Şimdi Ara

Kobo Kullanıcıları (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.130
Cevap
105
Favori
159.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar KoReader'da PDF boyutlandırmalarını nasıl yapıyorsunuz ayaları nasıl olmalı? Beceremedim tam yardımcı olursanız mutlu olurum

• Değerli arkadaşlar PDF kontrastını nasıl attırabiliriz yardımcı olursanız sevinirim yazılar silik görünüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Stone1005

Değerli arkadaşlar PDF kontrastını nasıl attırabiliriz yardımcı olursanız sevinirim yazılar silik görünüyor

Kobonun kendi (nickel) işletim sisteminde ne kontrast ne de yazı boyutu ayarı olmuyor hocam. Alternatif işletim sistemlerini deneyin bence(koreader, plato vb.) veya ek olarak pdfleri k2pdf programıyla düzenleyebilirsiniz, kontrast ayarı oluyor mu bilmiyorum ama.
  • 1 sene önce aldığım kobo forma'nın bataryası 2 günde %40'a düşüyor. Bu normal mi? Çok okuyan biriyim, günde 200-250 sayfa okuyorum.

• dikistutmazsabri kullanıcısına yanıt

Plato'yu da denedim hocam Koreader'dan daha hoşuma gitti arayüzü. PDF'de kontrast ayarı da var, tam istediğim gibi. Teşekkür ederim.

• Galaxy00 G kullanıcısına yanıt
    Bence normal değil, okuma süresine göre hızlı tükenmesi normal ama 2 günde de o kadar şarjın gitmemesi lazım.(Nickel işletim sistemi için konuşuyorum.)
  • quote:

Plato'yu da denedim hocam Koreader'dan daha hoşuma gitti arayüzü. PDF'de kontrast ayarı da var, tam istediğim gibi. Teşekkür ederim.

Hocam ekran görüntülerini filan atar mısınız plato uygulamasının?
  • plt13 kullanıcısına yanıt

Edit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stone1005 -- 16 Ocak 2021; 20:36:42 >
  • Stone1005 kullanıcısına yanıt
    pdf yazının kontrastı ayarlanıyor galiba hocam. baya güzel gözüküyor. Nasıl yükleyebiliriz bunu? Cihazım kobo aura edition 2.
  • quote:

Orijinalden alıntı: plt13

pdf yazının kontrastı ayarlanıyor galiba hocam. baya güzel gözüküyor. Nasıl yükleyebiliriz bunu? Cihazım kobo aura edition 2.

Kurulumu çok basit. Koreader ile birlikte kurulabiliyor. Kobonun kendi arayüzü, Koreader, Plato arasında geçiş yapılabiliyor.

İsterseniz tek Plato'yu da kurabilirsiniz.

Şu linkten dosyayı indirin önce: https://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=314220

Kobo Kullanıcıları

Sonra zip'i masaüstüne çıkarın. Cihazı bilgisayara bağlayıp klasörünü açın. Zipin içindeki tüm dosyaları kobonun klasörüne kopyalayıp yapıştırın. 'Kobo' klasörüne değil, direkt bilgisayarın gördüğü haliyle diskin içine. Sonra E:\.kobo\Kobo dizinine gidin, orada Kobo eReader diye bir dosya olacak, onu not defteriyle açın en alt satıra gelin enterla bir satır boşluk bırakıp şunu ekleyin:

[FeatureSettings]

ExcludeSyncFolders=\\.(?!kobo|adobe).*?

Sonra cihazı bilgisayardan güvenli kaldırın. Yeniden başlatın ya da kendi kendine yeniden başlarsa kurulum başlayacak. Birkaç dakika içinde kuruluyor. Bitince bildiğiniz Kobo menüsü geliyor, Nickel Menu yazan yere tıklayınca Plato - Koreader seçenekleri çıkacak, Plato'yu seçerseniz Plato başlıyor. Koreader'ı seçerseniz Koreader başlıyor. Biraz geç açılıyor Plato sabırla bekleyin.

Bu kadar kurulum.

Şurada videolu anlatımı mevcut:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stone1005 -- 16 Ocak 2021; 20:52:43 >

• quote:

Kurulumu çok basit. Koreader ile birlikte kurulabiliyor. Kobonun kendi arayüzü, Koreader, Plato arasında geçiş yapılabiliyor.

İsterseniz tek Plato'yu da kurabilirsiniz.

Şu linkten dosyayı indirin önce: https://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=314220

Kobo Kullanıcıları

Sonra zip'i masaüstüne çıkarın. Cihazı bilgisayara bağlayıp klasörünü açın. Zipin içindeki tüm dosyaları kobonun klasörüne kopyalayıp yapıştırın. 'Kobo' klasörüne değil, direkt bilgisayarın gördüğü haliyle diskin içine. Sonra E:\.kobo\Kobo dizinine gidin, orada Kobo eReader diye bir dosya olacak, onu not defteriyle açın en alt satıra gelin enterla bir satır boşluk bırakıp şunu ekleyin:

[FeatureSettings]

ExcludeSyncFolders=\\.(?!kobo|adobe).*?

