Şimdi Ara

KOCAELİ KAYALAR KİA TARAFINDAN KANDIRILDIM.(Lütfen öne çıkar) (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
378
Cevap
4
Favori
22.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
414 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Haklısınız hocam ama baktım bazı kişiler ileri geri sallıyor net cevap vermek adına öyle yaptım. Kusura bakmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_23

Bayiyi savunduğum falan yok. Hocam bakın ne olursa olsun 180k parayı kapora olarak hiçbir belge olmadan, karşılıklı imza atılmadan yani kısaca sözleşme yapılmadan vermemeniz gerekirdi. Her ne kadar birileri saçma bir şekilde bunun mümkün olmadığını iddia etse de engelli olmanız hakkınızı alamayacağınız anlamına gelmiyor. Engelli araç alımlarında sözleşme yapılamaz diye bir kanun da yok. Hele ki bu kadar yüklü tutarlar veriliyorsa mutlaka sözleşme yapılır. Bundan sonraki süreçte mağdur olduğunuz için siz hakkınızı tabi ki arayacaksanız. Ama lütfen başkalarının bahsettiği gibi yok iyi niyetmiş, ahlakmış yok söz vermiştiler tanıyorduklardan dolayı falan 180k parayı bir başkasına güvenip vermeyin. İleride yine bu alanlarda bir alış-verişiniz olursa mutlaka sözleşme yapın. Ne olurmuş sanki sözleşme olmazsa demeyin. Sözleşmeler bu gibi durumlarda bir delil belgedir. Umarım mağduriyetiniz yakında giderilir ama yaptığınız hatayı söylemeden geçemem kusura bakmayın.

Anladigim kadariyla olayi yasayan avukat zaten. Sozlesmenin ne kadar onemli oldugunu, belgesiz para verilmemesi gerektigini eminim sizden benden iyi biliyordur. Ama sanirim kurumsalliga guvenmis.

Demekki bazen herkesin bos bir anina denk gelebiyor. Avukat bile boyle bir hataya dusuyorsa normal vatandas hayli hayli dusebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 6 Nisan 2021; 21:13:0 >

• tnrylmz15 T kullanıcısına yanıt
    İşine bak kardeşim ben vergimide veriyorum yasalara da uyuyorum her türlü vatandaşlık görevimi yerine getiriyorum bize verilen hakkı da istediğim gibi kullanabileceğimi düşünüyorum canım kardeşim uslubumu da bozdurma. Efendi efendi anlattığıma pişman etme beni. İşine bak sen. Hak varsa kullan ben sana karışıyomuyum adama bak ya.
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Ağzı olan konuşuyo hocam işte napalım
  • tnrylmz15 T kullanıcısına yanıt
    Ya vergisini ödemeyenlere sorun kardeşim ben vergi ödemiyomuyum dedim. Ayrıca limit 330800 tl doğru bilgilerle konuşalım. Bu verilmiş hak kim olsa kullanır bunun neresi yanlış ya
  • Yazdığınız detaylı yazıyı şimdi okudum. Umarım olay hukuki mercide lehinize sonuçlanır. Geçmiş olsun diliyorum. Bayi ile ilgili bahsettiğiniz konuşmalar vs. delil olarak dosyaya eklenmiştir zaten. Sadece siz değil, bu konuda çokça söz verilip aracı başkasına satılan insanlar var maalesef. Hakkınızda hayırlısı olsun.

• 17 mart tcmb başkanı görevden alınıp, kurların patlamasının 2 iş günü evveli.

adamların ellerindeki mal değerlenmiş, siz de işleri halledemeyince 1 hafta bekledikten sonra bekleyip parayı iade etmişler.

1 hafta makul bir süre.

ortada bu kadar büyütülecek bir mağduriyet yok bana göre.

olan mağduriyet de bayi kaynaklı değil beyin jimnastiği kaynaklı ve hepimizin yaşadığı br mağduriyet.

• 19can84 1 kullanıcısına yanıt
    Bayinin hiç hatası kusuru yok yani hocam öylemi. Peki. Olayın detaylı açıklamasını okuyup bu yorumu yaptıysanız saygı duyuyorum.
  • bayi tabii ki normalde bu kadar ufak hesaplar peşinde koşmamalı, uzun vadeli düşünmeli. şüphesiz daha çok bekleseler daha doğru olurdu.

ama olaya hukuki yönden bakınca 2 taraf bir anlaşma yapmış, taraflardan biri anlaşmanın şartlarını yerine getirememiş, diğer taraf da yerine getirebilmesi için 1 hafta mühdet vermiş, sonunda da parayı iade etmiş.

bayinin size 1 ay bekleriz dediğini sağlam şekilde kanıtlayamıyorsanız bence kendinizi boş yere üzmüş olursunuz.

