Şimdi Ara

kocaeli üniversitesi 2. öğretim bilgisayar mühendisliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
17.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kocaeli üniversitesi ikinci öğretim bilgisayar mühendisliği yazmayı düşünüyorum
    sınıfta ilk %10 a girme şartıyla ya dönem başına ödediğin paranın yarısını ödüyormuşsun, ya da paranın tamamını ödemeye devam edip 1. öğretime geçebiliyormuşsun.. ösym nin açıklaması bu fakat her üniversitede uygulanmıyormuş 2. öğretimden 1. ye geçiş ..
    kocaelinde 2. öğretimden 1. öğretime geçebilenler var mıydı??

bir de, ikinci öğretim okumak çok mu kötü yani soğukta gece, belki hava karlı olucak, 10 buçukta dışarda olucam ve o saatte nerede ne yiyeceğim yurtta kaldığım takdirde?? :((((

• :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmrdemir

:(
    Hocam bende bu yıl orayı yazmayı planlıyorum. Sıralamam tam 70bin okulda zaten 75bin muhtemelen girerim. Bende araştırdım ikinci öğretimde öyle bir şey oluyor mu diye zaten okulun kendi sitesinde yazıyor nasıl olduğu ister birinci öğretim parası. ödeyebiliyorsun ister birinci döneme geçip normal ödüyorsun. Okulun harcıda dönemlik 750 lira gibi bir şey. Ayrıca ikinci öğretimi öyle saat 9-10 da yapılıyor sanma. Dersler 3-4-5 gibi başlarmış 6-7 gibi çıkarmışın.

Linkide veriyorum burdan bakabilirsin.

http://mf.kocaeli.edu.tr/ogrenci/sss.php

linkten %10 a tıklarsan görebilirsin.

• MatreV kullanıcısına yanıt
    benim bir diğer endişem şuydu, geç saatte çıkacağım için yemek işini nasıl hallederim felan diyordum bir de, hocalar sabah anlattıgı şeyi bir de akşam yorgunlukla anlatmaya çalışacak, bir eksisi olur mu durumun verim alınabilir mi? bunda şüphelerim vardı.. sen orada okuyanlarla mı konuştun, en geç saat kaçta çıkıyorlarmış okuldan, 7 miymiş?
    ben şu yüzd onluk muhabbetin kocaelinde oldugunu biliyorum zaten ama skıntı şu; okulda olsa da, uygulanmıyormuş bu 2.den 1.ye geçiş
  • quote:

benim bir diğer endişem şuydu, geç saatte çıkacağım için yemek işini nasıl hallederim felan diyordum bir de, hocalar sabah anlattıgı şeyi bir de akşam yorgunlukla anlatmaya çalışacak, bir eksisi olur mu durumun verim alınabilir mi? bunda şüphelerim vardı.. sen orada okuyanlarla mı konuştun, en geç saat kaçta çıkıyorlarmış okuldan, 7 miymiş?
    ben şu yüzd onluk muhabbetin kocaelinde oldugunu biliyorum zaten ama skıntı şu; okulda olsa da, uygulanmıyormuş bu 2.den 1.ye geçiş
    Hocam uygulanıp uygulanmayacağını bilmiyorum tam olarak. Bide akşam 7de çıkılıyormuş dersem olmaz sonuçta o hocaya bağlı bir şey yani adam istese 11 e kadar tutar. Ayrıca okulda devamsızlık konusunda o kadar da sert olmuyorlarmış yani ben mesela 2.dönemde okursam ve bir gün akşam işim var diyelim o dersin sabahki dersine girerim akşam girmem. Eğer yapabilrisem bu şekilde devam edebilirim.

