Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: jedediah

Merhaba. Bizdeki epey eski bir Alarko. Eve ilk taşındığımda çalıştırdım, bir-iki saat su damlattı. Servisini çağırdım, kazan delinmiş dedi ama kış boyunca kullanabildik, bir daha da su damlatmadı zaten. İki gece önce kendi kendine çok tuhaf sesler çıkardı, bu sabah da sıcak su kullanırken daha evvel suyun damladığı yerden gri köpük gelmeye başladı, biz de tamamen kapattık. Olayı ne bunun?

genleşme tankı deyişecek ve pompa kontrol edilecek
    />

Teşekkür ederim

• Arkadaşlar demirdöküm aden kombi kullanıyorum, 2 3 gündür arka tarafta görünen bakır borudan su geliyor ne yaptıysam kesemedim suyu. Her zaman değil ama yer yer akıyor su. Ne yapmam gerek bu akan suyu kesmem için? Basınç durumu şuan fotoğraftaki gibi
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• basıncı 1.5 bar seviyesine indir birde bakım yaptır tankına hava basssınlar
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    akış şalteri kombi dolabından çıkarılmadan takılabilir mi? İç kısımda mı yoksa?

Çalışmasında bir sorun yok. Güzel su veriyor. Sadece peteklerden dönen suyun geçtiği bakır s boru devamlı sıcak. Çıkış s bakır borusu soğuk. Bazen çok nadir çalışmadığı halde kaynama sesi geliyor. Uğultu da denilebilini. Kesiliyor sonra. Kim açtı sıcak suyu diyorum kimse açmamış.

Kullanmada sorun yok ama kombi devrede. Gaz da var cereyen da. Evde olmuyoruz bazen. Tehlikeli olabilir mi? Böyle idare edeyim mi, değiştirmem şart mı? Kombi yerinden çıkarılacak gibi değil. Dolabı yapan çok dar yaptı. Önce kombi takıldı sonra dolap yapıldı.

Cevabınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ar_tryk -- 11 Ağustos 2013; 13:53:59 >
  • merhaba 14 senelik demirdöküm kombim ilk defa geçenlerde arızalandı. kapalı durumdayken sanki içinde fan çalışıyormuş gibi ses çıkartıyor kabul artık miadını doldurdu fakat yeni çıkan kombiler eskisi kadar sağlam olmuyormuş, yenisi almak hiç içimden gelmiyor açıkcası. sizin tavsiye kombi markanız nelerdir acaba?
  • quote:

kardeş bir sorunum var yardımcı olabilirsen müteşekkir ve bahtiyar olurum

ist fatihte oturuyorum.neva kombi kullanıyorum 20 lik takriben 3.5 sene oldu.ilk defa parça değişecek sanırım.

bizim kombi son 1 haftadır kafayı yedi arıza ise şu.

1- tesisat suyunu en düşük derece bile tutsanız acaip kaynar sanki 100 dereceye ayarlamışınız gibi. acaip kaynar su veriyor
    2-birde diyelim duş alacaksınız açıyorsunuz tesisat suyunu 10 dakika kadar sıcak su akıtıyor sonra kesiyor sıcak su vermeyi .kombi parlama yapmıyor.kombiye gidip baktığnızda ( F_) HATASI ama kesinlikle F1 F2 F3 yazmıyor yani F den sonra sayı yok sadece Alttan tire var
    neyse açma kapama tuşundan resetleme yapıyorum şalteri kapatıp açıyorum tesisat suyunun derecesini artırıp indiriyorum bişeyler yapıyorum kurcalıyorum
    ve ekrandaki (F_) hatası gidiyor ve yine parlama yapıp tesisat suyunu sıcak akıtıyor ama çok sıcak tabiki sanki son dereceye ayarlamışınız gibi (örneğin 36 derecede. fix yani kaça ayarlarsanız ayarlayın acaip kaynar) ama bilemediniz 15 dakika sonra yine arıza F_ konumuna geçmiş.parlama yapmıyor.kombiden garip sesler falanda gelmiyor
    bar 1.5 te normalde zaten .daha önce bar 1.1-1.2 de bile olsa parlama yapıyordu.

