Şimdi Ara

klonlu imei iphone 5s

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar az önce türkcell .... nolu imei nolu cihaz klonlu listesinde olduğu için 15.07.2014 tarihinde kullanım dışı bırakılacaktır.Hattınız açık kalacaktır. diye mesaj attı.

Cihazı Apple store 'dan aldım 5s gold turkcelli aradım. İmei numarası onlardaki ile örtüşmüyor. Aldığınız yer ile görüşün dendi.

Sorgulama yaptığımdamobil kayıt cihaz sisteminden

Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir.
    Üretici : Üretici: Apple Inc Pazar Adı: Apple iPhone 5S (A1457) Model Bilgileri: Apple iPhone 5S (A1457)

olarak çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bebott -- 25 Haziran 2014; 19:53:04 >

• güncel
  • *#06# yaptığınızda yada ayarlar>genel>hakkında kısmındaki imei numarasını sorgulattığınızda cihaz klonlu görünüyorsa yapabileceğiniz tek bir şey var.
    Telefonun faturasıyla birlikte türkcell bayisine gidip cihazı kendi hattınıza açtırabilirsiniz. Başka bir türkcell yada diğer operatörün hattı çalışmaz. Yanlızca tanımlanan numara çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cell_master -- 25 Haziran 2014; 21:44:38 >
  • Cell_master kullanıcısına yanıt
    evet cihaz klonlu gözüküyor ama bu benim hatam değil ileride ben bu telefonu değiştirdiğimde dediğinz gibi olursa bu telefon çöp olur
  • Evet malesef sizin hatanız değil ama üretici firma yada size ürünü satan firmanında hatası değil. Bu yurtdışından getirtilen telefonlara olan talep bunların sebebi.
    Artık bu televizyonlarda satılan yada doğudan kaçak gelen telefonlara hurda cihazların imeilerini yazmayı geçtiler kafadan atıp yada seriyi tutturup imei yazma işine başladılar.
    Şahsen ben tamire dahi almıyorum kaçak cihazları ama durum bu ne yazıkki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cell_master

Evet malesef sizin hatanız değil ama üretici firma yada size ürünü satan firmanında hatası değil. Bu yurtdışından getirtilen telefonlara olan talep bunların sebebi.
    Artık bu televizyonlarda satılan yada doğudan kaçak gelen telefonlara hurda cihazların imeilerini yazmayı geçtiler kafadan atıp yada seriyi tutturup imei yazma işine başladılar.
    Şahsen ben tamire dahi almıyorum kaçak cihazları ama durum bu ne yazıkki.
    Telefonu bi şekilde bozup Apple Store'a gidip değişim isteyin her halukarda telefonu değiştirmek zorundalar.
    Bu durumdan ancak bu şekilde kurtulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArrowLight

Telefonu bi şekilde bozup Apple Store'a gidip değişim isteyin her halukarda telefonu değiştirmek zorundalar.
    Bu durumdan ancak bu şekilde kurtulabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    cihazı kendi hattınıza tanımlıyıp sadece tanımladığınız hat ile kullanabilirsiniz satacağınız zaman ise faturası ile sattığınız kişi gidip tanımlı numarayı kendi hattına çevirebilir . başka bir yolu yok . cihaz yurtdışı olsaydı hiç kullanamıcaktınız faturası olsa bile yurtdışı cihaz imei klonlandımı çöp oluyor . saçma salak bir sistem .

• Bu konuda sistem saçma ve çok kötü uğraşmanız gerekicek ama Apple hasarlı cihazları 700 TL tarzı bi fiyata 0 ile değiştiriyordu belki imei kopyalanan cihazıda alırlar sonuçta içinde ki parçalarda sorun yok Apple 'a bi sorun derim yoksa telin fiyatı yarı yarıya düşücek ve müşteri çok zor bulucaksın ama satmayı düşünmezsen hiç bir sorun yok kullanmaya devam et tek hatta tanımlayıp tabi
  • Bence de telefonu boz bi şekilde veya kafadan mantıklı şeyler atabilirsin uzun sure test edemeyecekleri mesela

Oyun oynarken sıfırlamaya rağmen telefon 20dk sonra kapanıyor

Kilit ekranında bazen dalgalanmalar oluyor

Gibi gibi

Ekleme: Anakart değiştirirlerse şanslısın anakart değiştirmeleri için çipsette falan sorun olması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elsa -- 26 Haziran 2014; 3:23:14 >
  • Apple'a gidip dogruyu söylesem bozuldu falan değil de yinede değiştirmezler mı benim anlamadığım ben telefonu hiçbir yere takmadım kimseye vermedim imei nasıl kopyalanabiliyor
  • Teknoloji mağazalarında bezen teşhir ürünlerinin imei'sini bile çalıyorlarmış.
    imei klonlamayı caydırıcı ve ağır yaptırımlar getiren kanun düzenlemesi yapılması gerekir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: frux

