Şimdi Ara

Klima Vakumlama ve Montaj ile İlgili Yardım Eder misiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
5.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle iyi günler. bugün Arçelik 18330 AA klima montajı yapıldı. Ustaya ısrarla sürekli söylememe rağmen bu yeni klimaların içinde azot gazı var vakuma gerek olmuyor vs. dedi. Ne kadar doğru dediği acaba yardımlarınızı bekliyorum. Bir de klimanın kapağı tam olarak kapanmadı ilk başta sonradan kapak hareket modunu değiştirince tam kapandı şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vespapa41 -- 5 Temmuz 2017; 17:19:0 >

• Söylediği doğru değil hocam, yani evet klimanın iç ünitesinde azot gazı vardır lakin bu da evaporatörde kaçak olup olmadığını anlamak içindir. Eski klimalarda da yeni klimalarda da kesinlikle vakuma gerek vardır zira iç-dış ünite arasındaki borudaki nem ve havayı almanın başka yolu yoktur.

Klimayı çalıştırmadıysanız (ki çalışmış) müşteri hizmetlerini durumu anlatın, mümkünse başka yetkili servis yönlendirip vakum yapılmasını sağlamaya çalışın. Eğer çalıştırdıysanız da dış ünitenin değişimini talep edin.

Peki şuan kapak tam olarak modlara uygun şekilde açılıp kapanıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Söylediği doğru değil hocam, yani evet klimanın iç ünitesinde azot gazı vardır lakin bu da evaporatörde kaçak olup olmadığını anlamak içindir. Eski klimalarda da yeni klimalarda da kesinlikle vakuma gerek vardır zira iç-dış ünite arasındaki borudaki nem ve havayı almanın başka yolu yoktur.

Klimayı çalıştırmadıysanız (ki çalışmış) müşteri hizmetlerini durumu anlatın, mümkünse başka yetkili servis yönlendirip vakum yapılmasını sağlamaya çalışın. Eğer çalıştırdıysanız da dış ünitenin değişimini talep edin.

Arçelik müşteri hizmetlerini aradım, vakumlama yapılmadığı için dış ünitenin değiştirilmesini ve vakumlama işleminin yapılmasını istiyorum dedim, en kısa sürede geri dönüş yapılacağını belirttiler ve klimanın kapağı şuan için tam olarak kapalı diğer modlarda denemedim, bu arada iç ünitenin de değiştirilmesi gerekiyor mu ? veya müşteri hizmetlerine söylemem gereken başka bir şey var mı ? İlginiz için çok teşekkür ederim.

• quote:

Söylediği doğru değil hocam, yani evet klimanın iç ünitesinde azot gazı vardır lakin bu da evaporatörde kaçak olup olmadığını anlamak içindir. Eski klimalarda da yeni klimalarda da kesinlikle vakuma gerek vardır zira iç-dış ünite arasındaki borudaki nem ve havayı almanın başka yolu yoktur.

Kapağı kontrol ettim fakat sol taraf sağ tarafa göre biraz içeride kalıyor alt kısmı normal mi bu durum ? Tekrardan teşekkür ederim.

Açık kalan sol taraf

Sağ taraf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vespapa41 -- 5 Temmuz 2017; 19:9:46 >

• vespapa41 kullanıcısına yanıt
    Vakumlama yapılmadığı için iç ünite değişmesi gerekmez ancak sizin flap orantısız olduğuna göre onun için de değişim talep edebilirsiniz, tamir edilemeyecek bir sorun gibi durmuyor ancak yeni alınmış klima neden tamir görsün?

Şu fotoğraftaki gibi sağ da sol da cuk oturmalı.

• quote:

Vakumlama yapılmadığı için iç ünite değişmesi gerekmez ancak sizin flap orantısız olduğuna göre onun için de değişim talep edebilirsiniz, tamir edilemeyecek bir sorun gibi durmuyor ancak yeni alınmış klima neden tamir görsün?

Şu fotoğraftaki gibi sağ da sol da cuk oturmalı.

Teşekkür ederim. Flap içinde arayacağım müşteri hizmetlerini

• Bir klima alalım dedik başımıza gelmeyen kalmadı
  • quote:

s.a hocam benimde dış ünite yeri değişecek vakum yapılmasına gerek varmı servis gelip 1 metre yan tarafa takacak

vakum yapılacakmı tekrardan

• vespapa41 hocam klimanızı güle güle kullanın bende aynısının beko 31830 modelini aldım klima çok güzel soğutması süper enerji tüketimide çok güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: derya78

vespapa41 hocam klimanızı güle güle kullanın bende aynısının beko 31830 modelini aldım klima çok güzel soğutması süper enerji tüketimide çok güzel

Teşekkür ederim daha kullanmak nasip olmadı. Sizde güle güle kullanın.
  • Allah ıslah eylesin böyle usta diye geçinenleri. Arçelik Müşteri Hizmetlerini arayın durumu bildirin hocam, VAKUMSUZ MONTAJ YA-PIL-MAZ.

Test için kısmi azot eskiden bulunurdu boruların içinde, ancak yine de montyaj esnasında plastik güvenlik kapaklarını çıkartırdın ve o azot gazı basınçlı bir şekilde çıkar gider, yerini d atmosfer etkisine bırakır, ortamdaki hava ve nem boruların içine girerdi montaj yapılana kadar. Zaten vakumun amacı sistemde hava ve nem olmamasını sağlamaktır.

