Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (740. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir - 16 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 738739740741742
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Vestel'in midea muadili dedigimiz inverter plus serisi nin aynisi bosch ve siemens te de var. Ancak bosch ve siemens bayileri bu cihazin inverter olmadigini soyluyor. Bu durumun mantikli bi aciklamasi var midir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merthaba, 32 m2 yaz kış güneş gören 3 pencereli misafir odasına çoğunlukla soğutma fonksyonunu kullanmak için bir klima alacağım, bir haftadır buradaki bilgileri takip ederek marka ve modelleri karşılaştırarak klima tercihimi iki modele indirdim, Marka olarak Mitsubishi'de karar kıldım ama iki modeli arasında kararsızım ;

1- SRK 56-HE S1 18.000 BTU Split Modeli(En son aldığım fiyat 2.650)
    2- DXK 18-Z3 S1 18.000 BTU İnverter Moeli (En son aldığım fiyat 3.250)

İkisinin arasında 600 TL fark var tabi biri inverter olunca ister istemez göz ona kayıyor lakin bir mitsubishi bayisi ile görüşürken bana ev kullanıcısı olduğumdan dolayı inverter'ın faturada maksimum 10 TL ses'de 3-4(db) ektradan başka bir kazanç sağlamayacağın ikisininde Mitsubishi olduğunu fakat parça bakımından kalite farkıda olmadığını belirtti, birde çalışma prensibi biraz daha farklı oluyormuş zannedersem,

Özetle bu iki modelide kullanan arkadaşlar elbet vardır, bütçemi zorlayarak inverter tercih etmelimiyim ? Yoksa bütçeyi sarsmadan split klimayı mı tercih etmeliyim ? ,

Yardımcı olacak ve fikir verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exalted1903 -- 13 Şubat 2012; 14:48:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CiGa95

Merhaba arkadaslar,

Vestel'in midea muadili dedigimiz inverter plus serisi nin aynisi bosch ve siemens te de var. Ancak bosch ve siemens bayileri bu cihazin inverter olmadigini soyluyor. Bu durumun mantikli bi aciklamasi var midir?

Vardır, genelde beyaz eşyacılar klimadan anlamıyorlar, ellerine verilen montaj kılavuzuna göre takıyorlar.
    Arıza neyin olduğunda da rasgele parçalar değiştirip gün geçiriyorlar

Bildiğim kadarıyla Bosch'taki inverterler o seriden değildi, ama gene de (ucuz fiyata alınabilirse) işgörür aletlerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Exalteddivx

Arkadaşlar Merthaba, 32 m2 yaz kış güneş gören 3 pencereli misafir odasına çoğunlukla soğutma fonksyonunu kullanmak için bir klima alacağım, bir haftadır buradaki bilgileri takip ederek marka ve modelleri karşılaştırarak klima tercihimi iki modele indirdim, Marka olarak Mitsubishi'de karar kıldım ama iki modeli arasında kararsızım ;

2- DXK 18-Z3 S1 18.000 BTU İnverter Moeli (En son aldığım fiyat 3.250)

İkisinin arasında 600 TL fark var tabi biri inverter olunca ister istemez göz ona kayıyor lakin bir mitsubishi bayisi ile görüşürken bana ev kullanıcısı olduğumdan dolayı inverter'ın faturada maksimum 10 TL ses'de 3-4(db) ektradan başka bir kazanç sağlamayacağın ikisininde Mitsubishi olduğunu fakat parça bakımından kalite farkıda olmadığını belirtti, birde çalışma prensibi biraz daha farklı oluyormuş zannedersem,

Özetle bu iki modelide kullanan arkadaşlar elbet vardır, bütçemi zorlayarak inverter tercih etmelimiyim ? Yoksa bütçeyi sarsmadan split klimayı mı tercih etmeliyim ? ,

Yardımcı olacak ve fikir verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Verilen bilgi doğru, sizin kullanımınızda inverter gereksiz, bence de bunu almanız mantıklı olur:

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: CiGa95

Merhaba arkadaslar,

Vardır, genelde beyaz eşyacılar klimadan anlamıyorlar, ellerine verilen montaj kılavuzuna göre takıyorlar.
    Arıza neyin olduğunda da rasgele parçalar değiştirip gün geçiriyorlar

Bildiğim kadarıyla Bosch'taki inverterler o seriden değildi, ama gene de (ucuz fiyata alınabilirse) işgörür aletlerdi.

