Şimdi Ara

KOCAELİ KAYALAR KİA TARAFINDAN KANDIRILDIM.(Lütfen öne çıkar) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
378
Cevap
4
Favori
22.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
414 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Durum aynı dediğiniz gibi hocam. Tamamen kalleşlik. Parayı al bekle söz ver yağlı müşteri çıkınca sat. Baştan söyle madem dimi. Yada baştan dürüst olki bende yoluma bakayım...
  • bennett.antony B kullanıcısına yanıt
    Empatik arkadaşım firma da baştan dürüst olsaydı da kimse mağdur olmasaydı daha iyi olmazmaydı. Yani firma doğru olanı mı yapmış yazık düşüncenize sen parayı al aracı tutcam de aracı sat bi hafta sonra parayı yolla bu mudur yani ahlak dürüstlük ticaret vicdan!!! Bayi haklıymış yazık size ben kimseyi mağdur etmedim kimsede beni mağdur etmesin. Bana bu bayi yalvardı ille bizden alın aracı diye ben şişli kıadada bulmuştum aynı aracı demekki dedim kotasını dolduramadı bunlardan alayım dedim. Bu devirde iyi düşünmek suç zaten düşene bide sen vurcaksın dimi HELALLL!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meçhul37 -- 4 Nisan 2021; 19:55:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meçhul37

Durum aynı dediğiniz gibi hocam. Tamamen kalleşlik. Parayı al bekle söz ver yağlı müşteri çıkınca sat. Baştan söyle madem dimi. Yada baştan dürüst olki bende yoluma bakayım...
    Hocam hiç uğraşmayın kia ile. Konu sahibi arkadaşa da demiştim; bütçenize uyarsa ve bayilerde bulabilirseniz 3008, c5 aircross veya grandland x gibi suvlar da gayet başarılı bence. 3008 kullandım 1 sene yeni sattım gayet memnundum özellikle onu tavsiye ederim. Tabi illa kia diyorsanız da farklı bayilerde mutlaka araç vardır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamolsun1 S kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam öyle yapmaya çalışıcam artık inş bulabilirim biraz zor ama nasip bakalım.
  • Sözleşmesiz kapora olarak 180bin ₺ göndermek nasıl bir özgüven üstad ? Geçmiş olsun
  • Saerosx kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısında adamlar bayi sıradan biyer değilki söz satmıcaz araç bir ay sizin dediler ve biz kardeşimede aynı yerden araç aldık 1 hafta önce bu olayı yaşamadan. Kapora sözleşme yerine geçer nerdeyse diye düşündük. Kalleşlik yapacaklarını aklımıza gelmedi :(
  • Wonky kullanıcısına yanıt
    Helal olsun olsun hocam. Bencede foruma galericiler dolmuş. Ağzına sağlık.
  • baya eğlenceli bir konu :) konu sahibi 1 di 2 oldu. sen sözleşmesiz eksik belgeyle 180bin ver 1 ay izin iste falan sonra arabayı sattılar cart curt.
    ama dediğim gibi konu sahibi kimse tel derdi arabaya zam geldi
    sen evrağını hazırlama sonra cart curt bayi şöyle böyle oldu. abi burası Türkiye

bu arada empatik arkadaş soruma kaçamak cevap vermeye devam ediyor.
    180bin verecek bayiyi 1 ay bekletecek sonra almayınca 180bini geri isteyecek. Neden? arabaya zam gelmiş. sanki bayi arabaya zam yaptı. allahım ne günlere kaldık ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bennett.antony -- 4 Nisan 2021; 20:31:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bennett.antony B kullanıcısına yanıt
    Sende haklısın galerici. Doğru araçlar arttı sizede gün doğdu. İyi stok yaptınmı bari. Bu dünyanın ahireti de var nasıl olsa sıkıntı yok ben bilin bu bayiyide mağdur olmayın diye yazıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meçhul37 -- 8 Nisan 2021; 12:16:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bennett.antony

baya eğlenceli bir konu :) konu sahibi 1 di 2 oldu. sen sözleşmesiz eksik belgeyle 180bin ver 1 ay izin iste falan sonra arabayı sattılar cart curt.
    sen evrağını hazırlama sonra cart curt bayi şöyle böyle oldu. abi burası Türkiye

180bin verecek bayiyi 1 ay bekletecek sonra almayınca 180bini geri isteyecek. Neden? arabaya zam gelmiş. sanki bayi arabaya zam yaptı. allahım ne günlere kaldık ya.

