Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (588. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 586587588589590
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    eski 3-4 mesajına da baktım,
    baştan bu Arçelik marka, demirdöküm e ürettirilen kombi ile uğraşmayıp emekli etseymişsin daha iyiymiş diye düşünüyor insan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyigun

eşanjör çıkışındaki NTC suyun sıcaklığını soğuk olarak hatalı bildiriyor herhalde,
    doğru bildiriyorsa ankart ya da gaz valfi arızalı şeklinde teşhis koymak lazım ?

3.seçenek var gibi.
    Cevap için teşekkür ederim.
    Ancak panelde suyun sıcaklığını gösteren ledler su ısındıkça yükseliyor.
  • quote:

eski 3-4 mesajına da baktım,
    baştan bu Arçelik marka, demirdöküm e ürettirilen kombi ile uğraşmayıp emekli etseymişsin daha iyiymiş diye düşünüyor insan.
    Evet Demirdöküm üretimi Arçelik.
    Bende aynı şeyi düşündüm fakat kombi fiyatları ile tamir etme arasındaki fiyat farkından dolayı tamir seçeneği daha makul geldi.
  • ottomanj O kullanıcısına yanıt
    o zaman büyük olasılıkla kartındadır sorun, sıcaklık yükselirken kart donuyor, komut vermeyi kesiyor, nereye kadar giderse... durumu var heralde.
    başka tür durumlarda da aynı şekilde komut almaması durumu var mı, kalorifer ısıtma, sıcaklık yükselttiğinde hiç ateşlemeye geçmeme gibi. Varsa anakart denebilir direkt.
  • quote:

o zaman büyük olasılıkla kartındadır sorun, sıcaklık yükselirken kart donuyor, komut vermeyi kesiyor, nereye kadar giderse... durumu var heralde.
    başka tür durumlarda da aynı şekilde komut almaması durumu var mı, kalorifer ısıtma, sıcaklık yükselttiğinde hiç ateşlemeye geçmeme gibi. Varsa anakart denebilir direkt.
    Sadece sorun bu aslında. Petek sıcaklığı hedef sıcaklığa gelince duruyor ama alev boyu maksimumda olduğu için hedef sıcaklığa çok çabuk geliyor. Aynı şekilde sıcak suda bu şekilde. Anakart ise acaba benim müdahalemle sorunu çözebilir miyim?
  • Merhaba

Dün gece kombinin su barı sebepsiz yere 3'e çıkmış ve şu anda su damlatıyor. Sebebi ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • purple kullanıcısına yanıt
    doldurma musluğu yada eşanjör
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottomanj

Sadece sorun bu aslında. Petek sıcaklığı hedef sıcaklığa gelince duruyor ama alev boyu maksimumda olduğu için hedef sıcaklığa çok çabuk geliyor. Aynı şekilde sıcak suda bu şekilde. Anakart ise acaba benim müdahalemle sorunu çözebilir miyim?

Alıntıları Göster
    Merhaba;
    Cumartesi günü servisi çağırdım. Gelen bey sıcak su potansiyometresinin arızalı olduğunu söyledi. Ancak ısrarla kombinin çalışmasının normal olduğunu söyledi. Ben bir türlü alev boyunun hiç kısılmadığına ikna edemedim.
    Bu arda kombim Arçelik DGK 20 HY
    Bu gün tekrar gelerek öndeki küçük potansiyometrelerin bağlı olduğu kartın değişimini yapacak ve test edeceğiz. Sonrasında büyük ana kartı değiştirecek.
    Sonuçla ilgili tekrar bilgilendirme yapacağım.