Aslinda anlamadigim gorseli birebir ayni olan iki klimanin birinin inverter ozelligi varken digerinin bu ozellige sahip olmamasi nasil olabiliyor? Bosch un katalogunda da bu cihazin inverter ozelligine sahip olmadigi yaziyor. Vestel inki inverter ozelligi olmasina ragmen bosch unkinden 350 lira daha ucuz. Kafam karisti acikcasi...

• yaw 2010 den beri şöyle "Yılın Kliması" yapacak bir cihaz bulamadım gitti

Fujitsu LCC ile olay kaldı o zamandan beri

Zibro diyecem ama çok pahalı bu meret çook!
    2035/2041/2053 leri şöyle sürpriz bir fiyatla PVG bir güzel yapsa,cihazlar da uçar
    ortalıkta tam kızışır

Birol Ustaya sorsam şimdi kafadan ZAM Geliyor cihazlara diyecek

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

quote:

Orijinalden alıntı: shift_rk

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

mrb arkadaşlar, 20 metrekare salon için bu akşam mitsubishi elektrik msz35 inverter 12000 btu klima alacağım.. fakat iklimsadaki aynı özelliklere sahip heavy nin fiyatı daha uygun olması sebebi ile ikilemde kaldım. siz ne önerirsiniz ?

birde salon bitişiği mutfak var, dolayısıyla elektrik kablosunu mutfaktan almak istemiyor servis, aksi takdirde mutfaktaki yüksek elektrik harcayan ürünler olduğu için klimanın hasar görebileceğinden bahsediyorlar, nitekim doğrular fakat diğer türlü duvarlarda kablolar gezinecek :( nasıl çözebilirim bunu ?

*ME'deki düşündüğünüz modeli yazmadığınız için İklimsa'nın MHI'si ile farkını bilemiyorum.
    Ama genel olarak diyebilirim ki, ME modelleri İklimsa'nın sattığı DXK serisinden daha ileri aletlerdir.
    Ayrıca servis yönünden de ME, yani Klimaplus daha iyi.

*Her odada mutlaka "buat" denen dağıtım kutusu olur, oradan alacaksınız; yüksekte olduğu için kablo kirliliği olacaktır tabii.
    Ama almayı düşündüğünüz klimalar voltaja duyarlı aletler, servisin tavsiyesine uyun bence.

peki hocam toshiba ras 13 skv ile kıyasladığımızda hangi cihaz tercih edilmelidir ??

RAS13SKV ile DXK12Z3-S arasında pek fark yok, yakındaki servis hangisi iyiyse ona bakın.
    Gene de İklimsa'nın servis anlayışı firma bazında kötü, yakınınzdaki servisi adam gibi olabilir tabii.

ME'den MSZGE35VA düşünüyorsanız, bu alet diğer ikisinden daha verimli ve ileri.
    ME'nin CHC serisi ise o ikisinden geri.

kocausta ras13skv ve dxk12z3-s arasında cop değeri ve enerji sarfiyatları arasında farklar var. bu ikisi arasında hangisini seçmek uygun olur? ayrıca mh cihaz için 2200/12 taksit, toshiba cihaz için 2300/12 taksit fiyat aldım..

Aradaki farklar küçük, aynı klasmanda aletler.
    İklimsa MHI'nin Toshiba'dan 3-4 yüz lira daha aşağı olacağını düşünmüştüm, ama neredeyse aynı fiyata bulmuşsunuz.
    Bu durumda tabii ki Toshiba.
    Ya da bunun benzeri olan (Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold) alın, daha ucuza bulabilirsiniz, RAS13SKV ile neredeyse aynıdır.

İnce ayrıntıya girersek, Toshiba-AC daha iyi.
    Hem teknolojik olarak iyi (kısılma adımları daha küçük, max. kapasite daha yüksek,) hem de servis/destek olarak.

toshiba ras 13 skv aldım, gayet memnumum cihazdan, inşallah böyle devam eder. satış ve montaj işlemlerinde koç ticaret volkan bey çok ilgili davrandı, ona da ayrıca teşekkür etmek gerek. koç ticareti tavsiye ettiğim arkadaşlarımı da, benim bundan sonraki ihtiyaçlarımı da umuyorum mahçup etmeyecektir.

