Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (567. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 565566567568569
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dilocrom

quote:

Orijinalden alıntı: .BURAK.

Alarko Carrier 53 NQV 050M X-Power Gold akşama bekleyemedim biraz önce siparişi verdim :) Kocausta inşallah dediğini gibi verimi alırım klimadan.Yardımlarınız için teşekkür ediyorum..

İçiniz rahat olsun memnun kalacaksınız AC X-Power dershanemizde 9 adet var.

Eyv sağolun 5-6 gün içinde kurulum yapılır sanırsam.
  • dün klimamı ideal eşya.com dan aldım. marmaris teyim. bugun saat 12 de geldi.(ege ulaşım kargo).
    servisi daha önce aramıştım. perşembe takabileceğini söylemişti. klima saat 12 de gelince tekrar şansımı denedim. tamam hemen takalım dediler.
    az önce kurulum bitti. cihazı çalıştırdım 5 dakika sonra lazer ile ölçmemizde 7-8 derecelere kadar düştü üfleme ısısı. fan power durumunda idi.
    akşam eve gidince fotoğraflar ile takrar açıklayıcı bilgi yazarım. bu arada gelen cihaz Alarko Carrier 53 NQV 050M X-Power Gold
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: cyber444

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,
    Orjinal LG klimalar kalite olarak nasıldır (LG-BEKO değil) , Toshiba-Mitsubishi yerine tercih edilebilir mi yoksa hiç bulaşmayalım mı :)

http://www.viessmann.com.tr/tr/products/klimatechnik/Vitopend-100-W-WH1B.html

teknik değerler diğer klima marka/modelleri ile hemen hemen aynı

teşekkürler

Teknik değer görünmüyor ki birader.
    Marka olarak bilindik marka, ama hiçbir veriyi göstermiyor.

slm, verileri eklemeti atlamısım :)

yanında çarpı olan modeli düşünüyoruz, 18000 btu

http://a1108.hizliresim.com/11/8/2/3366.jpg

teşekkürler

Kalitesini bilmiyorum, ama tekniği de "ilk nesil" inverterler seviyesinde.
    Ancak çok hesaplı (2 bin tl altı gibi) bulunursa alınır derim.
    Daha yüksek fiyat isteniyorsa bulaşmayın derim.
    Toshiba-Mitsu. ile kıyaslamak olmaz, onlar herşeyiyle kendini kanıtlamış aletler.

o zaman diğer mesajlarınızdan da anladıgım kadarıyla Alarko Carrier modelleri veya az biraz daha fark verip TOSHIBA SUZUMI SKV modelleri soylediginiz "ilk nesil" inverter seviyesinde değil. Toshiba ve Alarko, LG 'ye göre daha üstün cihazlar ve bütçeye göre de alınabilir ürünler, doğru mudur ?

teşekkürler

AC ve Suzumi de ilk nesil inverterler arasında.
    Ancak teknoloji olarak daha ileri, ve verimlilik te yüksek. (Alarko-Carrier sitesinde, bu ürünlerde kullanılan Toshiba kompresör hakkında biraz ayrıntı var; farkı bu teknoloji yaratıyor diyebiliriz)
    Asıl önemlisi, bu iki marka bu ülkede yıllardır kullanılıyor, ve her yönden kaliteli aletler olduğu görüldü.
    LG için bunu söyleme durumunda değilim, en azından ben bu aletleri yakından görüp performansını bizzat ölçmedim.

evet teşekkürler onları da inceledim

o zaman TOSHIBA DAISEIKAI-SKVR modelleri için özelliklerinde "DC Twin Rotary kompresörlü, DC Inverter teknolojisi " yazıyor. Bu daha mı yenidir ?