Konu sahibi eksik belge verdiyse ordaki satis temcilcisi o an fark edip ona göre işlem yapacakti. Belgelerin eksik mi degil diye bakacak. Orda masada oturupta havadan para kazanmayacak. İşi bu adamin.

Burada nasil bu adamları savunuyorsunuz anlamiyorum.

Nasil mideniz kaldiriyor bu karaktersizligi. Etik disi isleri.

Bir tahminim var ama neyse

• İşte bu ya ağzına gönlüne sağlık teşekkürler kardeşim! Bayi beni arkadan vurmuş bunlar beni mağdur edenleri savunuyo ya ben türkiyede yaşamıyomuyum nasıl bu bayiyi savunurlar bana hiçmi vicdanınız yok hayret ediyorum :(
  • Kapora olarak baya bir para vermişsiniz.Yazılı bir anlaşma yapmadan güvene dayalı iş olmaz.Diğelim ki adamlar ne parası senden para falan almadık deseler ne olurdu.

Ha bu demek değildir ki onlar çok vicdanlı tabiki değil ama satışta duran otomobile bir müşteri çıkınca kim olsa satar.

Siz satılmasını istemiyorsanız bayyi ile kağıt üzerinde iyi bir mutabakat anlaşması yapar ve siz ve bayii imzalarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AAF6D4207

Konu sahibi eksik belge verdiyse ordaki satis temcilcisi o an fark edip ona göre işlem yapacakti. Belgelerin eksik mi degil diye bakacak. Orda masada oturupta havadan para kazanmayacak. İşi bu adamin.

Burada nasil bu adamları savunuyorsunuz anlamiyorum.

Nasil mideniz kaldiriyor bu karaktersizligi. Etik disi isleri.

Bir tahminim var ama neyse

Alıntıları Göster

hiçbir bayi engelli raporundan anlamaz evrakları alır vergi dairesine gönderir oradan yanıt beklenir.

ayrıca şikayet edildin

• quote:

Orijinalden alıntı: Meçhul37

Sende haklısın galerici. Doğru araçlar arttı sizede gün doğdu. İyi stok yaptınmı bari. Bu dünyanın ahireti de var nasıl olsa sıkıntı yok ben bilin bu bayiyide mağdur olmayın diye yazıyorum.

ne davası açtın abi  konu yaşı +15 kolay gelsin size

• bamorex kullanıcısına yanıt
    Hocam dekontların üzerinde açıklama kısmında aracın bedeli olduğuna dair açıkama var. İkincisi satsınlar madem onada tamam diyelim niye haber vermiyolar hocam onuda geçtim niye bekletiriz araç sizin diyolar. Bekleyemeyiz kusura bakmayın deseler bende yoluma bakarım dimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bennett.antony

baya eğlenceli bir konu :) konu sahibi 1 di 2 oldu. sen sözleşmesiz eksik belgeyle 180bin ver 1 ay izin iste falan sonra arabayı sattılar cart curt.

Satıcının alnına silah mı dayamış bir ay bekleyeceksin diye? Ahlaklı satıcı beklemem mümkün değil der, parayı iade eder, aracı da istediğine satar.

• Bazılarına anlatamıyorum hocam ya bana adamların yaptığını savunuyolar. Hayretler içerisindeyim bizim millet ne zaman böyle bozuldu. Mağdurun yanında olacaklarına bana haksızsın diyolar... Böyle giderse herkes herkesi kandırır aldatır arkadan vurur yazık bazı kimselere
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.