MH yi arayıp durumu bildirin, iş işten geçmiş, kompresör yağına da soğutucu akışkana da hava bulaşmış artık yapacak bir şey yok lakin sır feziyet olsun diye dahi yeniden o eve getirip gazı boşalttırıp vakum yaptırıp sonra gramınca gaz verdirme hakkınız var ve bunu yaptırabilirsiniz. Sorun şu ki bana göre size bir şey kazandırmayacak bu, gereksiz eziyet ve sinir harbi dışında. Yine de bu konuyu ŞİKAYET olarak iletmenizde fayda var, serisin şikayet hanesine eklenir, siciline işlenir en azından.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Allah ıslah eylesin böyle usta diye geçinenleri. Arçelik Müşteri Hizmetlerini arayın durumu bildirin hocam, VAKUMSUZ MONTAJ YA-PIL-MAZ.

Test için kısmi azot eskiden bulunurdu boruların içinde, ancak yine de montyaj esnasında plastik güvenlik kapaklarını çıkartırdın ve o azot gazı basınçlı bir şekilde çıkar gider, yerini d atmosfer etkisine bırakır, ortamdaki hava ve nem boruların içine girerdi montaj yapılana kadar. Zaten vakumun amacı sistemde hava ve nem olmamasını sağlamaktır.

MH yi arayıp durumu bildirin, iş işten geçmiş, kompresör yağına da soğutucu akışkana da hava bulaşmış artık yapacak bir şey yok lakin sır feziyet olsun diye dahi yeniden o eve getirip gazı boşalttırıp vakum yaptırıp sonra gramınca gaz verdirme hakkınız var ve bunu yaptırabilirsiniz. Sorun şu ki bana göre size bir şey kazandırmayacak bu, gereksiz eziyet ve sinir harbi dışında. Yine de bu konuyu ŞİKAYET olarak iletmenizde fayda var, serisin şikayet hanesine eklenir, siciline işlenir en azından.

Klima kutudan çıktıktan sonra sırf içinde ki gaz dışarı çıksın diye boruları açtılar, montaj esnasında kontrol etme gibi bir niyetleri yoktu, kaç kere söyledim kaçak kontrolü yapmadınız diye gerek yok dendi aynı vakum olayında ki gibi. Ayrıca montajdan bir kaç gün önce kurulumu yapacak yetkili servisi arayıp montaj için kullanılan borunun malzemesini sorduğumda bakır dendi ama bize getirdikleri alüminyum malzeme idi, üstelik kutunun içinden çıkarmadılar ellerinde harici olarak getirdiler. İç ünitenin de flap kapağı orantısız sol alt taraf açık kalıyor. Toplamda hem dış hemde iç ünitenin değişimini talep ettim ve klimanın yanında gelen orijinal borunun malzemesinin ne olduğunu öğrenmek istedim. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Ben teşekkür ediyorum, sonucu bildiriniz lütfen.
  • quote:

Müşteri hizmetlerini arayalı 24 saat olmadan iç ve dış ünitenin değiştirileceği söylendi. Yalnız aklımda kalan bir kaç şey var, vakumlama yapılmadan çalıştırıldığı için alüminyum borular da zarar görmüş müdür ? İç ve dış üniteyi değiştirirken yeni boru kullanırlar mı yoksa eskisini mi takarlar ? Eskisini takacaklar ise yeni montaj borusu talep edeyim mi ?
  • Boru değişimine hiç gerek yok hocam ama senin için rahat etmeyecekse, iç-dış ünite değişimi yapan firma bunu da değişir muhtemelen mesele yapmadan.

24 saate kalmadan, kıvırmadan servisinin ayıbını kabul eden Arçelik'e de kocaman bir bravo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: naviga70

Boru değişimine hiç gerek yok hocam ama senin için rahat etmeyecekse, iç-dış ünite değişimi yapan firma bunu da değişir muhtemelen mesele yapmadan.

24 saate kalmadan, kıvırmadan servisinin ayıbını kabul eden Arçelik'e de kocaman bir bravo.

Montaja geldiklerinde değiştirmezler ise söylerim içim rahat etsin :) Arçelik gibi büyük bir markanın beni mağdur etmeyeceğine emindim zaten yanıltmadı, çok hızlı bir şekilde iletişime geçtiler ve ilgili davrandılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Umuyorum ki o klimayı servise fatura ederler. Servis müdürü de o klimayı, vakumu yapmadan monte eden personele hediye eder ücretini maaşından kesmek üzere.

Zamanında bir buzdolabını personele fatura etmiştim hiç affım yoktur bu konularda. (buzdolaını da kendisine verdim tabi)

Geçmiş olsun size.
  • vakum yapılmadı klimayı da çalıştırdık sadece dış ünitenin değişimi çözüm olur mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: vespapa41

quote:

Müşteri hizmetlerini arayalı 24 saat olmadan iç ve dış ünitenin değiştirileceği söylendi. Yalnız aklımda kalan bir kaç şey var, vakumlama yapılmadan çalıştırıldığı için alüminyum borular da zarar görmüş müdür ? İç ve dış üniteyi değiştirirken yeni boru kullanırlar mı yoksa eskisini mi takarlar ? Eskisini takacaklar ise yeni montaj borusu talep edeyim mi ?

s.a hocam mh lerini arayıp vakum yapılmadığı için klimayı değiştirinmi dediniz

• brkntb kullanıcısına yanıt
    Olur.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.