http://www.alarko-carrier.com.tr/Urun/Montaj/Toshiba_DaiseikaiSKVR_tveri.pdf

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: mm.mustafa

dün klimamı ideal eşya.com dan aldım. marmaris teyim. bugun saat 12 de geldi.(ege ulaşım kargo).
    servisi daha önce aramıştım. perşembe takabileceğini söylemişti. klima saat 12 de gelince tekrar şansımı denedim. tamam hemen takalım dediler.
    az önce kurulum bitti. cihazı çalıştırdım 5 dakika sonra lazer ile ölçmemizde 7-8 derecelere kadar düştü üfleme ısısı. fan power durumunda idi.
    akşam eve gidince fotoğraflar ile takrar açıklayıcı bilgi yazarım. bu arada gelen cihaz Alarko Carrier 53 NQV 050M X-Power Gold

Bilgilendirme için sağolun bizim de yarın elimize ulaşır sanırım..
  • quote:

Alarko Carrier 53 NQV 050M X-Power Gold akşama bekleyemedim biraz önce siparişi verdim :) Kocausta inşallah dediğini gibi verimi alırım klimadan.Yardımlarınız için teşekkür ediyorum..

Şimdiye kadar aletten memnun kalmayan görmedim, mutlaka sizinki de iyi olacaktır, hayırlı olsun.
    ........
    Ancak birkaç gün önce bunlardan yeni taktıran bir arkadaş, servisin vakum yapmadan "süpürme" ile boruları temizleyerek kurduğunu söyledi, ki bu durum Alarko için rezalettir.
    Böyle birşey yapmaya kalkarlarsa hemen müdahale edip o servisi evden kovun ve durumu firmaya bildirin.
    40 senedir dürüstlüğünü ve kalitesini bildiğim bir kuruluşun, bu tür şeylerle lekelenmesini istemem.

Yanlış yapacak olan servislerin bildirilip kovulması, hem biz tüketicilerin hem de ana firmanın lehinedir.
    Ciddiyetsiz adamlar başka iş yapsınlar, mesela ülkede çoban kıtlığı var, gitsinler koyun falan gütsünler.

• DAIKIN FTXS42G - RXS42G
    EER :3,44
    COP:3,64
    Soğutma Kapasitesi: 5.800-17.000
    Isıtma Kapasitesi: 5.800-20.500
    http://www.abmmuhendislik.org/Daikin-G-Serisi-17000-20500-btuh,PR-22.html

Mitsubishi SRK50ZJX-S EER:3,85 COP:4,44
    Soğutma kapasitesi: 17.060(2.388-21.154)
    Isıtma kapasitesi:20.470(2.388-30.026)
    http://www.asyaklima.com/Products/MITSUBISHI-SRK50ZJX-S-17060-BTU-h.html

Daikin 5.800 btu kadar kendini kısıyor ..
    Mitsubishi’de kendini 2.388 btu’ya kadar kısıyor.
    Mitsubishi’yi 24 saat çalıştırdığımızda elektrik sarfiyatı ne kadar olur..?
    Daikin’ini 24 saat çalıştırdığımızda elektrik sarfiyatımız ne kadar olur..?
    Arkadaşlar görüşünüzü bekliyorum,kalite ve performans olarak hangisini alayım..Tavsiyeleriniz hangi klimada..?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,
    Orjinal LG klimalar kalite olarak nasıldır (LG-BEKO değil) , Toshiba-Mitsubishi yerine tercih edilebilir mi yoksa hiç bulaşmayalım mı :)

http://www.viessmann.com.tr/tr/products/klimatechnik/Vitopend-100-W-WH1B.html

teknik değerler diğer klima marka/modelleri ile hemen hemen aynı

teşekkürler

Teknik değer görünmüyor ki birader.
    Marka olarak bilindik marka, ama hiçbir veriyi göstermiyor.

slm, verileri eklemeti atlamısım :)

yanında çarpı olan modeli düşünüyoruz, 18000 btu

http://a1108.hizliresim.com/11/8/2/3366.jpg

teşekkürler

Kalitesini bilmiyorum, ama tekniği de "ilk nesil" inverterler seviyesinde.
    Ancak çok hesaplı (2 bin tl altı gibi) bulunursa alınır derim.
    Daha yüksek fiyat isteniyorsa bulaşmayın derim.
    Toshiba-Mitsu. ile kıyaslamak olmaz, onlar herşeyiyle kendini kanıtlamış aletler.

