Yüzbaşı
27 Eylül 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 25 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar arkadeaşlar imzamda ki sistemimi 3-4 yıldır sorunsuz kullanıyorum ama son zamanlarda özellikle herhangi bir oyun açtığımda kasadan örnek vermek gerekirse "did dididi dididi diiiiiiiiiiiiiii" şeklinde başlayıp desktopa dönmez isem kesintisiz bir ses geliyordu, dinleyerek malesef çözemedim yakın zamanda aklıma geld, CPUID HWMonitor programı ile ekran kartını test ettim ve desktopta iken 65-75 arası oyunlarda 100-105 arası bir sıcaklığa yükseldiğini 104'de gelince o sesi yaptığını fark ettim, sorunun ekran kartının ısınmasıymış meğer , bende yeni bir ekran kartı almaya karar verdim,

Biraz bu işlerden uzak kaldım haliyle Nvidia olsun diyorum ama anakartım Asus P5WDH Deluxe ve sistemim imzamda mevcut, bu anakartla şu anki ekran kartlarından hangileri çalışabilir ekran kartını bu kadar zaman sonra değiştirsem diğer bileşenlerle çakışır herhangi bir sorun yaratır mı ? Yardımcı olursanız sevinirim,

Düşündüğüm Modeller;

ZOTAC ZT-50301-10M GTX 560 Ti GTX560Ti, PCI-E16 2.0, 1GB/256bit GDDR5, minHDMI, Ekran kartı
ASUS ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5 GTX560, PCI-E16 2.0, 1024MB/256bit GDDR5, mini HDMI, 2xDVI Ekran kartı
MSI N560GTX Twin Frozr II/OC GTX560, PCI-E16 2.0, 1GB/256bit GDDR5, mini HDMI, 2xDVI Ekran kartı
ASUS ENGTX550 Ti DC /DI/1GD5 GTX550 Ti, PCI-E16 2.0, 1024MB/192bit GDDR5, D-Sub , DVI, HDMI Ekran kartı

Bunlardan hangisi sorunsuz çalışır ve hangisini tavsiye edersiniz, ilgilenenlere şimdiden teşekkürler.
Selamlar, uzun araştırmalar sonucu almış olduğum LCD'yi 2. Haftasında addison (multi cleaning kit) marka bir temizlik ürünü kullandım, LCD'nin sol tarafında iğrenç bir katman meydana geldi zaten içinden çıkan bez mutfakta kullandığımız veya arabada kullandığımız cam bezi şeklinde bir bezdi, şu anda yapmış olduğum hataya inanamıyorum , Nasıl işin içinden çıkacağım bilemiyorum, LCD TV kullanan arkadaşlar yardım istiyorum, nasıl yaparız da bu lekeyi temizleriz, katman bırakmadan kaliteli temizleyen bir marka sprey önerebilirmisiniz ? lütfen yardım!!!
Merhabalar arkadaşlar, geçtiğimiz günlerde Samsung 46B750 LCD aldım, bununla birlikte halihazırda kullanmakta olduğum digitürk'ü Next 7500 CI ve DT 9001 CI uydu alıcıları ile takip ediyorum, elimde ki her yerden bulabileceğiniz 5 ytl'lik adi bir scart kablosu, ve DT'nin uydu alıcısından RGB'ye aldık mı sonuç daha kötü oluyor Lcd'de,

Bu yüzden kabloyı değiştirmeye ve altın uçlu scart kablosu almaya karar verdim, aşağıda belirlediklerimi yazacağım, konu hakkında bilgili arkadaşların yardımıyla bir scart kablosu alacağım, şimdiden teşekkürler.

Bu arada Scart to scart veya scart to kompozit(Component) bunlarda bir fark var mı elimde ki sisteme göre hangisi daha başarılı olur ?