• ottomanj O kullanıcısına yanıt
    modülasyon bobinin soketini sök. hala yüksek alevde yanıyorsa min-max ayarı yapılacak. soketi söktüğünde alev boyu azalıyorsa birçok sebebi olabilir. ntc.trimport.limit termostatlar ve en son kart arızası
  • Alarko Harmony kombide her iki konumdada ateşleme problemi mevcut.Alev alıyor çakmak çakıyor fan dönüyor ve 5 -6 saniye kadar yanıp alev yok ledi arıza işareti veriyor.Yardımcı olabilir misiniz ?
  • ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    Alarko Harmony kombide her iki konumdada ateşleme problemi mevcut.Alev alıyor çakmak çakıyor fan dönüyor ve 5 -6 saniye kadar yanıp alev yok ledi arıza işareti veriyor.Yardımcı olabilir misiniz ?
  • hsynistcyln H kullanıcısına yanıt
    nötr faz bağlantısını kontrol et etkendir
  • İyi günler.

Baymak energy digit 24 fi kombi , hem sıcak su da hem de peteklerde , kombi ateşleme yapıyor alev oluşuyor fakat 2-3 saniye gibi kısa bir sürede alev kesiliyor , bu şekilde kısır döngü devam ediyor. Kombi üzerinde herhangi bir arıza kodu da düşmüyor.

Neler yapabiliriz, nelere bakabiliriz?

• quote:

Orijinalden alıntı: anadolu_83

İyi günler.

Baymak energy digit 24 fi kombi , hem sıcak su da hem de peteklerde , kombi ateşleme yapıyor alev oluşuyor fakat 2-3 saniye gibi kısa bir sürede alev kesiliyor , bu şekilde kısır döngü devam ediyor. Kombi üzerinde herhangi bir arıza kodu da düşmüyor.

Neler yapabiliriz, nelere bakabiliriz?
    ntc arızasına benziyor. ama başka şeylerde olabilir
  • Demir döküm atron kombi var üç dairede de fakat bir tanesi diğerlerinden hep iki kat fazla fatura ödüyor. Kiracım da tek kişi bu kadar fark yaratacak kullanım da yok diye düşünüyorum. Tesisatta kaçak da yok kaçak olsa gaz alarmı çalışır. Daha üç dört yıllık kombi birde İzmire aşırı zorlu bir şart da yok. Nereye dikkat edilmeli fikri olan var mı

• free_nco F kullanıcısına yanıt
    tek bakılması gereken yer brülör yanım yanıyormu yanmıyorsa herşey normal sorun yalıtım
  • Merhaba demir döküm neva kombim var. Dijital ekranı değişmiyor. Su ısıtmıyor ne yapayım?  KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kagoca kullanıcısına yanıt
    ekran değişmiyor sabit kalıyor, cihaz tepkisiz diyorsan; kart arızasına benziyor.
    elektriği kesip yeniden verdiğinde düzeliyor bir süre sonra gene donuyor ise %99 kart arızasıdır. kartı söküp tamirat yapan yerlere götürebilirsin, yahut yenisini satın alabilirsin, yahut servisi çağıracaksın onlar garantili şekilde çözecekler.
  • iyigun kullanıcısına yanıt
    Elektriği kesip yine verdiğmde sabit kalıyor. Pekki ne kadara mal olur bu aşağı yukarı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

modülasyon bobinin soketini sök. hala yüksek alevde yanıyorsa min-max ayarı yapılacak. soketi söktüğünde alev boyu azalıyorsa birçok sebebi olabilir. ntc.trimport.limit termostatlar ve en son kart arızası
    Usta bana öndeki potansiyometrelerin olduğu küçük kartı verdi ancak sonuç yine aynı. Şimdi cihaz üzerindeki sensörleri kontrol edecek ntc limit swich gibi.

İlginç gelen sıcaksu kısmında ayarı ne yaparsam yapayım su max sıcaklığa çıkıyor ama kalorifer kısmında ayar düğmesine göre çalışıyor. Tamam yine alev boyu hep max.

Birde kart üzerinde 3 tane pot var ben bunlar kaloriferin çalışma durma süresini ayarlıyor diye değiştirmiştim, bu şekilde 1 yıl çalıştı ama usta bu ayarlardan dolayı bozuldu diyor.

• 
Sayfa: önceki 586587588589590
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.