Şimdi Ara

= KODI KURULUM VE AYARLARI [ANA KONU] = (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.952
Cevap
270
Favori
386.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hayır sanmıyorum.

• miboxta kodiye green revolution build kurdum.sıkıntım şu tv kanallarını izlerken 10-15 saniye sonra kodi yayını kesip kanal listesine geri atıyor.bunun çözümü var mı?

• Kodiye turkvod yuklemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turkvodun son sürümü kaç

• Herkese merhaba. Nvidia shield pro'da kodi kullanıyorum. Türkçe altyazılardaki karakterler bozuk çıkıyor. Opensubtitles eklentisini kurdum, altyazı indirdim yine aynı sorun var. Kodinin ayarlarıyla mı iligili bir durum acaba?

• @mustafada Build kaynaklı sorun olduğunu zannetmiyorum linkler bozuk veya internet yavaşlığından olabilir.

@Kurban_302 12.7.4 sürüm. Turkvod eklentisi hakkında bilgileri bu linkteki siteden bulabilirsin

@Rivenshieldx İngilizce altyazı indirip denediniz mi? Türkçe karakterler sebebiyle öyle mi oluyor diye merak ettim. O cihaza sahip olmadığım için net bir şey söyleyemem. Kodi'de öyle bir ayar yaptığımı hatırlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rivenshieldx

Herkese merhaba. Nvidia shield pro'da kodi kullanıyorum. Türkçe altyazılardaki karakterler bozuk çıkıyor. Opensubtitles eklentisini kurdum, altyazı indirdim yine aynı sorun var. Kodinin ayarlarıyla mı iligili bir durum acaba?

Ayarlar/player settings/language/character set

Bu sırayla gidip character sette Türkçe seçerseniz düzelir

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Evet Turkish windows yapınca düzeldi.

İnternette görüntü ve ses ayarlarını araştırdıkça kafam daha çok karışıyor.

Görüntü/whitelist herhangi bir çözünürlüğü ve yenileme hızını seçmeme gerek var mı?

Ses/Çıkış yapılandırmasında hangisini seçmek lazım? En iyi eşleşmeyi seçtim, kaynak özelliklerine mümkün olduğu kadar yakın çıkış yazdığı için.

Yürütücü/Oynatım/Görüntü yenileme hızını ayarlayı aktif etmek gerekli mi? Bazıları judder ortaya çıkarsa aktif edin yazmış. Aktif ettiğimde nvidia shield pro'nun ayarlarını değiştirdiğini gözlemledim.

Video oynatılırken/ayarlar/video ayarları/görünüm modu normali mi yoksa özgün boyutu mu seçmek lazım?

Çok karmaşık geldi ayarlaması, redditte herkes başka birşey yazmış

• Selamlar, android TVde kodi kullanıyorum, başlangıç sayfasını yani açılınca ilk ekran Favoriler olsun istiyorum ama böyle bir ayar bulamadım, hemen hemen herşeyin özelleştirilebilir olduğu platformda bu ayar vardır sanırım ama ben bulamıyorum sanırım yardımcı olabilir misiniz?

• Arkadaşlar çalışan bir altyazı eklentisi var mı şu an?

Önceleri bsplayer ve opensubtitles bir arada kullanıyordum. Bsplayer uzun süredir gümledi, en son opensubtitles da Error searching for subtitles Your opensubtitles.org username or password is empty hatası veriyor.

Nette araştırdım, harici eklenti yükleyim dedim, sürümle uyumlu değil gibi bir uyarı verdi. Opensubtitles.org sitesi çalışmıyor girip yeniden üye olsam. Kodi eski versiyonları yükleyim diyorum stabil çalışmıyor. Arada kaldık öyle.

Sistem 19.3 Matrix - Tv Sony Android

• albati kullanıcısına yanıt
    Opensubtitles da aynı sorunu yaşıyordum aylar önce, Matrix sürümündeyim, silip tekrar yükleyince düzeldi... (Kodi içindekini yükledim, harici usb olarak falan yüklediklerimin hiçbiri çalışmadı)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kobarsterm kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, akşam deneyim bakalım.

• Kobarsterm kullanıcısına yanıt

Hayret yeniden yükleyince çalıştı. Normalde aklıma gelirdi ama bazen de basit düşünmek lazım demek ki = KODI KURULUM VE AYARLARI  [ANA KONU] = 

• Muhtemelen Kodi otomatik update edince, opensubs kodecinde eksik bir dosya kaldı, tamir seçeneği falan da yok böyle eklentilerde, o yüzden silip temiz kurulum, yeni versiyona göre kuruyor, böylece farkedilmeyen sorunlu dosyalar ortadan kalkıyor... Güle güle kullanın...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba

wzone da kodi den filim izlerken çok ufak ufak takılma oluyor arada framelerde rastlayan çözen varmı?

2 tb harici wd disk ten izliyorum.

• C-E-R-K-E-Z C kullanıcısına yanıt

Kodi, eski tip codec videolarda akıcılık sorunu oluyor. Mx Player çok başarılı o konuda.

Ben şu çözümü kullanıyorum;

https://www.youtube.com/watch?v=fpZZFvQRYcc

• Kodinin kalite ayarı plugin vs var mı tam biliyormusunuz

• Herkese merhaba, ben normalde KODI kullanmıyorum. Kendim raspberry pi ile NAS server kurdum ve izleyeceğim filmler ile dizileri bilgisayar üzerinden izliyorum. Çünkü televizyonum yok. Fakat geçenlerde HP T530 Thin Client satın aldım hatta benim için gereksiz olduğu için de satışa koydum. Ama bir forum üyesinin libreelec kurulumu önerisiyle sistemi kurdum.

1) Şu an lan kablosu ile sistemi bağlayamıyorum, o yüzden de 5ghz ile wifi'a bağlamak istedim ama 5ghz ile wifi'a bağlanmıyor sistem bunun bir sebebi var mıdır?

2) Cihaz 4k videoları rahatlıkla oynatabiliyor, ikinci ekran olarak kullandığım monitör daha büyük olması sebebiyle filmleri ve dizileri ondan izlerim diye düşünüyorum. Fakat filmler ile diziler raspberry pi üzerinde aynı klasörde bende ağ üzerinden filmler ile tv şovlarını aynı klasör gösterince ikisinden birini siliyor kodi, bunu nasıl çözebilirim?

3) Kendi IPTV hizmetim var, fakat ben bunu IPTV simple add on'a ekleyemedim, m3u liste şeklinde ekleyince sistem kanalları çekemiyor, normalde de yayın xtream kodu (xstream değil) olarak veriliyor, bunu açabileceğim bir add-on var mıdır?

• Arkadaşlar Kafayı yiyecem TV Box a kodi kurdum
    You tube ( Api key ile uğraştım baya) ve seyirtürk sorunsuz çalışıyor ama ben
    Exodus redux, venom Vs. Bu programları kurmak istiyorum beceremedim kodi 19.3 matris sürümü lütfen bir çare bir alternatif söyleyin

• hllbayhan H kullanıcısına yanıt

Çoğu Kodi stream eklentiler çalışmıyor artık. Asgard var ama ücretsiz izlenmiyor.

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.