Şimdi Ara

Klon Imei olup güncelleme sonrası ses ve şebeke sorunu yasaynlar SNsi 00** olanlar için KESİN ÇÖZÜM (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
18
Favori
92.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hssahin65

quote:

Orijinalden alıntı: wolf_555

quote:

Arkadaşlar bu gün bana msaj geldi Yasal uyarı:xxxxxxxxxxxİMEİ numarası klonlanmıştır,cihaz 30 gün içinde kapatılacaktır,satın aldığınız yere başvurunuz.Malesef satın aldığım yere ulaşmam imkanı yok ne yapmalıyım şimdi bu durumda.

Eğer elinizde kullanmadığınız ama internete girebilen bir telefon varsa bir telefoncuya gidip o imeiyi telefonunuza attırın.Eğer yoksa telefoncular kendi imei atar ama o imeiyi başkası kullanınca telefon yine gider.Onun için kendi imeiniz daha garanti olur.

İlginize saygılar,elimde bana ait nokia 3310 var acaba bu olurmu.

Evet olur telefonun modeli farketmez ama 3310 un 3G desteği olmadığı için operatörünüz telefonunnuzdan internete girmeye izin vermebilir diye düşünüyorum.Eğer 3G kullanmıyorsanız hiç bir sorun olmaz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bu gün bana msaj geldi Yasal uyarı:xxxxxxxxxxxİMEİ numarası klonlanmıştır,cihaz 30 gün içinde kapatılacaktır,satın aldığınız yere başvurunuz.Malesef satın aldığım yere ulaşmam imkanı yok ne yapmalıyım şimdi bu durumda.

Eğer elinizde kullanmadığınız ama internete girebilen bir telefon varsa bir telefoncuya gidip o imeiyi telefonunuza attırın.Eğer yoksa telefoncular kendi imei atar ama o imeiyi başkası kullanınca telefon yine gider.Onun için kendi imeiniz daha garanti olur.

İlginize saygılar,elimde bana ait nokia 3310 var acaba bu olurmu.

Evet olur telefonun modeli farketmez ama 3310 un 3G desteği olmadığı için operatörünüz telefonunnuzdan internete girmeye izin vermebilir diye düşünüyorum.Eğer 3G kullanmıyorsanız hiç bir sorun olmaz.

Malumunuzdur bu tür telefonlar genellikle internet ve 3G için alınıyor,internetisiz bu telefon hiçbir işimi görmez,Saygılarımla.

• Arkadaşlar klonlu tel.i hic guncellememis isek.. orjinal imei ye dönüp güncelleme yaparsak şebeke sorunu yasar miyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue spirit

quote:

Orijinalden alıntı: tahayasin1

quote:

Orijinalden alıntı: blue spirit

bunlarla uğraşacağınıza adam gibi verginizi yatırın

350$ lık cihaza 800 - 1000$ arası ödiyecen birde aman ayıp olur vergi ödeyim diyecen.
    Yani kurda kendini koyun decen.
    Adam akkıllı ve matıklı bir fiyta sat vatandaşı kılıktan kılığa girmeye zorlama!
    Almnyada yaşıyorum bu gün en pahlı mağazada bordo renkli S3'ü gördüm aşık etti beni.
    fiyatı ve extra 1 senelik kaza sigortasıyla sadece 499€
    Saygılar...

sizin gibi tembel halka az bile hiçbişey ürettiğiniz yok ne bi araba ne bi telefon söyle var mı herhangi bi üretim sen o vergiyi koymazsan onu almayan kalmaz ülke parası tamamen elden çıkar zorunlu konulmuş bir lüks vergisi o hee ağır geldiyse bırakırsın tembelliği çalışırsın sende üretirsin bi telefon bak o zaman var mı vergi diye bişey

elması ürettiğimiz için mi vergisi %0 ???

• Benim sorunumda bambaska.benim elimde de koreden gelme note var.klon imeili bu telefon bazen gelen aramalrda ne karsinin sesi nede benim sesim ulasmiyor.kapatip tekrar arama yapmam gerekiyor.bu durum bazen fazlasiyla can sikiyor.bunu duzeltebilirmiyim acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuzen kendi s3 telefonunu s4 aldığı için bana bıraktı. Elimde bolca eski telefon var. Onlardan birisinin imei numarası ile kendim yapma şansım yok mu? Daha önce Lg telefonların imei numaralarını değiştiriyordum. S3 için bir yöntem yok mu acaba?
  • takip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orodyn

Kuzen kendi s3 telefonunu s4 aldığı için bana bıraktı. Elimde bolca eski telefon var. Onlardan birisinin imei numarası ile kendim yapma şansım yok mu? Daha önce Lg telefonların imei numaralarını değiştiriyordum. S3 için bir yöntem yok mu acaba?

hayır yok malesef SPT box şart. telefoncuya gideceksin mecburen.