• 19can84 1 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizde haklısınız ama bir hafta bile beklemediler cuma günü tamam dediler çarşamba günü satmışlar aracı olay bu.
  • Vay be... Ben geçen yıl Nissan Kemal Tepretoğullarından Qashqai aldım. Öylesine gezmek için gitmiştik fiyat makul geldi arabamızı verelim geri kalanını nakit dedik. Arabaya biraz düşük verdiler Danışman arkadaş arabanızı dışarda satın ben bekletirim dedi. 1 AY TEK KURUŞ ALMADAN BEKLEDİLER. (araba satılmadı arayan soran olmadı) Sonra utancımdan elimdeki parayı gönderdim. 2 haftada kadarda öyle bekledi. Araba satıldı (biraz zararına sattım.) Nerdeyse 2 ay beklediler. Birde biliyorsunuz geçen yıl araba kara borsaydı. Bir daha araç alacak olsam yine ilk oraya giderim. Bildiğim kadarıyla 3 marka satıyorlar. Ford düşünüyorum.

• x_ir kullanıcısına yanıt
    Helal olsun bayiye işte olay budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meçhul37

Haklısınız hocam ama baktım bazı kişiler ileri geri sallıyor net cevap vermek adına öyle yaptım. Kusura bakmayın.

kardeş sen iyi misin beni niye etiketleyip duruyorsun? ben baktım sana senin iş yaş cevap vermiyorum. biri çıktı ben dedi sen çıktın ben dedin, şimdi iş babaya kaldı.

etiketleme beni işine bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bennett.antony B kullanıcısına yanıt
    Olur kardeş doğruları oku diye etiketledim. Maksadım rahatsız etmek değil. Gerçekleri okuki ona göre yorum yap. Yorumlarını okuyunca seni aydınlatma ihtiyacı hissettim. Benim yaşsa mahkemede kurur merak etme 😉
  • quote:

Olur kardeş doğruları oku diye etiketledim. Maksadım rahatsız etmek değil. Gerçekleri okuki ona göre yorum yap. Yorumlarını okuyunca seni aydınlatma ihtiyacı hissettim. Benim yaşsa mahkemede kurur merak etme 😉

aynen aynen mahkemeye ver kazanırsın neyi kazancağını sen seçersin artık.

okudum bayi haklı nokta bitti. etiketleme beni banane ya napıyosan yap alcan mı satçan mı beni ne ilgilendirir

• quote:

Yazık sana tek kelimeyle. Bayi doğru söylüyor ben yalan öylemi. Kardeşim ben öğretmenim her hafta 28 saat ders 500 öğrencime totalde ders anlatıyorum. Allah aşkına hiç işim gücüm derdim yok Allahın kocaelisinde hangi kıa bayi var araştırıp bulayım bunlara bi iftira atayım sosyal medyada karalayım biraz takılayım diye bi kurgu yaptım öylemi benim size söylecek tek bi lafım var YAZIKLAR OLSUN!!!

Öğretmen adam bile kapora diye 180bin lirayı bırakıyorsa ve hiçbir hukuki olaydan haberi yoksa işi yaş bu öğrencilerin. Okuttuğun öğrencinin Allah yardımcısı olsun.

Neyse bu sana ders olsun. Parayı hiç edip geri vermeselerdi o zaman daha büyük ders alırdın.

Bir zamanlar saadet zincirleri, titanlar, jet fadıllar vardı. Senin kafandaki adamlar zengin etti onları. Para kolay kazanılmıyor bu devirde. Sen hata yapınca bizim hatanı alkışlamamızı mı bekliyorsun ? Gene insaflı cikmislarda paranı geri vermişler. Vermeselerdi burada boş boş yazardin anca .

• Yanlış anlamayın ama bayi’de problem göremedim ben. Size bekleriz deyip beklememişlerse onu bilemem ama beklemek zorunda değiller. Sözlerini tutmama konusunda eleştirebilirsiniz tabi. Paranızı geri isteseydiniz en başından.

• Tabi dikkat etmek lazim

https://northlondongrammar.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: bennett.antony

kardeş sen iyi misin beni niye etiketleyip duruyorsun? ben baktım sana senin iş yaş cevap vermiyorum. biri çıktı ben dedi sen çıktın ben dedin, şimdi iş babaya kaldı.

etiketleme beni işine bak

Alıntıları Göster

Konu tutulunca ne yapacaklarını şaşırdılar. Konuyu açan başkası. Sonradan araç için başvurdum diyen başkası. Bayi parasını geri vermiş. Daha neyi koparmaya çalışıyorlar onu da anlamadım. Sanki dolandirilmis gibi uzatmista uzatmış.

Olay mahkemelik olunca hakliysa ve ortada bir haksızlık varsa zaten mahkemede çözülür. Burada niye bu kadar ortalığı karıştırıyor. Adamlar insaflı çıkmış sözleşme, belge yapmamalarina rağmen parasını geri vermişler. Sukredicegine ağlıyor hala.

Herkes bayi haklı demiş. Hala daha aksini iddia etmeye çalışıyor birde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efsanelerölmezunutmayın -- 7 Nisan 2021; 0:30:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

Yanlış anlamayın ama bayi’de problem göremedim ben. Size bekleriz deyip beklememişlerse onu bilemem ama beklemek zorunda değiller. Sözlerini tutmama konusunda eleştirebilirsiniz tabi. Paranızı geri isteseydiniz en başından.

Bayi gene insaflı çıkmış parasını geri vermiş. Vermeseydi hicbirsey kanitlayamazdi da. Sukredecegine ağlıyor hala.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.