Şimdi Ara

Knight oynamak için uygun mobil internet tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir arama yaptım fakat tam istediğim bilgiye ulaşamadığım için konuyu açmak istedim.
    İşyerinde ve iş seyahatlerimde fırsat bulduğum zaman dilimlerinde kullanmak için mobil internet araştırıyorum.
    Turkcell ve vodafone da 4GB için 39 TL (taahhüt olursa 29 TL) gibi rakamlar veriyorlar.
    Avea ise kademeli jet modem kampanyasında 1GB a kadar 9 TL aşıldığında ise 4 GB a kadar 29 TL gibi bir seçenek sunuyor.
    Aylık en fazla 100 saat civarı online olacağımı düşünüyorum.
    Kota da (1 GB) bir sorun yaşanır mı?
    Avea nın malum çekim gücünün zayıf olduğu biliniyor.
    Knight online için avea (veya diğerleri) mobil internet kullananlar varsa yorumlarını almak isterim.

• kardeş avea sadece şehirler arası az çekiyor okadar yani kara yollarında fln ama oda hiç çekmiyor değil gine çekiyor kardeşim heralde araba kullanırken de oyun oynayacak halin yok baglantında kopma olmaz zaten 8 mbit hızı oluyor onların sen avea al rahaat rahat kullan
  • Vodafone cepnet paketi var . Aylık 8 tl 100 mb adil kullanım kotası sonra hızı 100 kbite düşüyor. Yani sınırsız :)

1 yıldır online oyunları cepnet ile oynuyorum modem olarak vodafonun vodem ini kullanıyorum .

Aynı anda 2 silkroad açık halde Ko da csv ye giriyorum o kadar kalabalığın arasında 0 lagla oynuyorum :)

8 TL ye bir nimet işte :)

http://forum.donanimhaber.com/m_39284846/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgü®

Vodafone cepnet paketi var . Aylık 8 tl 100 mb adil kullanım kotası sonra hızı 100 kbite düşüyor. Yani sınırsız :)

1 yıldır online oyunları cepnet ile oynuyorum modem olarak vodafonun vodem ini kullanıyorum .

Aynı anda 2 silkroad açık halde Ko da csv ye giriyorum o kadar kalabalığın arasında 0 lagla oynuyorum :)

Cevaplar için teşekkürler.
    Eğer yanlış anlamadıysam şu şekilde yapmam gerekiyor sanırım:
    Bir vodafone hattı açtırıyorum.
    Vodafone modem alıyorum.
    Daha sonra hattı vodeme takıp pc den internete bağlanıyorum.

Birinci seçenek
    Hattan aylık 8 TL lik pakete kayıt yaptırıyorum.
    Bu durumda aylık 100 MB a kadar 7,2 Mbps, aştığımda da 96Kbps hız ile kullanacağım.

İkinci seçenek
    Sadece kullanacağım gün için hattan mesaj atarak sadece o gün için internet paketi alıyorum.
    Bu durumda da günlük 5 MB a kadar 7,2 Mbps, aştığımda da 96Kbps hız ile kullanacağım.

Yanlışım var mı?

• hiçte rahat değil benim arkadaşta vardi avea beş para etmez lagdan evde msn ye bile giremiyoruk ::D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Advanced

quote:

Orijinalden alıntı: Özgü®

Vodafone cepnet paketi var . Aylık 8 tl 100 mb adil kullanım kotası sonra hızı 100 kbite düşüyor. Yani sınırsız :)

Cevaplar için teşekkürler.
    Eğer yanlış anlamadıysam şu şekilde yapmam gerekiyor sanırım:
    Bir vodafone hattı açtırıyorum.
    Vodafone modem alıyorum.
    Daha sonra hattı vodeme takıp pc den internete bağlanıyorum.

Birinci seçenek
    Hattan aylık 8 TL lik pakete kayıt yaptırıyorum.
    Bu durumda aylık 100 MB a kadar 7,2 Mbps, aştığımda da 96Kbps hız ile kullanacağım.

İkinci seçenek
    Sadece kullanacağım gün için hattan mesaj atarak sadece o gün için internet paketi alıyorum.
    Bu durumda da günlük 5 MB a kadar 7,2 Mbps, aştığımda da 96Kbps hız ile kullanacağım.

Yanlışım var mı?

Aynen öyle. Bİr çok kişi bu şekidle oyunuyor . Ben 3g nin çıktığı 2009 temmuz ayından beridir kullanıyorum . Cod2 online silkroad knight online jade duynasty aiko online bir çok oyunu oynadım halada da cod sro ve ko oynyuorum o konuya gir mobil bölümdeki resimlerle açıkladım zaten lag yok hiç bir şekilde ve 8 tl daha ne olsun .

üstdeki arkadaş avea kullandığı için sorun yaşamış olabilir bu 3g ile onlne oyun oynanamaz anlamına gelmez :)

• Konuyu okudum aklıma takılan ofiste pc nin arkasına takılı olarak duracak modem (vodem). Acaba ısınma sorunu başıma dert açar mı?
    Ofiste cama asma şansım olmayacaktır :) ama parfüm şişesi yöntemini kullanabilirim.
    Bir sorum da şu: Bunu faturalı almak mı daha iyi olur yoksa faturasız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Advanced -- 13 Haziran 2011; 15:54:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Advanced

Konuyu okudum aklıma takılan ofiste pc nin arkasına takılı olarak duracak modem (vodem). Acaba ısınma sorunu başıma dert açar mı?
    Ofiste cama asma şansım olmayacaktır :) ama parfüm şişesi yöntemini kullanabilirim.
    Bir sorum da şu: Bunu faturalı almak mı daha iyi olur yoksa faturasız mı?

ısınma sorunu başına dert olmaz. Faturasız al faturalı riskli oluyor
  • Ben 3 aydır vınn kullanıyorum dağın başındayım 1 mb ile dosya indiriyo çok memnunum vınn öneririm
  • Vınn hızı çok iyi dosya indirirken falan, koda lag yapmıyor ama counter haxball da falan çok yüksek ping oluyor.
  • Peki vodem için için hangi modeli tavsiye edersiniz?
  • Dün itibarıyla 12 ay taahhütlü aylık 19 TL 1 GB vodafone+modem (3.6 mbit) paketine üyelik yaptırdım.
    Yardım eden herkese teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.