Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (680. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
19 Misafir - 19 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678679680681682
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

bir soruda ben sorayım ne zamandır sormuyodum.antalya da 35metrekare bir alan için(ara kat,camlar tahta ama orta halli) inverter serisi(özellikle alarko gold serisi fiyat açısından) bir 18lik yada 21lik klima ısıtma sarfiyatı ne kadar olur?oda bol güneş alıyor tabi güneş olduğu zamanlarda(sabah-öğle-akşam güneşini alıyor,doğu-güney e bakıyor)günlük ortalama akşam saatlerinde 3-4 den 11-12 ye kadar kullanılcak.yani ortalama günde 8 saatten hesaplama yapılcak.

8 kW/s

kocausta hocam,

belirttiğin değer düz tip için değilmi yoksa benmi yanlış hatırlıyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: hayalci79

quote:

quote:

quote:

quote:

Aşağıdaki klimayı düşünüyoruz, Antalya için hem ısıtma, hem soğutmada kullanacağız. Tavsiye eder misiniz?

http://www.beko.com.tr/urun_detay.aspx?kat=710&urn=2195&lang=tr-TR

Beko Active Power 7705 D, Isıtma Kapasitesi* (Btu/h) : 21200, Soğutma Kapasitesi* (Btu/h) : 19200. Fiyatı 1428 TL.

Ayrıca bir de Panasonic'in şu modeli var, 1800 lira fiyat aldık, Beko ile aradaki fiyat farkına değermi bilemiyorum:

http://aloklima.wordpress.com/tag/kit-pw18-gke/

Her ikisi de eski teknoloji/verimi düşük ürünler.
    Panasonic Beko'dan daha kaliteli, ama verimliliği düşük onun da; yani değmez.

Siz ısıtıp soğutacağınız yer hakkında bilgi verin, kullanım biçiminizi belirtin (kullanım süresi-ısıtma mı soğutma mı).
    Ve bütçenizi belirleyin.

Burada size uygun önerilerde bulunulur.

İlginiz için teşekkür ederim. 27 metrekarelik salonumuzda kullanacağız Antalya merkezde, soğutma ve ısıtma için. Hafta içi saat 16'dan sonra, hafta sonları da sürekli kullanırız sanırım. Mart'tan sonra ısınma amaçlı kullanmayız, Mayıs-Eylül arasında da soğutma amaçlı kullanırız. Şu an elektrik sobasıyla idare ediyoruz. Oda güneş görüyor, güneyi ve doğusu açık, batıda balkon ve hemen karşıda apartman var. İkinci kattayız, altta ve üstte oturan yok. Pencereler pvc ama oldukça büyük, evin yalıtımı da iyi değil, sobayı söndürdüğümüzde içerisi çok geçmeden soğuyor, oda sıcaklığını koruyamıyor. Kışları güneş çıktığında gündüz soba yakmaya gerek kalmıyor ama akşamları soğuk oluyor, yazın çok güneş alıyor ve çok sıcak oluyor. Bütçemizi 1800'den yukarı çıkaramıyoruz maalesef.

Isıtma+soğutma olarak kullanacaksınız, kullanım süreniz kısa değil, mekanın izolasyonu pek iyi değil, konum güney ve güneş alıyor.
    18 bin BTU veya eşdeğeri 5 kW (50'lik) inverter klima almanız mantıklı olur.

En iyisini/verimlisini değil de "mantıklı"sını seçmek durumundasınız, çünkü bütçeniz sınırlı.

Sırasıyla kendi tercihlerimi yazıyorum. Etrafınızdaki servis durumuna göre bakarsınız:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-toshiba-ras-18-skv-klima-fiyati,448958.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-vestel-inverter-plus-18-klima-fiyati,487205.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv18pslnand-klima-fiyati,444698.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as18-0933-inv-klima-fiyati,448040.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-arcelik-18064-kl-klima-fiyati,440421.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-demirdokum-inverter-a410-18hp-klima-fiyati,453971.html

Önerileriniz için teşekkür ederim, hepsini inceleyeceğim.

mistubishi electric al, hic bir markayi bu kadar tavsiye etmem, ben de zamaninda baya arastirmistim.