ne gibi bir sorun vardır sizce ne yapmalıyım.demirdöküm servisinede hiç güvenmiyorum açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endülüs_faruki -- 11 Ağustos 2013; 17:21:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: endülüs_faruki

quote:

kardeş bir sorunum var yardımcı olabilirsen müteşekkir ve bahtiyar olurum

ist fatihte oturuyorum.neva kombi kullanıyorum 20 lik takriben 3.5 sene oldu.ilk defa parça değişecek sanırım.

bizim kombi son 1 haftadır kafayı yedi arıza ise şu.

1- tesisat suyunu en düşük derece bile tutsanız acaip kaynar sanki 100 dereceye ayarlamışınız gibi. acaip kaynar su veriyor
    2-birde diyelim duş alacaksınız açıyorsunuz tesisat suyunu 10 dakika kadar sıcak su akıtıyor sonra kesiyor sıcak su vermeyi .kombi parlama yapmıyor.kombiye gidip baktığnızda ( F_) HATASI ama kesinlikle F1 F2 F3 yazmıyor yani F den sonra sayı yok sadece Alttan tire var
    neyse açma kapama tuşundan resetleme yapıyorum şalteri kapatıp açıyorum tesisat suyunun derecesini artırıp indiriyorum bişeyler yapıyorum kurcalıyorum
    ve ekrandaki (F_) hatası gidiyor ve yine parlama yapıp tesisat suyunu sıcak akıtıyor ama çok sıcak tabiki sanki son dereceye ayarlamışınız gibi (örneğin 36 derecede. fix yani kaça ayarlarsanız ayarlayın acaip kaynar) ama bilemediniz 15 dakika sonra yine arıza F_ konumuna geçmiş.parlama yapmıyor.kombiden garip sesler falanda gelmiyor
    bar 1.5 te normalde zaten .daha önce bar 1.1-1.2 de bile olsa parlama yapıyordu.

ne gibi bir sorun vardır sizce ne yapmalıyım.demirdöküm servisinede hiç güvenmiyorum açıkçası.

kart arızalı tamir edilecek olmazsa deyişecek
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

Orijinalden alıntı: kaanka12

merhaba 14 senelik demirdöküm kombim ilk defa geçenlerde arızalandı. kapalı durumdayken sanki içinde fan çalışıyormuş gibi ses çıkartıyor kabul artık miadını doldurdu fakat yeni çıkan kombiler eskisi kadar sağlam olmuyormuş, yenisi almak hiç içimden gelmiyor açıkcası. sizin tavsiye kombi markanız nelerdir acaba?

baymak falke al 7 yıl garantili
  • Merhaba Arkadaşlar kombim ECA confeo plus 2 gündür kullanma suyu tam ısınacakken alarm ledi kırmızı yanıyor ve yanmayı durduruyor arıza kodu 4 bazen 5 veriyor biraz araşırdım bunun sebebi kombinin alev oluşmasını algılayamamasında 4 alev kaybında 5 arızası veriyor şüphelendiğim yada işaret edilen iyonizasyon sensörü yada anakarttaki bu sensörün devresi önerileriniz başınıza gelenler varmı bu konuda.

2. Bu sensördeyse arıza bir öçüm şekli varmıdır sensörün

3 bu sensörler marka ve modele özgümüdür genel olarak bütün markalarıni birbirine uyarmı ve nasıl ucuza temin edebilirim şimdiden cevaplar için teşekür ederim...
  • Merhaba kombiustası
    Benim problemim kombimde yazlık konumdayken sıcak su gelmemesidir , Kışlık konuma aldığımda sıcak su geliyor ama yazlık konumdayken sıcak su gelmiyor bunun için ne yapmam gerekiyor ustam ?
    Bendeki kombi markası "Baxi Luna 310fi" dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadcamciveyazilimci

Merhaba kombiustası
    Benim problemim kombimde yazlık konumdayken sıcak su gelmemesidir , Kışlık konuma aldığımda sıcak su geliyor ama yazlık konumdayken sıcak su gelmiyor bunun için ne yapmam gerekiyor ustam ?