Ürünler ;

PROFIGOLD PGV-782 SCART 24K ALTIN KABLO
Profigold PGV-7392 Scart Scart 24K Altın Kablo

TTAF Scart to 3 x RCA Component Kablo (24K Gold) 2 Metre
TTAF Scart - Scart Metal Kablo Profesyonel (24K Altın) Açılı 2 Metre
TTAF Kompozit 3xRCA Metal Profesyonel Kablo (24K Altın) 2 Metre
arkadaşlar SEAGATE - 250 GB SATA2 16 MB NCQ almayı düşünüyordum fakat gigatek de bitmiş önümüzdeki ayın ortasına kadar gelmiyecek dediler, SEAGATE - 250 GB SATA2 8 MB NCQ hdd şu anda stokta var, bu ikisi arasında fark nedir çok bariz bir fark var mıdır cache 8 veya 16 olur ise bu konuda bilgi verebilecek bir arkadaşımız varmıdır ?
Evet arkadaşlar bu anakart üzerinden sistem kuran ve kuracak arkadaşlar görüşlerinizi ve yorumlarınızı, karşılaştığınız sorunları ve çözümleri buradan paylaşalım,
kısaca anakartın bilgilerini ve resimlerini içeren bilgilerle başlayalım ;

MSI 975X Platinum: Sınırsız Performansı Yakalayın

Resim :1

Resim :2

"75 platformu üst seviye kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahip.

RoHS Sertifikalı !

Çevreye saygısının bir göstergesi olarak endüstrinin ilk RoHS uyumlu ürünlerini tanıtan MSI, 975X Platinum’la beraber RoHS uyumlu ürünlerine bir yenisini daha ekliyor.

MSI ürünlerinin RoHS uyumu yanında tüm fabrikasyon (üretim) işlemleri deRoHS’e uygun gerçekleştiriliyor.

975X Platinum’da kullanılan çok yüksek kalitedeki bileşenler sayesinde ürünün ömrü dolup kullanımdan çıktığında dahi çevreye bir zarar vermiyor.

Anakartınız olarak 975X Platinum’u seçtiğinizde MSI ile beraber siz de çevre sağlığını korumada bir adım atmış olacaksınız.

Çift Grafik Kartı Desteği – CrossFire !

975X Platinum maksimum grafik ve oyun performansı için iki adet PCI-Express x16 slotu ve çift grafik kartı desteği ile geliyor. CrossFire ve yeni Intel platformu ile oyunlar ve videolar daha da akıcı...

Üst Seviye İşlemciler için En Uygun Seçim !

Intel platformunun en tepesinde yer alan 975X Platinum, en yeni işlemcileri desteklemesinin yanında gelecekte çıkacak olan 65nm Intel işlemcilerle de uyumlu olması sayesinde yükseltmelerde en uygun seçim. Intel Pentium® Extreme Edition, çift çekirdekli Pentium® D ve Prescott çekirdekli işlemciler yanında Cedar Mill ve Presler kod adlı 65nm işlemciler de 975X Platinum’la %100 uyumlu.

Yüksek Tanımlı Ses !

En iyi grafik ve ses bir arada ! Oyunseverlerin yüksek kalite ihtiyaçlarına cevap verebilmek için 975X Platinum dijital koaksiyel ve fiber optik çıkışları da bulunan 7.1 Yüksek Tanımlı (HD) ses desteği ile geliyor.

RAID Destekli Etkinliği Yüksek Saklama !

975X Platinum’un kuzey köprüsünde yer alan RAID destekli ICH7R çipseti Intel® Matrix Storage teknolojisi sayesinde yüksek performanslı, etkin depolama sağlıyor. RAID 0, 1, 5, 10, vb. sayesinde disklerinizdeki verilere hızla erişip, yazabilirsiniz.

Gelişmiş D.O.T. Express !

975X Platinum tabii ki MSI’a özgü bir diğer teknoloji olan D.O.T. Express olmadan düşünülemezdi. CoreCell ile tüm sistem donanımsal olarak takip edilip voltaj değerleri ve fan hızları sürekli kontrol altında tutuluyor.

