Şimdi Ara

Kombi Nasil Kapatilir? Bosch Condense 2500W

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Iyi geceler herkese. Hattimizda kacak varmis gece saat 12 civari dogalgaz ekiplerini aradik geldiler muhurlediler saati. Buraya kadar sikinti yok ama su an gurultuyu farkettim. Kombi hala calisiyor. Neden calisiyor anlamadim. Kapatmaya calistim ama full kapanmiyor sanirim ekranda petek ve muslugun uzerinde cizgi cikti ama kombinin icinde hala bi seyler oluyor. Gurultusu var sanki normal halinde calistigi gibi. Boyle durmasinin bi sakincasi var midir? Yoksa sigortasini mi kapatayim. Tesekkurler simdiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yukari dogru ciksin. Isle ilgisi olanlar yardimci olursa sevinirim. Daha 1 sene civari oldu baglanali tesisat. Internette biraz arastirdim ama hep kacak giderici urun vs. yazmislar. Borunun degisimi daha saglikli olur gibi geldi. Kacak yapan yer giristen 4. Dirsek sanirim. Daire girisine uzakligi 2 metre ya var ya yok. Degisimi mumkun mudur? Acikcasi kacak giderici olsun istemiyorum ama dogalgaz borulari en bastan mi sokulmesi lazim parca degisimi icin?

• Kombi acikkende kapali moddaykende surekli calisiyor. Sigortasi dolabin arkasinda kaldi erisemiyorum. Evin sigortasindanda kapatamadik dolap vs var diye. Ins bi sey olmaz

• son durum nedir hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam aynı kombiden düşünüyorum,memnun musunuz
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Ugrastirdi biraz. Bayagi kacak varmis hem de 2-3 yerden. Dogalgazdan gelen arkadasin dedigine gore son 1 haftadir kokuyu arttirmislar. Oyle olmasa farkina bile varmiycaz. Biz tek yerden saniyorduk belli bir kismi tamir edildi. Baktilar hala devam ediyor diger kaciran yerlerden sivi conta surup dogal gaz borusunun icindeki havayi cektiler vs. Cok sacma sapan islerle ugrastik. Guvenli olmadigini biliyordum. Doseten kisi baska bir usta yolladi ve sokulerek tamir edildi. Ama hala guvenmiyorum. Cunku boru hattinin yarisi tamir edildi tamamdir gozumle gordum ama geri kalan kismi hala ilk dosetilen zamandan kalma. Insallah bi sey olmaz.
    Kombiye gelicek olursak kapatamadim sabaha kadar oyle calisti. Ariza moduna gecmis. Icindeki sesin sebebi de suyu devir daim yaptiriyormus oyle soyledi servis.
    Dogalgaz dosetecek biri varsa tavsiyem ya flex boru taktirsin ya da butun iscilik boyunca basinda dursun. Bu kadar hafife alinacak bir konu degil.
    Dosettigimiz yerden tamire gelen adam bi de bana diyor ki siz bununla nasil durdunuz..
    uzatmisim biraz kusura bakmayin sinir, stres yaptik 3-4 gundur bu is yuzunden. Birinin sormasini bekliyormusum :)

• Zibidi Gonzales kullanıcısına yanıt
    Dostum hic anlamam bu islerden ama yani soyle anlatayim. Yeni binada oturuyoruz, alt ust dolu ve onlar da yakiyordu, binada mantolama var, iki yuze bakiyor daire iki cephesi de direkt gunes aliyor. Yani kombi cogu zaman sabahtan aksama calismadi bile. Icersini gunes isittigi icin. Onun disinda her hangi bi sorunumuz olmadi. Yine boschun kendi termostatiyla kullaniyorduk. Petek isitmasinda da sicak su anlaminda da cok sukur sorun yasamadik. Daha fazla yardimci olmak isterdim ama dedigim gibi anlamiyorum malesef :) acmayi kapamayi bile buraya sormusum sen dusun :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-484065833

Dostum hic anlamam bu islerden ama yani soyle anlatayim. Yeni binada oturuyoruz, alt ust dolu ve onlar da yakiyordu, binada mantolama var, iki yuze bakiyor daire iki cephesi de direkt gunes aliyor. Yani kombi cogu zaman sabahtan aksama calismadi bile. Icersini gunes isittigi icin. Onun disinda her hangi bi sorunumuz olmadi. Yine boschun kendi termostatiyla kullaniyorduk. Petek isitmasinda da sicak su anlaminda da cok sukur sorun yasamadik. Daha fazla yardimci olmak isterdim ama dedigim gibi anlamiyorum malesef :) acmayi kapamayi bile buraya sormusum sen dusun :))
    hocam teşekkür ederim,bu kadar bilgi yeter benım icin :)
    umarım uzun yıllar sorunsuz bir bicimde kullanırsınız..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.