Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.255
Cevap
313
Favori
1.446.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1999 model Vailant VCK 182 hermetik kombim var.
    Kombiyi açınca (çeşme konumunda) sırasıyla musluk ledi, vantilatör ledi, ateşleme ledi ve alev ledi Sarı yanıyor. Çeşmeyi açınca sıcak su sorunsuz akıyor. Buraya kadar her şey normal.
    Çeşmeyi kapatıp tekrar açınca tahminen 20 sn sonra sadece ateşleme ledi Sarı yanıp sönüyor. Ama çeşmeden sıcak su yerine soğuk su akıyor. Mecburen kombiyi kapatıp açmak gerekiyor. Ya da çalışma konumu şalterini arıza ledi konumuna alıp sonra da çeşme konumuna getirince sıcak su sorunsuz akıyor.
    Petek ve çeşme konumunda sıcak su sorunsuz akıyor. Su basıncı 1.5 barda duruyor.

2007 yılında ilk arızalandığında da musluk ledi yanmıyor, sıcak su vermiyordu. Vailant servisi üç yollu vananın üzerindeki switchi değiştirmişti. Servis, kombi çok iyi kullanıldığı için diyaframda sorun yok, akış anahtarının arızalanma olasılığı ise çok düşük demişti.
    Yine switchmi gitti acaba?

Bugün Vaillantan servis geldi. Ön kapağı açtı. Kendisine öğrendiğime göre arızanın NTC sensöründen kaynaklanabileceğini söyledim. Bana "bu arızayı 5 farklı parçadan biri yapabilir" dedi. Elinde fırça ve spreyle (kontak spreydi sanırım) içindeki elemanları kontrol edip 10 dakikalık bir bakım yaptı. "Suyu açıp kapatın" dedi. Açtık, gayet sıcak su geldi. Sonra kapatıp 1-2 dakika sonra yeniden açtık. Su yine çok sıcak aktı. Biraz bekledikten sonra suyu tekrar açtık. Su kaynak şekilde akıyordu. Kapatıp beş dakika bekledik. Su yine sorunsuz sıcak aktı. Diyafram sağlammış. Ntc sensörü de sağlammış. "NTC sensörü değişseydi 70-80 TL tutardı" dedi. "Kombilerin ömrü 15 yıldır" dedi. "300-600 TL'lik bir arıza yaparsa boşu boşuna para verip tamir ettirmeyin, yenisini 1500 TL'ye alırsınız" dedi.
    Parça değişimi olmadı. 40 TL'ye tamir bitmiş oldu. Emeği geçen arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tncyoo

quote:

Orijinalden alıntı: USTA 61

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

güncell

Aşağıdaki sorunuma yardımcı olabilirseniz sevinirim
    Merhaba, yeni aldığım evde Baymak Energy 240i model kombi bulunuyor. Yaklaşık 2 yıl kapalı durmuş ve kullanılmamış kombiyi açtığımda gaz olmasına rağmen hiçbir tepki vermiyordu kapağını söküp baktım ancak birşey bulamadım. Eve yakın yerdeki kombiciyi çağırdım kapağı söktü denedi dogalgaz saatini kontrol etti cihaz ateşleme yapmıyor dedi. Elle kombinin içinde yuvarlak sarı bir parçanın üstünde arkasına 2 adet kırmızı kablo giren aradaki küçük bir kısımda bulunan yaprak gibi bir parça var onu kaldırdığında çıt çıt etti ve kombi ateşleme yaptı yanmaya başladı. Pompa bozuk değişmesi lazım dedi (Grundfos up 15-50 AO) sıfırı 400-500 lira bende ikinci el temiz var 180 pompa 20 de ben alırım 200 lira olur dedi, gelen kişinin konuşmaları ve tavrı beni ikna etmedi açıkcası o nedenle ben düşüneyim olmazsa çağırıp yaptırırım dedim sevis ücreti 20 TL istedi verip gönderdim.
    Kombici gittikten sonra kapağı tekrar ben söktüm, elle kaldırıp yanmaya başlayan yeri bulup kendim kaldırdım çıt etti ve kombi ateşlemeye başlayıp yandı. Elle kardırdıgım küçük parçanın altında vida başı gibi bir yer var ortasından bir çubuk çıkıp elle kaldırdığım yeri kendi kaldırması gerekiyor anladığım kadarı ile ancak kaldırmadığı için cihaz çalışmıyor. Eski bacalı kombiye masraf etmek istemediğim ve 1-2 sene sonra kombiyi balkon tarafına taşıtıp hermetik ile değiştirme niyetim var ve maddi olarak epey sıkışık durumdayım o nedenle en az 1-2 sene kombiyi kullanmam gerekecek. Elle kaldırdığım yerin altına karton sıkıştırdım ve sabitledim 2 gündür cihaz düzgün çalışıyor petekler ısınıyor otomatik yanıyor ve sönüyor bu şekilde kullanmamın bir sakıncası var mı? Benim cihazın arızası ne kombicinin dediği gibi gerçekten motor mu arızalı? Eğer yaptırmam gerekiyorsa bana kaça mal olur. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