Teknoloji mağazalarında bezen teşhir ürünlerinin imei'sini bile çalıyorlarmış.
    imei klonlamayı caydırıcı ve ağır yaptırımlar getiren kanun düzenlemesi yapılması gerekir..
    Bu nasıl bir saçmalık hala çözemedim evde otururken mesaj gelse klonlandı diye şimdi cihazım çöp mü oluyor. Cihaz yurt dışı pasaport kayıtlı
  • Arkadaslar her yeri aradım hatta apple beni konferansa aldı Amerika'daki irlandadaki kisilerle görüştüm telefonumu değiştirmelerini istedim ama adamlar anlamıyor çünkü o kadar mantıksızki apple in yapabileceği bor sey yok hukumetinizle halledin dendi btk yi aradım aldiginiz yere başvurun eğer 6 aydır aynı numara ile kullandıysanız bu numara üzerine tek hat olarak kullanıma açılır diyorlar benim bir hatam yok neden tek numara ile kullanmak zorundayım dediğimde ise tüketici hakem heyetine başvurun dendi. Yani herkes ortada bırakıyor parasını vererek aldığım telefonu faturalarım her şeyim olmasına rağmen hırsızlar yüzünden ben kullanamıyorum ve cezasını ben çekiyorum ne bicim kanun böyle bu sınır içindeyim resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: vigivan

Bu nasıl bir saçmalık hala çözemedim evde otururken mesaj gelse klonlandı diye şimdi cihazım çöp mü oluyor. Cihaz yurt dışı pasaport kayıtlı

evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Iwan

quote:

Orijinalden alıntı: vigivan

evet

Alıntıları Göster
    allah sabır versin kardeşim aynı şey benim iki defa başıma geldi bğir htc wilfire birde ı phone 4 s m çöp oldu :( allah belasını versin sacma salak bir sistem kurmuşlar arıyosun btk yı canlı biriyle görüşmek için bile onlarca dakika zaman gidiyor iş mi bu la adamın kaç bin liralık telefonu çöp olmuş satmak istese kim alır o telefonu yazık

• aslında bu işte bir terslik bar. sizin şehinize bir durum var. imei klonlandı diyelim bunu mutlaka başka bir marka ( samsung ) telefona yazmışlardır. ama imei sorguladığınızda telefonun iphone 5s olduğu ortaya çıkıyor. bu durumda sen haklı olan tarafsın. dolayısıyla btk'ya durumu anlatan bir dilekçe yaz. kanıt olarak faturanı ekle ve numaranı yaz. belki o numarayla imei'yi kullanabilirsin
  • Aksam oldu istanbulu dolaştım resmen öncelikle gidip zorlu centerda apple Store da durumu anlattım. Orada 4 hafta önce aldığı iphoneu klonlanmis bir bayan daha vardi. Beraber anlattık yapabileceğimiz bir sey yok savcılığa başvurun dendi. Hiç daha önce böyle bir olayla karsilasmamislar. Ben online apple Store dan aldım diyorum. Biz farkliyiz onlar farklı dendi. Btk ile görüştüm ithalatçı firmanız tek numara ile eslestirecek imei numarasını ve bizim sisteme düştüğü an ben aktif hale getiricem telefonu deniyor. Apple biz böyle bir işlem yapamayız diyor. Telefon çöp oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bebott -- 26 Haziran 2014; 17:47:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bebott

Aksam oldu istanbulu dolaştım resmen öncelikle gidip zorlu centerda apple Store da durumu anlattım. Orada 4 hafta önce aldığı iphoneu klonlanmis bir bayan daha vardi. Beraber anlattık yapabileceğimiz bir sey yok savcılığa başvurun dendi. Hiç daha önce böyle bir olayla karsilasmamislar. Ben online apple Store dan aldım diyorum. Biz farkliyiz onlar farklı dendi. Btk ile görüştüm ithalatçı firmanız tek numara ile eslestirecek imei numarasını ve bizim sisteme düştüğü an ben aktif hale getiricem telefonu deniyor. Apple biz böyle bir işlem yapamayız diyor. Telefon çöp oldu.
    hocam ne telefon buzması ne yalan söyelemsi . aldığın yere git çözeceklerdir. heleki türkiye appstoreden aldıysan randevü alıp git 20dk içinde çözülecektir.

• Bugün gittim zorlu center apple Store' degisim yapmıyorlar. Bizim hatamız değil çalınan bir ürün dendi. Savcılığa başvurun hırsızlık olayı deniyor ve bizimle alakalı bir durum değil deniyor. AppleCare hattını aradım ve maalesef bizim yapabileceğimiz bir sey yok btk ya başvurmalısınız dendi.
  • Hocam saçmalık geçmiş olsun ama bence işin peşini bırakmayın haklı taraf sizsiniz ben olsam tüketici heyetine kadar giderim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.