Şimdi Ara

.:: KME Sıralı Otogaz Sistemleri Hakkında.:: (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
814
Cevap
4
Favori
157.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sayın aaraç sahibi kullanmış olduğunuz marka ve model araçlarda kesinlikle böylebir problem yaşanmamaktadır firmamız 15 yıllık deneyim ve bilgi birikimi ile ürününün arkasındadır sizde gönül rahatlığı ile KME kit taktırıp otogaz kullanımının hertürlü avantajından istifade edebilirsiniz.şimdiden otogaza geçişininizi kutlar KAZASIZ SÜRÜŞLER DİLERİZ. DETAYLI TEKNİK BİLGİ İÇİN 05547999646 no lu telden teknik destek birimimize ulaşa bilirsiniz.
    quote:

Orijinalden alıntı: sedobey

Sayın KME Yetkilileri. ben kırklareli nde yaşıyorum ve burada ne doğru düzgün bi usta nede KME kit var bende araştırdım ve Edirneye bağlı Uzunköprü ilçesinde
    Nihat oto adında bi oto gaz servisi var. ben marka konusunda kararsızdım ama nihat beyle telefonda görüştük kendisi KME bayisi olduğu için bunu tavsiye etti
    benim için önemli olanda ustanın iyi olmasıdır diye düşünüyorum.
    Ustaya arıza ışığını sordum aracım 2007 model Ford Fiesta Cool. dedim ama usta bu araçlarda arıza ışığı sürekli yanar dedi. bunun bi çaresi yokmudur.
    ya gerçekten bi gün olurda motor arıza yaparsa nasıl anlarız tehlikeli değilmidir bu durum.
    Bana kesinlikle bu konuda garanti verirseler şayet yarın gidip taktıracağım. sizinde bu araç üzerinde bi araştırma yapıp buradan bana yardımcı olmanızı rica ediyorum şimdiden teşekkürler.

• değerli KME KULLANICISI yazınızda servislerimiz hakkında yapmış olduğunuz uyarılardan ötürü hassasiyetinize teşekkür ederiz.YAŞAMIŞ OLDUĞUNUZ sorunun nihayi çözümü için lütfen firmamızın SATIŞ SONRASI TEKNİK DESTEK deprtmanından HÜSEYİN DEMİRCİ ye 0554 799 96 46 nolu telefondan ulaşınız uyarılarınız ivedi olarak ele alınacaktır.
    quote:

Orijinalden alıntı: gkhan4

ya arkadaşım kurban bayramında randevulu olarak kme servisine gittim dedim lpg kitinin bakımı yapılacak göstergenin doğru göstermediğini ininp çıktığını afasına göre hareket ettiğini ve regülatörün ve enjektörlerin temizlenip temizlenmediğini söyledim adamın tek yaptığı şey lpg filtresini değiştirip bilgisayara bağlaması oldu ve başa birşeye bamadan borcun 30 tl dedi burda KME den nyetkili servis elemanları varsa onlara soruyorum bu serviste yapılması gerekli işlemlermiydi yoksa baştan savma hareketlermiydi bana göre baştan savma hareketler olduğuna inanıyorum.mesela ben şuan ardahandayım ve arac lpgye ilk geçişte zorlanıyor enjektörler donuyormu bilmiyorum arac boğuluyor gibi oluyor gaz verince toparlanıyor burrdanda anlaşılıyori enjektörlerin temizlenmesi gerekiyormuş ama dediğim gibi adam bakmadı bile ne enjektör nede regülatöre adamın başı kalabalık olduğu için birde adamdan randevu aldık aksaraydan nevşehire sabahın köründe adam dükkanı açtığında orda olduk biz vardıktan 15 dakika geçmedi ana bbaba günü olmuştu kme servisi yetkililerine burdan sesleniyoorum yetkili servislerde hiç ilgi alaka yok olmazsa bundan sonrai arabalarıma 3-5 kuruş daha fazla verip işinin arkasında olan lpg bayilerine yaptırmak olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgasubasi

Selamlar... Aracım Mitsubishi Carisma 99 1.6 Glx
    KME kiti ve aracımdaki problemler hakkında aynı konuda daha önceden yazmıştım.Debriyaja basınca stop etme durumunu gaz basıncı ile oynayarak bir nevi bayağı bir ortadan kaldırmıştım.1 hafta evvel havalar soğuyana kadar problemler tekrar başladı.Arayarak tarayarak KME kiti için laptop beyin ara kablosu buldum ve aldım.Aracıma öyle bir ayar öyle bir kalibrasyon yaptımki artık kendim bile lpg de sürdüğümü hissetmiyorum benzin gibi gidiyor.kalkışlarda silkelenme yok, ani gaza yüklenişlerde kesiklik yok çekiş güzel yakıt güzel.Geçişleri yumuşak hale getirdim daha uzun sürede hissettirmeden geçiş yapıyor.Ama gel gelelimki ayak gazdan çekilip vites boşa atıldığında ya da debriyaja basıldığında aracın stop etmesinin önüne geçemiyorum. 05.01.2010 yani dün sabah işe gelirken 2 km lik yolda 6 kere stop etti araç rezil etti beni.Daha önceki mesajlarda aynı Mitsubishi Carisma sahibi ' skaramanga ' nickli arkadaşım problemlerinden bahsetmişti.Aracımın onunkinden farkı kalmadı.Soğuk havada 30 km hızla giderken bile debriyaja basıldığında direk araç rölantiyi tutturmaya uğraşmadan direk stop ediyor.LPG enjektörlerinin sesini dinlediğimde Debriyaja basar basmaz araç kesiciye ( cut off ) sistemine giriyor ve yaklaşık 1500 devire düştüğünde otomatik tekrar aracın stop etmesini engellemek için enjektörlerin çalışmaya devam edip motora yakıt göndermesi gerekirken sanki kitin düğmesine basıp kapatmış gibi lpg sistemi kendini kapatıyor.Sonuç olarak son 5 ayım bu Lpg kiti ile uğraşmakla geçti.Lpg sistemine yaptığım masrafı geçin araçta problem var dediler arabaya yapmadığım masraf kalmadı. işten güçten oldum arabayı satma aşamasına geldim kaç kere kaza atlattım. En yakın zamanda taktırdığım servise tekrar giderek bu kiti aracımdan söktüreceğim.Niye derseniz Forumda KME kiti olan kişilerin %90 nın problemi Stop etmedir.ve LPG ye tövbe ettim benzinden şaşmayacaksın yada dizel araba alacaksın.
    Allah tüm bu kitle problem yaşayanların Allah yardımcısı olsun.

sayın TOLGA SUBAŞI yazınızdanda anlaşıldığı üzere konuya hakim ve teknik bilgisi olan bilinçli bir kullanıcı oldunuz anlaşılmaktadır.bu hassasiyetiniz ve uyarıcı tavrınızdan dolayı teşekkür ederiz.yaşamakta olduğunuz sorun ile ilgili yapmış olduğunuz işlemlerin sonuçlarını ve bu sayede edinmiş olduğunuz teknik bilgilerinizi paylaşmak değerli fikirlerinizden istifade etmek ve sorununuza nihayi çözüm bulmak için lütfen fimamızın SATIŞ SONRASI TEKNİK DESTEK departmanından HÜSEYİN DEMİRCİ ye 0554 799 96 46 nolu telefondan ulaşınız yada size ulaşabileceğimiz bir telofon numarasını bize ulaştırınız.paylaşacağımız değerli bilgiler için şimdiden TEŞEKKÜR EDERİZ.

• quote:

Orijinalden alıntı: ancyra_78

Almışlar ellerine bir bilgisayar.Başka birşey bildikleri yok.Mekanik aksamı kontrol etmek yok.Bi motora bağlantı yerlerine regülatöre enjektörlere bakalım diye birşey yok.Yap ayar postala...

değerli kullanıcımız malumunuz olduğu üzere gelişen otomotiv teknolojisine ayak uydurmak ve günümüzün teknolojik yenilenmelerine yetişmek adına tüm otomotiv üretici firmaları ,otomotiv yan sanayii ve petrol ürünleri sektöründe tüm işlemler ya bilgisayar ortamında yapılmakta yada bilgisayar adaptasyonu sağlana bilir ürünler tercih edilmektedir.bu menvalde otogaz sektörüde bu gelişmelere cevap vermiş tüm markalarda KALİBRASYON,ARIZA TESPİTİ VE SORUN GİDERME aşamalarında bilgisayar kullanılmaktadır . yazınızda belirttiğiniz gibi regülatör,enjektör vb.gibi ekipman arızaları bilgisayarla tespit edilmektedir.değerli kullanıcımız bir önceki yazınıza cevaben söylediğimiz gibi bu ve bunun gibi çekincelerinizi paylaşmak için lütfen SATIŞ SONRASI TEKNİK DESTEK departmanımızdan HÜSEYİN DEMİRCİYE 0554 799 96 46 nolu telefondan ulaşınız yada size ulaşabileceğimiz bir telofon numarası bırakın.tekrar teşekkür ederiz

• toyota 2005 corolla sedan bende kme baglattım rolantıde devır saatı aynı sızınkı gıbı ılk takıldıgında bıle bu sorun vardı ustasına soyledımkelebek temızlenırse sorun gıder dedıler .arkadaş cok rahatsız verıcıbır durumbu ışıkta yogun trafıkte aklım stop edıp etmemesınde takılıyor canımı sıkıyor acıkcası kelımesı kelımesıne arkadaşın yazdıgı tekrar yazmama gerekyok benzınde bır sorun olmuyor gazda sorun oluyor yok benzınde oynuyormuşda gazda bu daha cok hıssedılıyormuşarkadaş eskı model bır arabaya ayar yapmıyorsun elektronık bır sısteme yapıyorsun .bu sorunu cözün yada kımse para ıcın fırıldaklık yapmasın .saygılar.
  • Herkese merhaba,
    mayıs2007 tarihinden beri KME lpg kiti kullanıyorum ve menunum
    Yalnız gecenlerde lpg alırken deponun %80i doldugunda ikaz eden ses gelmediği için tam dolum yapıldı
    ve sonrasında sorunlar başladı,
    ilk önce lpg sistemi hiç devreye girmedi
    kontağı açtıgımda gösrterge lambaları birerbirer söndü
    Bizde tanktaki gazın bir kısmını boşalttık
    busefer lambalar sönmedi ama problem farklı bir şekilde devam etti
    araç benzinden gaza geçiyor ama stop ediyor
    nezamanki aracın ısısı yükseliyor, takriben 70-80derece ozaman güçten düşerek ve silkeleyerek gaza geçiyor.
    kısa bir süre böyle çalıştıktan sonra hiç problem yokmuş gibi çalışıyor
    ne güç kaybı ne silkeleme
    ama ısı 90 olana kadar aracı durdurusam veya frenle yavaşlasan ozaman devir ''0'' a düşüyor ve araç stop ediyor
    ısı 90 olunca bu problem neredeyse hiç yaşanmıyor