altına parca koyduğunuz alet pompa swiçidir. devirdaim pompanız arızalı değil sağlamdır. sağlam olmasa ne petekler ısınır nede sıcaksu alırdınız. gelelim teknik detaya. uzun süre kullanılmayan kombilerin ya pompası sıkışır yada pompa swiçine basan vida başı gibi dediğiniz mil , kireçlenmeden olayı sıkışır. şu an o mil yukarı çıkıp o swiçe basmadığı için kombi kendi kendine devreye girmiyor. yani sizin elle yaptığınınız işi o mil yukarı çıkıp yapmalı. boşuna pompa değiştirtmeyin. iyi bir usta çağırıp o milin dışarı çıkmasını sağlayın. nasıl yapılacağını doğalgazlı bir cihaz olduğu için ve risk taşıdığı için burdan söyleyemem. bu şekilde kullanmanızda doğru değil. pompa herhangi bi sebeple durursa cihazın bi taraflarını hararet yapıp patlatabilir..

Cevap için teşekkürler ustam, ben o parçayı söktüm içerden o mil pompaya doğru gittiğini gördüğümde galiba kombici dogru söylüyor motor bozuk basınç yapmıyor diye düşünmeye başlamıştım sizin cevabınızı görmeden ancak sizde yazınca pompa sağlam lk düşündüğüm doğru bu anlaşıldı . Özelden pm ile o milin tekrar düzgün çalışmasını nasıl yapılacağını iletirseniz sevinirim elimden iş gelir sadece nasıl yapılacağı konusunda bilgiye ihtiyacım var. Teşekkürler

güzel kardeşim o ikinizinde yorumlarını okudum da şunu unutuyorsunuz o basınç sivici diaframlı dır yani kombiyi açtığınızda pompa çalışır ve o diaframa basınç uygular o diaframda o mili yukarı hareket ettirerek sivici devreye sokar kombi ondan sonra sırasıyla hermetikse fan sonra ateşlemeyi başlatır eğer bacalı bir cihazsa direk ateşlemeye girer

şimdiye kadar anladığım kadarıyla o milin altında bulunan parçanın içerisinde diafram conta vardır o arızalıdır diye düşünüyorum zira eğer pompa arızası olsaydı petekler ısınmaz cihazda aşırı ısınmadan dolayı arızaya geçerdi usta61 arkadışımızın dediği gibi hiç bir cihaz aşırı ısınmadan dolayı gümlemez cihazın içerisinde bir limit termostat vardır cihaz aşırı ısındığında sistemi kapatır oda olmadı emniyet ventili vardır aşırı ısınmadan oluşan basıncı aşağıdan tahliye eder ama her ne olursa olsun sebep kesinlikle pompa sivicinin altındaki diaframdan kaynaklanıyor...

saygılar kolay gelsin......

• quote:

Orijinalden alıntı: ısıtma sorunları

quote:

quote:

quote:

quote:

güncell

Merhaba, yeni aldığım evde Baymak Energy 240i model kombi bulunuyor. Yaklaşık 2 yıl kapalı durmuş ve kullanılmamış kombiyi açtığımda gaz olmasına rağmen hiçbir tepki vermiyordu kapağını söküp baktım ancak birşey bulamadım. Eve yakın yerdeki kombiciyi çağırdım kapağı söktü denedi dogalgaz saatini kontrol etti cihaz ateşleme yapmıyor dedi. Elle kombinin içinde yuvarlak sarı bir parçanın üstünde arkasına 2 adet kırmızı kablo giren aradaki küçük bir kısımda bulunan yaprak gibi bir parça var onu kaldırdığında çıt çıt etti ve kombi ateşleme yaptı yanmaya başladı. Pompa bozuk değişmesi lazım dedi (Grundfos up 15-50 AO) sıfırı 400-500 lira bende ikinci el temiz var 180 pompa 20 de ben alırım 200 lira olur dedi, gelen kişinin konuşmaları ve tavrı beni ikna etmedi açıkcası o nedenle ben düşüneyim olmazsa çağırıp yaptırırım dedim sevis ücreti 20 TL istedi verip gönderdim.
    Kombici gittikten sonra kapağı tekrar ben söktüm, elle kaldırıp yanmaya başlayan yeri bulup kendim kaldırdım çıt etti ve kombi ateşlemeye başlayıp yandı. Elle kardırdıgım küçük parçanın altında vida başı gibi bir yer var ortasından bir çubuk çıkıp elle kaldırdığım yeri kendi kaldırması gerekiyor anladığım kadarı ile ancak kaldırmadığı için cihaz çalışmıyor. Eski bacalı kombiye masraf etmek istemediğim ve 1-2 sene sonra kombiyi balkon tarafına taşıtıp hermetik ile değiştirme niyetim var ve maddi olarak epey sıkışık durumdayım o nedenle en az 1-2 sene kombiyi kullanmam gerekecek. Elle kaldırdığım yerin altına karton sıkıştırdım ve sabitledim 2 gündür cihaz düzgün çalışıyor petekler ısınıyor otomatik yanıyor ve sönüyor bu şekilde kullanmamın bir sakıncası var mı? Benim cihazın arızası ne kombicinin dediği gibi gerçekten motor mu arızalı? Eğer yaptırmam gerekiyorsa bana kaça mal olur. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

altına parca koyduğunuz alet pompa swiçidir. devirdaim pompanız arızalı değil sağlamdır. sağlam olmasa ne petekler ısınır nede sıcaksu alırdınız. gelelim teknik detaya. uzun süre kullanılmayan kombilerin ya pompası sıkışır yada pompa swiçine basan vida başı gibi dediğiniz mil , kireçlenmeden olayı sıkışır. şu an o mil yukarı çıkıp o swiçe basmadığı için kombi kendi kendine devreye girmiyor. yani sizin elle yaptığınınız işi o mil yukarı çıkıp yapmalı. boşuna pompa değiştirtmeyin. iyi bir usta çağırıp o milin dışarı çıkmasını sağlayın. nasıl yapılacağını doğalgazlı bir cihaz olduğu için ve risk taşıdığı için burdan söyleyemem. bu şekilde kullanmanızda doğru değil. pompa herhangi bi sebeple durursa cihazın bi taraflarını hararet yapıp patlatabilir..

Cevap için teşekkürler ustam, ben o parçayı söktüm içerden o mil pompaya doğru gittiğini gördüğümde galiba kombici dogru söylüyor motor bozuk basınç yapmıyor diye düşünmeye başlamıştım sizin cevabınızı görmeden ancak sizde yazınca pompa sağlam lk düşündüğüm doğru bu anlaşıldı . Özelden pm ile o milin tekrar düzgün çalışmasını nasıl yapılacağını iletirseniz sevinirim elimden iş gelir sadece nasıl yapılacağı konusunda bilgiye ihtiyacım var. Teşekkürler

güzel kardeşim o ikinizinde yorumlarını okudum da şunu unutuyorsunuz o basınç sivici diaframlı dır yani kombiyi açtığınızda pompa çalışır ve o diaframa basınç uygular o diaframda o mili yukarı hareket ettirerek sivici devreye sokar kombi ondan sonra sırasıyla hermetikse fan sonra ateşlemeyi başlatır eğer bacalı bir cihazsa direk ateşlemeye girer

şimdiye kadar anladığım kadarıyla o milin altında bulunan parçanın içerisinde diafram conta vardır o arızalıdır diye düşünüyorum zira eğer pompa arızası olsaydı petekler ısınmaz cihazda aşırı ısınmadan dolayı arızaya geçerdi usta61 arkadışımızın dediği gibi hiç bir cihaz aşırı ısınmadan dolayı gümlemez cihazın içerisinde bir limit termostat vardır cihaz aşırı ısındığında sistemi kapatır oda olmadı emniyet ventili vardır aşırı ısınmadan oluşan basıncı aşağıdan tahliye eder ama her ne olursa olsun sebep kesinlikle pompa sivicinin altındaki diaframdan kaynaklanıyor...