• Selam arkadaşlar; 16 metrekarede ısıtma amacıylada günde 6-7 saat kullanılacak 12.000 btu sabit hızlı bir klimamı alayım yada 9.000 btu inverter bir modelmi tavsiye edersiniz..?
  • Bodrum'da oturuyorum.Sorun benim değil sitemizin görevlisinin.Biri bebek üç kişi yaşayan çok küçük bir evi var ,evin üstü çatısız açık beton dam.Dama kendisi beyaz bir izolasyon malzemesi uyguladı çünki evdeki rutubetten şikayetçiydi.Hiç bir şey farketmedi.Evde orta bölümde soba yanıyor.Bir yanda küçük kapısız bir mutfak bir yanda küçük bir oda var.Duvarlar plastik badana.Bu küçük odanın tavanı damla damla hatta şakır şakır su içinde.Bu forumda evin,duvarların nefes alamamasından sözedildiğini hatırlıyorum ama şimdi bulamıyorum çok sayfa geçti.Görevlimiz şimdi de çatısına kiremit kaplama işine girişti.Küçük bebeği var ve zor durumda.Sorun izolasyon sorunu değil gibi nasıl bir çözüm önerilebilir buna?
  • HERKESE MERHABA.

25METREKARE SALONUM VAR.SABAH GÜNEŞİN DOĞMASIYLA AKŞAM BATMASINA KADAR FULL SALONUMDA GÜNEŞ.DIŞ İZOLASYONU VAR YENİ BİNA.YAZIN SOĞUTMA AMAÇLI KULLANMAK İÇİN GÜRÜLTÜSÜ AZ VE SERVİSLERLE BENİ BOĞUŞTURMAYACAK HANGİ MARKA VE MODELİ ÖNEREBİLİRSİNİZ?
  • www.buroteknik.com sitesindeki toshiba fiyatları düzeltilmistir umarım kımse siparisvermemistir
  • Merhabalar,

33 m2 güney-batı ya bakan salon için klima araştırıyorum. Ev Bodrum'da, yazın soğutmak kışında ısıtmak için kullanacağız. Evde izolasyon yok.. Bebeğimiz olacağı için havayı kurutmayan ve filtreli modellere bakıyoruz. Bütçe 3000 tl civarı. Lütfen en az elektik tüketen klima marka ve modeli tavsiye edebilirmisiniz.

Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: koçklima

www.buroteknik.com sitesindeki toshiba fiyatları düzeltilmistir umarım kımse siparisvermemistir

evet hatta mümkünse bu siteden hiç alışveriş yapmayın ,ne stoklarından haberleri var nede fiyatlarından
  • quote:

Orijinalden alıntı: magiss

Merhabalar,

33 m2 güney-batı ya bakan salon için klima araştırıyorum. Ev Bodrum'da, yazın soğutmak kışında ısıtmak için kullanacağız. Evde izolasyon yok.. Bebeğimiz olacağı için havayı kurutmayan ve filtreli modellere bakıyoruz. Bütçe 3000 tl civarı. Lütfen en az elektik tüketen klima marka ve modeli tavsiye edebilirmisiniz.

Teşekkürler..

33m2 yer icin güney cepheli oldugundan 18.000 btu inver klima yeterli gelecektir! havayı kurutmama gibi bir flitre sistemi yok buhar makinesi kullanmalısınız sadece daikin in ururusarara die bir modeli var bunda nem alma ve verme ozelligi bulunuyor butcenızı bıraz daha arttırırsanız bu urun size cevap verebilir liste fiyatı 7290 sıkı bir pazarlıkla 6000 tl e kadar alabilirsiniz! filitre işinde basarılı bir klima arıyorıseniz(bunlarda havayı kurutmama gibi bir ozellik yoktu yani iceri nem vermez) sharp,toshiba daiseikai,panasonich öneririm bulundugunuz yerde servis aglarını arastırın hangisi size hitap ederse onu alın

• quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

www.buroteknik.com sitesindeki toshiba fiyatları düzeltilmistir umarım kımse siparisvermemistir

evet hatta mümkünse bu siteden hiç alışveriş yapmayın ,ne stoklarından haberleri var nede fiyatlarından

aynen ole hocam katılıyorum size bugun butun toshiba shoplar ayaga kalktı boyle birfiyat mumkundegil! zaten duzeltmisler hemen
  • quote:

quote:

quote:

aynen ole hocam katılıyorum size bugun butun toshiba shoplar ayaga kalktı boyle birfiyat mumkundegil! zaten duzeltmisler hemen

bugün özellikle kendi sitelerinin online kısmından sorular sorum bakın aynen verdikleri cevap aşağıdaki şekilde (daha fazla da hepssini buraya yazarsam çok yer kaplar ) ;

işin kötüsü bir arkadaş buradan alım yaptı galiba

Büroteknik:
    fıyatlara yıl sonu ıtıbarıyle bı guncelleme geldı fakat bu bır hata degıldır
    Büroteknik:
    fıyat guncellemelerı tabıdır
    Büroteknik:
    anladıgım kadarıyla fıyat guncellemesı ıle ılgılı sıkıntınız olmus
    Büroteknik:
    bakın
    Büroteknik:
    her urunde su anda stok sıkıntısı var fırmalar yılbası oldugu ıcın urun saglamıyor
    Büroteknik:
    bızdekı stoklarda tukenmıs ıse
    Büroteknik:
    zaten tarafınızla bılgı paylasılacaktır
    Büroteknik:
    stok tukenıms ıse zaten yapacak bırsey yok en kötu ıhtımal sıparıs ıptalıne gıdılır
    Ziyaretçi:
    ne yapalım canım elimizde varsa satarız yoksa parasını iade ederiz demek olacak iş değil

Büroteknik:
    ONLINE SATIS OLDUGUNDAN DOLAYI
    Büroteknik:
    VE YILBASI OLDUGUNDAN DOLAYI STOK SIRKULASYONU COK HIZLIDIR BILGINIZE.
    Büroteknik:
    BENIMDE PAYLASABILECEGIM BILGI BU KADAR EFENDIM
    Büroteknik:
    AMA ORTADA YANLIS BIR ANLASILMA VAR BELIRTMEKTE FAYDA VAR
    Büroteknik:
    SIZ ILK ETAPTA FIYAT ARTISINA TEPKI GOSTERDINIZ SIMDIDE STOKLAR HAKKINDA BI SORUN OLDUGNU SOYLUYOSUNUZ
    Büroteknik:
    FAKAT ANLADIGIM KADARIYLA FIILI OLARAK SIPARISINIZLE ALAKALI BIR GELISME PAYLASILMAMIS SIZINLE
    Büroteknik:
    YANI BU VAR OLAN TEPKINIZI NEDNE GOSTERIYORSUNZU ANLAYAMADIM
    Büroteknik:
    FIYAT GUNCELLEMESI HER SITEDE HATTA TICARET YAPAN HER ISLETMEDE OLUR
    Büroteknik:
    VE ISLETMELER FIYAT POLITIKALARINI KENDI BUTCELERINE GORE GERCEKLESTIRIR
    Büroteknik:
    KALDIKI BIZ DIGER SITELERE GORE DAHA UYGUN FIYATLI URUNLER SATMAKTAYIZ

devam edip giden bir görüşme ,artık insanların kendi insaflarına bırakıyorum bu durumu

• quote:

Orijinalden alıntı: ata1606

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aşağıdaki klimayı düşünüyoruz, Antalya için hem ısıtma, hem soğutmada kullanacağız. Tavsiye eder misiniz?

http://www.beko.com.tr/urun_detay.aspx?kat=710&urn=2195&lang=tr-TR

Beko Active Power 7705 D, Isıtma Kapasitesi* (Btu/h) : 21200, Soğutma Kapasitesi* (Btu/h) : 19200. Fiyatı 1428 TL.