Volkan kardeşim esnaflıkta on numara üzerine tanımam sadece klima değil beyaz eşya dada gerçekten esnaflığı tartışılmaz.. kendisi ile telefonla da sık sık görüşüyoruz.. en azından satın alınan cihaz yada ürün sonrası sonuna kadar arkasında duruyor sadece ürünü satmakla işi bitmiyor her türlü teknik ve lojistik destek sağlıyor.. bana göre gerçek bir yetkili ve sorumluluk sahibi bir satıcı kendisini buradan takdir ediyor ve hayırlı işler diliyorum...

İyi Dilek ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim!

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

yaw 2010 den beri şöyle "Yılın Kliması" yapacak bir cihaz bulamadım gitti

Fujitsu LCC ile olay kaldı o zamandan beri

Zibro diyecem ama çok pahalı bu meret çook!
    2035/2041/2053 leri şöyle sürpriz bir fiyatla PVG bir güzel yapsa,cihazlar da uçar
    ortalıkta tam kızışır

Birol Ustaya sorsam şimdi kafadan ZAM Geliyor cihazlara diyecek

Czn selam ,artik Japon modellerden kampanya beklemek hayal,hatta parayla aranip bulunmayacak bile.
    Ama Gree uretim serilerden birseyler olabilir belki. Sezon fiyatlari bir otursun bakalim.

• capounu salla gitsin gari malınıda geç fiyatınıda geç,kaldıki o rakamlar belli bir yer geldimi ki artık sizde geldi sayılır!
    ondan sonra satılmaz zaten,"Butik" işi gider ondan sonra!

GREE den PVG ye güzel mallar geliyor ama fiyatlar yine pek tatlı değil!
    Yani çarpıcı rakamlı bir şeyler olmalı+
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

capounu salla gitsin gari malınıda geç fiyatınıda geç,kaldıki o rakamlar belli bir yer geldimi ki artık sizde geldi sayılır!
    ondan sonra satılmaz zaten,"Butik" işi gider ondan sonra!

GREE den PVG ye güzel mallar geliyor ama fiyatlar yine pek tatlı değil!
    Yani çarpıcı rakamlı bir şeyler olmalı+

Hocam, klima gibi artık her ekonomik sınıftaki insanın bile "temel ihtiyaç malı" listesine girmiş bir alette "butik" işi zor.

Adam normal kalitede 12 binlik bir inverteri 2 bin liraya kadar alabiliyorken, "butik" diye 4-5 bin liraya "itelemek" lazımgelir ki; bu durumda da pazarın %70'i gibi hedef koymak abuk kaçar.
    Mutlaka rekabet edebilir fiyatlardan mal çıkarmaları gerekir.

Aksi durumda, uçuk rakamlarla satılabilecek mal miktarı bellidir, anca "hastasına" veya yeni zenginlere muhatap olunabilir.

Firmayı alalı 3 ay geçmiş, daha ne bir ses, ne bir nefes...
    Nooluyor, depolardaki cıvataları mı sayıyorlar, nedir.

Bu kafayla giderlerse bir halt ta edemezler.

Karşıda Midea değişik biçimlerde "işi götürüyor".
    Yerliler zaten pazarda istediği gibi oynuyor, en sıradan malı bile marka bilinirliğiyle satıyor, icabında kendisi yapamazsa fason yaptırıp satıyor.

Daikin bu şekilde giderse hem kendisi çuvallıyacak, hem de o kadar para verdiği Airfel'in de pazar payı küçülecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 13 Şubat 2012; 23:03:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dargmen

quote:

quote:

quote:

dargmen, birader şu evin bir krokisini koysana.

Ev kapılar açık falan, orda klimadan randıman almak zor.

kardeş biraz ecüş becüş oldu ama işde durm bu y.odasına 18000btu luk benim işimi rahat görürmü iç kullnaım alanı olarak 65 m2 bile gelmiyor kardeş

o odsı olan 15 m2 yeride lcd tv pc orda zaten birde küçük alan yazda acayip ısınıyor orası 2-3 kişi gelse eve dayanılmaz oluyor oranın kapısı nı cıkarmak zorunda kaldık dolayıs ile hol e acık oadalaraıda her dakka kapatamayız heralde acsak bile ac kapa aynı olur zannederim olmuşken ben heryyeri acık kullnayım diyorum kardeş birde ben bu klimalaraı sogutma amaclı kullnacagım ama dogalgaz fiatlaraı böyle giderse ısınma maclıda kullnamyı düşünüyorum ısnabilirmyim acaba ev giriş daire 2 cephe rahat güneş görüyor pvc dogramalar duvarlarda köpuk kullanmış adamlar kimbiyi 2 kademeden fazl acmıyorum bile yeterli oluyor klma ile ısıstsam maliyet ne olur acaba
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

12 m2 lik y. odasına 18 lik klima koyarsanız, kapı açıkken bile orada soğuktan durulmaz, hastalık yapar.
    Ve o odada gürültüden de uyunmaz ayrıca.