pompa diyaframı 2 cm çapında bir plakadır. 6 sene baymak yetkili serviste çalıştım. bir kez yırtıldığını ne gördüm ne duydum. doğru okursanız uzun süredir kombi çalışmadan beklemiş. kombiler uzun süre çalışmadan beklerse içinde korozyon ve kireç oluşur. suyun deydiği parçalar özelikle hareketli mekanik parçalar sıkışır kalır. pompa ve üç yollu vana iç mekaniği gibi. pompa swiçine basan mil, altındaki diyafram şişse bile yukarı kalkamaz ve swiçe basıp kombiyi ateşlemez. bu işi nasıl halledeceğini arkadaşa özel mesaj olarak gönderdim sonucunu açıklar gerekirse. ikincisi ise swiç manuel basıldığı için pompa herhangi bir sebepten dolayı durursa hararet 95 derecenin yada 105 derecenin üstüne çıkarsa limit termostad devreye girer. bu ısılarda ana eşanşörün gidiş ve dönüş borularında ki klipsler basınçtan atabilir ve emniyet ventili de basınç bi anda yükseleceğinden açacağı için evi basınçlı bi şekilde su basabilir. gümlemek derken bu durum bahsedilmiştir. bomba gibi patlayacağı söylenmemiştir. ben bunun gibi bir çok arızaya müdahale ettiğim için kusura bakmayın fazla bilgi vermiş olabilirim. anlayamadığınız yer varsa sorabilirsiniz. yada google amcaya sorarsınız

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ısıtma sorunları

quote:

quote:

quote:

quote:

güncell

pompa diyaframı 2 cm çapında bir plakadır. 6 sene baymak yetkili serviste çalıştım. bir kez yırtıldığını ne gördüm ne duydum. doğru okursanız uzun süredir kombi çalışmadan beklemiş. kombiler uzun süre çalışmadan beklerse içinde korozyon ve kireç oluşur. suyun deydiği parçalar özelikle hareketli mekanik parçalar sıkışır kalır. pompa ve üç yollu vana iç mekaniği gibi. pompa swiçine basan mil, altındaki diyafram şişse bile yukarı kalkamaz ve swiçe basıp kombiyi ateşlemez. bu işi nasıl halledeceğini arkadaşa özel mesaj olarak gönderdim sonucunu açıklar gerekirse. ikincisi ise swiç manuel basıldığı için pompa herhangi bir sebepten dolayı durursa hararet 95 derecenin yada 105 derecenin üstüne çıkarsa limit termostad devreye girer. bu ısılarda ana eşanşörün gidiş ve dönüş borularında ki klipsler basınçtan atabilir ve emniyet ventili de basınç bi anda yükseleceğinden açacağı için evi basınçlı bi şekilde su basabilir. gümlemek derken bu durum bahsedilmiştir. bomba gibi patlayacağı söylenmemiştir. ben bunun gibi bir çok arızaya müdahale ettiğim için kusura bakmayın fazla bilgi vermiş olabilirim. anlayamadığınız yer varsa sorabilirsiniz. yada google amcaya sorarsınız