o zaman diğer mesajlarınızdan da anladıgım kadarıyla Alarko Carrier modelleri veya az biraz daha fark verip TOSHIBA SUZUMI SKV modelleri soylediginiz "ilk nesil" inverter seviyesinde değil. Toshiba ve Alarko, LG 'ye göre daha üstün cihazlar ve bütçeye göre de alınabilir ürünler, doğru mudur ?

teşekkürler

AC ve Suzumi de ilk nesil inverterler arasında.
    Ancak teknoloji olarak daha ileri, ve verimlilik te yüksek. (Alarko-Carrier sitesinde, bu ürünlerde kullanılan Toshiba kompresör hakkında biraz ayrıntı var; farkı bu teknoloji yaratıyor diyebiliriz)
    Asıl önemlisi, bu iki marka bu ülkede yıllardır kullanılıyor, ve her yönden kaliteli aletler olduğu görüldü.
    LG için bunu söyleme durumunda değilim, en azından ben bu aletleri yakından görüp performansını bizzat ölçmedim.

evet teşekkürler onları da inceledim

o zaman TOSHIBA DAISEIKAI-SKVR modelleri için özelliklerinde "DC Twin Rotary kompresörlü, DC Inverter teknolojisi " yazıyor. Bu daha mı yenidir ?

http://www.alarko-carrier.com.tr/Urun/Montaj/Toshiba_DaiseikaiSKVR_tveri.pdf

teşekkürler

Tabii ki.
    Bu baktığınızdan daha ileri 2 seri daha var, ki uçuk rakamlara satılıyor; ve bence toplam maliyet hesabı yapıldığında ekonomik olmaz.

http://www.idealesya.com/urun/toshiba-ras-10-pkvp-yeni-super-inverter-daiseikai-klima.aspx

• quote:

quote:

Şimdiye kadar aletten memnun kalmayan görmedim, mutlaka sizinki de iyi olacaktır, hayırlı olsun.
    ........
    Ancak birkaç gün önce bunlardan yeni taktıran bir arkadaş, servisin vakum yapmadan "süpürme" ile boruları temizleyerek kurduğunu söyledi, ki bu durum Alarko için rezalettir.
    Böyle birşey yapmaya kalkarlarsa hemen müdahale edip o servisi evden kovun ve durumu firmaya bildirin.
    40 senedir dürüstlüğünü ve kalitesini bildiğim bir kuruluşun, bu tür şeylerle lekelenmesini istemem.

Yanlış yapacak olan servislerin bildirilip kovulması, hem biz tüketicilerin hem de ana firmanın lehinedir.
    Ciddiyetsiz adamlar başka iş yapsınlar, mesela ülkede çoban kıtlığı var, gitsinler koyun falan gütsünler.

Tamam dediğinizi dikkate alacağım inşallah öyle birşey yapmazlar.Yapmaya kalkarlarsa da sizin dediğiniz gibi kapı dışarı

• quote:

quote:

........

benim kurulumda vakumlama yaklaşık 15 dakika vakumlama yaptılar. servisçi eleman göstergeyi gösterdi. abi bak basınç eksilere düştü falan dedi. zaten vakum motorumuz güçlü dediler. aceleleri yoktu zaten. ayrıca boru çok uzun olursa biraz daha sürer vakumlama dediler. göstergeye bende baktım eksilere düşmüştü basınç. bende işlerini iyi bildiklerini tahmin ederek ısrar etmedim. daha önce klimacılarda vakumlama aletleri gördüm. bunlarınki yeni farklı birşeydi. ayrıca bana dediği şu idi. inverter olsun olmasın, r22 olsun r410 olsun biz her hatta vakumlama yaptık. sanırım 15 dakika yeterli idi.