*Bence o krokide en mantıklı soğutma durumu, halen var olan 15 m2 oturma odasındaki 12 lik klimayı çıkarıp onun yerine bir 18 lik takmak, ve kapılar açık kullanmak.
    Bu durumda oturma odası 24C, hol 25C, y. odası 28C gibi bir ortam oluşabilir.
    Ama eğer oturma odası çok ısınan bir konumdaysa, bu üç hacim de yaklaşık derecelere ( 26-25-26 gibi) gelebilir.
    Bunları çok genel olarak, evlerdeki uygulamalardan edindiğim tecrübelere göre yazıyorum, mekanı görmeden söyleneceklerde "sapma" payı olur.

*Isınma için tek klima ile kapılar açık şekilde uygulama randımanlı olmaz.
    Ama ısınma işini de klima ile yapıcam derseniz, o söktüğünüz 12 liği de y. odasına takarsınız; kapıları arasıra açarak holü ve diğer odaları da "kırarsınız". 18 lik ve 12 lik iki klimanın gücü de o evi komple ısıtabilir.

Gene de o yatak odasında çalışan 12 lik klima sesi de rahatsız edici olur, bunu baştan hesaba katın.

hımm saol usta aşagı tükür sakal yukaraı tükür bıyık oldu bu ben ilk etepta sogutma macladıgım için yatk oadsındaki 1800btu akşam yatmadan önce calıştıracagım için gece acık kalsa bile yatarken 12000btu bırakmayaı düşünüyorum geceye kadar 2 si sogutttugu için gece sadce 1200btu yetebilir diye düşündüm kardeş yanlışmıyım sadce oturma oadsına 24000lik koysam iyede düşündüm bu seferde oarsı aşırı soguk olacak dedilerdi aslında bana o 18000 btu yu takacak adamın elimde multı arcelik var usta 2 iç üniteli iç üniteleri 8.500btu bir dşın ünite onuda düşündüm cocuk odası ve yatak oadsı olarak ben kücük cıhazlar hem aşırıs sogutup hasta etmz hemde ses yapmaz diye ama bu sefer elektrik cok yazar degilmi

Eski kliman kalsın yerinde,banyo duvarına koridora üfleyecek şekilde bir 12 lik inv.tak ,bütün gün kullan,her odada da rahat rahat yat.Mutfakta rahat çalışsın hanım.. Sonrada bana dua etmeyi unutma haaaa!!!!

• Usta selamlar

-bak bir tane Hitac da çok güzel bir "Butik" mal var;"PREMIUM" SX Serisi,iki model var(IPI nin Sitesinde değerleri vardır)
    EER/COP filan güzel uçmuş;gerçi Marka da sağlam v.s ama fiyatlar absürt yaw 4/5 kağıt gibi;ülen kim alıyor bunları

-bu arada sende dokundurmuşsun o "malum" firmaya
    hani konu o değildi ama,lafı güzel atlatarak oraya getirip,sanırım "birilerine" gönderme yapmışsın

-yaw pazarı kimileri sanırım "boş" sanıyor;ama içeri girdinmi adım atacak yer yok
    veya belki de yanlış bir yere girdiler ve meydanı boş buldular aynen sallıyorlar

alooo "yerliciler" almış başını gitmiş,pazar da yer filan yok!!

• Hocam "Japon" denince bu aralar ilk onlar akla geliyor, o yüzden Daikin'e bulaştım.

