Şimdi Ara

KLIPSCH MARKA HOPARLÖR KULLANAN ARKADAŞLAR BURAYA . (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
5
Favori
47.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herşeyden önce iki ayrı seriden bahsediyorsun Kentiaman. F-2 Synergy serisi olup power handlingi 100 w (400 w peak) iken RF62 Referans serisi yani daha kaliteli üst seriden bir hoparlör modeli olup power handlingi 125W RMS / 500W Peak'dir. RF-62 Performansı da haliyle daha iyidir. Ama Yamaha RXV-661 modeli ( 7 x 140 Watt) receiverla RF-82 model hoparlörle uyumu daha iyi olur ki bu modelin power handlingi 150W RMS / 600W Peak'dir.
    Bence F-2 bu iki modelle kıyaslanmaz ve de aradaki fiyat farkı alacağın performansa değer.
  • Merhaba,

Hoparlör için ayırdığım bütçe 1350YTL kadar. AVR olarak Yamaha Rx-v661 ile kullanacağım. Hafta sonu Klipsch hoparlör tavsiyesi aldım (fiyat nedeniyle). Bana sunulan 5'li set F1 + C1 + B2 ile oluşturuldu (1300 YTL). Bu seti alırsam sub şu aşamada alamayacağım. Bana bu seti değerlendirir misiniz? Biraz araştırınca yakın fiyatlara F1 yerine F2 ya da RF10'u gördüm.

Bu sete alternatif olanlar arasında şunlar da vardı:
    JAMO E350 PPL (sub dahil bu sete) 1350 YTL
    JBL Balboa 10 (sub dahil bu sete de) 1350 YTL
    Infinity Primus - 1270 YTL

Bu arada benim hep aklımdaki de Wharfadale 9.6 frontlara ve yine 9 serisinden 5+1'i tamamlamak vardı.

Fiyatları farklı mağazalardan aldığım için fiyata göre bir değerlendirme yapamayacağım. Sizce tercihim ne yönde olmalı? %80 film izleyeceğim, maksimum 26 ya da 35 m2'lik odalarda kullanacağım. (Henüz nereye yerleştireceğimden emin değilim). Infinity çok bildiğim bir marka değil. Klipsch ve Jamo duymuşluğum var. JBL'yi ise iyi olarak biliyorum. Kafam karıştı... Klipsch için mid'lerde pek verimli değil diyorlar, sonra film zevkimizden de olmayalım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardakaan -- 14 Ocak 2008; 10:52:03 >

• arkadaşlar bende bir set almayı düşünyorum KLIPSCH marka.. daha çok müzik dinleyeceğim.. müzik performansıu çok iyi olmalı benim içn..

ancak genel olarak bu konularda hiçbir fikrim yok.. 1000 YTL bir para ayırdım bu iş için..

Mesela bu set hoşuma gitti tip olarak:

http://www.srcelektronik.com/JAMO_JAMO_S_606_UID_2953_.htm

vs. vs. lütfen yardımcı olmak isteyenler pm atısn !
  • İyi akşamlar concon, hoparlörü kullanacağın mekanın büyüklüğüne göre alacağın hoparlörü seçmende fayda var ama tahmini olarak herhalde 30-35 m2lik bir alanda ise KLIPSH'in RF-62 modelini kesinlikle tavsiye ederim, son derece başarılı. Aşağıdaki linkden kontrol edebilirsin.

http://www.klipsch.com/products/details/rf-62.aspx
  • quote:

Orjinalden alıntı: ^^CoNCoN^^

arkadaşlar bende bir set almayı düşünyorum KLIPSCH marka.. daha çok müzik dinleyeceğim.. müzik performansıu çok iyi olmalı benim içn..

ancak genel olarak bu konularda hiçbir fikrim yok.. 1000 YTL bir para ayırdım bu iş için..

