Şimdi Ara

.:: KME Sıralı Otogaz Sistemleri Hakkında.:: (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
813
Cevap
4
Favori
157.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kme sistemi ile sorunlar yaşasamda bu kitin gayet kaliteli malzeme kullandığını düşünüyorum.Sorun ayar yapmayı beceremeyen servislerde.Enjeksiyon zamanlamalarını, Lpg regülatör basıncı, map modellemesini baştan savma ve anlamadan yapan servisler.müşterilerini sorunlar içerisinde boğmaya sebep oluyorlar.Bence yetkili servislere KMe sıralı sistem hakkında eğitim verilmesi gerekiyor.Bakıyorum kahveciogluotogaz.com da yeni kme yazılımı yayınlanmasına rağmen servislerde halen eski sürüm yazılımlarla araçlara ayar çekiyorlar.MEsela son yazılımda Gaz kesicide regülator basınç kontrolü diye bir özellik eklenmiş.Tam olarak ne ifade ediyor yada ne işe yarıyor bilmiyorum ama mantık olarak bu ayağı debriyaja basınca araç cut- off sistemine girince gaz basıncının kontrolü ile aracın stop etmesini engellemek için bir fonksiyon olabilir.Bunu Lpg ile uğraşan ustalar daha iyi bilir.
    Sonuç olarak KME yetkili servislerine lpg kiti ve kullanılan yazılım hakkında daha fazla eğitim verilmesi gerekiyor.

• servis aracınıza düzgün ayar yapamadı diye kme kötü markamı oldu.yalnış düşünce iyi bir serviste düzgün bir ayar yaptırın aracınız düzelsin.

Ben ayarı normal bir lpg cide yaptırmadım KME nin yetkili servisinde yaptırdım KME bayisi olarak böyle ayar yapıyorlarsa başka lpg ciler hiç yapamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgasubasi

Kme sistemi ile sorunlar yaşasamda bu kitin gayet kaliteli malzeme kullandığını düşünüyorum.Sorun ayar yapmayı beceremeyen servislerde.Enjeksiyon zamanlamalarını, Lpg regülatör basıncı, map modellemesini baştan savma ve anlamadan yapan servisler.müşterilerini sorunlar içerisinde boğmaya sebep oluyorlar.Bence yetkili servislere KMe sıralı sistem hakkında eğitim verilmesi gerekiyor.Bakıyorum kahveciogluotogaz.com da yeni kme yazılımı yayınlanmasına rağmen servislerde halen eski sürüm yazılımlarla araçlara ayar çekiyorlar.MEsela son yazılımda Gaz kesicide regülator basınç kontrolü diye bir özellik eklenmiş.Tam olarak ne ifade ediyor yada ne işe yarıyor bilmiyorum ama mantık olarak bu ayağı debriyaja basınca araç cut- off sistemine girince gaz basıncının kontrolü ile aracın stop etmesini engellemek için bir fonksiyon olabilir.Bunu Lpg ile uğraşan ustalar daha iyi bilir.
    Sonuç olarak KME yetkili servislerine lpg kiti ve kullanılan yazılım hakkında daha fazla eğitim verilmesi gerekiyor.

KME nin yetkili servisleri önce ayar yapmayı öğrensinler yeni yazılıma sonra geçerler

• Yanlış anlaşılmasın ben markayı kötülemiyorum zaten kötü ve sorunlu bir marka sadece bir kez daha belirttim.
  • merhaba,ben en son aracın kauçuk olan rolanti ayarlama düğmesinin ayarı ile oynamak suretiyle devrini yükseltmiştim.Bundan sonraki yaptığım tecrübelerde aracın rolatisinin 1-2 gün sabit benzinde 1200,gaza geçince 1000 d/d civarında olduğunu gözlemledim.Daha sonraki 2 gündür aracın rolantisi hiçbir ayar yapmadan benzinde ve gazda 1500-1700 d/d 'ye kadar yükseldiğini gördüm.Bundan sonra tekrar rolanti ayarını düşürttüm şu anda 900 d/d'de çalışıyor.Bu durumda çıkardığım sonuç şudur;tam anlamamakla birilkte tolgasubaşı'nın belirttiği gibi aracın akü kutup başını çıkardıktan sonra ayarlar resetlenmiş olabilir,daha sonra aracın rolanti ayarı ile oynamadan bir müddet sonra sizin kullanım durumunuza göre kendi kendine bir ayarlama yapıyor.Bende olduğu gibi,araç henüz kendi stabilitesini sağlamadan ayarını yükselttim fakat araç kendi ayarlarını tutturduktan sonra halihazırdaki devir fazla geldi.ve 1700 d/d'ye kadar yükseldi.Bu durumda aracımızın ayarları ile fazla oynatmadan kendi kendine ayar yapmasını beklemek en uygun yol gibi görülüyor.İyi günler dilerim.