Hani tam sayfa ilan, Japon kalitesinde, dünyanın en iyi kliması, konusunda en büyük... bissürü laf salatasıyla girmişlerdi.
    Tabii benim gibi herkes te bunlardan birşey bekliyordu; kalite yükselir, fiyatlar düşebilir, daha değişik ara kapasitelerde aletler çıkar falan.
    Ama şu kadar zaman geçti yok bir şey.
    Bunlar Japonya'dan buraya yürüyerek gelip gidiyor herhalde ki, bu kadar yavaş oluyor.
    Tamam, basında pahalı ilanlar masraf, ama internet sitelerinde bile birşey yok.
    Bayileri de tabela değiştirmek dışında tutarlı bişeyler söyleyemiyorlar.

Bunların durumunu 90'ların başındaki Toyota olayına benzetiyorum artık.
    O aralar da Toyota burada fabrika kuruyor; otomobilcilik yeni baştan başlıyacak, Toyota 1 numara olacak gibisinden bissürü üfürmüşlerdi.
    Ne oldu.
    Bak bakalım yollardaki Toyota sayısına.
    Burada kurulan fabrikasının kapasitesine/üretim miktarına.

Onlar böyle havalar atarken burdakiler de "kendine geldi", daha düzgün mallar çıkarmaya başladılar; onlardan sonra başkaları da geldi ve hiç umulmayan Hyundai "malı götürdü".
    Allah için, Hyundai de kalite/fiyat olarak çok güzel arabalar yapıyor, ve hakkıyla işi kaptı.

Butik lafı bence şimdilik Zibro için söylenebilir, kusurları belli bölge dışında olamayışları.
    Asıl serilerini gözönüne alırsak, düzgün aletler yapıyorlar, işi bilen adamlara sattırıp taktırıyorlar; ve tabii fiyatları da yukarda.
    Buradan akıl vereyim onlara, iki ayrı marka yapsalar daha iyi olur.
    Zibro olarak üst segment-pahalı-yüksek özellikli aletleri satsınlar; ecochange gibileri de değişik bir markayla.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

quote:

quote:

quote:

dargmen, birader şu evin bir krokisini koysana.

Ev kapılar açık falan, orda klimadan randıman almak zor.

kardeş biraz ecüş becüş oldu ama işde durm bu y.odasına 18000btu luk benim işimi rahat görürmü iç kullnaım alanı olarak 65 m2 bile gelmiyor kardeş

o odsı olan 15 m2 yeride lcd tv pc orda zaten birde küçük alan yazda acayip ısınıyor orası 2-3 kişi gelse eve dayanılmaz oluyor oranın kapısı nı cıkarmak zorunda kaldık dolayıs ile hol e acık oadalaraıda her dakka kapatamayız heralde acsak bile ac kapa aynı olur zannederim olmuşken ben heryyeri acık kullnayım diyorum kardeş birde ben bu klimalaraı sogutma amaclı kullnacagım ama dogalgaz fiatlaraı böyle giderse ısınma maclıda kullnamyı düşünüyorum ısnabilirmyim acaba ev giriş daire 2 cephe rahat güneş görüyor pvc dogramalar duvarlarda köpuk kullanmış adamlar kimbiyi 2 kademeden fazl acmıyorum bile yeterli oluyor klma ile ısıstsam maliyet ne olur acaba

12 m2 lik y. odasına 18 lik klima koyarsanız, kapı açıkken bile orada soğuktan durulmaz, hastalık yapar.
    Ve o odada gürültüden de uyunmaz ayrıca.

*Bence o krokide en mantıklı soğutma durumu, halen var olan 15 m2 oturma odasındaki 12 lik klimayı çıkarıp onun yerine bir 18 lik takmak, ve kapılar açık kullanmak.
    Bu durumda oturma odası 24C, hol 25C, y. odası 28C gibi bir ortam oluşabilir.
    Ama eğer oturma odası çok ısınan bir konumdaysa, bu üç hacim de yaklaşık derecelere ( 26-25-26 gibi) gelebilir.
    Bunları çok genel olarak, evlerdeki uygulamalardan edindiğim tecrübelere göre yazıyorum, mekanı görmeden söyleneceklerde "sapma" payı olur.

*Isınma için tek klima ile kapılar açık şekilde uygulama randımanlı olmaz.
    Ama ısınma işini de klima ile yapıcam derseniz, o söktüğünüz 12 liği de y. odasına takarsınız; kapıları arasıra açarak holü ve diğer odaları da "kırarsınız". 18 lik ve 12 lik iki klimanın gücü de o evi komple ısıtabilir.

