyatlara montaj dahil değildir
    normal kombilerde:ferroli fer easy öneririm
    tam yoğuşmalılarda: dd nitromix ve ariston clas premium
    ikiside 1500lira civarında nette
    tam yoğuşmada %10-15 civarında tasarrufunuz olur

• quote:

Orijinalden alıntı: BEARtanic

Merhaba,

Arkadaşlar, İstanbul Şerifali de yeni bitmiş bir eve taşınacağız, evde 7 cmlik yalıtım söz konusu ancak daha önce hiç kombili evde oturmadım ve hiç bir bilgim yok, sizlerden ricam bana marka ve model olarak tavsiye edebileceğiniz hermetik kombiler nelerdir? Fiyat maksimum 1500-1600 seviyelerine çıkabilirim, evimiz net 110m2 şimdiden çok teşekkür ederim.

normal kombi olarak ferroli fer easy veya ferroli domitech öneririm
    fiyatları internette 1150-1250lira civarındadır
    tam yoğuşmalı kombi olarak
    demirdöküm nitromix veya ariston clas premium öneririm:1500lira civarındadır
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutluteknik

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eyaa

merhabalar kombi seçiminde karasız kaldım yardımcı olabilir misiniz?
    ferolli domitech
    ariston clas premium
    ferolli fereasy
    demirdöküm nitromix
    demirdöküm nitron
    ev 3 katlı , kullanım alanı 105 m2 ,dış mantolama var ama çatıda yok şimdilik (çatı katı peteklerini devamlı yakmıcaz ), ,yanlarda ve arkada evler bitişik sadece ön cephe açık evin ,batı cephe . petekler 6,20 m her katta 2 tane var banyolarda yok,kombi orta katta balkonda duracak..en fazla 1500 bütcemiz.şimdiden teşekkürler.

ferroli domitech ve fer easy aynı kombiler
    domitech te düğmeler dokunmatik ve lcd ekran var. fer easy nin düğmeleri çevirmeli
    dd nitron çift eşanjörlü+fan modülasyonlu

kombiyi monte edeceğiniz alanda su gideri varsa
    öncelikli tercihiniz premix yoğuşmalı kombiler olsun:çünkü yoğuşmalı kombiler klima gibi su üretir ve bunu tahliye eder

ariston clas premium
    demirdöküm nitromix
    kombiyi 3 katlı eve mi monte edeceksiniz?

eğer öyleyse
    ev 3 katlıya kombi 3 kata suyu basmayabilir.o yüzden kombiyi yazdığınız gibi orta kata monte edin

Slm , 1500 lira bütçeyle yoğuşmasız kombi alabilirsiniz , yoğuşmalı kombilerde 35 kw lık almalısınızki 3 katlı evinizde kombi her kata rahatlıkla çalışabilsin.tavsiyem ariston genus premium bence bütün yoğuşmalı kombiler arasında yakıt tüketimi en düşük olan kombi yaptığım araştırmalara göre.

Ariston Genus Premium

%107 İLE 4 YILDIZ VERİM SINIFI
    • ÖN KARIŞIM SİSTEMİYLE GERÇEK YOĞUŞMALI KOMBİ
    • %35’E VARAN YAKIT TASARRUFU
    • ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR AUTO FONKSİYONUYLA KONFOR VE ENERJİ TASARRUFU
    • MODERN, ŞIK TASARIM
    • MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DONANIM
    • ÇOK FONKSİYONLU TÜRKÇE AÇIKLAMALI LCD EKRAN
    • İKİ SEÇENEKLİ COMFORT FONKSİYONU İLE ANINDA SICAK SU
    • INFO TOP BİLGİLENDİRME SİSTEMİ
    • YARI OTOMATİK SU DOLDURMA
    • ÇEVRE DOSTU, DÜŞÜK NOx SINIFI (5)
    • ÇOKLU BÖLGELİ SICAKLIK KONTROLÜ
    • GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİYLE BAĞLANTI İMKANI
    • KABLOLU VE KABLOSUZ SICAKLIK KONTROL CİHAZLARI
    • MODÜLASYONLU POMPA, FAN VE GAZ VALFİ
    • PASLANMAZ ÇELİK SARIMLI ANA ISI EŞANJÖRÜ
    • PASLANMAZ ÇELİK SİLİNDİRİK BRÜLÖR
    • 8 LİTRELİK GENLEŞME TANKI
    • DONMAYA VE KİRECE KARŞI KORUMA
    • POMPA ANTİ-BLOKAJ ÖZELLİĞİ
    • KALORİFER DEVRESİ DÖNÜŞ VE SOĞUK SU GİRİŞ FİLTRELERİ
    • KAPASİTESİ ARTTIRILMIŞ, PLAKALI SICAK SU EŞANJÖRÜ
    • 3 YILDIZSICAK SU KONFORU İLE DENGELİ SICAK SU AKIŞI
    • ALT BAĞLANTI KAPAĞI
    • MONTAJ KOLAYLIĞI , KÜÇÜK BOYUTLAR
    • KLIMA MANAGER İLE UZAKTAN KOMBİ KONTROLÜ
    • LCD EKRANDA HAFTALIK PROGRAMLAMA SEÇENEĞİ
    • TÜRKÇE AÇIKLAMALI HATA TEŞHİS SİSTEMİ
    • KALORİFER TESİSATINDAKİ HAVAYI ALMAK İÇİN OTOMATİK HAVA TAHLİYE SİSTEMİ
    • SUPER SESSİZ ÇALIŞMA
    • IPX5D ELEKTRİK KORUMASI