• bende yatak odası için 7lik klima aldım bugün mekan küçük hem ucuz olsun hemde sadece soğutma amaçlı kullancam diye serinlik versin yeter malum antalya sıcak.bekodan aldım 470e.beko servisleri vakumlama işini yapıyomu acaba?cuma günü gelicek servis öğleden sonra.
  • Arkadaşlar hepinize merhaba. Siteyi çok zamandan beridir takip ediyorum ama yazmak bugüne kısmetmiş. Uzun araştırmalar yaparak (1 aydan fazla) ve en çok da bu siteden yararlanarak nihayet bir klima aldım. (Alarko Carrier 53 NQV 025M) Alarko'yu seçmedeki etkenler: Fiyat/performans, servis ağı, buradaki yorumlar vs..

bugün klimayı montaja geldiler. Ramazan ayı olduğu için özellikle sıkışıklarsa gelmemelerini söylemiştim. (işin kalitesini aksatmamaları için) Herneyse geldiler, herşey güzel hoş. Çalışan arkadaşlardan biri dediki "Abi işimiz 10 dk sonra bitiyor". Ben burada binlerce yorum okudum, iyi kötü bişeyler kaptık, yer miyim hiç.
    -Vakumlama yapmayacakmısınız dedim.
    -"Yapıcaz" dediler. Herneyse bikaç dakika geçti, arkadaşlardan biri klimanın kablosunu prize taktı, baktım klima çalışmaya başladı.
    -"vakumlama" diye sordum.
    -"Abi biz borulardan birini çeyrek açık bırakıyoruz, içerideki hava klima çalışınca gider, ben kendi evimde de böyle yapıyorum" dedi.
    -olmaz öyle şey dedim. vakumlama yapmazlarsa formu imzalamayacağımı belirttim.
    Neyse, adam arabaya indi, dükkana gitti ve ve dükkandan vakumu getirdi.
    vakum pompasının fişi yok, bazen çalışıyor bazen stop ediyor.
    Bu sırada vakumlama için kabloları klimaya bağlayıp bağlamadıklarını inceden süzüyorum, çünkü kablolar klimanın altında ama bağlı değil. (klimanın altına saldılar kabloları, bu sırada da vakum pompası dura başlaya çalışıyo)
    Ya benim anladığımı anladılar, yada işin hakkını yaptılar, o kadarını bilmiyorum; basınç göstergesine bağlı 3 kablodan birini pompaya, birini klimanın alttaki borusuna bağladılar. Biri de boşta kaldı. Toplam 5 dk vakum yaptılar. (alarko'nun kitapçıgında da metre başına 1 dk gibisinden birşeyler yazıyordu, o yüzden ses etmedim. ama basınç göstergelerinde bi hareket filan yok, ona eminim. Çünkü kitapçıkta 101 kpa basınç görün gibisinden birşey yazıyordu)
    Sonra tekrar klimayı çalıştırdılar, bi 5 dk bekledim, baktım güzel bir soğuk geliyor, sonra formu imzaladım.
    Sizce hata mı ettim?
    klima'yı çalıştırmıştınız, bu saaten sonra vakum olmaz dedim
    -"yok o sırada klima çalışmıyodu" gibisinden bişeyler gevelediler ama inanın içim hiç rahat değil. Sonuçta dünya kadar para verdiğim bir cihazla başıma daha ilk dakikadan tatsız bir olay geldi.
    Eğer ortada yapılmaması gereken bir durum varsa, Alarko'yu arayacağım. Ne dersiniz? Cevaplar için şimdiden teşekkürler..

• Birisi gene milleti yemiş
    Demekki buda yeni taktiği!

++
    Beyler hayırlı Ramazanlar hepinize,Allah kabul etsin

CAN+
  • arkadaşlar gree 18000 btu klimayı takmaları için aradım yarın gelecekler. .vakumlama yapılacak mı dedim. Gerek yok klima içinde gaz var gerek yok dediler. Ne demek istiyorlar? Vakumlama gereksiz mi???

not.Klimayı kartal koçtaş aldım . Yanında borularını verdiler.
  • burdaki ustalar gerekli diyor kesinlikle
  • GREE OUT Alarko Carrier İN..