Gene de o yatak odasında çalışan 12 lik klima sesi de rahatsız edici olur, bunu baştan hesaba katın.

hımm saol usta aşagı tükür sakal yukaraı tükür bıyık oldu bu ben ilk etepta sogutma macladıgım için yatk oadsındaki 1800btu akşam yatmadan önce calıştıracagım için gece acık kalsa bile yatarken 12000btu bırakmayaı düşünüyorum geceye kadar 2 si sogutttugu için gece sadce 1200btu yetebilir diye düşündüm kardeş yanlışmıyım sadce oturma oadsına 24000lik koysam iyede düşündüm bu seferde oarsı aşırı soguk olacak dedilerdi aslında bana o 18000 btu yu takacak adamın elimde multı arcelik var usta 2 iç üniteli iç üniteleri 8.500btu bir dşın ünite onuda düşündüm cocuk odası ve yatak oadsı olarak ben kücük cıhazlar hem aşırıs sogutup hasta etmz hemde ses yapmaz diye ama bu sefer elektrik cok yazar degilmi

Eski kliman kalsın yerinde,banyo duvarına koridora üfleyecek şekilde bir 12 lik inv.tak ,bütün gün kullan,her odada da rahat rahat yat.Mutfakta rahat çalışsın hanım.. Sonrada bana dua etmeyi unutma haaaa!!!!

birol ustam buda kafama yatıyordu epeydir aslında orda yer skıntııs var biraz monte etmeye yer biraz skıntılı yatak odasındaki 18000 btu lukla cok zarar ederemiyim yani fark bariz olurmu

• kardeş 18000 btu verdiğiniz çizime göre büyük bir makine. kocaustaya bakmayınız tedaşla anlaşması var hep büyük klima tavsiye ediyor o yüzden

banyo dış duvarına astırmak zorsa iç üniteyi. yatak odası kapıyı görecek bölüme taktırma şansınız varsa. buraya takılan klima hem yatak odasında etkin ısıtma sağlar hem koridora bir miktarda çocuk odasına faydası olur tabiki. yazınsa bu fayda çokdaha artar. sizin düşüncenizde zaten öncelikle soğutma. bence 18lik makineye gerek yok. 12likten sonra makas enerji açısından açılıyor. hemde orda 18 lik boğulabilir kışında az çok kullanmak niyetiniz var. holünüz sanırım bizim hol kadar genişte değildir. en soğuk havada bile bizim klima otomatik yapıyorsa 18lik klima orda boğulur.

diğer klimanızda yerinde dursun kesinlikle yerinden oynatmayınız derim. zaten oda tam kapı karşısı holü görüyor.

ben birde küçük klimaların tam kapasite çalışıpta elektrik tüketimini arttırdıklarına çok inanmıyorum sonunda sokakta çalışmıyor bu klimalar.

benim tonlarca deneyimime dair yazım var. çok uzun süre daikin kliasik klimamı yaz kış cam açık kullndığım çok olmuştur. yazılarım mevcut. cam açıkken klima otomatiğe geçermi. defrost değil bu durum. cengiz umur isimli arkadaşımız klasik iyi bir marka olmayan 7000 btu klimasıyla 30m2 salonu soğuttuğunu. klimasının otoımatik yaptığını yazan bir yazıda örnekler arasında mevcut. korkmanız bence gereksiz sonuçt aben s,ze birebir garanti veriyorum demiyorum tecrübemi anlatıyorum forumun amacıda bu.

siz zaten inverter taktırcaksınız daha radımanlı. ben bu inverter klimanın 12000 btu 43 m2 üfleyip gündüz 350-380 Watt gece 200 hatta 180Watt lara düştüğünü gördüm. 43m2 alana 25-26 m2 salonu ekleyip denedim bir süre sonra orayı dahi iklimlendirip kendini kısmasına şahidim. ha siz bana inanırsınız inanmazsınız ben her sözümün sonunda yazılarımın belirli yerlerindede derim kendi tecrübem. sizin için hayırlısı olsun herkezle birlikte.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

kardeş 18000 btu verdiğiniz çizime göre büyük bir makine. kocaustaya bakmayınız tedaşla anlaşması var hep büyük klima tavsiye ediyor o yüzden

banyo dış duvarına astırmak zorsa iç üniteyi. yatak odası kapıyı görecek bölüme taktırma şansınız varsa. buraya takılan klima hem yatak odasında etkin ısıtma sağlar hem koridora bir miktarda çocuk odasına faydası olur tabiki. yazınsa bu fayda çokdaha artar. sizin düşüncenizde zaten öncelikle soğutma. bence 18lik makineye gerek yok. 12likten sonra makas enerji açısından açılıyor. hemde orda 18 lik boğulabilir kışında az çok kullanmak niyetiniz var. holünüz sanırım bizim hol kadar genişte değildir. en soğuk havada bile bizim klima otomatik yapıyorsa 18lik klima orda boğulur.