• KOÜ yazma sosyal hayatın kalmaz bir üniversitenin mühendisliği tiptan daha zor olabilir mi soruyorum
  • Fereval41 F kullanıcısına yanıt
    zorluğunu, o muhabbeti felan biliyorum,
    ama konumu bana cok avantajlı geliyor, hem stajını gayet iyi yerlerde yapabilirsin hem de mezun olduğunda kocaeli cv de güzel gözükecek bi üni bence mühendislik adına, güzel işlerde başlayabilirsin diye düşünüyorum

kocaeli yazmazsam muğla üniv bilg müh yazacağım ve açıkçası muğla bana kocaelinin açacağı kapları açar mı? şüpheliyim, sen ne düşünürsün bu konuda?
  • MatreV kullanıcısına yanıt
    akşam girmeyip sabah girmek çok nadir arada bir yapılabilir evet, yine de kafamdaki tereddüt bitmiyor 2. öğretime karşı :|
  • Muğla'da geçme notunun 40 olduğunu hatirlatirim gano kasıp iyi bir okula geçiş yapabilirsin
  • Fereval41 F kullanıcısına yanıt
    çan eğrisi varmış fakat dediğin gibi yapılabilir evet.. peki bu bölüm odtü itü gibi ütopik olan yerler hariç, en iyi nerede okunur sence?
  • quote:

arkadaşlar kocaeli üniversitesi ikinci öğretim bilgisayar mühendisliği yazmayı düşünüyorum
    sınıfta ilk %10 a girme şartıyla ya dönem başına ödediğin paranın yarısını ödüyormuşsun, ya da paranın tamamını ödemeye devam edip 1. öğretime geçebiliyormuşsun.. ösym nin açıklaması bu fakat her üniversitede uygulanmıyormuş 2. öğretimden 1. ye geçiş ..
    kocaelinde 2. öğretimden 1. öğretime geçebilenler var mıydı??

bir de, ikinci öğretim okumak çok mu kötü yani soğukta gece, belki hava karlı olucak, 10 buçukta dışarda olucam ve o saatte nerede ne yiyeceğim yurtta kaldığım takdirde?? :((((

Kaç yıldır ikinci öğretim okuyorum , daha önceki postlarımda da söylemiştim yine olsa yine ikinci öğretim seçerim bu kadar rahatlık yok.Dersler genelde 5'de başlar 7-8 gibi biter çok büyük dersler vardır onlar biraz daha uzar ama 9'u geçmedi bu zamana kadar.

Evet %10 girersen harcın 1/3'ünü ödersin sadece yani harç 765tl ise sen yaklaşık 500 küsürünü ödemezsin.1. öğretime geçiş olayını bilmiyorum şahsen yapanda olmuyor zaten :)

Kısacası ikinci öğretim candır , memnun etmeyenini bu zamana kadar görmedim.

• Merhaba arkadaşlar ben kocaeli de birinci öğretim bilgisayar mühendisliği okuyorum bildiğim kadarıyla sorularınızı cevaplayayım. Sistem şöyle çalışıyor bizim okulda %10 luk dilime girersen ya harcın tamamından muhaf oluyorsun ya da harç ödemeyi kabul edip tamamen birinci öğretime kayıtlı bir öğrenci haline geliyorsun.Derslerin bitme süresi değişkenlik gösterir Bir güne 2 ders koyarlar dersin bitme 9 olabilir ama tek ders koyarlar 7 biter 6 da biter hocaya ve ders programına bağlı okulun yemekhanesi 8 e kadar açık ders arasında veya ders çıkışında yemek yiyebilirsiniz ayrıca okulun içindeki kafeler 10 a kadar açık yemek sıkıntınız olmaz merak etmeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: lepistes92

Merhaba arkadaşlar ben kocaeli de birinci öğretim bilgisayar mühendisliği okuyorum bildiğim kadarıyla sorularınızı cevaplayayım. Sistem şöyle çalışıyor bizim okulda %10 luk dilime girersen ya harcın tamamından muhaf oluyorsun ya da harç ödemeyi kabul edip tamamen birinci öğretime kayıtlı bir öğrenci haline geliyorsun.Derslerin bitme süresi değişkenlik gösterir Bir güne 2 ders koyarlar dersin bitme 9 olabilir ama tek ders koyarlar 7 biter 6 da biter hocaya ve ders programına bağlı okulun yemekhanesi 8 e kadar açık ders arasında veya ders çıkışında yemek yiyebilirsiniz ayrıca okulun içindeki kafeler 10 a kadar açık yemek sıkıntınız olmaz merak etmeyin

Teşekkürler hocam bilgiler için. Ben de bu sene iö kazandım. Ne dersiniz, tavsiyeniz var mı yeni öğrencilere ? :D