Sevgili ^^CoNCoN^^ verdigin linkteki ürünün alt frekans aralığı zayıf bu ürünü iyi bir subla beslemelisin diye düşünüyorum.
    Bu arada istanbulda ikamet ediyorsanız JAMO S606 yı teknosalarda bulabilme imkanınız var, aşağıdaki linkteki takımı teknosa satıyor ürünün front kolonlarını orada dinleyebilirsinizhttp://www.srcelektronik.com/JAMO_JAMO_S-606HCS3_(JAMO_SUB_200_HEDIYELI)_UID_4234_.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 18 Ocak 2008; 2:15:01 >

• quote:

arkadaşlar bende bir set almayı düşünyorum KLIPSCH marka.. daha çok müzik dinleyeceğim.. müzik performansıu çok iyi olmalı benim içn..

Odan çok büyük değilse bir çift rf-52 işini fazlasıyla görecektir ama birde stereo anfi masrafı olacak tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaGeSuKo -- 21 Ocak 2008; 12:49:42 >

• quote:

Amacınız eğer müzikal bir hoparlör almak ise Jamo S606 çok iyi bir seçim olacaktır. Geçen cumartesi akşamı bu hoparlörü Doğubank civarındaki bir mağaza da dinleme fırsatı buldum hoparlörün sahnesi muhteşem müziği adeta içinizde hissediyorsunuz, müzikte ki her detayı ayrıntılı bir biçimde verebiliyor ayrıca orta frekans da muhteşem diyebilirim. Üründe iki adet 5" lik orta frekans sürücü kullanılıyor bunun yanında Jamo'nun patentli teknolojisine sahip tizler mevcut ve 8" lik yandan konumlandırılmış bir woofer var. Baslar için endişe etmenizi gerektirecek bir durum yok oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim ayrıca gayet yumuşak baslar üretebiliyor bu konuda benim beğenimi kazandı. Klipsch Rf serisinden bir hoparlör hiç dinlemedim o nedenle Jamo ile kıyaslama yapmam yanlış olur ama fiyat olarak bakacak olursak Jamo'nun bir adım önde olduğunu söyleyebilirim. Jamo S606 modelini 850 ytl ye alabiliyorken Klipsch Rf-52 için 1050 ytl vermek gerekiyor. Dinlediğim Jamo S606 Cambridge stereo anfi ye bağlı idi ve gayet uyumlu bir ikili gibiydiler ama Cambridge anfilerin fiyatları pahalıdır zira dinlediğim model için 1.070 ytl fiyat aldım (yanlış hatırlıyor da olabilirim ama 1000 ytl nin üstü idi ondan eminim). Bu arada Jamo nun meşhur 2.1 i olan İ300 de bahsettiğim mağazada idi yanlız fiyatı pek ucuz değil 870 ytl fiyat aldım belki peşin ödemede 800 ytl olabilir ama her halükarda pahalı bir hoparlör onu da haftaya dinleyeceğim inşallah.http://www.jamo.com/Default.aspx?ID=5915&M=Shop&PID=17154&ProductID=17629 Jamo İ300

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venom800 -- 21 Ocak 2008; 13:42:30 >

• quote:

Kullandığım oda 20-25 m2 civarında. Yamaha 659 avr ile kullanıyorum. RC-62 de elimde mevcut fakat tv altında çok yer kapladığından kutusuna kaldırdım, artık dvdleri stereo modda seyrediyorum. Anlıyacağınız 5.1 hevesim geçti. Stereo amfi ile deneme şansım olmadı, fakat avr'yi satabilirsem artık stereo'ya geçmeyi düşünüyorum.
    RF62 lerin Çok berrak bir ses karakteri olduğunu söyleyebilirim. Hani crystal clear derler ya, aynen öyle. Her türlü ayrıntı net olarak duyulabiliyor.
    Yanlız hangi frekansdır bilmiyorum ama bir eksiklik var gibi geliyor. Örnek vermem gerekirse: Flighplan filminde başlarda Jodie Foster gece hastane bahçesinde otururken aniden kuşların kanat çırparak havalandığı bi sahne var. Monoton bi sahnede aniden kanat sesleri duyulunca insan irkiliyor. Bi arkadaşımın evinde LG 5.1 setle(şu 1000 ytl'LİK komple sistemlerden) izlerken böyle hissetmiştim. DVD'yi eve getirip aynı sahneyi koydum, o sesi alamadım. Yamaha AVRden olabilir mi diye sesi tv'ye verip bi de öyle dinledim, TVdeki ses daha etkileyici idi (yanlış anlaşılmasın, daha güzel değil ama daha patlayıcı sanki). Bu yüzden gerilim filmelerini seyrederken ani şaşırtıcı sahnelerden zevk alamıyorum.