Live Update 3 ile de sistem sürücü ve BIOS sürümleri sürekli kontrol edilip 975X Platinum’unuzun daima en güncel haliyle çalışması garanti altına alınıyor."
Kaynak: chip.com.tr

Resim:3

Ürünün Özellikleri :

POWER UP EDITION
• LGA775 CORE 2 & PENTIUM VE KENTSFIELD (QUAD CORE) İŞLEMCİ DESTEĞİ
• INTEL 975X
• ICH7DH
• 1066 MHZ FSB
• 4 ADET DUAL DDR2 800 MAX 8 GB
• 4 ADET SERIAL ATA2 KANALI
• 1 ADET IDE KANALI
• REALTEK ALC 883 7+1 SES
• DOLBY DIGITAL SERTİFİKALI
• INTEL PRO 10/100 LAN
• 4 ADET PCI KANALI
• 2 ADET PCIEX 16
• ATI CROSSFIRE DESTEĞİ
• 1 ADET PCIEX1 KANALI
• 2 ADET PCI
• 8 ADET USB 2.0 ÇIKIŞI
• 1 ADET FIREWIRE
• INTEL 82573L GIGABIT LAN
• SPDIF ÇIKIŞ
• OPTİK COAXIAL SES GİRİŞİ
• LIVE UPDATE
• FUZZY LOGIC
• PC ALERT
• MSI DUAL CORECELL
• MSI DUAL CORECENTER
• DIGICELL
• DİNAMİK OVERCLOCK TEKNİĞİ ( 1600 KADAR FSB YÜKSELTME )
• 3 YIL GARANTİLİ

Kutu içi görünüm ;

Resim:4

ürünü kullanan arkadaşlardan hangi sistemlerle bu anakartı kullandıkrlarını ve performans açısından ki elde ettikleri sonuçları bizlerle paylaşmalarını bekliyoruz...
Son zamanlarda kasa kullanımı hem görünüm olarak hemde kullanım açısından kalite bekleyenler birçok farklı model arasında seçim yapmakta, yeni bir sistem toplayacağım için sayısız markanın kasa modellerine göz gezdirdim, ve bu araştırmayı yaparken T.T.'nin Aguila modeline denk geldim,

Thermaltake VD1000BWS Aguila Siyah ATX

Değişebilir ön kapak

Bilgileri:

Middle tower, full aluminum front panel

ATX/BTX compatible (BTX upgrade kit is optional)

Fits up to standard ATX & BTX motherboard

Meshed front grill to maximize ventilation performance

Dual 120mm silent front and rear fan

Liquid cooling system upgradeable

alternatif arayan arkadaşlara bir seçenek olur bu ürün.
Arkadaşlar selamlar, son 3 seneden sonra yeni bilgiyar toplayacağım, hali hazırda kasa içerisindeki parçaların fiyatı bir servet değerinde olduğundan kasa ve güç kaynağı olarak bu sistemi en iyi koşullarda koruyup kollayacak bir kasa almak şart oldu, sitenin bu bölümünden de birçok duyuruyu inceledim ; Psu tercihimi: Son zamanlarda çıkan Be quiet Dar Power Pro Psu modelinden yana kullanacağım(yeni bir ürün ama bu konuda da yorumlarınızı bekliyorum), kasa olarak da NZXT Trinity Siyah kasa düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar var ise + ve - lerini belirtebilirlermi acaba? birde NZXT kasalarını İstanbulda birebir görüp, alabileceğim bir yer yordam veya adres var mıdır ?(var ise özelden ulaşabileceğim bilgileri gönderebilirseniz sevinrim) İstanbul içi diyorum çünkü internet üzerinden kasayı almak en son ve gönülsüz yapacağım bir iş olur Ek olarak kasaya ayırabileceğim maksimum fiyat 200 YTL civarıdır, bu konuda bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum, şimdiden teşekkürler, kalın sağlıcakla...
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
HTC
Operatör
Türk Telekom
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 801
İkinci El Bölümü Mesajları: 9
Konularının görüntülenme sayısı: 5.837 (Bu ay: 52)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 578 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.