Şimdi Ara

Kobo Kullanıcıları (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.131
Cevap
105
Favori
159.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam mağazada fiyatlar neydi hatırlıyor musun?
  • Clara HD 989TL, H2O Edition 2 1349TL ve Forma 1859TL idi yanlış hatırlamıyorsam. D&R’ın internet sitesindeki fiyatların aynısı. Bu arada ben H2O aldım, çünkü Clara internette de “tükendi” olarak görünüyordu. Kullanmaya başlayınca çok da şekilsiz olmadığına kanaat getirdim. Eni bir ipad mini kadar, boyu biraz daha kısa sadece.

Hazır size cevap verirken bu vesileyle birkaç günlük deneyimimi de anlatayım. Her ne kadar ipad’in de gece mavi ışığı azaltan gece modu olsa da, uykuya dalma hızım, uyku kalitem ve göz rahatım bu aletten sonra belirgin şekilde arttı. Okuma hızım da belirgin olarak arttı, dikkatimi dağıtacak mail vs. bildirim gelmiyor çünkü. Ayrıca (gerçi muhtemelen yeni oyuncağımın hevesiyle ama), toplu taşımada, işimin arasında, bulduğum kısa boşluklarda 1-2 sayfa da olsa okuyorum. Telefon ve ipad’de bu mümkün olmuyordu, çünkü o birkaç dakikalık boşlukta oyun, sosyal medya vs. ilgimi dağıtıyordu. Bunun kapağını açtığım gibi kaldığım sayfa karşımda, oradan devam ediyorum, araya hiçbir şey girmiyor. Telefonun pili rahat rahat 1 gün dayanır oldu, konuşmalar, yazışmalar dışında cebimden pek çıkmıyor artık. Bugüne kadar bunu niye almamışım diye de üzüldüm açıkçası. Okuyacağım zamanı saçma sapan videolara, oyunlara, sosyal medyaya harcamışım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Arkadaşlar Merhaba ilk defa e kitap okuyucu aldım Kobo clara hd henüz gelmedi ama fiyatı uygun bulunca fırsattan yararlanmak istedim ama çok tereddüt ediyorum aklımdaki sorular cihaz gelir gelmez paketi açmadan gönderme derecesine kadar rahatsız edici bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Bu tür cihazlara her hangi bir siteden indirdiğim e kitapları bilgisayar üzerinden cihaza aktarabilirmiyim
    internette hangi formatları desteklediği konusunda bilgi bulamadım ( roman, çizgi roman, karikatür ) gibi dosyaları açarmı
    bana çok küçük gibi geldi bu tür cihazların küçük olması normalmi okurken sıkıntı oluyormu
    memnun kalmadığınız bir taraf varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeugman

Arkadaşlar Merhaba ilk defa e kitap okuyucu aldım Kobo clara hd henüz gelmedi ama fiyatı uygun bulunca fırsattan yararlanmak istedim ama çok tereddüt ediyorum aklımdaki sorular cihaz gelir gelmez paketi açmadan gönderme derecesine kadar rahatsız edici bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Bu tür cihazlara her hangi bir siteden indirdiğim e kitapları bilgisayar üzerinden cihaza aktarabilirmiyim
    internette hangi formatları desteklediği konusunda bilgi bulamadım ( roman, çizgi roman, karikatür ) gibi dosyaları açarmı
    bana çok küçük gibi geldi bu tür cihazların küçük olması normalmi okurken sıkıntı oluyormu
    Hiçbir kuşkunuz olmasın. Cihazı her elime aldığımda iyi ki almışım diyorum. Sorularınıza gelecek olursak. Ekitapları, bilgisayardan sürükle bırak yaparak cihaza çok kolay yükleyebilirsiniz. Hemen hemen bütün formatları destekliyor cihaz, şu ana kadar sadece doc uzantılı dosyada sıkıntı yaşadım, Türkçe karakter sorunu vs. Ben aura e2 kullanıyorum, kitap okurken küçük gelmedi hiç ama pdf okurken bi tık büyük olsa iyi olur dedim. Çok memnunum ben.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• plt13 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim içim rahatladı sabırsızlıkla cihazın gelmesini bekliyorum : )
  • idefix ve Dr nin kobo satisindaki mantığını bilen var mı? sanırım sayılı cihazlar tr ye geliyor. satılana kadar eklam dönüyor. elinde kalanlara ekstra kampanya yapıyorlar. İlk bitenlerin tekrar gelmesi belki 3 ayı buluyor. uzun süredir kobo clara yada kobo forma satisi yok.

