Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (617. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 615616617618619
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba ustam,
    Pm atmayı ve direk konuya cevap yazmayı denedim fakat beceremedim o yüzden cevapladan yazıyorum.
    Demirdöküm Nepto kombimiz petekleri ısıtıyor fakat sıcak suyu ısıtmıyor hatta evde sıcak su musluklarından su akmıyor. Servisi çağırdık makinayla eşanjörü temizlediler fakat 2-3 gün sonra tekrar sıcak su akmadı. Servise soruyoruz kesin çözüm sunamıyorlar. Çaresiz kaldım yani ne yapmak lazım tek eşanjörlü kombi peteklere su akıyor ısıtıyor fakat musluklara su bile gelmiyor. Şimdiden teşekkür eder iyi akşamlar dilerim
  • tKocak T kullanıcısına yanıt
    tek eşanjör olduğu için kireç kaplamıştır nitrik asit ile açılır fakat bölgenin suyu kireçli ise tekrar tutar
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Gelen su şebeke suyu ve apartmanda 20 daire var sadece bizde böyle bir sorun var. Temizlendikten 2-3 gün sonra tekrar bu hale gelmesi çok anormal değil mi? Sizce sorun nedir, nasıl çözüme ulaşırız?
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam gecen gunler sorunuma cevap vermistiniz

Ustanin mudehalesiyle kombim

5 dk sicak su veriyor sonra soguyor vailant turbotec pro sizce sorun nerededir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    Aslında bir musluk açıp kapatılınca durması, daha uzaktaki bir musluk açıp kapatılınca durmaması tesisatla ilgili (örneğin su basıncı ile ilgili) bir sorun olabilir mi? Kombi musluğun açıldığını nasıl anlar?