• Abiler.....
    2001 seat toledo aracıma Erzurum TULU A,Ş'de KME taktırdım 2007 yılından beri kullanıyarım, forumdaki diğer arkadaşların paylaştığı araç boşta ve hareket halinde iken motorun stop etmesi sorununu bende yaşıyorum,ancak memur olduğum için tatillerimde ankaraya gidiyorum bu sorunlar ankarada daha sık oluyor bunu yutkulu servis ustasına sordum rakım farkından dediler.
    Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan varsa eğer paylaşırsanız seviniriz. teşekkürler
  • eçmiş bayramınızı kutlar az stoplu günler dilerim.....Gördüğüm kadarıyla KME kullanıcaları olarak araçların stop etme olayına alışmaktan başka çaremiz yok sanırım...Bende taktıralı 6000 km oldu ama bir türlü düzen tutturamadık..Araç rölantide düzensiz bazende boşta stop ediyor.......Hele birde Bayramda mersinden ankaraya gittik orda hiç geçmedi gaza.......Soğuktan dedim üşümüştür dedim ses etmedim...Ustam yeni yazılım attı ayar yaptı ama genede canı isterse stop etmiyor isterse ediyor....Bu aracın kendisine kalibrasyon yapması gibi KME de kendince bir çalışma sistemi geliştiriyor sanırım...(mersindeki akdenzi oto ustaları çok iyi ve ilgililer )ama ne hikmetse Keyufi yerindeyse sorun yok üşür yada yorulursa mızmızlanacak bizde kızdırmadan sakin sakin gönlünü almaya çalışacağız.......

Arkadaşlar benim anladığım bireysel bir sorunla karşı karşıya değiliz bu bence KME kitlerinin müzmin bir sorunu sanırım.....Bu kadar çok aynı şikayet olunca hayret ediyorum...Yazılım desem neden çözülemiyor usta desem buda hallolabilecek bir şey ama var bir iş bakalım ya bekliyor ve gözlüyoruz hani kesin bir çaresi olsada hepimiz yapsak süper olacak ama bir şekilde çözülür sanırım........Sabırla bekliyoruz..........

Bir şekilde müjdeli haberi görmeyi bekliyoruz.........Arkadaşlar şöyle şöyle yapın sorun bitti demeniz temennisiyle saygılar selamlar......

• bunu yutkulu servis ustasına sordum rakım farkından dediler.
    Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan varsa eğer paylaşırsanız seviniriz. teşekkürler

Rakım farkı?????????

Çok inanadırıcı ???????

Gerçi ankarada hiç çalışmadı gaz da ama rakım mı viskim mi bilmiyorum artık!!!!!!!
  • İki yıldır KME sıralı kullanıyorum. Sistemden memnunum, yakıt harika, performans harika. Yaklaşık 30 bin km yol yaptım. Yalnız son zamanlarda araç soğukken benzinden gaza ilk geçişte silkeleme yapmaya başlamıştı. Ayar için götürdüm. Usta "Enjektörlere sırayla geçiş yapacak şekilde komut verdim" dedi. Bu sefer de gaza geçiş esnasında eğer ışıklara falan yakalanmışsam kalkışta bir an gaz yememe gibi bir sıkıntı yaşıyorum.
  • mrb
  • arkadaşlar merhabalar benim aracım 2004 megane2 dinamik 15 gün önce kme kit taktırdım 15 gunde 3-4 defa bende kavsaklarda veya bosa aldıgımda stop etme sorunu yasadım,banada gaz kelebegınden gıbı geldı yakın zaman da temızletmeyı dusunuyorum.ben sehir ıcı 20 tl lık gazla buda 11,2 lt yapıyor 80km kullanıma gore 90km yol yapıyorum bu sızce normalmi gazıda shellotogaz kullanıyorum bırde kme yi taktırdıktan sonra uzun yola gıttım sımıt tankım var ılk fulledım 45 ltre aldı bu gazla475 km yol yaptı ve bıtıs sınyalı gelınce yıne fulledım bu sefer 34 lt gaz aldı sonra 3 defa daha fulledım hepsınde 34lt re gaz aldı ılk fulleyıncekı 11 ltre nere gıttı bılmıyorum bende 34 lt uzerınden hesap yapınca mukemmel sonuc verıyo118bin gibi ama 45 dede fena degıl 160bıne felan gelıyo hangısıne ınancaz bununsehır ıcıde230 bın yakıyo hesabıma gore sızce bunlar normalmı he bıde su ılkdefa gazlı arac kullanıyorum tam olarak bılemıyorum,benım ıcın sehır ıcı onemlı yorumlarınızı beklıyorum tesekkurler.

• yorum yapan yokmu
  • ARKADAŞLAR SELAM.... ACİL GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM!!!!

daha öncede yazdım diğer forumlarda... ama sorun hala çözülmedi ve ben sinir oluyorum bu işe artık

araba golf 1.6 99 model kit ---KME---..şehir içi 28 lt ile 200 ,,,uzun yol 270 km..yaptı(en fazla)..defalarca kalibrasyon ayarı yapıldı en sonuncusu fabrika

tarafından

internet üzerinden yapıldı ama sonu daha rezalettt(14lt ile 80 km)....hava ve benzin filtresi dgsmi,kaçak kontrolü,kelebek bakımı,ısıtma müşürü

değişimi,feren bakımı ,buji kontrolu,enjeksiyon....

vs. yapmadığım şey kalmadı ama nafile.artık pes diyecem umudum yok ..şeytan diyor sök lpg yi geç benzine en azından sürüş keyfim olur ..daha ne

yapmam lazım???inanın bilmiyorum bu arada KME MARKA TEMSİLCİLERİ SESİMİ DUYUYORLARSA ONLARIN DA görüşlerini bekliyorum ... bu arada sistemin garantisi de var daha 1 yıl olmadı taktıralı....