• quote:

Merhaba arkadaşlar ben kocaeli de birinci öğretim bilgisayar mühendisliği okuyorum bildiğim kadarıyla sorularınızı cevaplayayım. Sistem şöyle çalışıyor bizim okulda %10 luk dilime girersen ya harcın tamamından muhaf oluyorsun ya da harç ödemeyi kabul edip tamamen birinci öğretime kayıtlı bir öğrenci haline geliyorsun.Derslerin bitme süresi değişkenlik gösterir Bir güne 2 ders koyarlar dersin bitme 9 olabilir ama tek ders koyarlar 7 biter 6 da biter hocaya ve ders programına bağlı okulun yemekhanesi 8 e kadar açık ders arasında veya ders çıkışında yemek yiyebilirsiniz ayrıca okulun içindeki kafeler 10 a kadar açık yemek sıkıntınız olmaz merak etmeyin

Hocam bende elohab kazandım bölüm hakkında bigliniz var mı acaba?
  • Kardeşim , biraz çalışmak gerekiyor sadece derslerde dinlediğin belki dersleri geçmene yardım eder ama önemli olan kendini geliştirmek olduğu için elinden geleni yapman lazım mutlaka ders dışı çalışmalara özen göster. Başlangıçta C dilini göreceksiniz , Suhap hoca dersi açarsa ondan al dilini öğrenmek önemli ama asıl önemli nokta algoritma kısmı biraz bulmaca çözmek gibi , problem çözmek gibi . İlerde bu söylediğimin ne kadar önemli olduğunu anlarsın olabildiğince çok örnek yapıp üstüne bişeyler koy . Matematik ve fizik derslerini sanırım hocalarından dolayı geçmek epey zor onlara dikkat et . Bilgisayar labaratuvarı dersinden her hafta quiz yapılıp vize final yok bu yüzden quizlere gitmemek etme ve tabi en önemlisi İngilizce. Umarım başarılı olursun daha başka sorusu olan bana özelden ulaşabilir
  • quote:

Kardeşim , biraz çalışmak gerekiyor sadece derslerde dinlediğin belki dersleri geçmene yardım eder ama önemli olan kendini geliştirmek olduğu için elinden geleni yapman lazım mutlaka ders dışı çalışmalara özen göster. Başlangıçta C dilini göreceksiniz , Suhap hoca dersi açarsa ondan al dilini öğrenmek önemli ama asıl önemli nokta algoritma kısmı biraz bulmaca çözmek gibi , problem çözmek gibi . İlerde bu söylediğimin ne kadar önemli olduğunu anlarsın olabildiğince çok örnek yapıp üstüne bişeyler koy . Matematik ve fizik derslerini sanırım hocalarından dolayı geçmek epey zor onlara dikkat et . Bilgisayar labaratuvarı dersinden her hafta quiz yapılıp vize final yok bu yüzden quizlere gitmemek etme ve tabi en önemlisi İngilizce. Umarım başarılı olursun daha başka sorusu olan bana özelden ulaşabilir

Teşekkürler üstad cevap için. Okul başlamadan şunlara bak falan dediğin bir şey var mı hazırlık olsun diye?

Hazırlık okumayacağım bu arada, ikinci yılım zaten. O yüzden ingilizce de kursla falan hallolacak inşallah...

• Google a Volkan kılıç C yaz videoları izleyip adamın yaptıklarını anlamaya ve yapmaya çalış
  • lepistes92 kullanıcısına yanıt
    Üstat 1 sene sonra eklemek istediğin bir şeyler var mı ?
  • xSwindLer X kullanıcısına yanıt
    Bu yıl son sınıf oldum alttan bir tane dersim var. Aynı zamanda part-time olarak bir yazılım firmasında çalışıyorum. Gelmek isteyenlere tavsiyem İstanbul Ankara İzmir tutmuyorsa muhakkak buraya gelin
  • lepistes92 kullanıcısına yanıt
    Kısmetse bilgisayar 2. öğretime geleceğim bu sene. Çok övülen bir okul.
    Hazırlık hakkında ne düşünüyorsunuz ? Ve okurken iş bulma imkanı hakkındaki yorumlarınızı paylaşabilir misiniz ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.