Başta dediğim gibi, fazla lpg alana kadar böyle bir sorunum yoktu
    gayet huzrlu ve memnun bir şekilde kullanmta idim

KME yetkisi Emre beyin ve/veya böyle bir problemle karşılaşan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum

Not:Yalova Çınarcıktayım en yakın servis 80-90km mesafede

• quote:

Orijinalden alıntı: murat şanlı

toyota 2005 corolla sedan bende kme baglattım rolantıde devır saatı aynı sızınkı gıbı ılk takıldıgında bıle bu sorun vardı ustasına soyledımkelebek temızlenırse sorun gıder dedıler .arkadaş cok rahatsız verıcıbır durumbu ışıkta yogun trafıkte aklım stop edıp etmemesınde takılıyor canımı sıkıyor acıkcası kelımesı kelımesıne arkadaşın yazdıgı tekrar yazmama gerekyok benzınde bır sorun olmuyor gazda sorun oluyor yok benzınde oynuyormuşda gazda bu daha cok hıssedılıyormuşarkadaş eskı model bır arabaya ayar yapmıyorsun elektronık bır sısteme yapıyorsun .bu sorunu cözün yada kımse para ıcın fırıldaklık yapmasın .saygılar.

DEĞERLİ KME KULLANICISI yaşamış olduğunuz sorun ile ilgili tüm teknik destek için lütfen firmamızın satış sonrası destek departmanından HÜSEYİN DEMİRCİYE 0554 799 96 46 NO LU TELEFONDAN ULAŞINIZ.gösterdiğiniz alakadan dolayı teşekkür ederiz

• quote:

Orijinalden alıntı: mepe

Herkese merhaba,
    mayıs2007 tarihinden beri KME lpg kiti kullanıyorum ve menunum
    Yalnız gecenlerde lpg alırken deponun %80i doldugunda ikaz eden ses gelmediği için tam dolum yapıldı
    ve sonrasında sorunlar başladı,
    ilk önce lpg sistemi hiç devreye girmedi
    kontağı açtıgımda gösrterge lambaları birerbirer söndü
    Bizde tanktaki gazın bir kısmını boşalttık
    busefer lambalar sönmedi ama problem farklı bir şekilde devam etti
    araç benzinden gaza geçiyor ama stop ediyor
    nezamanki aracın ısısı yükseliyor, takriben 70-80derece ozaman güçten düşerek ve silkeleyerek gaza geçiyor.
    kısa bir süre böyle çalıştıktan sonra hiç problem yokmuş gibi çalışıyor
    ne güç kaybı ne silkeleme
    ama ısı 90 olana kadar aracı durdurusam veya frenle yavaşlasan ozaman devir ''0'' a düşüyor ve araç stop ediyor
    ısı 90 olunca bu problem neredeyse hiç yaşanmıyor

Başta dediğim gibi, fazla lpg alana kadar böyle bir sorunum yoktu
    gayet huzrlu ve memnun bir şekilde kullanmta idim

KME yetkisi Emre beyin ve/veya böyle bir problemle karşılaşan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum

Not:Yalova Çınarcıktayım en yakın servis 80-90km mesafede

DEĞERLİ MÜŞTERİMİZ yukarıda anllatmış olduğunuz sorun ile ilgili yapılan işlemlerin ve şu anki son durum ile ilgili yapılabilecek müdahaleler hakkında tüm bilgler için lütfen firmamızın SATIŞ SONRASI TEKNİK DESTEK DEPARTMANINDAN Hüseyin DEMİRCİYE 0554 799 96 46 no lu telefondan ulaşınız.sorununuz çözümsüz deyildir gösterdiğiniz hassasiyet ve alakadan dolayı teşekkür ederiz.

• Saygılar sevgiler selamlar..Öncelikle KME yetkili servisinin müşterileri ile bukadar ilgili olmasına teşekkür ediyorum...Daha öncede belirtiğim gibi aracım stop etme sorununa çözüm için verilien ilgi alaka çok memlun edici...İstanbula mersinden saygılarımla........

Mersinde aracının stop etmesi ile sorun yaşayanlar varsa akdeniz otoda LEVENT ve YILMAZ ustaya rahatlıkla gidip sorunu hallettirebilirler...Bende bir ay sorun yaşadım acaba düzelirmi diye bekledim ama olmadı gittim ustama halletti sağolsun..Ustalarımada teşekkür ederim...