Ayrıca bir de Panasonic'in şu modeli var, 1800 lira fiyat aldık, Beko ile aradaki fiyat farkına değermi bilemiyorum:

http://aloklima.wordpress.com/tag/kit-pw18-gke/

Her ikisi de eski teknoloji/verimi düşük ürünler.
    Panasonic Beko'dan daha kaliteli, ama verimliliği düşük onun da; yani değmez.

Siz ısıtıp soğutacağınız yer hakkında bilgi verin, kullanım biçiminizi belirtin (kullanım süresi-ısıtma mı soğutma mı).
    Ve bütçenizi belirleyin.

Burada size uygun önerilerde bulunulur.

İlginiz için teşekkür ederim. 27 metrekarelik salonumuzda kullanacağız Antalya merkezde, soğutma ve ısıtma için. Hafta içi saat 16'dan sonra, hafta sonları da sürekli kullanırız sanırım. Mart'tan sonra ısınma amaçlı kullanmayız, Mayıs-Eylül arasında da soğutma amaçlı kullanırız. Şu an elektrik sobasıyla idare ediyoruz. Oda güneş görüyor, güneyi ve doğusu açık, batıda balkon ve hemen karşıda apartman var. İkinci kattayız, altta ve üstte oturan yok. Pencereler pvc ama oldukça büyük, evin yalıtımı da iyi değil, sobayı söndürdüğümüzde içerisi çok geçmeden soğuyor, oda sıcaklığını koruyamıyor. Kışları güneş çıktığında gündüz soba yakmaya gerek kalmıyor ama akşamları soğuk oluyor, yazın çok güneş alıyor ve çok sıcak oluyor. Bütçemizi 1800'den yukarı çıkaramıyoruz maalesef.

Isıtma+soğutma olarak kullanacaksınız, kullanım süreniz kısa değil, mekanın izolasyonu pek iyi değil, konum güney ve güneş alıyor.
    18 bin BTU veya eşdeğeri 5 kW (50'lik) inverter klima almanız mantıklı olur.

En iyisini/verimlisini değil de "mantıklı"sını seçmek durumundasınız, çünkü bütçeniz sınırlı.

Sırasıyla kendi tercihlerimi yazıyorum. Etrafınızdaki servis durumuna göre bakarsınız:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-toshiba-ras-18-skv-klima-fiyati,448958.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-vestel-inverter-plus-18-klima-fiyati,487205.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv18pslnand-klima-fiyati,444698.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as18-0933-inv-klima-fiyati,448040.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-arcelik-18064-kl-klima-fiyati,440421.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-demirdokum-inverter-a410-18hp-klima-fiyati,453971.html

Önerileriniz için teşekkür ederim, hepsini inceleyeceğim.

mistubishi electric al, hic bir markayi bu kadar tavsiye etmem, ben de zamaninda baya arastirmistim.

Arkadaşım o marka senin zamanında kaldı şimdi daha iyileri var yanlış yönlendirme yapma...

• quote:

quote:

quote:

büroteknik nasıl bir fiyat yazmıştı göremedim?

Düşürmüş müydü arttırmış mıydı?

• quote:

Orijinalden alıntı: mterdemli

quote:

quote:

quote:

Toshiba RAS 13SKVR Split Klima Inverter Daisaikai için 2000 tl. civarı fiyat yazmışlar ,şimdi elimizde yok diyorlar

yani ne fiyatlardan haberleri var ne de stoklarından

tam fiyasko bir site anlayacağın ,büyük ihtimal diğer ürünlerde de bu tür sorunlar vardır ki ben zaten bu firma hakkında akakce.com da iyi şeyler yazmıyor demiştim ama galiba bir arkadaşa fiyatı çok cazip geldiğinden alım yaptı zannederim ,şimdi o arkadaşın yerine ben sıkıntı içindeyim sana ne oluyor ki dersen ne yapayım işte bu da benim huyum o firmanın linkini ben eklediğim için (aslında örnek olarak eklediğimi de belirtmiştim ) yine de kendimi suçlu gibi hissediyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Toshiba RAS 13SKVR Split Klima Inverter Daisaikai için 2000 tl. civarı fiyat yazmışlar ,şimdi elimizde yok diyorlar

