Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (513. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 511512513514515
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam basınç düşmesi ile ilgili en güzel 2 anlatım Fatih Usta'dan şaşma daha iyisi yok gerçekten. Kanalına abone olan herkesin sorularını youtube üzerinden cevaplıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=Ul6nuEJDfyU
    https://www.youtube.com/watch?v=sqbcXwiDFEM
  • parcapincik kullanıcısına yanıt
    Ankara'da yaşıyorsanız mutlaka Fatih BANK kombi servisinden servis talebinde bulunun tüm arızaları youtube kanalında yayınlıyor herkesin gözü önünde mutlaka kombi arızaları için izleyin paylaşın.http://www.youtube.com/fatihbank
  • Levcho L kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhaba,

Basınç düşmesi ile ilgili en iyi açıklama daha iyisi yok derim.

https://www.youtube.com/watch?v=Ul6nuEJDfyU birde bunun devamı var mutlaka izleyin.https://www.youtube.com/watch?v=sqbcXwiDFEM

İyi Çalışmalar.
  • Tavsiyen için teşekkür ederim hocam Tekirdağ'da yaşıyorum.
  • winterice kullanıcısına yanıt
    Marka model nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

Marka model nedir

Demirdöküm Neva. 3-5 gün içinde yeni bir kombi taktıracağım inşallah. Zaten hiç memnun değildim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • taydin66 T kullanıcısına yanıt
    Pompa devrini düşürünce arıza vermiyorsa sağ kol ntc ohm düşüktür yada sol kol ohm yüksektir Normalde olması gerekenden. Pompa hızlı devirdaim edince ntc tam ölçmezse giren su yanan aleve göre ısısı değişmiyor diye görürse f22 verebilir. Petek konumunda zaten dönen su soğuk ohm farkı çok olduğundan ntc omajı düşük olsada sıkıntı yok. Ama musluk konumunda dönen su zaten sıcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

ntc vaillantta zor bozulur bozulsada f10 veya kum saati arızası verir
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Merhabalar,pompanın değişmesi fikri bana anlamsız geliyor. Peteklere son derece sessiz, tıkırtısız gayet iyi suyu basıyor. Bu durumda neden motoru değiştirmek gerekiyor. Kombi sıcak su kullanmaya başlayınca arızaya giriyor. Ben bu arızanın motorla direk alakasını kuramadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

Pompa devrini düşürünce arıza vermiyorsa sağ kol ntc ohm düşüktür yada sol kol ohm yüksektir Normalde olması gerekenden. Pompa hızlı devirdaim edince ntc tam ölçmezse giren su yanan aleve göre ısısı değişmiyor diye görürse f22 verebilir. Petek konumunda zaten dönen su soğuk ohm farkı çok olduğundan ntc omajı düşük olsada sıkıntı yok. Ama musluk konumunda dönen su zaten sıcak

ekteki fotolarda sağ kol NTC parça hangisi? Bu parçayı değiştirmemi mi öneriyorsunuz?
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taydin66 -- 21 Ocak 2017; 22:40:14 >

• taydin66 T kullanıcısına yanıt
    Pompa fanı salyangozuna sıfır boşlukta oturmalı yoksa fan alacağı suyu iyi kapamaz ve fnın içinde su dönerdurur, gönderemez. ama senin sorunun bu değil gibi, yoksa son petekleri ısıtmakta çok problem yaşarsın. Pompanın devri değişince içindeki fanda ileri geri gider 2-3 mm. O zaman belki suyu kapamıyor olabilir, ve gelen şırıltı sesi o olabilir. İlk pompa bozulunca salyangozdaki fan yatağına zarar vermiş olabilir. Sebep çok.
  • winterice kullanıcısına yanıt
    Aç kapa tekrar yapacakmı. Ekranda sıcaklığı eğer ayaladığın sıcaklık (40C-45C) görüyorsan ntc arızalı. Eğer 40C ayarlayıp 95 görüyorsan kart arızalı. Tamir ettir kullan. Değiştirince çokmu iyisi olacak. enaz 2000 lira masraf edecen.
  • Merhaba,

Eca confeu plus combi 14 arıza kodu verdi, içine baktım 2 tane sensör var hangi ntc yi degistirmem gerekiyor?