Sorun manifolt deliklerini daha aşağıdan açınca halloldu...aklınızda bulunsun...manifolttaki dört delik nekadar aşağıda olursa okadar düzgün işliyor.Bir haftadır tık demedi...

Ama bana kalırsa bu dert soğuk havayla alakalı gibime geliyor....

Neyse şimdilik iyi gidiyor bakalım ne zamana kadar gider..darısı başınıza arkadaşlar.......

• 2004 model poel astra aracıma yaklaşık 2 yıl önce kme marka kit taktırdım...adıyaman bayiisinde.....yaklaşık 1 ay önce aracımda benzinden gaza geçerken eksoz arıza lambası yanıp sönüyor ve tekrar benzine geçiyor...en son bursa osmangazi de bakımlarını yaptırmıştım...bu arıza olduktan sonra götürdüm fakat bi sorun göremediler..aslında pek ilgilenmediler demek daha dogru olacak....katalitik konvektör temizlendi...sorun nereden olabilir...yardım istiyorum...aslında kme bayiilerinin pek işinde uzman olmadıgını rahatlıkla söyleyebilirim...4 adet bayiiye bizzat gittim...teşhis koymada cok acemiler...bana bu forumdan yardımcı olan olursa cok sevinecem...ayrıca taktırdıgım günden beri gazda bir rolanti sorunu var...o cok uzman bayiiler daha bunu cözebilmiş degiller....dikkat ettigim diger bir nokta gaza geçtiğinde ayarsız bir gaz akışı oluyor biraz yükleneirsem 30000 devire yekın hemen arıza lambasını yakıp benzine atıyor....

• quote:

Orijinalden alıntı: kubilayemek

2004 model poel astra aracıma yaklaşık 2 yıl önce kme marka kit taktırdım...adıyaman bayiisinde.....yaklaşık 1 ay önce aracımda benzinden gaza geçerken eksoz arıza lambası yanıp sönüyor ve tekrar benzine geçiyor...en son bursa osmangazi de bakımlarını yaptırmıştım...bu arıza olduktan sonra götürdüm fakat bi sorun göremediler..aslında pek ilgilenmediler demek daha dogru olacak....katalitik konvektör temizlendi...sorun nereden olabilir...yardım istiyorum...aslında kme bayiilerinin pek işinde uzman olmadıgını rahatlıkla söyleyebilirim...4 adet bayiiye bizzat gittim...teşhis koymada cok acemiler...bana bu forumdan yardımcı olan olursa cok sevinecem...ayrıca taktırdıgım günden beri gazda bir rolanti sorunu var...o cok uzman bayiiler daha bunu cözebilmiş degiller....dikkat ettigim diger bir nokta gaza geçtiğinde ayarsız bir gaz akışı oluyor biraz yükleneirsem 30000 devire yekın hemen arıza lambasını yakıp benzine atıyor....

DEĞERLİ KME kullanıcısı aracınızın yaşamakta olduğu sorun ve diğer tüm sorularınızın teknik ayrıntılı cevapları için lütfen firmamızınSATIŞ SONRASI TEKNİK DESTEK departmanından Hüseyin DEMİRCİ'yi 0554 799 96 46 no lu telefondan arayınız.bize ulaştığınız taktirde sorununuzun çözümü adına gerekli çalışmalar ivedi bir şekilde yapılacaktır.hassasiyetinizden dolayı TEŞEKKÜR ederiz. KAHVECİOĞLU OTOMOTİV

• Ben Kme Marka Lpg taktırdım 18 sefer servise gittim. Taktırmayı düşünenler kesinlikle taktırmasın, hatta Kahvecioğlu ismini de vereyim Davutpaşadaki yerinde aman aman sakın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sebattr

Ben Kme Marka Lpg taktırdım 18 sefer servise gittim. Taktırmayı düşünenler kesinlikle taktırmasın, hatta Kahvecioğlu ismini de vereyim Davutpaşadaki yerinde aman aman sakın...

DEĞERLİ KME kullanıcısı lütfen yaşadığınız sorun hakkında detaylı bilgi veriniz.konunun anlaşılması adına aracınızın marka model bilgilerini, yaşadığınız teknik sıkıntıyı ve serviste karşılaştığınız olumsuzlıkları bizimle paylaşınız.bu sayede şirket olarak bizde hatalarımızı görüp tekrar etmemesi adına gereken düzenlemeleri yapma olanağı buluruz.ama bu bilgiler bizde olmazsa taktir edersinizki forum sitelerinde görüşlerini paylaşanlar arasında gerçekten samimi olarak sorununa çözüm arayan DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ olduğu gibi malesef sektörümüz içersinde bulunan art niyetli şahıslarlada karşılaşabiliyoruz.Sizede sorununuz ile ilgili ivedi bir biçimde çözüm bulabilmemiz için lütfen firmamızın SATIŞ SONRASI DESTEK departmanından Hüseyin DEMİRCİYE 0554 799 96 46 NO TELEFONDAN ULAŞINIZ . AKSİ TAKTİRDE biz ve sektörümüzün bu GÜZİDE forum sitesini paylaşan DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ sizinde yukarıda bahsettiğimiz art niyetli kişilerden biri olduğunuz izlenimine kapılacaktır.hassasiyetiniz için TEŞEKKÜR EDERİZ. KAHVECİOĞLUOTOMOTİV