Sadece potansiyometre arızası ya da vana arızası için tüm kartı değiştirmek ne kadar doğru olur? Daha düşük maliyetle halledilebilirsem çok daha iyi olur benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali2255 -- 13 Aralık 2018; 22:31:21 >
  • hangontight H kullanıcısına yanıt
    tKocak T kullanıcısına yanıt
    ilk yapılacak şey eşanjör dolmuş tıkanmış gibi ezberciliği bırakıp kesin teşhisi koyulup ona göre tedaviye bakılacak.
    kullanım suyu debisinde düşüklük varsa ilk deney şöyle. musluk açıldığında şiddetli geliyor sonra suyun debisi yavaşça düşüyorsa daire içinde biyerlerde tıkanıklık vardır. musluğu açtığında az akıyorsa ve hep az akmaya devama ediyorsa; genel olarak o daireye su basıncı az geliyordu. Mesala musluğu açtıntan 5sn sonra su debisi düşüyorsa tahmini 8-10 metre geride tıkanıklık vardır. 2-3 saniye sonra suyun debisi düşüyorsa daha yakında tıkanıklık vardır. eğer musluğu açtıktan 2-5 sn sonra suyun debisi düşüyorsa izlenecek yol
    KULLANIM SUYU AÇIKKEN SU AKIYORKEN KOMBİNİN ALTINDAKİ VANA KAPATILACAK FİLİTRE SÖKÜLECEK MUSLUĞU TEKRAR KAPAT VE FİLİTRE TAKILMADAN FİLİTRENİN KAPAĞININ OLDUĞU YERE KOVA FALAN KOY, GİRİŞ VANASI YAVAŞÇA AZ Bİ MİKTAR AÇILIP VARSA FİLİTRENİN ÖNÜNDE BEKLEYEN PİSLİK ÇIKARILACAK(yani vana ve filitre arasında kalan pislik varsa filitreye yapışmaz ama suyu açınca filitrenin önüne gelir suyu yavaşlatır) EĞER BURASI TEMİZ İSE FİLİTREYİ YERİNE TAK
    1- kombinin sağdan ikinci vana(kullanım suyu giriş) kapatılacak, soldan ikinci hat(kombi sıcak su çıkış) kombiden sökülülecek altına kova falan koyulup giriş vanası açılır ve suyun kombiden çıkış şiddetine bakılır eğer burda su debisi iyi ise arıza kombinin çıkışından sonraki hatta demektir. eğer burda sorun varsa suyun şiddeti az ise 2. adıma geçilir.
    2. kombinin sağdan ikinci hat sökülür. fakat 1.adımdaki gibi kova koymak zordur çünkü hattın ağzı yukarı bakmaktadır. o yüzden plastik boru ise biraz esnetilir esneyecek pay yoksa hattın durumuna göre hortum , boru gibi şeyle suyun yönü aşağı değiştirilir. kullanım suyu giriş vanası açılır eğer suyun şiddeti burda iyi ise ve çıkış hattında su az geliyorsa kombinin içinde tıkanıklık vardır.
    buderus gb012de 2 eşanjör varken neptoda tek eşanjör vardır.
    ESAS SORUN KOMBİYE SU ŞİDDETLİ GELİYOR FAKAT ÇIKIŞTA AZ İSE EŞANJÖR TIKANMAMIŞTIR. HEMEN HEMEN HER KOMBİNİN GİRİŞİNDE KOMBİYE AİT HEM FİLİTRE HEMDE SU DEBİSİNİ SINIRLAYICI Bİ PARÇA VARDIR. NEPTODA KOMBİ GİRİŞ HATTI SÖKÜLDÜKTEN SONRA KOMBİNİN ALTINDA 2CM UZUNLUĞUNDA DİŞLİ Bİ PARÇA KALIR O PARÇANIN İÇİNDE BEYAZ PLASTİK Bİ FİLİTRE GÖRÜRSÜN O TEMİZMİ BAKILIR EĞER TEMİZSE VEYA PARÇALANMIŞSA BİRAZ ZORLARSAN SÖKÜLÜR ALTINDA DEBİ SINIRLAYICI VAR. O SINIRLAYICIYI SÖKMEK İÇİN 2 CM LİK O PİRİNÇ PARÇA SÖKÜLÜR. SÖKMESİ BİRAZ ZORDUR. SÖKÜLÜNCE DEBİ SINIRLAYICIDAN KAYNAKLI OLUP OLMADIĞI BELLİ OLUR. AMA KESİN OLARAK O PARÇADA SORUN ÇIKAR.
    GB 012DE TAM BİLMİYORUM AMA KOMBİ GİRİŞ HATTI VE AKIŞ TURBİNİ SÖKÜLÜNCE 3-5CM ARALIĞINDA Bİ PARÇA KALIR O PARÇANIN İÇİNDE FİLİTRE VE DEBİ SINIRLAYICIYI GÖREBİLİRSİN. ONDAN SONRAKİ DOĞAÇLAMA

• ali2255 kullanıcısına yanıt
    öncelikle şunu sorayım. uzak musluğu kapattığında fan çalışırken musluk suyu simgesi kayboluyormu
  • MbayeDiagne M kullanıcısına yanıt
    sorununa cevapmı arıyorsun yoksa duymak istediğin şeyleri mi yazmamızı istiyorsun. kombinin sağdaki led yanıp sönerse musluk açıldı anlamında, sabit yanarsa kalorifer ateşledi anlamında, hiç yanmıyorsa 1.yaz konumunda beklemede 2. kış konumunda kalorifer sirkülasyon yapıyor
    senin soldaki led yanıp sönmüyorsa akış turbini arızalı dedik. musluk açık olduğu müddetçe soldaki led yanıp söner ama ortadaki led kullanım suyu kısık olduğu zaman bazen sönebilir bunda sorun yok.
  • Bir sorum var. Kombinin genleşme tankında 0,15 bar hava vardı. Banyodan tahliye musluğundan peteklerdeki suyu boşalttık ve tekrar peteklere su verdik. Filtreyi temizledik. Kombinin genleşme tankına bakınca havanın 1,20 bar olduğunu gördük. Bu nasıl olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mkaya61 M kullanıcısına yanıt
    İşin mantığını boşver, genleşme tankı basıncı tesisat boşaltma musluğu açıkken ölçülür 1 bar olmalıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