şu ana kadar google amcadan bir şey sormadım çok şükür bahsettiğiniz klipslerin atması için bahsi geçen derecenin üstünde bir sıcaklık olması gerekir bu sıcaklıkta suyu buhar haline getirdiğinde ve genleşme tankı basıncı absorte edemediği durumlarda olur yanlışsam yanlışsınız demenizi istiyorum. şimdi şunu bir açıklığa kavuşturalım baca emniyet sensörü 105 veya 115 ile sınırlıdır bazı durumlarda ustalar 135 derecelik baca sensörü bile koyabiliyor müşteri memnuniyetini müşteri güvenliğine tercih ederek limit termostat ise 95 ila 105 derce arasında konulabilir cünkü eğer cihazda devamlı ısınma söz konusu ise buna sebep her ne olursa olsun ister pompa ister kart. bu limit termostat içinden geçen suyun sıcaklığının yükseldiğini hissettiği an yanmayı durdurur bu arada oluşabilecek hararetin sisteme uyguladığı basıncı ise genleşme tankı absorte eder genleşme tankının havasının olmaması yada mebranının yırtık olmasından dolayı bu basıncı absorte edemediğinide düşünelim hani en kötülerini düşünüyoruz ya o zamanda aşırı basınç yüksekliğinden emniyet ventili devreye girer ve yüksek basıncı tahliye eder şimdi size söylemek istediğim bir şey var bir cihaz içerisindeki diafram neden dolayı deforme olur yada yırtılır yada özelliğini kaybeder. ben cevaplayayım eğer bir cihaz uzun zaman kullanılmıyorsa diafram aynı pozisyonda kalır ve uzun bir süre aynı pozisyonda kalan diafram deforme olur tekrar çalıştırmalarda görevini tam olarak yerine getiremeyebilir bu bir ihtimaldir sizin söylediğinize gelelim diyorsunuz ki o mil bazen sıkışabiliyor mil her hangi bir metalin içerisinde gidip gelmiyor o bahsettiğiniz mil göbeğin içerisindeki minik bir plastik parçada gidip geliyor plastik parçanın bu mili sıkıştırması tabiki söz konusudur ama buda bir ihtimaldir ben sizin yazınıza ekleme yaptım diafram seceneğini göz ardı etmeyin dedim ve sadece sizin cihazı gümletirsiniz diyerek insanları gereksiz paniklere yönlendirdiğinizi hatırlattım bende uzun zamandır servislik yaptım tek bir marka değil hemen hemen bütün markalarda sorunsuz olarak çalıştım tabiki bizlerinde takıldığımız yerler oluyor hatta bazen en basit seçeneği bile göremediğimiz zaman oluyor ama biz hiç bir zaman kimseye ben bu kadar zamandır bu işi yaptım ben onun ciğerini bilirim isterseniz sorun söyleyeyim yada ufaktan bir hakaretle sanki karşınızdaki her haltı goole amcaya soruyormuşcasına ya bana sorun yada google amcaya gibi bir dokundurmada yapmadım unutmayın. siz iyi bir servis olabilirsiniz ama karşınızdakinin bilgisini yada tecrübesini aşağılayamazsınız ne demekmiş o google amca siz gidin bu forumda diğer konularda kulaktan duyma çareleri sanki kendi üretmiş gibi yayınlayanlara söyleyin onu ben sizin ustalığınıza laf etmedim secenekleri arttırdım ve kullanıcıları gereksiz korkulara yönlendirmenizin yanlış olduğunu değindim ve halen daha yanlış olduğu konusunda ısrarcıyım şimdi buyrun söz sizindir..

saygılar kolay gelsin....

• iki gündür kombim ısıtmıyoy yanmıyor yani. servis çağırdım. içindeki pervane bozulmuş o yüzden yanmıyor dedi. 150 tl pervane+servis ücreti istedi. kabul etmedim. acaba bu fiyat normal mi. kombi baymaktır 5 yıllık bir kombidir.
  • Arkadaşlar Sifon doldurma fonksiyonu ne işe yarar?
    Hangi durumda aktif olur?
    Sifon doldurma fonksiyonu işareti: -II-
    Bilgisi olan paylaşabilirmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliance21

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: klimavekombi

dostlar şu demirdöküm kombilere nepto neva gibi oda termostatı takıcam servis parametrelerine giripte aktif hale getiremedim daha doğrusu parametrelere girmek için gerekli tuş kombinasyonunu bilmiyorum bilen var mı?

kombi markanızı söylerseniz yardımcı olabilririm

özür dilerim yazmışsınız markalarını pp06 parametresini değiştirmeniz gerekiyor öncelikle neva kombilerde sırasıyla arka arkaya sagdaki +,- soldaki +,- tuşlarına bastıktan sonra mode tuşuna basılı tutucaksınız. karşınıza 2 adet çizgi gelicek .Buraya 11 yazıcaksınız.Onu da soldaki + tuşuna 2 defa basarsanız yazabilrisiniz.11 yazdıktan sonra mode tuşuna basın.Parametrelere girmiş bulunmaktasınız.Karşınıza PP01 yazısı gelicek.+ ve - tuşlarıyla gene ilerleyerek PP06 konumuna kadar gelin ve mode tuşuna uzun basın parametrenin içine gireceksiniz.Karşınıza 00 yazısı gelicek.+ ve - tuşlarıyla 01 yaptıgınızda artık oda termostatı konumuna alınmış olur cihazınız.Kaydetmek içinde 01 yaptıktan sonra mode tuşuna uzun basın kendisi parametre içinden çıkıcaktır.Daha sonra on/off butonu na arka arkaya basarak ana ekrana gelebilrisiniz.Umarım anlatabilmişimdir.Aslında çok kolay faklat yazınca biraz karışık oluyo:)

dostum biliyorsan birde şu neptoları anlatırmısın onlarda artı eksi tuşu yok çevirmeli düğmeler birde mode tuşu var teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: O.R.H.