• Demekki bu forum gerçekten faydalı bişeymiş. Yani kullananların %90ı problemli olduğunu söylediğine göre KME gerek servisi gerekse
    malzemesi açısından iyi bir marka değil. bunu ben değil kullanıcılar söylüyor. ben de aracıma lpg taktırmayı düşünenlerden olarak
    bir italyan markasına karar verdim. zaten 12 ay taksit yapıyorlar her ay 15 lira fazla öder hiç olmazsa şikayetleri çok ama çok daha az olan bir italyan markası takmakta fayda var diyorum. ben forumdaki herkese yol gösterdikleri için çok teşekkür ederim.
    Sizlere sorunsuz günler diliyorum.
  • Sayın Kahvecioğlu Otomotiv yetkilisi öncelikle sizlerin ticari anlayışınız olarak iyi niyetli olduğunuzu ve müşterilerinizin sizlerden memnun kalmasını istediğinize inanıyorum. Bu doğrultuda özelikle son zamanlarda yaşadığım olumsuzlukların sonucunda gözlemlerimi sizin ile paylaşmak istiyorum. Benim aracımda KME marka sistem takılı değil ama sizin satış ve servis hizmetini vermiş olduğunuz ROMANO marka kit takılı, forumda romano konulu başlık olmadığı için size buradan yazmayı uygun gördüm. Öncelikle aracıma romano marka kit benden önceki sahibi tarafından takılmış ve aracımı satın almış olduğum arkadaş son derece titiz ve aracına gayet iyi bakmış. Benim sorunum aracı atın aldığım gün satan arkadaşında belirtmiş olduğu gibi 70km ile 85 km arasında hafif bir teklemeydi bu sorunu sadece lpgde yapıyordu benzinde bir sorun yoktu, arkadaşım bu sorunu kolayca kalibrasyon ile yaptırabileceğimi söyledi bende nasıl olsa benzinde tekleme yok diye düşünerek aracı kendi yaşadığım şehirde kalibrasyon yaptırırım diye düşündüm. Araçlar konusunda ciddi anlamda bilgi sahibiyimdir gerek hobi olarak gerekse profesyonel anlamda araç mekaniği ve elektroniğine uzak bir insan değilim ama genelde bu bilgilerimi aracıma bakan ustanın işine karışıyormuşum gibi düşünülmesin diye saygımdan kendime saklarım.Aracımı yaşadığım şehirde kalibrasyon götürdüğümde yaşayacağım kabusun maalesef başlangıcı oldu, kalibrayon sonucunda araç çok berbat hale geldi rolantide teklemeler, düzensiz çalışmalar, şehir dışı km'de 90 km ortalama hızda kullanmama rağmen 300 - 350 krş bulan yakıt tüketimi gibi sorunlar başladı. Aracımın ısrarla benzindede düzensiz çalıştığı iddiaları üzerine aracımın buji-buji kablosu-bobin vs. baştan sona yenilendi, rolanti valfi-egr valfi-boğaz kelebeği temizlendi, manifolt ve tüm enjektör kontrolleri kaçak ve düzensizliğe karşı defalarca kontrol edildi, hatta bazı parçalar üretim hatası vardır diye tekrar değişti, benim aracım 2002 model ford mondeo ve parçaları hiçte ucuz değil bütün bu işlemlerin bana maliyeti inanın korkunç rakamlar neyse aracım iyi olsun keyifle kullanayım düşüncesiyle hiç bir şeyde ucuza kaçmadan gerekli tüm herşeyi yaptırdım, araç benzinde inanın saat gibi çalışıyor iki tane ford yetkili servisinde yapılan elektronik kontrol ve check up işlemlerinden aracım mükemmel derece sorunsuz bulunarak çıktı ama araç lpg'de resmen sorun yumağı oluyordu, defalaca kalibrasyon için yetkili servis arkadaşa gittim ama bir türlü başaramadı civardaki komşu illerede gittim ve bir süre sonra artık o bazı yetkili servislerinizdeki memnuniyetsiz yüz ifadeleri ve imaları inanın beni çıldırtma noktasına getirdi, bu kış gününde adamların