Şimdi Ara

kocaeli üniversitesi 2. öğretim bilgisayar mühendisliği (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
17.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bana göre hazırlık okulu yetersiz ama benim vaktim var İngilizcem de tamamen sıfırsa git yoksa gitme kardeşim. Okurken iş bulmakta tamamen sana bağlı ben staj yaptıktan sonra stajı yaptığım yerde kaldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xSwindLer X kullanıcısına yanıt
    kardeşim bende bilgisayar müh. istiyorum bilgisayar forumlarında kocaeli mezunları gerçekten çok isyankar hiç önermiyorlar birsürü söven adam gördüm, bence tekrar düşün ve googleden araştırma yap mezunlarını felan bul.
  • lepistes92 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Bir kaç sorum daha olacaktı
    Erasmus hakkında biraz yetersiz diyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?
    Ve 2. öğretim bilgisayar mühendisliği ders programında Kimya 201,203,205,207 gibi dersler görünüyor. 1. öğretim ders programında kimya görünmüyor. 2. öğretim bilgisayar mühendisleri kimyamı görüyor ?
  • jackk001 kullanıcısına yanıt
    Evet, söven kişi kadar öven kişide var. Tamam eğitimi bir odtü , itü gibi olmayabilir ama anadolu'daki okullardan daha iyi olduğu düşüncesindeyim.
  • xSwindLer X kullanıcısına yanıt
    Siralamaniz ona yetiyorsa yetiyorsa gidin hocam, ben kocaelide oturuyorum okulun yeri cok kotu otobusle sehir merkezine gitmek baya uzun suruyor donmesi daha uzun suruyor dagda oldugu icin, gecen yil tanitima gitmisdim teknoloji ile ilgili bir sinif vardi ici bombosdu kac yildir doldurucaz diyorlarmis.Sehrin insani kotu, youtubede kou lu ogrencilerle yapilan roportajlar var inceleyebilirsin.Amacim okulu kotulemek degil dogru karar vermeni saglamak, tercih donemine kadar arastir mezunlari bul sor, en onemlisi akademik kadrolari karsilastir ornegin yildiz teknik de bir suru akademisyen ihrac edildi darbe olaylarindan sonra.

• jackk001 kullanıcısına yanıt
    Gelecek sıralama 70-90k arası olacak büyük ihtimalle. O sıralama ile alan okulları ekliyorum;

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği MF-4 93 Doldu 93 93 380,21551 62.347

Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) MF-4 62 Doldu 52 52 376,67896 64.994

Uludağ Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği MF-4 62 Doldu 52 52 370,30080 69.733

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği MF-4 113 Doldu 113 113 360,75215 77.336

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) MF-4 57 Doldu 47 47 354,20218 82.706

Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) MF-4 72 Doldu 72 72 353,88820 82.955

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (İÖ) MF-4 93 Doldu 93 93 351,14699 85.217

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) MF-4 62 Doldu 52 52 346,86900 88.821

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği MF-4 72 Doldu 72 72 346,46468 89.178

Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği MF-4 82 Doldu 82 82 342,92775 92.386

Bu liste içinde konum ve ismi bakımından hoşuma giden okul Kocaeli, ama şimdi sizin yazdıklarınızla biraz etkilenmedim değil

Biraz daha araştırayım o zaman.

Ya şimdi bu Sakarya Üniv de insanın aklını çeliyor açıkcası orada siber güvenlik labı filan varmış ama şu an kendi özelimde istemiyorum tabii. yatay geçiş için ikisinden birini seçmem lazım sence hangisi????

• kelimam kullanıcısına yanıt
    Sakarya'nın eğitimini bilmiyorum ne yazık ki ama ben bu ikilemde kalmış olsaydım kocaeliyi tercih ederdim.

Cevabın için teşekkürler peki tercihini bu yöne çeken neden nedir?
    Sakarya'da şehir yaşamı Kocaeli kadar geniş değil. Tabi bir İstanbul değil ama yinede hiç yoktan iyidir. Hemde epey sakaryayı kötüleyen bikaç arkadaşım vardı

Peki hocam bu Kocaelinde yazılım veya bilişim alanında okurken iş bulma olasılımız nedir?

Yani şimdi Sakaryada hem okul hemde teknokent'de yazılım firmaları varmış.

Kocaeli'de teknokent, üniversites ile şehirdeki olanaklar nasıldır acep????

Kocaelide de teknokent mevcut, aynı zamanda Gebze'de de çok fazla yazılım firması var. Hatta ben hem okuyup hemde bir yazılım firmasında çalışıyorum :)

bir sene sonra yazıyorum galiba, hala öneriyor musunuz kocaeliyi? benim de bu sene ikinci öğretim bilgisayar yazma ihtimalim var, fakat hem zaman hem de eğitimi merak ediyorum, okumuş biri olarak aydınlatırsanız sevinirim
  • enesbsk E kullanıcısına yanıt
    Yani önermek konusu biraz göreceli, diğer alternatiflerini de bilmek gerekiyor ama ben gayet memnun kalarak mezun oldum. Son 2 sene hem okuyup hem çalıştım. Şehirde Teknopark olması ve Gebze’ye yakın olması bir avantaj. Geçme notu 65 olabilir ama yine de çok zor değil çoğu hoca geçme notunu çekiyor aşağıya. 2. Öğretim olayını çok kafaya takmaya gerek yok hatta iyi bile olabiliyor 1. Öğretimlerden soruları alıp çok rahat edebilirsin. Biraz çalışıp 1. Öğretime de geçebilirsin. Ben tavsiye ediyorum genel olarak Sakarya’dan hem konum hem de bölüm olarak daha iyi olduğu kanaatindeyim tabi istersen onlarla da konuşabilirsin

Hocam bende bu sene Kocaeli 2. öğretim bilgisayar düşünüyorum. İngilizceyi nasıl hallettiniz, isteyen herkes hazırlık sınıfını okuyabiliyor mu yoksa bir kontenjan var mı? Siz hazırlık sınıfını tavsiye eder misiniz ?

• ukeleman kullanıcısına yanıt
    Benim ingilizcem zaten vardı dostum. İsteyen herkes okuyabiliyor diye biliyorum ancak Kocaelinin hazırlığını tavsiye etmiyorum. 1 seneye yazık edersin diyebilirim. Onun yerin okurken kendi kendine çalışsan daha çok öğrenirsin.
    Çok teşekkür ederim hocam

• Kardeşim kyk yurtlarında ikinci öğretim öğrencilerine uygun saatte yemek çıkarıyorlar devlet öğrencisini aç mı bırakacak?

Gazi üniversitesiyle kocaeli üni. Kıyaslarsak sektörde farkları neler?

• enteresanbirey E kullanıcısına yanıt
    Sorunuzu daha net ve kibar sorabilirseniz cevap verebilirim

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.