ilk yapılacak şey eşanjör dolmuş tıkanmış gibi ezberciliği bırakıp kesin teşhisi koyulup ona göre tedaviye bakılacak.
    kullanım suyu debisinde düşüklük varsa ilk deney şöyle. musluk açıldığında şiddetli geliyor sonra suyun debisi yavaşça düşüyorsa daire içinde biyerlerde tıkanıklık vardır. musluğu açtığında az akıyorsa ve hep az akmaya devama ediyorsa; genel olarak o daireye su basıncı az geliyordu. Mesala musluğu açtıntan 5sn sonra su debisi düşüyorsa tahmini 8-10 metre geride tıkanıklık vardır. 2-3 saniye sonra suyun debisi düşüyorsa daha yakında tıkanıklık vardır. eğer musluğu açtıktan 2-5 sn sonra suyun debisi düşüyorsa izlenecek yol
    KULLANIM SUYU AÇIKKEN SU AKIYORKEN KOMBİNİN ALTINDAKİ VANA KAPATILACAK FİLİTRE SÖKÜLECEK MUSLUĞU TEKRAR KAPAT VE FİLİTRE TAKILMADAN FİLİTRENİN KAPAĞININ OLDUĞU YERE KOVA FALAN KOY, GİRİŞ VANASI YAVAŞÇA AZ Bİ MİKTAR AÇILIP VARSA FİLİTRENİN ÖNÜNDE BEKLEYEN PİSLİK ÇIKARILACAK(yani vana ve filitre arasında kalan pislik varsa filitreye yapışmaz ama suyu açınca filitrenin önüne gelir suyu yavaşlatır) EĞER BURASI TEMİZ İSE FİLİTREYİ YERİNE TAK
    1- kombinin sağdan ikinci vana(kullanım suyu giriş) kapatılacak, soldan ikinci hat(kombi sıcak su çıkış) kombiden sökülülecek altına kova falan koyulup giriş vanası açılır ve suyun kombiden çıkış şiddetine bakılır eğer burda su debisi iyi ise arıza kombinin çıkışından sonraki hatta demektir. eğer burda sorun varsa suyun şiddeti az ise 2. adıma geçilir.
    2. kombinin sağdan ikinci hat sökülür. fakat 1.adımdaki gibi kova koymak zordur çünkü hattın ağzı yukarı bakmaktadır. o yüzden plastik boru ise biraz esnetilir esneyecek pay yoksa hattın durumuna göre hortum , boru gibi şeyle suyun yönü aşağı değiştirilir. kullanım suyu giriş vanası açılır eğer suyun şiddeti burda iyi ise ve çıkış hattında su az geliyorsa kombinin içinde tıkanıklık vardır.
    buderus gb012de 2 eşanjör varken neptoda tek eşanjör vardır.
    ESAS SORUN KOMBİYE SU ŞİDDETLİ GELİYOR FAKAT ÇIKIŞTA AZ İSE EŞANJÖR TIKANMAMIŞTIR. HEMEN HEMEN HER KOMBİNİN GİRİŞİNDE KOMBİYE AİT HEM FİLİTRE HEMDE SU DEBİSİNİ SINIRLAYICI Bİ PARÇA VARDIR. NEPTODA KOMBİ GİRİŞ HATTI SÖKÜLDÜKTEN SONRA KOMBİNİN ALTINDA 2CM UZUNLUĞUNDA DİŞLİ Bİ PARÇA KALIR O PARÇANIN İÇİNDE BEYAZ PLASTİK Bİ FİLİTRE GÖRÜRSÜN O TEMİZMİ BAKILIR EĞER TEMİZSE VEYA PARÇALANMIŞSA BİRAZ ZORLARSAN SÖKÜLÜR ALTINDA DEBİ SINIRLAYICI VAR. O SINIRLAYICIYI SÖKMEK İÇİN 2 CM LİK O PİRİNÇ PARÇA SÖKÜLÜR. SÖKMESİ BİRAZ ZORDUR. SÖKÜLÜNCE DEBİ SINIRLAYICIDAN KAYNAKLI OLUP OLMADIĞI BELLİ OLUR. AMA KESİN OLARAK O PARÇADA SORUN ÇIKAR.
    GB 012DE TAM BİLMİYORUM AMA KOMBİ GİRİŞ HATTI VE AKIŞ TURBİNİ SÖKÜLÜNCE 3-5CM ARALIĞINDA Bİ PARÇA KALIR O PARÇANIN İÇİNDE FİLİTRE VE DEBİ SINIRLAYICIYI GÖREBİLİRSİN. ONDAN SONRAKİ DOĞAÇLAMA
    Hocam teşekkürler bilgilendirme için. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda kontrol edeceğim.

