Şimdi Ara

Klima yeterince soğuk degil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşımdan kullanılmış klima aldım montajını yaptırdım 2 ay sorunsuz kullandım fakat 2 ay sonra klima sogutmamaya başladı ustayı çağırdım borular eski kaçak vardır dedi değiştirdik bakır borular taktik gazı boşalmıştı gaz bastık sanki eski performansında değil şimdilerde önceden odayı buz gibi yaparken şimdi okadar sogutmuyor gibi geliyor bana sorun neyden olabilir acaba.... demirdokum coolline 12000....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ertac2006 E kullanıcısına yanıt
    Aslında biraz varsayım üzerine hareket gibi olmuş bu, klima şu an kaç derece üflüyor ve ortam ısısı kaç derece bunları bildirirseniz daha somut veri olur ve daha sağlıklı cevap alabilirsiniz.
    Şu aşamada verilecek cevaplar farazi olmak zorunda olur.

Mesela ben varsayımdan hareketle ustanız rekorları iyi sıkmamıştır yine gaz kaçmıştır diyebilirim ama ne kadar doğrudur?
  • Ben klimadan pek fazla anlamam gösterge 18 de soğuk konumda gaz kaçmış olsa direk dışarıdaki havayı verir içeri soğuk üflüyor ama bana yeterli gelmiyor sanki boruları değiştirmeden önce daha soğuktu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ertac2006 E kullanıcısına yanıt
    Hocam kademeli olarak 6 ayda kaçan gaz bilirim ben. Buna kılcal kaçak denir, klima çalıştıkça basınç artar ve milim mlim derken gram gram eksilmeye başlar gaz, her eksilmede belli oranda performans düşer.

Bu düşmelerin neticesi artık performans kayıpları hissedilir bir hal alır vs vs.

Bu soru işaretlerinden kurtulmanın en kolay yolu sanayiden alacağınız 5-10TL değerinde bir dijital derecedir. Klimayı çalıştırıp flap ağzına dereceyi bağlayıp 10 dakika sonraki değeri bize okursanız çok daha somut bilgiler sunabiliriz diye düşünüyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.