Stereo performansı içinse stereo amfim olmadığından yorum yapmam doğru olmaz herhalde.

O sesleri alamamanın en büyük nedeni orta sesleri veren mid sürücüsünün bulunmayışındandır.
    Aynı şekilde alkış seslerindede eksiklik hissedeceksin mesela konser kaydı müzik cd lerinde alkış seslerinde bir eksiklik olduğunu hissedeceksin. Bence ortamın yaratılması konusunda alkış sesleri çok önemli. Tıpkı mid sürücüsünün olması gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogen -- 21 Ocak 2008; 14:45:38 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ogen

quote:

Kullandığım oda 20-25 m2 civarında. Yamaha 659 avr ile kullanıyorum. RC-62 de elimde mevcut fakat tv altında çok yer kapladığından kutusuna kaldırdım, artık dvdleri stereo modda seyrediyorum. Anlıyacağınız 5.1 hevesim geçti. Stereo amfi ile deneme şansım olmadı, fakat avr'yi satabilirsem artık stereo'ya geçmeyi düşünüyorum.
    RF62 lerin Çok berrak bir ses karakteri olduğunu söyleyebilirim. Hani crystal clear derler ya, aynen öyle. Her türlü ayrıntı net olarak duyulabiliyor.
    Yanlız hangi frekansdır bilmiyorum ama bir eksiklik var gibi geliyor. Örnek vermem gerekirse: Flighplan filminde başlarda Jodie Foster gece hastane bahçesinde otururken aniden kuşların kanat çırparak havalandığı bi sahne var. Monoton bi sahnede aniden kanat sesleri duyulunca insan irkiliyor. Bi arkadaşımın evinde LG 5.1 setle(şu 1000 ytl'LİK komple sistemlerden) izlerken böyle hissetmiştim. DVD'yi eve getirip aynı sahneyi koydum, o sesi alamadım. Yamaha AVRden olabilir mi diye sesi tv'ye verip bi de öyle dinledim, TVdeki ses daha etkileyici idi (yanlış anlaşılmasın, daha güzel değil ama daha patlayıcı sanki). Bu yüzden gerilim filmelerini seyrederken ani şaşırtıcı sahnelerden zevk alamıyorum.

Stereo performansı içinse stereo amfim olmadığından yorum yapmam doğru olmaz herhalde.

O sesleri alamamanın en büyük nedeni orta sesleri veren mid sürücüsünün bulunmayışındandır.
    Aynı şekilde alkış seslerindede eksiklik hissedeceksin mesela konser kaydı müzik cd lerinde alkış seslerinde bir eksiklik olduğunu hissedeceksin. Bence ortamın yaratılması konusunda alkış sesleri çok önemli. Tıpkı mid sürücüsünün olması gibi.

Evet tam dediğiniz gibi.Alkış seslerinde de belrgin eksiklik oluyor.
    Zannedersem hazır satılan komple dvd'li sistemlerde özellikle bu frekanslar ön planda oluyor. (en azından benim dinlediğim bir kaç sistemde bu şekildeydi)

• quote:

Orjinalden alıntı: ogen

Rf-62 lerde mid sürücüsü yok mu? Mid sürücüsünden kastınız bağımsız ve mevcut sürücülerden bağımsız bir sürücü mü? Bendede rf62 var ayrıca imzamdaki diğer komponentler var ve ben herhangi bir eksiklik hissetmedim hiçbir müzik veya filmde. Belki söylediğiniz gibi bir eksiklik varsa hakikaten bendeki center bu eksikliği gideriyor olabilir mi acaba? Çünkü onun sürücüleri rf62'nin sürücülerinden biraz daha küçük.

