Şimdi Ara

Kombi Tavsiye (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
4
Favori
26.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese Merhaba. Evimde bulunan eski demirdöküm kombimi değiştirmeyi düşünüyorum. Evim İstanbul Sultangazi'de yaklaşık 140 m2, 3+1 , çatı katı dubleks, yaklaşık 10 m2'lik petek var. Genelde 4-5 m2 petek açık oluyor. Yarım yoğuşmalı BOSCH CONDENS 2000W,Buderus Logamax Plus GB012-25K ,Vaillant ecoFIT Start VUW 246, ya da tam yoğuşmalı BOSCH CONDENS 2500W veya başka hangi kombiyi taktırmalıyım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • NeckarMan N kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/yogusmali-kombi-secimi-uc-modulasyonlu-mu-tam-yogusmali-mi--135675179#135675179

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 6 Kasım 2018; 21:10:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, bu konunun yönlendirmesiyle kombi almıştım 5 sene önce ( airfel digifel premix). şimdi ise 63 metrekare üç cephesi açık, eski tuğla ev (1976 yapımı) fiyat performans ürünü arıyorum. düz kombi olmasında sakınca yok. sorun çıkarmasın yeter. önerileriniz nelerdir? teşekkür ederim.
  • evi kaloriferle isitiyoruz. dogal gaza gececegiz. ev 135 m2 toplamda 10metre petek var. bunun icin tavsiyenizi istiyorum. nasil bi kombi almaliyim. oda termostat uyumlu ve tam yogusmali olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daikin premix kombi Japon teknolojisi Japon güveni sessiz
    ve konforlu bir araştırın derim

www.daikin.com.tr/Urunler/Daikin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fatih1009 kullanıcısına yanıt
    Daikin premix kombi alabilirsiniz 24kw veya 28kw on-off ot ile de çalışıyor mot ilede çalışıyor birde maddi durumunuz iyi değilse bu kombiyi almanızı önermiyorum
    Bir araştırın derim

• must82 M kullanıcısına yanıt
    Airfelde Japon malı daikin üretiyor başka marka ile satıyor ama eşanjör falan daikin den farklı
    DAİKİN premix kombi almanızı şiddetle tavsiye ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: MeraklıForumcu

Airfelde Japon malı daikin üretiyor başka marka ile satıyor ama eşanjör falan daikin den farklı
    DAİKİN premix kombi almanızı şiddetle tavsiye ediyorum
    Pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih1009

evi kaloriferle isitiyoruz. dogal gaza gececegiz. ev 135 m2 toplamda 10metre petek var. bunun icin tavsiyenizi istiyorum. nasil bi kombi almaliyim. oda termostat uyumlu ve tam yogusmali olacak
    Airfel digifel premix öneririm fiyat performans ürünü olarak.
  • en iyidir japondur tasarımı farklı teknik özellikleri çok iyi diye daikin pek övülüp öneriliyor ancak garanti kapsamı dışındaki bir arızada daikin kombinin yedek parça maliyeti çok pahalı değil midir ?
  • Daikin kombi sakaryada üretiliyor o yüzden servise sorduğum kadarıyla yedek parça sıkıntısı olmadığı ve fiyatların çok uçuk olmadığı hakkında geri dönüş aldım

• must82 M kullanıcısına yanıt
    Zaten yazımda maddi durumunuz iyi değilse bu kombiyi almanızı önermiyorum diye eklemiştim
    Ama bu fiyatın hakkını kombi sonuna kadar veriyor ha birde şartsız 6yıl garanti ve ömür boyu garanti var