Hadi hayırlısı bakalım. İlk yazda fiyatları gayet uygundu ama AC almaya cesaret edememştim. Çünkü beklentim yüksekti. Mitsubishi electric almıştım. Tabi ikisi arasında kalite farkıda muhakkak var.

Alan arkadaşlara hayırlı olsun. görüş ve düşüncelerini bekliyoruz..

İdeal eşyada gerçekten iyi iş yapıyor Alarkonun satış liste fiyatına göre gayet uygun fiyata satıyor.

Mitsubishi Electric satsa güzel olacak ama sanırım distürbitörle ilgili bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _U_U_R_

arkadaşlar gree 18000 btu klimayı takmaları için aradım yarın gelecekler. .vakumlama yapılacak mı dedim. Gerek yok klima içinde gaz var gerek yok dediler. Ne demek istiyorlar? Vakumlama gereksiz mi???

not.Klimayı kartal koçtaş aldım . Yanında borularını verdiler.

Gerek yok diyen servisi kovun, başkasını çağırın.
  • koçtaş dan 17000 btu Gree aldım salon için,

airfel servisine telefonda vakum işleminin yapılmasını istedim ben de,ısrarla yapmayız dedi ,gerek yok dedi, tekrar 444 lü numarayı aradım,bölge sorumlusunu vs. bağladılar bana ,sonra da işlemin yapılacağı söylendi.
    bu vakumlama işlemini servisler neden yapmak istemiyor,çok mu meşakkatli bu işlem ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyll

koçtaş dan 17000 btu Gree aldım salon için,

airfel servisine telefonda vakum işleminin yapılmasını istedim ben de,ısrarla yapmayız dedi ,gerek yok dedi, tekrar 444 lü numarayı aradım,bölge sorumlusunu vs. bağladılar bana ,sonra da işlemin yapılacağı söylendi.
    bu vakumlama işlemini servisler neden yapmak istemiyor,çok mu meşakkatli bu işlem ?

"puştluk" diye bir deyim vardır ya, anlayın artık...
    Adam bu işten ekmek kazanıyor, asıl meşakkatli montaj işini yapıyor, işin sonundaki 15 dakkalık işlemi es geçiyor.
    Bu şekilde de yapmış olduğu işin kalitesini bozmuş oluyor.
    Bazısı işin öneminden habersiz, bazısı aletin erken gebereceğini bilerek yeni iş çıkacağını hesaplıyor, bazısı da 100 liralık vakum makinesi almamak peşinde.
    Zorla adamı küfürbaz ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 4 Ağustos 2011; 0:02:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tyll

koçtaş dan 17000 btu Gree aldım salon için,

15 dakikalık bir iş ama neden yapılmaz anlam vermek çok zor,galiba vakum pompasını taşımak zor geliyor.İşine saygısızlıktan olasa gerek....

• SLM ARKADAŞLAR FORUMU BİR KAÇ GÜNDÜR İNCELEDİM VE Toshiba RAS 18 SKV - Inverter split klima ALMAYA KARAR VERDİM. ancak bu klimanın verileri ya yanlış yada çok düşük gibi EER 2.82- cop3.42. özellikle eer değeri çok kötü geldi ben mi yanlış bilgi aldım. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

Teknoloji DC Inverter Teknolojisi
    Soğutma Kapasitesi (BTU/h) 20500
    Isıtma Kapasitesi (BTU/h) 21500
    Güç Tüketimi (kW) 1,59 - 1,55
    EER (W/W) 2,82
    COP (W/W) 3,42
    Ses Seviyesi (db(A)) 30

fiyat 12 taksitle 2374 tl bu fiyata daha iyisi yok galiba. ama arçelik bile verileri daha iyi
  • 
Sayfa: önceki 565566567568569
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.