Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar arkadaşlar Demirdöküm Vinto marka bir kombi kullanıyorum 2 gündür basınç artışı ve su damlatma problemi musallat oldu. Cevap verecek ustalara şimdiden teşekkür ederim;

2 gün önce kombinin çok hafif su damlattığını farkettim basınca baktığımda 1,7'di ve ilk olarak basınç 1'e düşene kadar su tahliye ettim ve kombiyi kapattım 2 saat kadar bekleyip açtığımda basınç aynen kapattığımdaki gibi 1 de açıldı (Kombi kapalıyken su almamış) ancak 3 saat içerisinde 1,7'ye kadar çıktı bu arada kombi basıncı 1,6 ya geldiğinde hafif su damlatmaya başlıyor ve 1,7 de basınç sabitleniyor daha artmıyor ama dediğim gibi 5 saniyede bir damla su akıtıyor.

* Peteklerde ve sıcak su akışında herhangi bir sıkıntı yok,
    * Kombiden rahatsız edecek tıkırtı mıkırtı falan herhangi bir ses gelmiyor

Sorunun ne olduğu ve giderilmesi konusunda aşağı yukarı ne kadara patlayacağı hakkında bilgi verirseniz sevinirim tekrar teşekkür ederim.

* İki sene önce sadece 3 yollu vana değişimine servise 300 TL vermiş biri olarak eve kombici çağırmaya korkuyorum açıkçası. Burada yazılanları okuduktan sonra alt tarafı 70-80 TL olan, hatta tamiri dahi mümkün bulunan bir parçayı değiştirmeye bu kadar fahiş bir ücret alan servisi daha uzun süre anmaya devam edicem !!

• quote:

Orijinalden alıntı: askanbey

Cümleten iyi akşamlar,

Buderus Logamax Plus GB022-24 MARKA

kombi 14 aylık garanti kapsamında şimdiye kadar sorun yoktu dün birden bire sıcak su vermemeye başladı Herhangi bir arıza kodu yok kombi normal çalışıyor suyu açınca ısıtıyor gözüküyor ama sıcak su gelmiyor

sorun ne olabilir?

garanti kapsamında yapılır mı?

garantili kombilerde servis eve gelme ücreti talep ediyor mu?

teşekkür ederim

akış türbini arızalı gözüküyor
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
    etmemesi lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: mlyc

İyi akşamlar arkadaşlar Demirdöküm Vinto marka bir kombi kullanıyorum 2 gündür basınç artışı ve su damlatma problemi musallat oldu. Cevap verecek ustalara şimdiden teşekkür ederim;

2 gün önce kombinin çok hafif su damlattığını farkettim basınca baktığımda 1,7'di ve ilk olarak basınç 1'e düşene kadar su tahliye ettim ve kombiyi kapattım 2 saat kadar bekleyip açtığımda basınç aynen kapattığımdaki gibi 1 de açıldı (Kombi kapalıyken su almamış) ancak 3 saat içerisinde 1,7'ye kadar çıktı bu arada kombi basıncı 1,6 ya geldiğinde hafif su damlatmaya başlıyor ve 1,7 de basınç sabitleniyor daha artmıyor ama dediğim gibi 5 saniyede bir damla su akıtıyor.

Sorunun ne olduğu ve giderilmesi konusunda aşağı yukarı ne kadara patlayacağı hakkında bilgi verirseniz sevinirim tekrar teşekkür ederim.

* İki sene önce sadece 3 yollu vana değişimine servise 300 TL vermiş biri olarak eve kombici çağırmaya korkuyorum açıkçası. Burada yazılanları okuduktan sonra alt tarafı 70-80 TL olan, hatta tamiri dahi mümkün bulunan bir parçayı değiştirmeye bu kadar fahiş bir ücret alan servisi daha uzun süre anmaya devam edicem !!

cihazının genleşme tankı ve musluğu kontrol edilecek sağlamsa plakalı eşanjör deyieşcek 200 220 arası fiyatı var tank delikse 250 tl tutar fiyat piyasa
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: mlyc

İyi akşamlar arkadaşlar Demirdöküm Vinto marka bir kombi kullanıyorum 2 gündür basınç artışı ve su damlatma problemi musallat oldu. Cevap verecek ustalara şimdiden teşekkür ederim;

cihazının genleşme tankı ve musluğu kontrol edilecek sağlamsa plakalı eşanjör deyieşcek 200 220 arası fiyatı var tank delikse 250 tl tutar fiyat piyasa
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Kombiustası cevap için teşekkür ederim. Oradan bakıldığında durumun aciliyeti var mı acaba en azından 1 ay daha idare etmez mi bu makina beni. Tek yaşıyorum bir akşam eve gelip evi su içinde bulmaktan korkuyorum.