Arkadaşlar Sifon doldurma fonksiyonu ne işe yarar?
    Hangi durumda aktif olur?
    Sifon doldurma fonksiyonu işareti: -II-
    Bilgisi olan paylaşabilirmi.

buderus ve bosch yoğuşmalı cihazlarda olur doldurma foksiyonuna alırsınız kendinden doldurur
  • kombi ustası arkadaşım kombim buderus gb 012
    Bu fonksiyonun görevi nedir ne işe yarıyor?
    Otomatik olarak su mu basıyor kombiye?
    cevaplarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emir

quote:

ben öğrenci evinde kalıyorum.kombi proteherm lynx.genelde 50 derecede yakıyorum ve sadece salondaki 2 petek yanıyor.fakat ilk başta çok güzel ısınıyor,sonra kendini dinlendirmeye mi alıyor nedir,35 derecelere falan otomatik düşüyor kombideki göstergeye baktığım zaman.sonra tekrar artıyor sıcaklık.ortam soğuyor derece düştüğü zaman.neden böyle derece kendisi düşüyor acaba.

şu sorumun cevabını bilen bir arkadaş yok mu

• ntc arızalı veya dönüş filterisi tıkalı
  • quote:

quote:

quote:

quote:

dostlar şu demirdöküm kombilere nepto neva gibi oda termostatı takıcam servis parametrelerine giripte aktif hale getiremedim daha doğrusu parametrelere girmek için gerekli tuş kombinasyonunu bilmiyorum bilen var mı?

kombi markanızı söylerseniz yardımcı olabilririm

özür dilerim yazmışsınız markalarını pp06 parametresini değiştirmeniz gerekiyor öncelikle neva kombilerde sırasıyla arka arkaya sagdaki +,- soldaki +,- tuşlarına bastıktan sonra mode tuşuna basılı tutucaksınız. karşınıza 2 adet çizgi gelicek .Buraya 11 yazıcaksınız.Onu da soldaki + tuşuna 2 defa basarsanız yazabilrisiniz.11 yazdıktan sonra mode tuşuna basın.Parametrelere girmiş bulunmaktasınız.Karşınıza PP01 yazısı gelicek.+ ve - tuşlarıyla gene ilerleyerek PP06 konumuna kadar gelin ve mode tuşuna uzun basın parametrenin içine gireceksiniz.Karşınıza 00 yazısı gelicek.+ ve - tuşlarıyla 01 yaptıgınızda artık oda termostatı konumuna alınmış olur cihazınız.Kaydetmek içinde 01 yaptıktan sonra mode tuşuna uzun basın kendisi parametre içinden çıkıcaktır.Daha sonra on/off butonu na arka arkaya basarak ana ekrana gelebilrisiniz.Umarım anlatabilmişimdir.Aslında çok kolay faklat yazınca biraz karışık oluyo:)

dostum biliyorsan birde şu neptoları anlatırmısın onlarda artı eksi tuşu yok çevirmeli düğmeler birde mode tuşu var teşekkür ederim.

1-ısıtma dügmesi max. alınıyor
    2-sıcak su dügmesi 3 kez min. dan max. getiriliyor ve ayarlara giriyorsunuz
    3-ısıtma dügmesi ile 11 nolu kodu buluyorsunuz
    4-reset te basıyorsunuz ve PP 01 çikacak sık sık basarak PP 06 geliyorsunuz ve 2 saniye basılı tutuyorsunuz ve 6 parametre ayarına girmiş oluyorsunuz mevcut 01 ayarı 00 yapıyorsunuz sıcak su dügme yardımıyla sağa-sola çevirerek ve tekrar resete 2 saniye basıp hafızaya alıyorsunuz ve ısıtma dügmesini min. çevirip sonra max. getirip ayarlardan çıkıyorsunuz .

• quote:

quote:

quote:

ben öğrenci evinde kalıyorum.kombi proteherm lynx.genelde 50 derecede yakıyorum ve sadece salondaki 2 petek yanıyor.fakat ilk başta çok güzel ısınıyor,sonra kendini dinlendirmeye mi alıyor nedir,35 derecelere falan otomatik düşüyor kombideki göstergeye baktığım zaman.sonra tekrar artıyor sıcaklık.ortam soğuyor derece düştüğü zaman.neden böyle derece kendisi düşüyor acaba.