kapısında sabah dokuzdan akşam üzeri 16.00 a kadar beklediğimi biliyorum, beyfendilerin keyfi olsun yemeklerini yesinler, çaylarını içip sohbet etsinler ve sıra bana gelsin diye sabırla beklediği biliyorum, sonuçta ben gayet yoğun bir kişiyim ama sorunum çözülsün diye inanın büyük bir sabırla bunlara bile katlandım. İşine saygısı olmayan, maalesef bilgisiz bu kişiler sorunumu çözemedikleri gibi zaman zaman beni salak durumunuda soktuklarını biliyor ve farkediyordum (lpg'de rolantide tekleme sorunumu geçiremeyince aracımın rolantide tekrar benzinde çalışmasını sağlayarak aaaa bak sorununuz geçti demeleri ve bana aracın lpg'de çalıştığını belirtmeleri gibi), neyse sonuçta artık pes ettim, ya arabayı satacaktım yada bu kiti söktürüp garantisi devam etmesine rağmen inanın size hiç bir ücret talep etmeden geri gönderecektim. Son bir umut bu sitede gezinirken Antalya HBA otogaz firmasını gördüm bu firma sizin bayiniz değil farklı bir markanın bayisi ve firma sahibi İbrahim Bey'e bir mail attım ve sorunlarım anlattım, İbrahim Bey bana cevap yazmadan Antalyaya gittim ve kendisini buldum o kadar içtenlikle beni dinlediki ama kendi elinde program olmadığını söyledi ama tüm mekanik kontroleri yaptı ve bu sorun kalibrasyondandır dedi, Antalya Elif otogazın romano bayisi olduğunu söyledi ve dayanışma ile sorunumu çözeceklerini belirtti birlikte elif otogaza gittik, gayet güler yüzle karşıladılar buradan sayın elif otogaz müdürü Mustafa Bey ve değerli Ustaları Engin ve Mustafa Bey'e de teşekkür ederim, aracımı ladutoba bağladılar ve İbrahim Bey ile birlikte sorunumu beş dakikada çözdüler, aracımın motorunu dinledim araç tıkır tıkır çalışıyordu, denemeye çıktık ne tekleme ne zıplama bir şey kalmadı ve benim aylardır süren kabusum sona erdi. Benim yaşamış olduğumdan çıkarılabilecek ve size haddim olmayarak verebileceğim öneriler nelerdir; öncelikle ROMANO gibi kendini ispatlamış iyi bir markanın temsilcisi olabilirsiniz ama iyi bir kit kadar iyi bir montaj ve kalibrasyon çok çok önemli özellikle bazı taşra servisleriniz inanın çok yetersizler, gerek bilgi gerekse donanım olarak çok yetersizler ayrıca taşra kabzimalı gibi düşünüp müşteriyi bazen salak yerinede koyuyorlar (lutfen bu ifadem için kusuruma bakmayın ama bana bu insanların yaptıklarını düşündükçe sinirleniyorum), herşeye rağmen tüm memnuniyetsizliğime rağmen bu servislerin isimlerine vererek onları afişe etmek istemiyorum size özel olarak mesaj atabilirim, ama memnuniyetimi de herkes bilsin istiyorum antalya servisiniz ELİF OTOGAZA teşekkür ederim, sizin bayiniz olmasada benim sorunuma ilgiyle yaklaşan ve çözen HBA OTOGAZ sahibi İbrahim Bey'e (özellikle sizden ricam sizin markanıza bayiniz olmamasına rağmen sahip çıkan İbrahim Bey'e ulaşıp teşekkür etmenizdir, çünkü bana olduğu kadar sizin markanızada hiç bir karşılık beklemeden yardımlarını ve bilgisini esirgememiştir.) minnettarım ve sizden ricam bu tarz kişiler ile yolunuza devam edip çalışmanız. Sektörünüzde özellikle taşrada yetişmiş insan sıkıntınızı anlayabiliyorum ama lütfen taşra bayilerinizin sizin taşradaki şubeleriniz olduğunu, sizi temsil ettiklerini düşünerek hizmet içi eğitimler ile müşteri memnuniyetine biraz daha önem verin.
    SAYGILARIMLA
    DR.Gökhan KALAĞAN