az çok durumlarının ne olduğunu bilen var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar, e-kitap okuyucusunu satmak isteyen olursa iletişime geçebilir arkadaşlar
  • Selam arkadaşlar calibre programına ihtiyaç duymadan Androidden epubu kepuba çevirmenin bir yöntemi var mı? Yardımcı olur musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gencer42

Selam arkadaşlar calibre programına ihtiyaç duymadan Androidden epubu kepuba çevirmenin bir yöntemi var mı? Yardımcı olur musunuz?
    hocam linktekini cihazınıza uygun sürümü bulup indirin rardan çıkarın.windows için cmd dosyası.cevirmek istediğiniz tek kitabı veya tüm klasörü bu cmd dosyasının üstüne sürükleyin.hemen yanına bir klasör oluşturup epub dan kepub şeklinde uzantılara dönüştüreck.ciddi anlamda hız farkı da var bu kıtap uantısında.bu cevrilen kitaplarıda cihaza atın aynen görecektir.

program ismi kepubify
    https://github.com/geek1011/kepubify/releases/tag/v2.3.2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lyldz -- 8 Nisan 2019; 11:15:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zeugman

Arkadaşlar Merhaba ilk defa e kitap okuyucu aldım Kobo clara hd henüz gelmedi ama fiyatı uygun bulunca fırsattan yararlanmak istedim ama çok tereddüt ediyorum aklımdaki sorular cihaz gelir gelmez paketi açmadan gönderme derecesine kadar rahatsız edici bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Sadece kitap için düşünmeyin, akıllı telefon kullanıyorsanız POCKET adlı uygulamayı cep telefonunuza indirin. Pocket bilgisayarda destekliyor.

Herhangi bir yazı,internet sayfası,pdf vs görünce pocket'e gönder deyin. Kobo'da pocket senkronizasyonunu açın Bunları Kobo'dan okuyun.

• Herkese merhaba, Kobo Clara Hd almayı düşünüyorum ama merak ettiğim bir şey var. Kobo'ya kindle gibi mail atarak veya bir uygulama üzerinden epub vs. gönderme imkanımız var mı yoksa bilgisayara bağlamak tek yol mu?
  • swarf kullanıcısına yanıt
    Pdf pocketa gönderilebiliyor mu? Pocket çok iyi fakat bir çok siteyi desteklemiyor.
  • juba09 kullanıcısına yanıt
    Yandeks disk indirin telefonunuza yada bilgisayara.
    Pdf leri bu disk icinde "PDF" klasoru olusturun ornegin.
    Yandeksde bu PDF klsorunun baglantisini, buyuk harf kucuk harf dikkat ederek, kobo internet tarayicisina yapistirin,bir daha yazmamak icin favoriler olarak etiketleyin. Bir daha tarayici favorilerden bu klasoru linkini acip pdf 'leri indirebilirsiniz.

Ben buldugum Pdf'leri ilk once yandeks diske kaydedip, bu sekilde cozuyorum. Eskiden dropboxda oluyordu, sonra hata vermeye basladi.