şu sorumun cevabını bilen bir arkadaş yok mu

derece düşecekki kombi tekrar çalışsın dostum comfort konumuna alırsınız daha iyi olabilir.Mode tuşuna basın e ve c işaretleri çıkar c de dursun. bi dene bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: rmzn_TS

Arkadaşlar duo tech 24 premix yoğuşmalı kombi aldım
    kombiyi bir tanıdığım aracılığyla aldım .
    tanıdıktır yamuk yapmaz diye hemde piyasadan 150 200 lira fazlaya aldım (petekler dahil)
    yalnız kombi geldiğinde kutusu ıslanmıştı takılacağı günde yağmurluydu hani eyvallah dedim olabilir neyse
    kombi takılmadan mutfakta diktiler dururken kombiden su aktığını gördüm dedilerki piyasaya çıkmadan test edildiği için içinde su kalıyor dediler tanıdık ya
    doğrudur dedim aradan zaman geçti evde otururken birden hiç bir kullanım kılavuzu felan vermedikleri aklıma geldi
    sonra içime iyiden iyiceye bir kurt düştü benim kombi bi yerden sökülmüş veya tamirden gelen spot kombilerden olabilir mi? diye
    ya arkadaşlar ne olursunuz yardım edin kombi daha monte edilmeden kutudan çıktığında içinde su olur mu? düşüncelerinizi yazın gidip adamın başına çökeceğim nasıl tanıdıksın yaptığın iş batsın diyip bütün ilişkilerimi koparacağım düşünceleriniz nedir lütfen yardım edin...

kombiler ambalajlarından çııktıklarında alt bağlantı borularında plastik tapaları olur montaj esnasında onları çıkardığınızda içerisinden su dökülür bu su fabrikadaki sızdırmazlık testinden kalma sudur ve en fazla bir çay bardağı kadar su akar çok nadik fazlası vardır neyse benim anladığım kadarıyla cihazınızda bir sorun yok yüksek ihtimalle sıfır kombidir ama şu kullanma klavuzunun olması gerektiğini düşünüyorum servis gelip devreye almadımı garantisini başlatmadımı o kombinin ?

saygılar kolay gelsin .......

• benim kombimin altındaki bağlantı yerlerinde hafif su akıntısı var. acaba bunu kendim servis çağırmadan nasıl yapabilirim. plastik tesisatın kombiye bağlandığı yerde su akıyor. tam olarak kombiden çıkan suda yani en son boruda sızıntı var.. bunun için nasıl bir yol izleyebilirim. hangi malzemeyi nerden alabilirim ve nasıl yapabilirim ..teşekkürler.

bir sorum daha olacak. kombide ikide bir içindeki su boşalıyordu. ve sürekli boşalan suyu dolduruyordum alttan.. geçen gün servis çağırdım. tankta sorun yok dedi. birşeyler yaptı içinde. bana dediki 5 kuruş metal para varsa ver kombinin içinde bir yere koyacaktı. aradım o an evde bozuk para bulamadım. sonra tamam neyse hallettim dedi. acaba o bozuk parayı kombinin neresine koyacaktı ki. anlayamadım. neyse adam 40 tl servis ücreti alıp gitti.
    2 gün kombi çalıştı 3. günde kombi hiç çalışamaz oldu, 60 derece yazan kısımda ışık sürekli yanıp sönüyor. yani kombi ateşleme yapıp ısıtmıyor..tekrar servis çağırdım, baktı bu defeda kombinin fanı bozuk dedi. fan parası 130 tl dir dedi. tabi buna kızdım bende. 3 gün önce bişey yok dediniz dedim. olabilir dedi 3 gün sonrada fan bozulmuştur dedi. biraz tartıştık yaptırmadım. bende bilmiyorum parça fiyatlarını acaba fan 130 tl midir normal fiyatı.

kombi markası:baykan yıldız plus. 5 yıl oldu alalı.
    yer istanbul.

valla kaç gündüz ev soğuk ..kimseye güvenip yaptıramıyorum artık.ne yapacağımı bilmiyorum.

• 130 liraya fan anca çıkma olur bedava fiyat
  • Kombim ferroli econsept 35 kw.

1-pompa kademesinin kaç olduğunu nasıl anlarım?
    2- İhtiyaca göre anlık ayar yapabilir miyi?

Uzun zaman evde değildim. Annemdeyiz. Bugün eve gittim. Misafirler gelecekti. Isındıktan sonra sirkülasyon yetiyor. Ama ben ilk yandığında ev soğukken pompa kademesini arrttırmak ve ısınma sağlanınca düşürmek istiyorum. Yapabilir miyim? Yoksa kademeyi sadece servis mi anlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ar_tryk

Kombim ferroli econsept 35 kw.