• Merhaba,

Demirdöküm nitromix marka kombi sahibiyim. Kombi basıncını 1.5 e ayarladıktan sonra, ne zaman mutfak musluğunun SOĞUK tarafını açsam, kombi basıncı 1.1 e kadar düşüyor ve bir süre sonra tekrar 1.3 e yükseliyor. Bunun sebebi nedir acaba? Doldurma musluğunu kontrol ettik. Her zaman kapalı durumda. Kombi basıncını 1.5 e ayarladıktan sonra evdeki hangi musluğun soğuk tarafını açsak (tuvalet, banyo,sifon) sıcaklık 40'dan 36- 37'ye düşerken, bar da 1.2 lere düşüyor. 2 dk sonra tekrar 1,5 e yükseliyor. Sanki soğuk suyu açmak kombiyi tetikliyor gibi. Su tesisatında basınç sorunu falan olabilir mi? Çekvalf taktırmak bu gibi durumlarda çözüm müdür? Yoksa kombi sisteminde bir bozukluk mu var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimdi bunlar -- 16 Aralık 2018; 20:51:43 >
  • Merhaba baymak luna 3 kombim var geçen bakim yaptırdım çok fazla kombiyi kullanmadim ondan 1 hafta sonra kombi arızalanıp açılmadı kart arızalı dediler tamir ettik dediler daha sonra tekrar yine ariza verdi kombi götürdüler karti bir sey yok dediler cam sigortasi atiyor sürekli neden olabilir bilginiz var mı? Teşekkürler arkadaşlar

• Aliptk A kullanıcısına yanıt
    cihazda sigortayı attıracak sebepler fan ,pompa kart
  • Peki bu parçalari değiştirmeden anlama şansım var mı? Gelen elektirikde bir sorun olabilir mi??

• selamlar hocam, baymak star extra kombim var ,bakımı yeni yapıldı, son bir kaç gündür farkettim ki tüm peteklerin alt kısımları ısınmıyor ve en uzaktaki petek neredeyse hiç ısısnmamış, petek havalarında sorun yok , sirkülasyon pompa arızası olabilir mi? yada başka ne olabilir?

• Gkan07 G kullanıcısına yanıt
    pompa zorr ihtimal bozuk olsaydı sıcak suda alamazdın sistem tıkalı veya sorunlu
  • kimdi bunlar K kullanıcısına yanıt
    doldurma musluğunu açtığında kombi basıncı 2/2,5 bara yükseliyormu
  • Merhaba, arkadaşlar Demirdöküm tayros 80 kod arızası veriyor.Çözüm olarak iyonizer elektrodu değiştirdim.petekleri temizledim.kombi girişlerin filtreleri temizledim,sirkülasyon pompası önündeki civatayi açıp temizledim(6 ay önce anakart sıfır ile değiştirildi) yine sorunu çözemedim bilen yardımcı olursa sevinirim.

• beyko5 kullanıcısına yanıt
    hocam bakılması lazım tabi teşhis koymak için,
    ama anlattıklarından çıkan sonuç; sen anakartı yine değiştirecek gibi gözüküyorsun.

Demirdöküm elektronik kartları kalite yerlerde.. 6 ay önceki anakart değişimi sırasında çıkan kartı evde sana bırakmadı ise servis, kartları tamir ettirip ettirip başkalarına takıyor olması ihtimal dahilinde.

dediğim gibi sadece anlattıklarından bu sonuç çıkıyor, doğru teşhis için ustaya başvuracaksın. (6 ay önce değişimi yapan usta gelsin baksın ilk önce; yalnız usta gaz valfi arızalı değişecek derse, başka usta çağır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyigun -- 17 Aralık 2018; 13:46:16 >
  • 
Sayfa: önceki 615616617618619
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.