• Hocam son olarak bu verdiğiniz fiyatlar işçilik dahil fiyatlar değil mi.
  • şebeke suyunu evden çıkarken kapat 30 yıl böyle kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

şebeke suyunu evden çıkarken kapat 30 yıl böyle kullan

:)

yok o kadar değil bir ay yeterli,

verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim iyi akşamlar.
  • Merhaba ustam

Vaillant kombimin sıcak su türbini sokemiyorum penseyle çektim ucu kırıldı ama türbin çıkmıyor nasıl sökebilirim pratik yolu varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Merhaba ustam

Vaillant kombimin sıcak su türbini sokemiyorum penseyle çektim ucu kırıldı ama türbin çıkmıyor nasıl sökebilirim pratik yolu varmı?

ortasını del çek çıkar
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • SELAM KOMBİM BOSCH CLASSİC SİLVER BUGÜN ANİDEN C 1 HATASI VERDİ NE YAPMALIYIM?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dantes57

SELAM KOMBİM BOSCH CLASSİC SİLVER BUGÜN ANİDEN C 1 HATASI VERDİ NE YAPMALIYIM?

resetle düzelmezse elk kart arızalı tamir edilecek
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • Merhaba arkadaşlar.Evdeki kombimiz Ariston Genus Premium.Son 15 gündür kombi günde 4-5 kez 1. ateşleme veya 2.ateşleme sonrası alev eksiklği hatası veriyor.Isıtmayı kesiyor.Gece olduğunda bu hata sabah kalktığımızda buz gibi oluyor ev.Bazen kendi kendine hata düzeliyor ama genellikle resetlememiz gerekiyor.Hata kodları sanırım ekranda çıkan SP1 ve SP2.Yetkili servisi çağırdık kontrol için ilk önce hatanın elektrikler burda sık sık kesildiği için ondan olabileceğini veya kartının yandığını söyledi.Regülatörü çıkarttı 2 gün hata olmadı veya biz fark etmedik kendi kendine düzeldi.Regülatörü bağladık tekrar 4-5 gün daha hata vermedi.Ancak şimdi yine aynı hatayı vermeye başladı.Garantisi bittiği için (2.5 yıllık cihaz) kart ücreti 350 tl dediler bizde emin olmadan değiştirmek istemedik.Kombisinin kartı yanan tanıdıklar var.Onlar cihazın kartı yandıktan sonra hiç çalışmadığını söylediler.Sizce sorun neden kaynaklanıyor?

(Bugün deneme için regülatörü çıkarttık yine aynı hatayı verdi, sorun elektrik kaynaklı değil sanırım.)

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• ana eşanjör delinmiş, 550-600 tl masraf varmış.. yenisini almak göründü.. boşa masraf şimdi..

acaba çıkan kombiyi, el ucuza alan yerler varmıdır?
  • yardıma ihtiyacım var eca confeo premix kombim var dün akşam havalarında iyi gitmesi sebebiyle kombiyi kapattık biraz önce acayım dedim çalışmasında sıkıntı yok basınç 1.3 düşmüş su basayım dedim basamıyorum önceden hiç sıkıntı yoktu birde şöyle bir gariplik var musluk suyunun sıcak tarafını açıyorum pek su gelmiyor azıcık geliyor sonra kesiliyor sebebi sizce nedir suyun soğuk tarafı gayet güzel şekilde akıyor ama sıcak tarafında sıkıntı var dün böyle bir sorun yoktu
  • quote:

Orijinalden alıntı: berrakk

yardıma ihtiyacım var eca confeo premix kombim var dün akşam havalarında iyi gitmesi sebebiyle kombiyi kapattık biraz önce acayım dedim çalışmasında sıkıntı yok basınç 1.3 düşmüş su basayım dedim basamıyorum önceden hiç sıkıntı yoktu birde şöyle bir gariplik var musluk suyunun sıcak tarafını açıyorum pek su gelmiyor azıcık geliyor sonra kesiliyor sebebi sizce nedir suyun soğuk tarafı gayet güzel şekilde akıyor ama sıcak tarafında sıkıntı var dün böyle bir sorun yoktu

1.3 deyken birşey olmaz bence. Ellemenize gerek yok

Bizimki 1 de çalışıyor bi zararı var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wızard06

quote:

Orijinalden alıntı: berrakk

yardıma ihtiyacım var eca confeo premix kombim var dün akşam havalarında iyi gitmesi sebebiyle kombiyi kapattık biraz önce acayım dedim çalışmasında sıkıntı yok basınç 1.3 düşmüş su basayım dedim basamıyorum önceden hiç sıkıntı yoktu birde şöyle bir gariplik var musluk suyunun sıcak tarafını açıyorum pek su gelmiyor azıcık geliyor sonra kesiliyor sebebi sizce nedir suyun soğuk tarafı gayet güzel şekilde akıyor ama sıcak tarafında sıkıntı var dün böyle bir sorun yoktu

1.3 deyken birşey olmaz bence. Ellemenize gerek yok

Bizimki 1 de çalışıyor bi zararı var mı acaba ?