diyafram ve ntc deyişecek
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 12 Ağustos 2013; 11:12:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhan_aslan

Merhaba Arkadaşlar kombim ECA confeo plus 2 gündür kullanma suyu tam ısınacakken alarm ledi kırmızı yanıyor ve yanmayı durduruyor arıza kodu 4 bazen 5 veriyor biraz araşırdım bunun sebebi kombinin alev oluşmasını algılayamamasında 4 alev kaybında 5 arızası veriyor şüphelendiğim yada işaret edilen iyonizasyon sensörü yada anakarttaki bu sensörün devresi önerileriniz başınıza gelenler varmı bu konuda.

3 bu sensörler marka ve modele özgümüdür genel olarak bütün markalarıni birbirine uyarmı ve nasıl ucuza temin edebilirim şimdiden cevaplar için teşekür ederim...

arıza dewam ederse kartınız tamir edilecek olmazsa deyişecek

• quote:

quote:

Merhaba kombiustası

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Usta Kaç liraya onarımı yapılacak ?

• quote:

quote:

quote:

Merhaba kombiustası

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

90 tl bizde orjinal parçalarla tamiri oralardaki gelenin insafına bağlı iş

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba kombiustası

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

90 tl bizde orjinal parçalarla tamiri oralardaki gelenin insafına bağlı iş

Aynen ustacım insafına bağlı ticarette bir kerelik müşteri olsun fazla fazla alayım mantığı çoğu esnafın değişmez tarifesidir.

Verdiğin cevaplar için çok teşekkür ederim. Allah işinizi gücünüzü rast getirsin. Allah razı olsun.

Ben bu parçaları yedek parçacılardan 15-20 lira arası temin edip kendim yapmaya uğraşıcam yapamazsam seninle yeniden bağlantı kuracağım.

• quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar kombim ECA confeo plus 2 gündür kullanma suyu tam ısınacakken alarm ledi kırmızı yanıyor ve yanmayı durduruyor arıza kodu 4 bazen 5 veriyor biraz araşırdım bunun sebebi kombinin alev oluşmasını algılayamamasında 4 alev kaybında 5 arızası veriyor şüphelendiğim yada işaret edilen iyonizasyon sensörü yada anakarttaki bu sensörün devresi önerileriniz başınıza gelenler varmı bu konuda.

Ustacım teşekkürler cevap için ama asıl sorum bu sensör kolay bulunabilirmi? arızalı olup olmadığını ölçmek mümkünmü ?

• quote:

quote:

merhaba 14 senelik demirdöküm kombim ilk defa geçenlerde arızalandı. kapalı durumdayken sanki içinde fan çalışıyormuş gibi ses çıkartıyor kabul artık miadını doldurdu fakat yeni çıkan kombiler eskisi kadar sağlam olmuyormuş, yenisi almak hiç içimden gelmiyor açıkcası. sizin tavsiye kombi markanız nelerdir acaba?

bu 7 yıl garanti koşulsuz mu yoksa her yıl düzenli olarak bakım yaptırma sözü verenlere mi?
  • quote:

quote:

quote:

Ustacım teşekkürler cevap için ama asıl sorum bu sensör kolay bulunabilirmi? arızalı olup olmadığını ölçmek mümkünmü ?

cihazınızın detaylı incelenmesi lazım baca fan vs

• quote:

quote:

quote:

bu 7 yıl garanti koşulsuz mu yoksa her yıl düzenli olarak bakım yaptırma sözü verenlere mi?

derin bir soru cevap bilmiyorum burayı okursan baymak garanti şartları

• quote:

quote:

quote:

quote:

cihazınızın detaylı incelenmesi lazım baca fan vs

anlaşıldı servis çağırmadan çözmek imkansız sanırım Teşekkürler cevap için yoksa ben hemen bulup bi deneyeyim kafasındaydım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhan_aslan -- 12 Ağustos 2013; 22:27:41 >

• 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.