Şimdi Ara

Kombi tip buzdolabı: Samsung mu, Bosch mu, Beko mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kombi tip buzdolabı almak istiyoruz. Hacminin çok küçük olmaması gerekiyor, aile için olacak yani. Aklımda şu modeller var:

Samsung RL62ZBPNhttp://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/refrigerater/bottom-mounted/RL62ZBPN1/ANU

Beko D 9485 NEXKhttp://www.beko.com.tr/no-frost-buzdolabi-D-9485-NEXK-Buzdolabi.html

Bosch KGE58AW30N (Forumda çok övüldüğü için ekledim ama şu anki buzdolabımız Bosch'un no frost bir modeli ve annem hiç memnun değil. Sebze-meyvelerin hemen çürümesinden şikayetçi. Bir daha Bosch almak da istemiyor dolayısıyla. Onu nasıl ikna ederim bilmiyorum)

Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz? Malzeme kalitesi, dayanıklılık, fiyat-kalite performansı vs. her şeyi göz önünde bulundurarak... Yardımcı olursanız çok sevinirim. Özellikle de @candogan62 :) Sanırım bu konuda çok bilgili. Sizin başka önerileriniz olursa da almak isterim.

Not: Kombi buzdolabı tavsiyesi şeklinde bir konu başlığı vardı ve ben de mesajı oraya yazdım ilk ama cevap gelmeyince yeni konu açtım. Umarım doğru yapmışımdır.

• beko daha kullanışlı ama o fiyatı haketmiyor maalesef
  • Teşekkürler. Evet Beko'nun yerli olmasına rağmen niye bu kadar pahalı olduğunu anlamadım. Pek bilgim de yok açıkçası bu konuda. Bu arada Electrolux'ün ENB52810X modelini tercih edebilirim @candogan62 tavsiye etmiş çünkü :) Sharp da iyi sanırım okuduklarıma göre ama dondurucusu altta olan modeli yok. İşte asıl öğrenmek istediğim bu dördünden hangisini seçmeliyim onu bilemiyorum.
  • samsung tan şaşmayın derim ben...
  • Samsung güzel ama inox olanının kapak rengi biraz sarımsı. Bu neden kaynaklanır arkadaşlar kalitesinden mi?
  • Beko ürünlerinin fiyatı belki de yüksek ama daha kullanışlı olduğu kesin bence...
    Hem ne de olsa yerli malı
  • @trallesli antemius KGN57AW22N BOSCH A+ 2 ay önce aldım ancak çok pişmanım bütün meyve ve sebzeleri anında çürütüyor! BOSCH Markasına güvenmiştim ama BOŞ'a güvenmişim!!! Bu modelde arıza var ve hemen toplatılmalı ancak her nedende firma hatasını kabul etmemekte direniyor! (kendi firma teknisyenleri ve satıcılarıda hatayı kabul ediyor çünkü bir sürü şikayet varmış) Hata'dan dönmek erdemliktir ama hata'ya bile bile devam etmek ayıp ve onca tüketiciye haksızlıktır. Bir daha asla bu marka beyaz eşya almayacağım bana aldıran arkadaşlarıda kınıyorum.
  • Evet aynı şekilde bizim Bosch'ta da bu sorun var. Şimdi de Bosch alırsak ve aynı sorunları yaşarsak bizimkiler beni keser. Ama Boschların tasarımı hoşuma gidiyor. Bilmiyorum...
  • Samsung Çin'de üretilmeye başlanamadı mı? Nasıl öneriyorsunuz anlamadım? Halen Kore malı ürünleri var mı piyasada?
  • Kesinlikle Bosch almayin. 5 yilidir kullaniyoruz. Rezil blr dolap. Butun kokular birbirnde. Aman derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung'un RT5962DTBSL modeli Kore üretimi. Onun dışında çoğunu malesef Çin'e kaydırdı. Dolayısı ile kalite düştü. Özellikle RT60 modelleri Çin üretimi .
  • Teşekkürler arkadaşlar yorumlar için. Sanırım Samsung alacağız.
  • ben de kombi tipi buzdolabı arıyorum
    marka skalam daha geniş, bi sınırlamam yok
    başka konu açmamak için ben de önerilerinizi rica ediyorum
    kriterler: 2000 tl civarında, gri renkli ve kombi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.