diğer klimanızda yerinde dursun kesinlikle yerinden oynatmayınız derim. zaten oda tam kapı karşısı holü görüyor.

ben birde küçük klimaların tam kapasite çalışıpta elektrik tüketimini arttırdıklarına çok inanmıyorum sonunda sokakta çalışmıyor bu klimalar.

benim tonlarca deneyimime dair yazım var. çok uzun süre daikin kliasik klimamı yaz kış cam açık kullndığım çok olmuştur. yazılarım mevcut. cam açıkken klima otomatiğe geçermi. defrost değil bu durum. cengiz umur isimli arkadaşımız klasik iyi bir marka olmayan 7000 btu klimasıyla 30m2 salonu soğuttuğunu. klimasının otoımatik yaptığını yazan bir yazıda örnekler arasında mevcut. korkmanız bence gereksiz sonuçt aben s,ze birebir garanti veriyorum demiyorum tecrübemi anlatıyorum forumun amacıda bu.

siz zaten inverter taktırcaksınız daha radımanlı. ben bu inverter klimanın 12000 btu 43 m2 üfleyip gündüz 350-380 Watt gece 200 hatta 180Watt lara düştüğünü gördüm. 43m2 alana 25-26 m2 salonu ekleyip denedim bir süre sonra orayı dahi iklimlendirip kendini kısmasına şahidim. ha siz bana inanırsınız inanmazsınız ben her sözümün sonunda yazılarımın belirli yerlerindede derim kendi tecrübem. sizin için hayırlısı olsun herkezle birlikte.

kardeş yatak oadsının tek o yer müsait senn gösterdigine takamıyoruz ne yapalım böyle kör topal gidecegiz herelde yorum önerileriniz için cok teşekkür ederim arkadşlar gende önersini fiakri olacak arkadaşlara şimdiden cok teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dargmen -- 15 Şubat 2012; 7:54:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

1300 liraya en hesaplı kaliteli invertır.... montaj dahil.. yaygın servis ağı bol yedek parça orijinal MİDEA...

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-vestel-inverter-plus-12-fiyati,463057.html

sesini düşük ve orta hızda duyamazsın bile en yüksek hızda M.E kadar sesi var ve katlanılamayacak bi ses te değil

para konuşur diyen gidip en pahalı bioplazmalı ionizerli üzerinde bi dünya ışıklar olan oyuncak alır

ama cebini düşünen ekonomik ve ucuz olsun diyen kaliteyi ucuza alır ayrıca ionizerde var vertuda

garanti süresi 5YIL daha ne olsun vestel vertu=MİDEA= forever

16M2 odayı ısıtmak için klima araştırırken bu forumla karşılaştım ve tavsiyeleri okudum. önce heavy almaya niyetlendim pahalı gelincede Vestel İnverter Plus modelinin 12000 BTU sunu aldım.

Klimanın ısıtmada kulanıldığını yeni farkeden birisine seçimden montajda dikkat edilecek konulara kadar paylaştığı bilgiler ile yardımcı olan ustalara Teşekkür etmek gerekir.

Kocaustandan okuduğum beyaz eşyacılar birşeyden anlamıyor fikrini tecrübe ettim doğruymuş, montajda bana inverter klimada vakum olmaz dediler, normal cihazlarda vakum yapıyoruz dediler. forumda okuyup emin olmasam bu kadar ısrar etmezdim. vakumsuz teslim almayacağımı söyleyince pompa alıp gelerek vakumlama yapıldı.