• RF62 de ayrıca mid sürücüsü yok. 2 tane hem mid hem bas sesleri veren mid-bass woofer sürücü var.
    Benim tespitim alkış sesi, dalgaların kıyıya vurma sesi gibi yerlerde eksiklik olduğu yönünde. Tabi farkı anlamak için karşılaştırmalı dinlemek lazım.
  • Dediğiniz doğru ama bende ayrıyetten subwoofer olduğu ve alt frekanslar (belki midlerinde bir kısmı) otomatik ona yönlendirildiği için rf62'nin sürücüleri bas vermek için uğraşmayıp sadece midleri vermekle meşgul oluyor olabilir mi acaba?
  • Bir çok faktör etkili olabilir. DVD player, kullanılan amfi, kablo kalitesi, speakerların yerleşimi. Ben sadece kendi sistemimde hissettiğim durumu belirttim. Daha ileri yorum yapacak veya Klipsch hoparlörü değerlendirmeye tabi tutacak kadar kendimi bu konularda bilgili ve deneyimli görmüyorum. Klipsch almayı düşünenleri yanlış bilgilendirmek istemem.

(Not: Ben de de subwoofer mevcuttu center olarak RC-62 kullanıyordum.)
  • herkese merhaba. bugün denon pma 700 ae ile kılipiş rf 82 dinleme imkanım oldu.dediğiniz kadar varmış yani . vat olarak düşük bir anfi ile cıkan sese hayran kaldım.kılipiş rf 62 yada üstünü alış veriş listeme ekledim. yakın zamanda bende sizdenim arkadaşlar
  • Denon'la RF-82'yi sen de dinlediğini yazıyorsun da bu ampli RF-82'ye yeterli geldi mi yoksa başka bir marka veya modelle daha iyi netice alabilirmiyiz. Bir de bu demoyu nerede dinlediniz. Biliyorsunuz demo ortamı da hoparlörün gerçek performansı için çok önemli bir yer.
  • bence kafi gelemez daha üst model olsaydı daha iyi sonuc verirdi. ama sesi beni şaşırttı. dinlediğim yer otuz metre kare vardı .sesi biraz acınca mazayı sars maya başladı. hayret ettim iki tane yirmi cm bastan cıkan sese.kabin olarakta heybetli vede otuz kilo ağırlığında. dinlediğim yer eminönü tunc elektronik. kesinlikle üst sınıf bircift kılipiş alıcam.
  • Bende rf-62 leri satıp rf-82 alsam mı diye düşünüyorum bazen. Bu ikisini kıyaslayan oldu mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Oronra

quote:

Sevgili ^^CoNCoN^^ verdigin linkteki ürünün alt frekans aralığı zayıf bu ürünü iyi bir subla beslemelisin diye düşünüyorum.
    Bu arada istanbulda ikamet ediyorsanız JAMO S606 yı teknosalarda bulabilme imkanınız var, aşağıdaki linkteki takımı teknosa satıyor ürünün front kolonlarını orada dinleyebilirsinizhttp://www.srcelektronik.com/JAMO_JAMO_S-606HCS3_(JAMO_SUB_200_HEDIYELI)_UID_4234_.htm

Bu ürün bana çok iyi geldi. Bir tane anfi alarak benim gibi bol film izleyen için ideal gibi görünüyor.

• klipsch kullanıcıları:
    7x170 w pio vsx-lx60 avr aldım.Salonum 55 m2.Doyurucu bir ses arzu ediyorum.Aşağıdaki set bu alanı inletirmi?
    RF82 front
    RC52 Cent.
    RB61 Surr.
    RW12d Sub veya (Def tech Super cube 3)
  • Center RC-62 olsa daha uyumlu olur ve yeterli olur.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.