• quote:

Orijinalden alıntı: gkalagan

Sayın Kahvecioğlu Otomotiv yetkilisi öncelikle sizlerin ticari anlayışınız olarak iyi niyetli olduğunuzu ve müşterilerinizin sizlerden memnun kalmasını istediğinize inanıyorum. Bu doğrultuda özelikle son zamanlarda yaşadığım olumsuzlukların sonucunda gözlemlerimi sizin ile paylaşmak istiyorum. Benim aracımda KME marka sistem takılı değil ama sizin satış ve servis hizmetini vermiş olduğunuz ROMANO marka kit takılı, forumda romano konulu başlık olmadığı için size buradan yazmayı uygun gördüm. Öncelikle aracıma romano marka kit benden önceki sahibi tarafından takılmış ve aracımı satın almış olduğum arkadaş son derece titiz ve aracına gayet iyi bakmış. Benim sorunum aracı atın aldığım gün satan arkadaşında belirtmiş olduğu gibi 70km ile 85 km arasında hafif bir teklemeydi bu sorunu sadece lpgde yapıyordu benzinde bir sorun yoktu, arkadaşım bu sorunu kolayca kalibrasyon ile yaptırabileceğimi söyledi bende nasıl olsa benzinde tekleme yok diye düşünerek aracı kendi yaşadığım şehirde kalibrasyon yaptırırım diye düşündüm. Araçlar konusunda ciddi anlamda bilgi sahibiyimdir gerek hobi olarak gerekse profesyonel anlamda araç mekaniği ve elektroniğine uzak bir insan değilim ama genelde bu bilgilerimi aracıma bakan ustanın işine karışıyormuşum gibi düşünülmesin diye saygımdan kendime saklarım.Aracımı yaşadığım şehirde kalibrasyon götürdüğümde yaşayacağım kabusun maalesef başlangıcı oldu, kalibrayon sonucunda araç çok berbat hale geldi rolantide teklemeler, düzensiz çalışmalar, şehir dışı km'de 90 km ortalama hızda kullanmama rağmen 300 - 350 krş bulan yakıt tüketimi gibi sorunlar başladı. Aracımın ısrarla benzindede düzensiz çalıştığı iddiaları üzerine aracımın buji-buji kablosu-bobin vs. baştan sona yenilendi, rolanti valfi-egr valfi-boğaz kelebeği temizlendi, manifolt ve tüm enjektör kontrolleri kaçak ve düzensizliğe karşı defalarca kontrol edildi, hatta bazı parçalar üretim hatası vardır diye tekrar değişti, benim aracım 2002 model ford mondeo ve parçaları hiçte ucuz değil bütün bu işlemlerin bana maliyeti inanın korkunç rakamlar neyse aracım iyi olsun keyifle kullanayım düşüncesiyle hiç bir şeyde ucuza kaçmadan gerekli tüm herşeyi yaptırdım, araç benzinde inanın saat gibi çalışıyor iki tane ford yetkili servisinde yapılan elektronik kontrol ve check up işlemlerinden aracım mükemmel derece sorunsuz bulunarak çıktı ama araç lpg'de resmen sorun yumağı oluyordu, defalaca kalibrasyon için yetkili servis arkadaşa gittim ama bir türlü başaramadı civardaki komşu illerede gittim ve bir süre sonra artık o bazı yetkili servislerinizdeki memnuniyetsiz yüz ifadeleri ve imaları inanın beni çıldırtma noktasına getirdi, bu kış gününde adamların kapısında sabah dokuzdan akşam üzeri 16.00 a kadar beklediğimi biliyorum, beyfendilerin keyfi olsun yemeklerini yesinler, çaylarını içip sohbet etsinler ve sıra bana gelsin diye sabırla beklediği biliyorum, sonuçta ben gayet yoğun bir kişiyim ama sorunum çözülsün diye inanın büyük bir sabırla bunlara bile katlandım. İşine saygısı olmayan, maalesef bilgisiz bu kişiler sorunumu çözemedikleri gibi zaman zaman beni salak durumunuda soktuklarını biliyor ve farkediyordum (lpg'de rolantide tekleme sorunumu geçiremeyince aracımın rolantide tekrar benzinde çalışmasını sağlayarak aaaa bak sorununuz geçti demeleri ve bana aracın lpg'de çalıştığını belirtmeleri gibi), neyse sonuçta artık pes ettim, ya arabayı satacaktım yada bu kiti söktürüp garantisi devam etmesine rağmen inanın size hiç bir ücret talep etmeden geri gönderecektim. Son bir umut bu sitede gezinirken Antalya HBA otogaz firmasını gördüm bu firma sizin bayiniz değil farklı bir markanın bayisi ve firma sahibi İbrahim Bey'e bir mail attım ve sorunlarım anlattım, İbrahim Bey bana cevap yazmadan Antalyaya gittim ve kendisini buldum o kadar içtenlikle beni dinlediki ama kendi elinde program olmadığını söyledi ama tüm mekanik kontroleri yaptı ve bu sorun kalibrasyondandır dedi, Antalya Elif otogazın romano bayisi olduğunu söyledi ve dayanışma ile sorunumu çözeceklerini belirtti birlikte elif otogaza gittik, gayet güler yüzle karşıladılar buradan sayın elif otogaz müdürü Mustafa Bey ve değerli Ustaları Engin ve Mustafa Bey'e de teşekkür ederim, aracımı ladutoba bağladılar ve İbrahim Bey ile birlikte sorunumu beş dakikada çözdüler, aracımın motorunu dinledim araç tıkır tıkır çalışıyordu, denemeye çıktık ne tekleme ne zıplama bir şey kalmadı ve benim aylardır süren kabusum sona erdi. Benim yaşamış olduğumdan çıkarılabilecek ve size haddim olmayarak verebileceğim öneriler nelerdir; öncelikle ROMANO gibi kendini ispatlamış iyi bir markanın temsilcisi olabilirsiniz ama iyi bir kit kadar iyi bir montaj ve kalibrasyon çok çok önemli özellikle bazı taşra servisleriniz inanın çok yetersizler, gerek bilgi gerekse donanım olarak çok yetersizler ayrıca taşra kabzimalı gibi düşünüp müşteriyi bazen salak yerinede koyuyorlar (lutfen bu ifadem için kusuruma bakmayın ama bana bu insanların yaptıklarını düşündükçe sinirleniyorum), herşeye rağmen tüm memnuniyetsizliğime rağmen bu servislerin isimlerine vererek onları afişe etmek istemiyorum size özel olarak mesaj atabilirim, ama memnuniyetimi de herkes bilsin istiyorum antalya servisiniz ELİF OTOGAZA teşekkür ederim, sizin bayiniz olmasada benim sorunuma ilgiyle yaklaşan ve çözen HBA OTOGAZ sahibi İbrahim Bey'e (özellikle sizden ricam sizin markanıza bayiniz olmamasına rağmen sahip çıkan İbrahim Bey'e ulaşıp teşekkür etmenizdir, çünkü bana olduğu kadar sizin markanızada hiç bir karşılık beklemeden yardımlarını ve bilgisini esirgememiştir.) minnettarım ve sizden ricam bu tarz kişiler ile yolunuza devam edip çalışmanız. Sektörünüzde özellikle taşrada yetişmiş insan sıkıntınızı anlayabiliyorum ama lütfen taşra bayilerinizin sizin taşradaki şubeleriniz olduğunu, sizi temsil ettiklerini düşünerek hizmet içi eğitimler ile müşteri memnuniyetine biraz daha önem verin.
    SAYGILARIMLA
    DR.Gökhan KALAĞAN