forumda bu başlığı toplamda 3-4 saat okuyarak cihaz seçmeye çıktım. Gezdiğim tüm beko ve arçelik vestel satıcılarının tamamından daha bilgili olduğumu gördüm, mit. electric ve heavy i satanlardan daha az bilgili olmadığımı zannediyorum. hatta mit. bayilerinin ikiside teknik elemanlarını çağırdılar onlar bana bilmediğim hiçbirşey söylemedi. klima dahil beyaz eşya satanların kahir ekseriyeti (hepsi değildir mutlaka) o anda sana ne satacağına bakıyor senin için ne uygun hiç önemi yok

montaja gelenlerinde tek düşüncesi bir an evvel gitmek, vakum konusundaki tartışmada anladımki usta dürüstlüğüde zayıflamış yada arkadaşlar gerçekten vakumun niçin yapıldığını bilmiyorlar. bunun gazı komprasörü farklı vakum istemez dedi arkadaş bana.

henüz çok yeni kapı kapalı iken 16m2 odayı çok güzel ısıtıyor, dış sıcaklık 2-3 derecelere düştü bugün 4-5 saatte bir defrost yapmaya başladı ama ısıtmada hiç sıkıntı yok

düşük ve orta fan hızında ses problemi yok, yüksek hızda hava sirkilasyon sesi duyuluyor ama uyumayı engeller şekilde değil.

Tüketimle ilgili biraz zaman geçtikten sonra tecrübemi paylaşırım, Klima benzer fiyatlı incelediğim tüm yerli markalardan özellik olarak daha üstün ve ben şu an için son derece memnun olduğumu yazabilirim.

Klima seçerken yazdıklarını okuduğum forum ahalisine, Teşekkürler, bu klimayı seçmemi sağlayan tekirdağlı usta ayrı bir teşekkürü hakketi

• Hayırlı olsun, fiyat/performans olarak iyi bir seçim yapmışsınız.

Yazdıklarımızdan faydalanabildiyseniz "başardık" demektir, ki öyle görünüyor.
    Aldığınız alet mekanınızda çok iyi randımanla çalışabilecektir.
    Şansınıza üretim hatası olmayan bir cihaz denk geldiyse ve iyi bir kurulum yapıldıysa mesele yok.
    Aksi durumda, sizin de farkettiğiniz gibi beyaz eşya servisleri işin tekniğini bilmiyorlar genellikle.

*Sık defrost yapması, aletin oldukça hassas çalıştığını gösteriyor.
    Burada anahtar, gerçekten defrost şartları varmı; yani dışarısının sıcaklığı ve nem durumu bunu gerektiriyor mu.
    Dışarısı 5C altındaysa ve nem yüksekse, sık defrost yapması iyi bir şey (en geç 10 dakika içinde işlemi tamamlayıp ısıtmaya dönmesi şartıyla); bu şekilde alet daha verimli olarak ısı transferi yapar.
    Ama dışarısı çok soğuk ve/veya nemli olmadığı halde böyle oluyorsa, sorun var demektir.
    *Yüksek fan hızlarında her klimanın sesi rahatsız edici olur, otomatik veya 1-2 fan hızlarındaki ses rahatsız edici değilse iyidir.

Sorununuz olduğunda, veya aletten daha iyi faydalanmak için bilgi ihtiyacınız olduğunda tekrar yazın.

• Merhaba üstadlar ve dostlar

16.5m2 ve 11.5m2 odalarım için 2 adet 9000btu inverter klima alıcam araştırıp fiat aldığım markalar şunlar:

Alorko Carrier 53 NQV25mM Power Gold 1500tl

Toshıba RAS-10 SKV-E 1700tl

Mıtsubıshı Heavy SRK25ZJP-S 1600tl

Bu 3 model arasında kaldım
    bunlara ek olarak birde değerleri biraz daha iyi olan ama fiyatı biraz tuzlu gelen Mıtsubıshı Heavy SRK25ZGX-S 2125tl var aradaki fiat farkına değermi bilmiyorum

üstadların görüşlerini ve önerilerini almak istiyorum

Not: Isıtması benim için çok önemli değil...

teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eleman33 -- 18 Şubat 2012; 0:57:27 >
  • Alarko Carrier 53 NQV25mM Power Gold 1500tl

Toshıba RAS-10 SKV-E 1700tl

AC ve Toshiba soğutma kapasitesi olarak Mıtsubıshı Heavy SRK25ZJP-S'ten biraz daha yüksektir.

Bu ikisi neredeyse aynı aletlerdir, AC'i alırsanız 200 lira cebinizde kalır.

Diğer MHI zaten anlamsız kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 18 Şubat 2012; 2:14:52 >
  • 
Sayfa: önceki 738739740741742
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.