• swarf kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler faakt bu yöntem sadece usb ile atmaktan daha pratik olabilir. Pdf olarak açınca zaten ebup kitap yada pocket article gibi düzgün okunmuyor. Pocketın güzel yanı eğer site uygunsa tek tuşla sadece sitenin yazı kısmını okumaya uygun şekilde koboya gönderiyor. sistemi geliştirip daha fazla sitede çalışır hale getirseler birde pdf içinde böyle kullanışlı bir yöntem ekleseler mükemmel olacak.

Buna ek olarak PDF kitapları masaütsünde koboya uygun epub veya kepub formatına nasıl dönüştürüyorsunuz? Burada görüp k2pdfopt programını denedim sayfa sayısını ve boyutu çok fazla artırdı koboya atınca ise açılmadı. (yanlış hatırlamıyorsam max 600 sayfa olan kitap 2000 sayfayı geçti ve 200mn üzerine çıktı) calibre'de ise yine istediğimi yapamadım.
  • lyldz kullanıcısına yanıt
    İdefix, D&R, Hepsiburada, şu anda: Kobo Clara HD 699 TL

İdefix'ten 25 TL indirimle (akşamları saat 9'dan sonra) 674 TL'ye alınabiliyor.
    Ayrıca İdefix için Avantajix de kullanın, %4.

D&R'da ise BKM Express ile 15 TL indirim oluyor. 684 TL'ye iniyor.

Edit: İdefix n11 mağazasında 679 TL. Kupon bulabilirseniz daha uyguna alınabilir.https://urun.n11.com/e-kitap-okuyucu/kobo-clara-hd-e-kitap-okuma-cihazi-P259743694

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysuleymany -- 1 Mayıs 2019; 22:0:15 >
  • juba09 kullanıcısına yanıt
    Pocket kendisi Pdf dosyaları kendi hesabında tutamadığı için , storage edemiyor bildiğiniz gibi, şimdilik o şekilde olamıyor. Şöyle bir şey denenebilir, şimdi aklıma geldi, online pdf açıcı siteler var, O sitelere pdf yükleyip, sonrada o siteyi pocket'a kaydedip yapılabilir mi? Vaktim olursa deneyeceğim.

Ben şu ana kadar pdf'i epub'a çevirip tam memnun olduğum bir program malesef bulamadım. Ya türkçe karakterler çıkmıyor, ya boşluklar çıkmıyor, paragraflar belli olmuyor, yablo vs. gibi şeyler çok kötü oluyor vs.

Önerisi olan var ise ben de bekliyorum.

• calibre ile kitapplara kapak ekleyebiliyoruz, fakat beenim merat ettiğim aynı kitabı 2. bir kapak resmi daha ekleyebilirmiyiz kitabın arka kapak resmi yada yazarının resmi olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skynetic -- 5 Mayıs 2019; 0:52:18 >
  • Kitabın en sonuna eklemek yok ondan eminim. Fakat ikinci sayfaya da arka kapak resmini koymak güzel durmaz diye düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: plt13

Kitabın en sonuna eklemek yok ondan eminim. Fakat ikinci sayfaya da arka kapak resmini koymak güzel durmaz diye düşünüyorum.
    bende zaten kapaktan sonra yazarın bir resmini koyma düşüncesindeyim fakat nasıl yapacağımı henüz bulamadım, bilen varsa bizede öğretsin
  • herkese yeniden selamlar kobo clara hd alarak bende topice katıldım. 4 mayıs cumartesi günü D&R mağazasından aldım açtığımda yarım şarj vardı. samsung 5v telefon şarj cihazıyla şarja koydum. 4 saat kadar şarj oldu. % 100'e kadar dolduktan sonra kılıfsız kulllanmak istemediğim için kapattım. bugün yani 9 mayıs günü sipariş ettiğim kılıf geldi. kılıfı takıp cihazı açtığımda bataryanın % 25 düştüğünü gördüm. bu aletin 60 güne kadar şarjının dayandığı söyleniyordu. acaba benim cihazım arızalımı?
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.