Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (590. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 588589590591592
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ustam kart tamiri oldu peteklere kaçırma yapıyordu.Şimdi sürekli basınç az arızası veriyor.Ama suyu normal yani.
  • Ustam demirdöküm nitromix taktıralı yaklaşık 2 sene olmak üzere.Kombi ilk yıl genelde sıcak su amaçlı kullanıldı.İkinci yıl ise hem ısınma hem sıcak su amaçlı kullanıldı.Garanti uzatımı için müşteri temsilcileri aramakta.2 yıl garanti ve 2 bakım için 560 tl, 2 yıl garanti ve 1 bakım için 390 lira fiyat vermekteler.Sizce tekliflerini değerlendirmeli miyim?
  • blackboy55555 B kullanıcısına yanıt
    gerek yok bul bir usta sorun olursa ama bakımımları eksiltme o cihazda
  • Kombi kartı bozuk olan arkadaşlar çevrenizde netten araştırın kart tamiri yapan yerleri.bu bazı şerefsiz ustalar 100 tl lik tamire, 280-350 tl arası fiyat çekiyorlar tamir için sökün kendiniz yaptırın, üstelik bazen kart sağlam çıkabiliyor, başıma geldi kart bozuk dendi tamiri için 300 tl artı servis para sı söktüm kendim tamirciye götürdüm kart sağlam çıktı, sorun ntc deymiş 300 tl cebimde kaldı bilginize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forza Kartal

Kombi kartı bozuk olan arkadaşlar çevrenizde netten araştırın kart tamiri yapan yerleri.bu bazı şerefsiz ustalar 100 tl lik tamire, 280-350 tl arası fiyat çekiyorlar tamir için sökün kendiniz yaptırın, üstelik bazen kart sağlam çıkabiliyor, başıma geldi kart bozuk dendi tamiri için 300 tl artı servis para sı söktüm kendim tamirciye götürdüm kart sağlam çıktı, sorun ntc deymiş 300 tl cebimde kaldı bilginize
    istanbul beylikdüzü tarafları kart tamiri yapan tavsiye edebileceginiz yerler varmıdır acaba .

sanica kombim kart arızası yapmış diyorlar fiyatta 500 tl o haaaa diyorum.

• 11 Yıllık Vaillant VUW 202-5 TR H PLUS model kombi musluğun açıldığını algılamıyor. Su sıcaklık ayarını maksimum açınca bir miktar ılık akıttıktan sonra tekrar devreden çıkıyor. Neyi nasıl test edebilirim? Biraz araştırdım aqua tribün ve 3 yollu valf ten bahsedilmiş. Ben arızayı tespit edebilirsem , yenisini bulup değiştirebilirim.

Edit: Bazen suyun açıldığını algılıyor bazen algılamıyor. Kombinin altındaki su giriş hattındaki metal filtreden olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yalnizca -- 30 Eylül 2018; 18:7:0 >
  • yalnizca kullanıcısına yanıt
    arıza nedeninin tesbiti şart
  • Selamlar,

Evimde Baymak Fi340 Kombi var, 4-5 aydır 60 derece de arıza ışığı yanıyordu, kombiyi resetleyince bazen düzeliyor bazen de düzelmiyordu şu aralar 50 arızası da yapmaya başladı, muhtemelen sensörlerle alakalı bir sorun yaşıyorum...

Beylikdüzü civarında işini iyi yapan haram helal nedir bilen bir usta önerebilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _1301217_ -- 30 Eylül 2018; 22:13:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: riderman

istanbul beylikdüzü tarafları kart tamiri yapan tavsiye edebileceginiz yerler varmıdır acaba .

sanica kombim kart arızası yapmış diyorlar fiyatta 500 tl o haaaa diyorum.

Alıntıları Göster
    Netten araştırısan bulabilirsin, kargoyla göndere bilirsin ben ümraniye deyim o tarafı bilmiyorum,yaptırdığın yerden mutlaka 1 yıl garanti versin.mobil den yazdım yazım hatası olabilir.

• Forza Kartal kullanıcısına yanıt
    teşekkürler

• kombiustası kullanıcısına yanıt
    Bu akşam eve gelince ölçü aleti ile su akış sensör girişi be çıkışını ölçeceğim. Giriş 4.6V , su akışı yokken çıkış 0 veya 4.6 volt olmalıymış. Su açınca bu değer 2.2V olmalıymış.

Bu olmuyor ise ya içeriseki pervane kısım ya da Hall sensör (Cherry MP501105) arızalı. Her ihtimale karşı parçacıdan pervane kısmını alacağım, internette 30-40 tl arası. Sanırım sadece segmanı söküp çekip alınabiliyor. Herhangi bir metal vida , rakor veya somun sökmeye gerek kalmıyor.

Siz sökme takma konusunu tarif eder misiniz?