• Benim annemlerde ilk çıktığından beri kullanıyorlar şu ana kadar bakım dışında servis gelmedi kombiden çok memnunlar evleri 220m2 yalıtımı yok ve 2katlı günlük 3-5m3arası yakıyorlar evleri 24derecede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeraklıForumcu -- 10 Ocak 2019; 0:59:10 >
  • NeckarMan N kullanıcısına yanıt
    3500 e yarı yoğuşmalı 3yıl garantili bosch condense 2000w almak yerine üstüne 2300 koyup tam yoğuşmalı küçük sessiz konforlu şartsız 6yıl garantili
    DAİKİN premix kombi almak daha mantıklı bence https://www.daikin.com.tr/Urunler/Daikin-Kombi

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

buderus gb62 yanında buderus rc10 veya rc150 modülasyonlu oda termostatı alabilirsin
    alternatif olarak:
    bosch condens 2500w yanında bosch fr 10 veya fr100 modülasyonlu oda termostatı
    eca confeo premix yanında eca lago fb modülasyonlu oda termostatı ve eca dış hava sensörü
    baymak idee yanında i-sense oda termostatı (kablolu veya kablosuz) ve baymak idee dış hava sensörü
    İyi günler efendim kolay gelsin
    evimde termoteknik kombi mevcut fakat bu kombi yaklaşik 7 8 senelik var ve yıkanma suyunu bile zor isitmaya başladi 43 dereceden yukari çikmiyor ve her ay 300 tl den aşa fatura gelmemeye başladi
    ki kombiyi 34 40 45 bandinda yakmama ramen
    Bende yeni kombi almaya karar verdim
    aklimda 2 model var evim 100m2 dir
    2 model arasinda kaldim
    1)BAYMAK DUO TEC PREMIX YOĞUŞMALI KOMBİ
    2) VUW 236/5-5 ecoTEC plus vailiant

Hngisini önerirsiniz ve kac kw olucak teşekkükrler

• Oskis kullanıcısına yanıt
    24kw baymak duo tec öneririm şu sıralar indirimde 3500lira civarında bulunuyor.fazla para vermenize gerek yok oda termostatı kullanmıyorsanız öneririm

• quote:

24kw baymak duo tec öneririm şu sıralar indirimde 3500lira civarında bulunuyor.fazla para vermenize gerek yok oda termostatı kullanmıyorsanız öneririm
    Baymak 3500 tl ye nerden alinabilir efendim ist avrupa yakasindayim
    baymak internet sitesinden bayi buldum baktim bana kurulum igdaş izini dahil 5100 tl fiyat çekti bana
    3500 tl nerde vardir efendim bulamadim ben
  • Oskis kullanıcısına yanıt
    https://www.enuygunkombi.com/baymak-duo-tec-24-kw-20640-kcal-yogusmali-kombi-247
    https://www.istanbulkombimarket.com/baymak-duo-tec-24-kw-premix-yogusmali-kombi-20-640-kcal-h

eski kombi sökülüp aynı yere yeni kombi takılacaksa,kombinin yeri değişmeyecekse proje çizilmesine gerek yok igdaş değişim formu yeterli. kombi montajı 300 civarı, igdaş değişim formu 100 civarı tutar
    5100 diyen abartmış

• quote:

https://www.enuygunkombi.com/baymak-duo-tec-24-kw-20640-kcal-yogusmali-kombi-247
    https://www.istanbulkombimarket.com/baymak-duo-tec-24-kw-premix-yogusmali-kombi-20-640-kcal-h

eski kombi sökülüp aynı yere yeni kombi takılacaksa,kombinin yeri değişmeyecekse proje çizilmesine gerek yok igdaş değişim formu yeterli. kombi montajı 300 civarı, igdaş değişim formu 100 civarı tutar
    5100 diyen abartmış
    20000lik yerine 24000lik takıldığı zaman da herhangi bir işlem gerekmiyor mu? Eve daha önceden tamir için gelen usta boruların daha büyük ebatlı olanla değişmesi gerekir, yeni proje gerekir falan demişti.

• mersin123 kullanıcısına yanıt
    borular değişmez kombi bağlantısı aynıdır ama proje istenebilir bu bölgeden bölgeye değişir bazı şehirlerde istenirken bazılarında istenmiyor
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.