sana tavsiyem hangi sürüme yüklemek istiyorsan o sürümde SPT box ile imei atılıp atılmadığını öğren çünkü her sürüme imei atılamıyor sanırım. sonra o istediğin geçerli sürüme güncelle ve öyle git telefonuya o da 20 liraya imei atsın bitsin derdin.
  • Merhaba,arıza programını açınca root lu olmadıgını söylüyor fakat telefon rootlu ne yapmam gerekir?
  • root olayını hallettim. arıza programını açınca;
    root ok
    busybox no
    diyor busybox kurmama rağmen.
    Yardım lütfen..
  • Merhaba,

burada s3 iler için konu anlatılmış ancak ilgili problem benim S2 telefonumda da var.
    öncelikle belirtmeliyimki telefonum clon değil orijinal buna rağmen son 4.1.2 sürümünü kiesten güncelleyememiştim sürekli bi hata verip duruyordu bende sammobile sitesinden Türkiye için çıkan son romu indirip odin ile kurulumu yaptım ve olay buradan sonra koptu sürekli şebeke gidip geliyor.
    bunun için bir çok yerde sim kartınızı başka telefona takın sim kilidini kapatın tekrar telefonunuza takıp romu yükleyin gibi oneride bulunmuşlar ancak benim sim kartımda hiç bir zaman sim kilidi olmadığı için zaten güncellememi sim kilidi olmadan yapmış olmama rağmen bu sorun başıma geldi
    birde telefonumda yükleme sonrası dikkat ettiğim birşey yükleme sonrası telefonumun imei numarsının sonuna/01 gibi bir rakam geldi #06# yapıtığımda ekrana gelen imei no telefonun kasasındaki orjinal imei numarası tek fark imei numarasının sonuna /01 olarak bir ilave var artık eskiden bu yoktu yardımcı olursanız sevinirim.

telefonumda
    XXLS8
    4.1.2. yüklü şuanda

şimdiden teşekkürler,

• merhaba benim sorunum büyük yardımcı olacağınızı ümit ediyorum telefonum 3 aydan beri şebeke sorunu yaşıyorum telefonum geçici pasaport kaydı yapılmış kapandı daha sonra kendim yasal kayıt yaptırdım açıldı fakat şebeke sık sık kesildi çok sıkıntı verici bir durum lütfen sorunuma bir çare telefoncular sorunu çözemedi lütfen yardım.
  • Benimde ilk rom yüklediğimde başıma gelmişti sonrasında her rom yukledikten sonra arıza patch yükleyip sebeke geri geliyodu taki dün omega 4.2.2 romu yukleyene kadar bu romu yükledikten sonra ne yaptıysam şebeke gelmedi açılırken pin giriyorum mobil ağları yaratıyorum ama aga kaydolmadi daha sonra tekrar deneyin diyor.cm yukledim değişmedi baska omegadan önce wanam yüklüydü onu tekrar yukledim olmadi yedek vardi onuda yukledim geri gelmedi şebeke.imei numarasi var seri numarasi var ama olmuyor ne yapmalıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: ariza27

quote:

Orijinalden alıntı: ugacomtr

ariza27 hocam bu patchler 4.1.2 de işe yarıyor mu ?

evet yarıyor kendi 4.1.2 romumuda yapıyorum çok az kaldı..

hocam bunu s4 ıcınde yapacakmısınız telefon atıl duruyor kullanamıyorum ımeı repair yapamıyorum malesef telefon ya aga kayıtlı degıl hatası verıyor yada ımeı bozuluyor 0049 olan ımeı hangı orjinal romu denersem deneyeyım durumum bu yardımcı olabılırmısınız
  • Arkadaşlar ; neredeyse 10 kere yaptım bu işlemi beyefendinin verdiği program ile . Ve hepside başarılı oldu . Telefonum Galaxy s3 ve her rom atışımda imei gidiyordu . EFS yedeği aldım restore yaptım ne yaptıysam olmadı . Ama bu program 2 dk da yapıyor her işi .

Bunu yapan beyefendiye çok çok teşekkür ediyorum . Kesinlikle destek olmak isterim size . Program kesinlikle işe yarıyor . Doğru yapın yeterli .
  • quote:

Orijinalden alıntı: spirituals

Arkadaşlar ; neredeyse 10 kere yaptım bu işlemi beyefendinin verdiği program ile . Ve hepside başarılı oldu . Telefonum Galaxy s3 ve her rom atışımda imei gidiyordu . EFS yedeği aldım restore yaptım ne yaptıysam olmadı . Ama bu program 2 dk da yapıyor her işi .

Bunu yapan beyefendiye çok çok teşekkür ediyorum . Kesinlikle destek olmak isterim size . Program kesinlikle işe yarıyor . Doğru yapın yeterli .

Sana gerekli her şeyi yedeklemiştim dostum keşke Bi arayıp soraydın

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyndurak

quote:

Orijinalden alıntı: spirituals

Arkadaşlar ; neredeyse 10 kere yaptım bu işlemi beyefendinin verdiği program ile . Ve hepside başarılı oldu . Telefonum Galaxy s3 ve her rom atışımda imei gidiyordu . EFS yedeği aldım restore yaptım ne yaptıysam olmadı . Ama bu program 2 dk da yapıyor her işi .

Sana gerekli her şeyi yedeklemiştim dostum keşke Bi arayıp soraydın

En son vedalaşmıştık canım kardeşim öyle hatırlıyorum :) . Hatta biraz kötü sayılabilecek bir şekilde . O yada bu sebepten . Denedim senin yedeğini ama olmadı yeni indirdiğim s4 romu için . Bunda oldu . Hem çok daha kolay bir yöntemdir . Her romda sıkıntısız çalışmakta

• ariza diye bi arsiv var onu cwmden kur sikinti kalmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyndurak

ariza diye bi arsiv var onu cwmden kur sikinti kalmaz

denedim kardeşim onuda denedim :) . Hatta bu işi çok bilen bir arkadaşım da denedi . Sorun değil halledildi öyle yada böyle sıkıntı yok . Teşekkürler genede .,
  • ne demek sorun olmayacaksa senden bisi rica edecektim yaw varsa iznin bi msj cekiyim . .

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.