105 m2 net bir eve 35 kw kombi olmaz..

• quote:

1-istanbulda demirdöküm yetkili servisine bakım yaptırdım kombiyi bozdular.Garantili olduğu halde zor yaptırdım.

2-ankarada ariston genus aldım.
    montaj sonrası ilk çalıştırmada gelen yetkili servis TERMOSTATIN nereye takıldığını BİLMİYOR...
    Telefonla yardım aldı öyle taktı..

3-HEPSİ AYNI KARDEŞ ELLERİNE DÜŞTÜMÜ ÇÖZÜM YOK...

• quote:

Büyük ihtimalle ürününüzde sorun var zaten söylediğiniz gibi alt katta böyle bir sorun yokmuş.
    Bende bosh classic condense kullanıyorum, benzer bir sorun yok.
    Bosch bölge müdürlüğünü falan arayıp isyan edin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi procaptain -- 17 Ocak 2012; 22:28:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: halomid

quote:

mors arkadaşım bosch classic plus nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum.Ama buderuslarla çalışma mantığı aynı mı acaba?
    Bilgimiz olsaydı sana yardımcı olurduk.
    Yani senin sorunun mödülasyon aralığı problemi gibi duruyor.
    Buderuslarda bu modülasyon aralığı 5K dır yani kombi ayarlı derecenin (dijital panelde ayarlanan kalorifer ısı ayarı) 5 derece üstüne kadar ısıtır ve durur ,tabi devirdaim pompası çalışmaya devam eder.ondan sonra yine kombi ayarlı derecenin (dijital panelde ayarlanan kalorifer ısı ayarı)nın 5 derece altına kadar bekler ve bundan sonra tekrar çalışmaya başlar ve bu işlem sürekli devam eder.
    Buderuslarda bu modülasyon aralığını 1-10 arasında değiştirebiliyoruz.
    İyi forumlar.

İşte arkadaşım bak alim olan başka markayı bile çözebiliyor yada tahmin edebiliyor. Benim alev boyutu diye adlandırdığım sorun belkide bu. internetten başka bosch classic plus kullananlara da ulaştım. o insanlardan ısı kaybı çok olanlarda bile 30 saniye durup 2 dakika bekleyen bir kombileri yok. Ya ısınma süreleri benden fazla (evin ısı kaybına, petek boyutuna, ortam ısısına v.s bağlı olarak) yada aynı etkenlerden dolayı bekleme süreleri benden fazla. Yahu diyorum tek peteği devrede bıraktım sadece hepsini ana vanalardan kapadım (dağıtım kollektörlerindeki vanalardan) 1 tane petek açık bıraktım sadece 10 saniye değişti soğuma süresi. bunda bir acayiplik var. yok anlatamıyorum adamlara. ne evime gelen 2 servise nede ısısan merkezdeki çok bilgili ağır ağabeye...! Sadece masal anlatılıyor bana. Her gelen servis gaz basınçlarıyla oynayıp gidiyor. başka bir numara yok.

Hepsini geçtim alt katımdaki kombiyi ben aldırdım komşuma. Aynı yerden aldı benden 15 gün sonra aynı servise taktırdı. birinci kademe de yaksa 2. 3. kademede de yaksa bendeki saçma süreler yok adamda. Delirmemek elde değil...
    Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mors -- 18 Ocak 2012; 0:56:28 >

• 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.