tam fiyasko bir site anlayacağın ,büyük ihtimal diğer ürünlerde de bu tür sorunlar vardır ki ben zaten bu firma hakkında akakce.com da iyi şeyler yazmıyor demiştim ama galiba bir arkadaşa fiyatı çok cazip geldiğinden alım yaptı zannederim ,şimdi o arkadaşın yerine ben sıkıntı içindeyim sana ne oluyor ki dersen ne yapayım işte bu da benim huyum o firmanın linkini ben eklediğim için (aslında örnek olarak eklediğimi de belirtmiştim ) yine de kendimi suçlu gibi hissediyorum

O fiyatı ancak 13 skv ye yazabilirler. karıştırmışlardır :)

Carrierin liste peşin fiyatından 1000 TL aşağı yazmışlar aslında hemen alacaktın 1 tane. Mecbur verirlerdi. Şimdi stokta yok yazmışlar. o karışıklıkta birileri almış olabilir onu vermemek için stokta yok gösteriyor olabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

O fiyatı ancak 13 skv ye yazabilirler. karıştırmışlardır :)

Carrierin liste peşin fiyatından 1000 TL aşağı yazmışlar aslında hemen alacaktın 1 tane. Mecbur verirlerdi. Şimdi stokta yok yazmışlar. o karışıklıkta birileri almış olabilir onu vermemek için stokta yok gösteriyor olabilir.

vermezler hocam ,zaten bizde onu anlatmaya çalışıyoruz ,bunlar fiyatta sorun olursa siparişi direk iptal ediyorlar sonrasında da ne yapalım efendim stokta yok gibi ayaklar çekiyorlar ,onun için hep dedik ki aman iyi araştırın,firmanın kendisiyle görüşün ama bu defa bizde tongaya düştük çünkü birkaç tane arkadaşla boğuşurken malesef böyle şeyler gözümüzden kaçabiliyor ,aslında tam kaçtı da denilemez ben bu firmayı hiç bilmediğimi ve olumsuz yorumlar olduğunu da söyledim ,almak isteyene de birşey dememiz mümkün değil zaten pek gerisine de karışmak istemiyorum ya o da ayrı bir konu

neyse hayırlısı olsun

• koca usta Sana tekrar teşekkur ediyorum. alarko dan çok memnunum.sessiz ve guzel çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

koca usta Sana tekrar teşekkur ediyorum. alarko dan çok memnunum.sessiz ve guzel çalışıyor.

Bu teşekkür birkaç yüz mesaj daha yazdırır

Hayırlı olsun.

Not.
    Kitapçıktaki kullanım hakkındaki bilgileri de uygularsan faturaların daha makul gelir.
    Bu konuda aklına takılan olursa da sorarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 28 Aralık 2011; 11:43:54 >
  • alptuğ, bu büroteknik zibidilerinin durumunu duyurmaya çalışalım.

Mesela, ilkönce akakçenin şikayetler bölümüne yaz.

Bana denk gelseydi, geçen sene Migros'a yaptığımı yapardım ya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 28 Aralık 2011; 11:45:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: magiss

Merhabalar,

Teşekkürler..

"en az tüketenler" o fiyatın çok üstündeler.
    Ancak işinize en uyabilecek o fiyat seviyesinden birkaç örnek vereyim:

http://www.beyazstore.com/detay-344-fujitsu-asya18lc-inverter--duvar-tipi-split-klima--ucretsiz-kargo-%29-fujitsu.htm?ref=akakce&v=1.8.2

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-toshiba-ras-16-skvr-klima-fiyati,015065.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-mitsubishi-srk50zjp-s-klima-fiyati,436066.html

Ayrıca Mitsubishi Electric MSZ GE50VA modeli bazı yerlerde indirimli bulunabiliyor, araştırın.

• 
Sayfa: önceki 678679680681682
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.