• rufuk R kullanıcısına yanıt
    Sensör kablolarının kopuk ya da kısa devre durumunun söz konusu olduğunu gösteren hata kodudur.
  • Bugün forumdaki ismi kombiustası olan Abdullah beyi aradım bana randevu saati verdi kombim su akıtma sorunu vardı sorunu hızlı bir şekilde çözdü bilgilendirmesini ayrıca yaptı benim biraz fazla sormama rağmen hiç bir şey demeden sorularımı cevapladı :) kendisine burdan çok teşekkür ediyorum bu devirde işinin ehli usta bulmak zor istanbul anadolu yakasındakilere tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: qwerty18

Bugün forumdaki ismi kombiustası olan Abdullah beyi aradım bana randevu saati verdi kombim su akıtma sorunu vardı sorunu hızlı bir şekilde çözdü bilgilendirmesini ayrıca yaptı benim biraz fazla sormama rağmen hiç bir şey demeden sorularımı cevapladı :) kendisine burdan çok teşekkür ediyorum bu devirde işinin ehli usta bulmak zor istanbul anadolu yakasındakilere tavsiye ederim.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• demirdöküm aden kombi su sıcaklık ayarı en kısıkta bile eli yakacak şekilde sıcak su veriyor.. bu kombide minimum max ayarı yapılıyormu. kombi bakımı yapan birkaç kişiye sordum fabrikadan ayarlı onlar yok öyle birşey dedi.. ufak bir ilçedeyim belkide onu ayarlayacak aletleri bile yok. nasıl çözülür bu iş.servisi mi yapar
  • 2009 da aldığım Vaillant turbotec plus TR242/3-5 Koöbimin dün anakartı yandı.Açtım baltım 6 bacaklı bir entegre patlamış.Geceyi ailecek salonda klimanın yanında geçirdik.Özel servisi aradım 250 TL gibi tamir edilmiş bir kartı 1 sene garantili takıyoruz dedi ama İstanbuldan gelmesi 2 gün.Kart gelse dahi olabilecek olası sorunları ve 2 gün spnra kar yağacağını hesaba katarak yetkili sevise 608 TL ye kartı değiştirttim.2 Senelik garanti+Kasko kapsamına sokmayı teklif ettiler 380 TL karşılığı,kabul etmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ketoral

demirdöküm aden kombi su sıcaklık ayarı en kısıkta bile eli yakacak şekilde sıcak su veriyor.. bu kombide minimum max ayarı yapılıyormu. kombi bakımı yapan birkaç kişiye sordum fabrikadan ayarlı onlar yok öyle birşey dedi.. ufak bir ilçedeyim belkide onu ayarlayacak aletleri bile yok. nasıl çözülür bu iş.servisi mi yapar

cihaza min max modulasyon ayarı yapılacak ok
  • Arkadaşlar Demirdöküm Neva model kombi mevcut evde. Geçen sene suyu ısıtmaması sebebiyle üç yollu vana değişmişti. Bu sene de yeni bir arıza verdi. Şimdi kombiyi açtığımda sanıyorum ki gaz veriyor, ses geliyor ancak ateşleme yapmıyor galiba. Ateşlemesi gereken safhaya geldiğinde kendi kendini kapatıp açıyor. Yaz, kış konumlarında denedim, yaz konumunda sıcak suyu açtığımda kendini kapatıp açıyor su ısıtması gereken zamanda. Kışın da direkt peteklerin ısınması gereken zamanda kendini kapatıp açıyor. Arızası ne olabilir? Masrafı ne olur? Değişmesi gereken parça varsa ben yapabilir miyim? Bilgi verirseniz çok sevinirim.
  • Bosch classic condens

Fazla su basıncını attığı yerden devamlı su damlası var siliyorum sonra yine oluyor basınç düşmesi bundan olabilir mi

• 
Sayfa: önceki 511512513514515
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.