Uzun zaman evde değildim. Annemdeyiz. Bugün eve gittim. Misafirler gelecekti. Isındıktan sonra sirkülasyon yetiyor. Ama ben ilk yandığında ev soğukken pompa kademesini arrttırmak ve ısınma sağlanınca düşürmek istiyorum. Yapabilir miyim? Yoksa kademeyi sadece servis mi anlar.

pompası vilo anlık ayar yapamazsın gerekde yok cihaz fabrika çıkışı ısıtma gücüne göre deviri ayarlıdır
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ar_tryk

Kombim ferroli econsept 35 kw.

pompası vilo anlık ayar yapamazsın gerekde yok cihaz fabrika çıkışı ısıtma gücüne göre deviri ayarlıdır [url=http://****/c25MCx][simage]http:

Teşekkürler sayın kombiustası. Beni rahatlattınız. Isıyı arttırmamla pompa daha hızlı çalışacak o zaman. Bir de romeo modülasyonlu termostat aldım kombi için. Ev triplex. Çok büyük değil odalar gerçi. Ama sayı olarak epey oda var. Ben devamlı bir odada durmuyorum. Mutfağa taksam olmuyor. Zaten işimiz bitince peteklernii kapatıyorum mutfağın. Koridorda petekler yeterliysade onlarda genelde kapanıyor.Odalardan koridora sızan ısı bile yetiyor. Yatınca koridor petekleribiri açık ikisi tamamen kapalı oluyor. petekler demirdöküm plus ve epey var. Oturma odam aşırı geniş. L şeklinde uzun ve daha yüksek tavanlı bir oda. Tv büyük ve burada .

İki tarafım komşu ve bir tarafım güney. Alttaki L oda ise iki taraf komşu güney tarafı toprak.
    Isı tutuyor yani. Ben şu anki kullanımdan memnunum.

Kısacası kullanacağım oda hemen ısınıyor ve diğerini hemen kapatıyorum.

Romeo takarsam bunu yapamayacağım. Koridorun üstü sıcak ama ben buradaki petekleri yakmıyorum ve ılık hatta sıcak oluyor arada kaldığı ve ısı kaybetmediği için.

Romeoyu taksam istediğimde devre dışı bırakıp istediğimde su sıcaklığı ayarına göre kullanabilir miyim. Romeoyu takınca çıkarmadan devre dışı bırakabilir miyim. İstediğimde de devreye sokmam lazım tabii.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali282

benim kombimin altındaki bağlantı yerlerinde hafif su akıntısı var. acaba bunu kendim servis çağırmadan nasıl yapabilirim. plastik tesisatın kombiye bağlandığı yerde su akıyor. tam olarak kombiden çıkan suda yani en son boruda sızıntı var.. bunun için nasıl bir yol izleyebilirim. hangi malzemeyi nerden alabilirim ve nasıl yapabilirim ..teşekkürler.

bir sorum daha olacak. kombide ikide bir içindeki su boşalıyordu. ve sürekli boşalan suyu dolduruyordum alttan.. geçen gün servis çağırdım. tankta sorun yok dedi. birşeyler yaptı içinde. bana dediki 5 kuruş metal para varsa ver kombinin içinde bir yere koyacaktı. aradım o an evde bozuk para bulamadım. sonra tamam neyse hallettim dedi. acaba o bozuk parayı kombinin neresine koyacaktı ki. anlayamadım. neyse adam 40 tl servis ücreti alıp gitti.
    2 gün kombi çalıştı 3. günde kombi hiç çalışamaz oldu, 60 derece yazan kısımda ışık sürekli yanıp sönüyor. yani kombi ateşleme yapıp ısıtmıyor..tekrar servis çağırdım, baktı bu defeda kombinin fanı bozuk dedi. fan parası 130 tl dir dedi. tabi buna kızdım bende. 3 gün önce bişey yok dediniz dedim. olabilir dedi 3 gün sonrada fan bozulmuştur dedi. biraz tartıştık yaptırmadım. bende bilmiyorum parça fiyatlarını acaba fan 130 tl midir normal fiyatı.

kombi markası:baykan yıldız plus. 5 yıl oldu alalı.
    yer istanbul.

valla kaç gündüz ev soğuk ..kimseye güvenip yaptıramıyorum artık.ne yapacağımı bilmiyorum.

fanın dönüp dönmedigini kontrol ediniz.Ateşleme yapıyosa büyük ihtimal fan dönüyodur.İyonizasyonu algılamıyor olabilir dostum

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.