SAYIN Gökhan KALAĞAN öncelikle yaşadığınız sorun dolayısı ile firmamızın üzüntüsünü bildirmek isteriz.yazınızda asıl önemli olan konu tüm forum kullanıcılarına göstermiş olduğunuz bilinçli tüketici profilidir.Şirket olarak amacımız siz sayın müşterilerimizin bize ulaştırdığı uygulama hatalarını(ürün veya servis bazlı)mümkün olan en askari seviyeye indirgemek ve gerçekten sektörümüzde öncü olan ürünlerimizi siz değerli müşterilerimize en mükemmel şekilde sunmaktır.bu bağlamda sizin gibi ufku geniş ve tam anlamıyla bilinçli kullanıcılarımızdan aldığımız uyarılar bizlere çok daha fazla gayretle çalışmamız gerektiğini hatırlatmaktadır.SON OLARAK firmamız adına yaklaşımınızdan ve saygın uslubunuzdan ötürü teşekkür ederim.her türlü teknik ve diğer konular için bize 0554 799 96 46 no lu telefonda veya internet sitemizden ulaşa bilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: sedobey

Demekki bu forum gerçekten faydalı bişeymiş. Yani kullananların %90ı problemli olduğunu söylediğine göre KME gerek servisi gerekse
    malzemesi açısından iyi bir marka değil. bunu ben değil kullanıcılar söylüyor. ben de aracıma lpg taktırmayı düşünenlerden olarak
    bir italyan markasına karar verdim. zaten 12 ay taksit yapıyorlar her ay 15 lira fazla öder hiç olmazsa şikayetleri çok ama çok daha az olan bir italyan markası takmakta fayda var diyorum. ben forumdaki herkese yol gösterdikleri için çok teşekkür ederim.
    Sizlere sorunsuz günler diliyorum.

SAYIN forum kullanıcısı SEDOBEY yapmış olduğunuz yorumda markamız hakkında yanlış bir kanıya vardığınız kanaatindeyiz.TAKTİR EDERSİNİZKİ BU FORUM sitesi otogaz kullanıcılarının sorunlarını paylaşmak için hizmete girmiştir tabiki burada çoğunlukla sorun yaşayan kullanıcılarımız problemlerine çözüm aramaktadır bu sadece bizim markamıza özel de değildir sektör içinde bulunan tüm markalr hakkında bu ve bunun gibi sitelerde sorunlar bulabilirsiniz buda bir markanın götü olduğu ki hele hele sizin dediğiniz gibi %90 oranında gibi ölçülerde kötü olduğu gibi bir sonuç çıkarmaz.BUNA şöyle bir örnek verebiliriz bir hastahaneye gidip oradaki insanları gördükten sonra tamam anlaşılıyorki tüm insanlar hasta demek gibi birşey.sonuç olarak sizin daha önceki yazılarınızdan anlaşıldığı gibi FORD FİESTA MARKA BİR ARACINIZ VAR.biz yıllardır KME markamız ile türkiye genelinde yüzlerce FİESTANIN lpg dönüşümünü gerçekleştirdik bunların tamamı şu anda hem yakıt tasarrufu hemde performans olarak sorunsuz çalışmaktadır.KME MARKASI OLARAK idda ediyoruzki eğer aracınızın dönüşümünü biz yaparsak isteğiniz tüm performans ve tasarruf değerlerine sizi ulaştırırız.eğer isterseniz bize ulaşın sizi daha önce montajı yapılmış FİESTA kullanıcılarımız ile görüştürelim sonucu birde gerçek kullanıcılardan dinleyin.BİZE ULAŞMAK İÇİN0554 799 96 46 nolu telefonu veyawww.kme.com.tr internet adresini kullana bilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kahvecioğludestek -- 3 Şubat 2010; 11:20:51 >

• Sayın Kahvecioğlu yetkilileri mesajıma ve sorunuma ilginiz için bende teşekkür ederim, umarım yeni bir sıkıntı yaşamam ama yaşarsam sizin ile rahatlıkla iletişim içerisinde olabileceğimi bilmek beni mutlu etti. Saygılarımla
    DR.Gökhan KALAĞAN
  • benim bir sorum daha olacak benim enjektörler motor üzerinde sabit bir yerde monteli değil bunun herhangi bir sorun teşil edermi sabit bir yere sabitlesem nasıl olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhan4

benim bir sorum daha olacak benim enjektörler motor üzerinde sabit bir yerde monteli değil bunun herhangi bir sorun teşil edermi sabit bir yere sabitlesem nasıl olur?

DEĞERLİ KULLANICIMIZ enjektörlerinizin sabitlenmemiş olması bir sorun teşkil etmez fakat biz uygulama olarak sabitlenmesi yönünde tavsiyede bulunuyoruz.eğer imkan dahilindeyse sabitleyebilirsiniz. teşekkür ederiz.
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.