Sonra cihazı bilgisayardan güvenli kaldırın. Yeniden başlatın ya da kendi kendine yeniden başlarsa kurulum başlayacak. Birkaç dakika içinde kuruluyor. Bitince bildiğiniz Kobo menüsü geliyor, Nickel Menu yazan yere tıklayınca Plato - Koreader seçenekleri çıkacak, Plato'yu seçerseniz Plato başlıyor. Koreader'ı seçerseniz Koreader başlıyor. Biraz geç açılıyor Plato sabırla bekleyin.

Bu kadar kurulum.

Şurada videolu anlatımı mevcut:

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ediyorum hocam. Deniyorum hemen.

Hocam sağolun, o zaman ben bir d&r a başvurayım garanti bitmeden.

• Stone1005 kullanıcısına yanıt

20 saat aşırı fazla bu işte bir sıkıntı olabilir. Bende sökme takma dahil işlem 30 dakika falan sürmüştür. Ya da kart okuyucun mu aşırı yavaş bilemedim. Bu arada işlemi yaparken kart okuyucu kullandın değil mi? Koboyu bağlayıp yaptıysan sorun yaşanabilir.

Kart olarak markalar konusunda bir şey diyemeyeceğim. Aşağıdaki tabloda bulunan standartlardan class 10 üzerinde hangisine paran yetiyorsa onu al. Ne kadar hızlı o kadar iyi.

Kobo Kullanıcıları
  • Kirk Lee kullanıcısına yanıt

Hocam imajı bilgisayara aktarırken kart okuyucu kullanmamıştım, eski bir tuşlu telefona takıp oradan çekmiştim. Yavaşlık ondandı muhtemelen. Kart okuyucu alıp Sandisk Extreme 32GB karta kopyaladım imajı. Class 30 sanırım bu kart attığınız görsele göre kartın üzerinde V30 yazıyor. Performansta aşırı bir iyileşme gözlemlemedim ama kitap kapakları daha erken yüklenmeye başladı, cihaz da çabuk açılıyor gibi geliyor ama çok büyük bir fark yok. 32GB olması büyük bir artı büyük boyutlu PDF'leri atarken sıkıntı yaşamıyorum artık. İmaj yedeğini de Pc'ye kaydettim, ilerde sorun çıkarsa başka karta kopyalarım diye. Teşekkür ederim.

Kobo Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stone1005 -- 17 Ocak 2021; 17:32:44 >

Rica ederim hocam, ama garantiye vermeden önce rakutenkobo vs. birkaç yere daha danışın isterseniz. Şimdi ben normal değil diyorum ama belki de yanılıyorumdur. Eğer wifi, senkronizasyon vs açıksa belki de şarjın bu kadar hızlı tükenmesi normaldir. Yine de son karar size kalmış.

Yok, wifi falan her şey kapalı. Parlaklık da gece dışında kapalı. Geceleri de %11 üstüne çıkmıyorum. Çok anormal bir batarya düşüşü var. Dün %78'e kadar şarj ettim. Sabah %66' ya düşmüştü. Bugün 1 saat okumuşumdur şuan %52

Anladım, o zaman gerçekten bir sıkıntı var, inşallah düzelir diyelim.
  • Arkadaşlar piller değişmiyor mu acaba? SD kartı değiştirirken gördüm o pil değişebilir muadiliyle, sonuçta bir gün ömrünü dolduracak değiştirmemiz gerekecek, uygun voltajlı daha büyük kapasiteli bir pille değişebilir ama üretiliyor mu bilmiyorum. Bilen varsa beri gelsin  

• quote:

Arkadaşlar piller değişmiyor mu acaba? SD kartı değiştirirken gördüm o pil değişebilir muadiliyle, sonuçta bir gün ömrünü dolduracak değiştirmemiz gerekecek, uygun voltajlı daha büyük kapasiteli bir pille değişebilir ama üretiliyor mu bilmiyorum. Bilen varsa beri gelsin  

Bu cihazların bataryaları çok kolay bulunmuyor maalesef, keşke telefon bataryaları kadar kolay erişilebilse de ömrü bittikçe değişim yapabilsek. Çinli alışveriş sitelerini iyice karıştırmak lazım.
  • Kobo Nia'sını satan varsa almak isterim arkadaşlar. Mesaj atabilirsiniz.

Edit: Kendim DR'daki indirim ve 75 liralık kupon ile 770 liraya almış bulunmaktayım. Heyecanla bekliyorum. Yabancı dildeki akademik kaynak ve makaleler ile manga okumak için satın aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ggreyhame -- 9 Şubat 2021; 15:5:18 >
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.