• ARKADAŞLAR SELAM.... ACİL GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM!!!!

daha öncede yazdım diğer forumlarda... ama sorun hala çözülmedi ve ben sinir oluyorum bu işe artık

araba golf 1.6 99 model kit ---KME---..şehir içi 28 lt ile 200 ,,,uzun yol 270 km..yaptı(en fazla)..defalarca kalibrasyon ayarı yapıldı en sonuncusu fabrika

tarafından

internet üzerinden yapıldı ama sonu daha rezalettt(14lt ile 80 km)....hava ve benzin filtresi dgsmi,kaçak kontrolü,kelebek bakımı,ısıtma müşürü

değişimi,feren bakımı ,buji kontrolu,enjeksiyon....

vs. yapmadığım şey kalmadı ama nafile.artık pes diyecem umudum yok ..şeytan diyor sök lpg yi geç benzine en azından sürüş keyfim olur ..daha ne

yapmam lazım???inanın bilmiyorum bu arada KME MARKA TEMSİLCİLERİ SESİMİ DUYUYORLARSA ONLARIN DA görüşlerini bekliyorum ... bu arada sistemin garantisi de var daha 1 yıl olmadı taktıralı....

• aracın otomatik vites ise şehir içinde aldığın değerler normal çünkü düz vütes ile otomatik vites arasında inanılmaz tüketim farkı oluyor. ama düz vites se bilemem benim de otomatik 2007 model mazda 3 üm var bende yaklaşık 37 litre ile sehir içinde 270-280 km yapabiliyorum.

bende kalibrasyonla ilgili bi sorun yasamıstım kme yetkili emre bey ile irtibata geçtim 10 gün gibi bi sürede kendisi ve ustasıyla birlikte balıkesirdeki serviste sounumu hallettiler. 0 506 2796145 telefonu ulaşırsan kendisine sorunun daha kolay çözülecektir...
  • barış bey ilginize teşekkürler...aracım düz vites..emre beye mail.attım..olmazsa tel nosundan da rahatsız ederim kendisini...bilmiyorum artık deponun bitmesini bekliyorum sonrada usta regülatörü belki değiştirirsek olur dedi onu da deneyecem..ama pek ümidim yok...
  • izmirde kme servisi olarak hangisini kullanıyorsunuz?tavsiye edebileceğiniz bir servis varmı.teşekkurler
  • SAYIN Tolga SUBAŞI aracınızida yaşamış olduğunuz sorun ile ilgili çözüme ulaşmak ve size gereken teknik desteği verebilmemiz için lütfen bize 0554 497 89 90 nolu telefondan ulaşan.ilginiz ve uyarılarınız için teşşekkür ederiz KAHVECİOĞLUDESTEK.....
  • DEĞERLİ KME KULLANICISI ÖNCELİKLE UYARILARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ .YAŞAMIŞ OLDUĞUNUZ SORUN İLE İLGİLİ GEREKEN TEKNİK DESTEK İÇİN LÜTFEN 0554 497 89 90 NOLU NUMARADAN BİZE ULAŞIN.İLGİNİZ İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafer09

arkadaşlar merhabalar benim aracım 2004 megane2 dinamik 15 gün önce kme kit taktırdım 15 gunde 3-4 defa bende kavsaklarda veya bosa aldıgımda stop etme sorunu yasadım,banada gaz kelebegınden gıbı geldı yakın zaman da temızletmeyı dusunuyorum.ben sehir ıcı 20 tl lık gazla buda 11,2 lt yapıyor 80km kullanıma gore 90km yol yapıyorum bu sızce normalmi gazıda shellotogaz kullanıyorum bırde kme yi taktırdıktan sonra uzun yola gıttım sımıt tankım var ılk fulledım 45 ltre aldı bu gazla475 km yol yaptı ve bıtıs sınyalı gelınce yıne fulledım bu sefer 34 lt gaz aldı sonra 3 defa daha fulledım hepsınde 34lt re gaz aldı ılk fulleyıncekı 11 ltre nere gıttı bılmıyorum bende 34 lt uzerınden hesap yapınca mukemmel sonuc verıyo118bin gibi ama 45 dede fena degıl 160bıne felan gelıyo hangısıne ınancaz bununsehır ıcıde230 bın yakıyo hesabıma gore sızce bunlar normalmı he bıde su ılkdefa gazlı arac kullanıyorum tam olarak bılemıyorum,benım ıcın sehır ıcı onemlı yorumlarınızı beklıyorum tesekkurler.

sizce bu değerler normalmi???????????acil görüşlerinizi bekliyorum.
    11,2 lt gazla sehir ici=80km

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.