• Merhaba Arkadaşlar

Formdaki bilgi yorumlarınızdan faydalanmak isterim. Yardımcı olursanız sevinirim

Kullanmakta olduğum Bosch condense 2000 model kombinin bar düşme sorunu var Bunu hiçbir şekilde çözemiyorum. Kaçak tespit cihazsız kombi-petekleri ve tesisat suyu soğuk durumda kendim test ettim şöyleki, tesisatı kombi barını ikiye yükselttim kombi altındaki 2 vanayı kapattım ve kombiyide komple kapalı konuma alarak iki gün bekledim. 2 gün sonra kombide bar düşmesinin devam ettiğini gözlemledim. buradan tesisatta Kaçak olmadığı sonucuna vardım sorun kombide benimle aynı kombiyi kullanan 3-4 arkadaşımda da aynı sorun var barı ikiye yükseldiğinde iki gün sonra Ortalama bir buçuğa kadar iniyor düşme süresi böyle daha sonra genleşme tankına hava bastırdım yine çözüm olmadı sorunum devam etmekte ve hiçbir yerde bunun çözümüne ulaşamadım gelen Bosch servisi arkadaş da konuyu çözemedi en sevmediğimiz arıza tipleridir bunlar dedi ya Bunu böyle kullanacaksınız dedi ya da kombi değiştireceksiniz dedi Bu da benim için bir külfet Hocam sizi severek takip ediyorum bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz bu sorunu ben nasıl çözerim izmir'de ikamet etmekteyim saygılar

• cemcagdas C kullanıcısına yanıt
    anlattıklarınız fizik kanunlarına aykırı su sızıntısı bir bölgeden yoksa cihazdan su eksilmesi imkansız teisiatta kaçak var gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

Bu akşam eve gelince ölçü aleti ile su akış sensör girişi be çıkışını ölçeceğim. Giriş 4.6V , su akışı yokken çıkış 0 veya 4.6 volt olmalıymış. Su açınca bu değer 2.2V olmalıymış.

Bu olmuyor ise ya içeriseki pervane kısım ya da Hall sensör (Cherry MP501105) arızalı. Her ihtimale karşı parçacıdan pervane kısmını alacağım, internette 30-40 tl arası. Sanırım sadece segmanı söküp çekip alınabiliyor. Herhangi bir metal vida , rakor veya somun sökmeye gerek kalmıyor.

Siz sökme takma konusunu tarif eder misiniz?
    Su türbini parvane kanatları kırılmış. Parçacıdan 15TL ye sıfırını alıp taktım. Sorun çözüldü.

kombinin altındaki 2 vanayı kapatmışsınız, eğer 3. bir vana daha yoksa o kapattığınız vanalardan birincisi soğuk su giriş vanası ve ikinci vana ne idiğü belirsiz kombilerin altına takılan tek başına hiç lüzümü olmayan bir vana. bence siz bişey test edememişsiniz. işi ehline ve bi ekmekde üstüne ver
    eğer tesisatın mobil sistem ise kesinlikle kaçar ek yerlerindendir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

eğer tesisatın mobil sistem ise kesinlikle kaçar ek yerlerindendir
    Mobil sistem değil hocam. İşin ehli koca izmirde denk gelmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

anlattıklarınız fizik kanunlarına aykırı su sızıntısı bir bölgeden yoksa cihazdan su eksilmesi imkansız teisiatta kaçak var gibi
    Ustad bu kombiden 3 arkadaşta var aynı sorun onlardada var. Kronik bir şey olabilirmi

benim başıma gelmedi ama olabilir. tesisatı test edemediğin için tesisattan olma ihtimali yüksek. en çok boşaltma vanasından ve petek vanalarının kafalarından çıkar. boru ek yerinden olma ihtimali yok denecek kadar azdır. genleşme tankının havasının 1 bar olmasına dikkat edin. eğer tesisatta kaçak yoksa(boşaltma vanası ve petek vanaları kontrolü) en yüksek muhtemel kondense kabının içidir. kaçak ordaysa görmek çok zordur. ve atmosfere açık olduğundan dışarıya damlama yapmadan buharlaşarak uçar gider aşağı belli etmez. basınç 2 günde 1,5e düşüyor demişsin. genleşme tankında 1 bar hava var olduğunu varsayıyorum. 2den 1,5 bara düşmesi için yaklaşık 0,7 litre su eksiltmesi gerekir. 0,7 litre su 48 saatte kondens kabının içinde aşağı vurmadan uçabilir. yine söylüyom bu hesaplar tankın havası 1bar ise. son ihtimal tesisat borularında kaçak var.
    TAVSİYEM basınç azaldıkça kaçak azalır. düşük basınçta kullanmanın bi zararı yok basınç 1 barın altına düşene kadar su ekleme, eklersen sürekli doldurma musluğu değiştirirsin böyle kullan

kondense kabında sorun varsa kondense kabının şöntlemesi yapılabilir. basınç yükselmesi veya düşmesi ikiside aynı. resimde sadece basınç yükselmesi diye yazmışlar fakat kondense kabından kaynaklı basınç düşmesi oluyorsa da aynı işlem yapılır ve yarı yoğuşmalı kombi yoğuşmasız kombiye dönüşmüş olur KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebu abdillah -- 1 Ekim 2018; 23:30:44 >
  • 
Sayfa: önceki 588589590591592
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.