DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
kod 80072F8F windows bilinmeyen bir hatayla karşılaştı.
7
Cevap
0
Favori
9.636
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Windows İşletim Sistemleri >> Windows 7 >> kod 80072F8F windows bilinmeyen bir hatayla karşılaştı.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      353 Mesaj
      27 Haziran 2009 18:11:47 Konu Sahibi
      Sabah bilgisayarı açtığımda uyarı mesajı aldım. Windows Güncelleştirmeleri Denetleyemiyor diye bir hata mesajı.
      Daha sonra Windows Update'i açtım.
      quote:

Windows yeni güncellemeleri arayamadı
      kod 80072F8F windows bilinmeyen bir hatayla karşılaştı.

dedikten sonra yardım bölümüne girdim tahmin edersinizki win95'ten beri kullanıyorum, o zamandan bu yana bir yardımı dokunmayan windows yardımın
      yine bir yardımı dokunmadı. Online destek için microsoftun sitesine girdim bu hata koduyla ilgili bilgide yok.

Sorun hakkında bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum.

|
      |

• Yüzbaşı
      353 Mesaj
      29 Haziran 2009 08:03:33 Konu Sahibi
      Sağolsun bir çok arkadaş sorunla ilgilenmiş ama daha önce karşılaşmadıkları için cevap verememiş.
      Makinayı resetleyerek başladığım maceraya, CCleaner & registery cleaner tarzı programlarla makinayı temizledim. Dns ayarlarını falanda sıfırladım. Ardından Win update ayarlarınıda değiştirdim ne kadar denesemde sorunu çözemedim.
      Hadi bakalım DH'ciler yardımları bekliyorum.
      |
      |

• Er
      2 Mesaj
      14 Şubat 2010 14:44:46
      dostum win7 de aynı sorun ile karşılaştım.. saat ve tarih ayarlarını kontrol eder misin ???
      |
      |

• Binbaşı
      1110 Mesaj
      14 Şubat 2010 15:37:27
      Google da arama yapınc ilk sırada bu çıkıyor. Burdakileri denedin mi ? Windows 7 içinde aynı şeyleri deneyebilirsin.

http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-vista/Windows-Update-error-80072f8f
      |
      |

====KİŞİSEL BLOGUM====

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems.
      The memory management on the PowerPC can be used to frighten small children.
    • Yüzbaşı
      822 Mesaj
      16 Ocak 2011 20:21:30
      arkadaşlar bu hata saat ve tarih ayarları ile igili bilgisayarınızın saatini veya tarihini geri bir tarihe aldıysanız bu hatayı veriyor.

bilgisayarınızın saatini normal hale getirin sonra bilgisayarı yeniden başlattığınızda sorununuz çözülecektir.

( en azından bende çözüldü )
      |
      |

Dell İnspiron N5010 core i7 samsung b7722 2004 Ford Focus C-Max 1996 Renault Clio 1992 Daihatsu Applause Lİ (bordo)1997 R 19 Europa 1.4i Beymen Club1992 Daihatsu Applause Lİ AC (lacivert)
    • Er
      8 Mesaj
      01 Mayıs 2011 18:13:59
      Mats_Run.WindowsUpdate.exe diye bir tamir programı var

windows update 80072f8f ve msn live2011 de 800488eb diye tarih saat ayarlarıyla uğraşarak çözemediğim hataları düzeltti denemenizi tavsiye ederim
      |
      |

• Teğmen
      110 Mesaj
      26 Temmuz 2011 15:36:06
      bu hata kodunu verme sebebi tarih ve saat ayarlarından abi teyit edilmiştir az önce karşılaşılıp çözülmüştür.
      |
      |

İmzam sürekli kurallara aykırıymış????????????
    • Onbaşı
      17 Mesaj
      16 Nisan 2017 03:10:07
      Valla aradım taradım kaç gündür işin içinden çıkamadım ama sonunda biyerde denk geldiğim bir çözüm şükür kurtardı beni. diğer arkadaşlar da faydalanırsa diye veriyorum linki

https://www.teknoclock.com/windows-update-80072f8f-hatasi-nasil-cozulur.html
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
SEO
ses yalıtımı
modasor
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,359
1.2.162

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.