Şimdi Ara

Kmh faizleri inecek mi fikri olan?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Toplam 420 bin kmh var ayda 25 bin ödüyorum havaya gidiyor para .ipin ucu fena kaçtı toparlayamadim şuan çok can sıkıcı hal aldı odedigim faiz zoruma gidiyor .daha önce de böyle oldu sabrettim bu para enflasyonda eridi şimdi tekrar yaşıyorum bu durumu.bir yandan kredi çekip ödesem mi diye düşünüyorum bir yandan sabretsek 3 aya inmeye başlasa 15 -18 bine düşse maaş artışları ula rahatlayacagin.surekli faizleri takip eder oldum kimi yazar ağustosta kimisi 2025 ocakta inmeye başlayacak diyor.benim korkum daha artarsa aylık ödemem 40biningececek

• Kmh limitiniz tek bankada mı tanımlı .

• mersinliersin M kullanıcısına yanıt

Yok hocam vakıf + yapikredi

• Sadece sen değilsin herkes de aynı durum mevcut kmh faizleri yükseldi
  • egemensel222 E kullanıcısına yanıt

Aynen hocam kan ağlıyor herkes .sabırsızlıkla inmesini bekliyorum. 25 bin benim ağrıma gidiyor .eskiden 7-8bindi ...15 bine de yazıyım.tabi bu arada faizler oldu ya daha da artarsa esas büyük sıkıntı ozamn başlar benim icin

• sadrainman kullanıcısına yanıt
    İnşallah düşer
  • KMH faizleri merkez bankası politika faizine göre ayarlanıyor. Yani merkez bankası faizleri indirdiğinde kmh ve kredi kartı faiz oranları düşecek. Merkez bankasının faiz indirimleri için en iyimser tahmin 2024 4. çeyrek. Bu tarihten önce indirim olması pek mümkün değil. Ayrıca şu anki ekonomi yönetimi enflasyonu baskılamak için tüketimi kısmak istiyor. Yani eğer yılın 2. yarısında harcamalarda artış olursa faizi indirmek yerine daha da artırabilirler.

• Avrupa merkez Bankası bu ay indirime gitti 12 Haziran'da fedde indirecek bakalim.bizimkiler 27 Haziran'da ne yapacaklar.simfiden banka mevduat faizleri indi aşırı talepten tabiki bu.ama herşeyden önceden haberdar olan bankalar 4.5 tan kredi vermeye basladilar ya bu ay yada temmuzda faizler düşmeye başlayacak gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadrainman

Avrupa merkez Bankası bu ay indirime gitti 12 Haziran'da fedde indirecek bakalim.bizimkiler 27 Haziran'da ne yapacaklar.simfiden banka mevduat faizleri indi aşırı talepten tabiki bu.ama herşeyden önceden haberdar olan bankalar 4.5 tan kredi vermeye basladilar ya bu ay yada temmuzda faizler düşmeye başlayacak gibi

Merkez bankası faizlerin düşmesini engellemek için fazla TL likiditeyi çekmeye çalışırken faizi indirimi filan söz konusu olmaz. Enflasyon eğer beklentilerin üstünde bir düşüş sergilerlerse ekimde veya kasımda faiz indirimi başlayabilir muhtemelen. Avrupa'da yıllık enflasyon %2,6 adamlar tabi %4,5 olan faizi düşürürler. Bizde ise enflasyon %75 faiz ise %50 bu ortamda faiz indirimi nasıl olsun

• sadrainman kullanıcısına yanıt

Bu rasyolarla, FED 12 haziranda nasıl faiz indirecek ?

Kmh faizleri inecek mi fikri olan?
  • GCProc kullanıcısına yanıt

Tabi Eylül diyen de var

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.