1.3 bir şey olmazda 1 altına zaten düşmemesi lazımmış öyle diyorlar benim sorunum bu degil kombiye su basamıyorum gelmiyor ayrıca çeşmeden sıcak su tarafını açtığımda hiç su akmıyor soğuk su bölmesinden akarken sıcak su kısmında hiç akmıyor kombiyi daha 1 aydır kullanıyoruz yeni şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadık dün kombiyi kapattım bugun açayım dedim bu sorun çıktı sebebi nedir bilen var mı acaba algılama sensöründe mi sıkıntı oldu

• arkadaşlar validede vaillant kombi var yaklaşık 10 yıllık kadar tam modeline bakamadım ve musluk suyu diyafram arızası var musluğu açınca kombi ateşleme yapmıyor sadece kalorifer çalışıyor. yetkili servis 400 tl gibi bir masraf çıkardı diyafram değişmesi için. bunun kabaca uygun maliyeti nekadar civarına çıkar tahmin ya da bilgi verebilecek var mı? eskişehir merkez de tavsiye edebileceğiniz uygun fiyata tamir edebilecek firma yada kişiler varmıdır??
    kombinin resmini çektim yardımlarınızı bekliyorum...
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

Orijinalden alıntı: es_umit

arkadaşlar validede vaillant kombi var yaklaşık 10 yıllık kadar tam modeline bakamadım ve musluk suyu diyafram arızası var musluğu açınca kombi ateşleme yapmıyor sadece kalorifer çalışıyor. yetkili servis 400 tl gibi bir masraf çıkardı diyafram değişmesi için. bunun kabaca uygun maliyeti nekadar civarına çıkar tahmin ya da bilgi verebilecek var mı? eskişehir merkez de tavsiye edebileceğiniz uygun fiyata tamir edebilecek firma yada kişiler varmıdır??
    kombinin resmini çektim yardımlarınızı bekliyorum...
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA

cihaz vck serisi 3 yollu vana deyişecek 200 250 tl piyasa ama diyafram ve bypas ilede tamir edilebilir

• kombiustası kullanıcısına yanıt
    hocam ıyı aksamlar. benım kombım baymak falke serisi 24 cont. kombı petek ısınmasında bı problem yok sıcak suyu actıgımda devreye gırıyor ılk basta cok az su ısınmaya baslarken tekrar soguyor. ön paneldekı ısı gosterge dısplay i 99 C yi buluyor. kombı alt cıkısta petek cıkısına el degmeyecek kadar ısınıyor. yetkılı servıs kırecten parcada arıza yok dedı ucuk bı rakam ıstedı petek temızlıgıne. arastırmam sonucu uc yollu vana nın tam ısını gormedıgı kanaatıne vararak tamır takımını degıstırdım.(sızın resımde gozuken takım. ılk takımda bı hatamdan dolayı kırılma sonucu ıkıncı alarak hatasız bi şekılde montajını yaptım) üç yollu vanayı da montajını yaptıktan sonra calıştırdıgımda sorun hala devam edıyor aynı. motordan suphelenıp kontrol ettım motor calısıyor olarak gozukuyor. sıcak su acıldıgında ve kapatıldıgında ortadakı pım ılerı gerı hareketını gerceklestırıyor. baska bı noktadan sıkıntı mı var yardımcı olursanız şimdiden tesekkur ederım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esabri

hocam ıyı aksamlar. benım kombım baymak falke serisi 24 cont. kombı petek ısınmasında bı problem yok sıcak suyu actıgımda devreye gırıyor ılk basta cok az su ısınmaya baslarken tekrar soguyor. ön paneldekı ısı gosterge dısplay i 99 C yi buluyor. kombı alt cıkısta petek cıkısına el degmeyecek kadar ısınıyor. yetkılı servıs kırecten parcada arıza yok dedı ucuk bı rakam ıstedı petek temızlıgıne. arastırmam sonucu uc yollu vana nın tam ısını gormedıgı kanaatıne vararak tamır takımını degıstırdım.(sızın resımde gozuken takım. ılk takımda bı hatamdan dolayı kırılma sonucu ıkıncı alarak hatasız bi şekılde montajını yaptım) üç yollu vanayı da montajını yaptıktan sonra calıştırdıgımda sorun hala devam edıyor aynı. motordan suphelenıp kontrol ettım motor calısıyor olarak gozukuyor. sıcak su acıldıgında ve kapatıldıgında ortadakı pım ılerı gerı hareketını gerceklestırıyor. baska bı noktadan sıkıntı mı var yardımcı olursanız şimdiden tesekkur ederım.

3 yollu vana yön vermiyor veya plakalı eşanjör kireçten daralmış

• 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.